Projekt anty pro-ana - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-09, 14:28   #151
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

...dlatego należy ten ruch tępić (wnioskować do adminów o usuwanie blogów itp.), bo nic nie jest wytłumaczeniem dla promowania takich zachowań, nawet wolna wola.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 21:53   #152
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Teraz tak trochę z innej beczki. Nie rozumiem tej wypowiedzi Rozumiem, że gówniarze słuchali kiedyś Silverchair, tak? Czyli jeśli mając 10 lat słuchałam Metallici i Czajkowskiego, to była to muzyka dla gówniarzy? Tak się składa, że słuchałam Silverchair jeszcze sprzed anoreksji lidera, gdy o zespole było w Polsce cicho, a internet był niedostępny dla zwykłego śmiertelnika, tylko kombinowałam kasety od znajomych moich starszych o jakieś 10 lat braci, którzy zdecydowanie gówniarzami nie byli Przyciągnęły mnie do tego zespołu aspekty ekologiczne ubrane w rockową oprawę. Oprócz mnie nikt nie wiedział o nich w klasie. Potem nadeszła wielka popularność, ale nie zauważyłam w swojej szkole fanów wśród dzieciarni, co oczywiście nie znaczy, że jakieś pojedyncze kawałki nie mogły się podobać. Porównanie tego zespołu do Tokio Hotel, którego słucha praktycznie sama młodzież, wydaje mi się nieco niesprawiedliwe

wiesz, ja do poduszki sluchalam black sabbath jak mialam kilka latek/ thx to Dad/.ale nie zaprzeczysz, ze byl taki rok, rok 2000, kiedy wyszedl "neon ballroom" i cale gowniarstwo /mlodziez w wieku 13-17/, ktore mialo sie za bardziej rebel sluchalo silverchair. taka moda. tak jak potem sluchalo sie mansona, albo t.love, kiedy zagrali "chlopaki nie placza". i nie mialo to nic wspolnego z wczesniejsza tworczoscia- o niebo lepsza.

---------- Dopisano o 21:53 ---------- Poprzedni post napisano o 21:51 ----------

aczkolwiek ja nie wpisywalam sie w schemat
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:07   #153
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

Nie zauważyłam, u mnie w otoczeniu nie był to modny zespół, ale z tego co widzę w necie, faktycznie jest wśród pro-ana dość rozpowszechniony, nawet jak ta muzyka im nie odpowiada Nie rozumiem, jak można uważać się za fana zespołu, którego muzyki się nie lubi.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:12   #154
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Nie zauważyłam, u mnie w otoczeniu nie był to modny zespół, ale z tego co widzę w necie, faktycznie jest wśród pro-ana dość rozpowszechniony, nawet jak ta muzyka im nie odpowiada Nie rozumiem, jak można uważać się za fana zespołu, którego muzyki się nie lubi.
ehh, cygan dla towarzystwa dal sie powiesic, wiesz??
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:18   #155
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

:P
wspaniale to świadczy o szczerości i prawdziwości ich działań i intencji... Szkoda tylko, że jakaś dziewczyna może się na takiej "fałszywce" wzorować i wpaść w niezłe g...no.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:20   #156
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
...dlatego należy ten ruch tępić (wnioskować do adminów o usuwanie blogów itp.), bo nic nie jest wytłumaczeniem dla promowania takich zachowań, nawet wolna wola.
a co to da ?

to jakby ateista wnioskował do rządu aby pozamykał kościoły...
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 22:21   #157
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
:P
wspaniale to świadczy o szczerości i prawdziwości ich działań i intencji... Szkoda tylko, że jakaś dziewczyna może się na takiej "fałszywce" wzorować i wpaść w niezłe g...no.
uroki lansu. aczkolwiek przykre
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-09, 23:28   #158
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

Dekas - ale kościół nie szkodzi zdrowiu i nie może doprowadzić do śmierci. Widzę tu wielką różnicę.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-09, 23:55   #159
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Projekt anty pro-ana

a sekty to podobno nawet nielegalne....
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 18:25   #160
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Projekt anty pro-ana

nie wszystkie, ale przeciez nie promuja chorob
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 22:26   #161
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Dekas - ale kościół nie szkodzi zdrowiu i nie może doprowadzić do śmierci. Widzę tu wielką różnicę.
A Jezus się sam do krzyża przybił... tak?

Mogłabym Ci przytoczyć masę przykładów na to, że kościół szkodzi zdrowiu, a wiara prowadzi do śmierci (nie tylko katolicka)...

z resztą nie ważne, ważne jest to, aby ludzie mieli wybór, albo wchodzę w pro ane, albo nie, znam wszystkie za i przeciw, i co zrobię z tą wiedzą to moja sprawa...

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
nie wszystkie, ale przeciez nie promuja chorob
a ubijanie kota o północy to nie jest objaw choroby?

ja nie jem dla mojego boga 'ideału'
ja zabijam kota dla mojega boga szatana
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-10, 22:27   #162
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

Dekas - czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy? Wybacz, ale argument o Jezusie jest kompletnie nietrafiony.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 22:30   #163
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Dekas - czy Ty naprawdę nie widzisz różnicy? Wybacz, ale argument o Jezusie jest kompletnie nietrafiony.
Według Ciebie.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-10, 23:40   #164
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez Dekas Pokaż wiadomość
A Jezus się sam do krzyża przybił... tak?

Mogłabym Ci przytoczyć masę przykładów na to, że kościół szkodzi zdrowiu, a wiara prowadzi do śmierci (nie tylko katolicka)...

z resztą nie ważne, ważne jest to, aby ludzie mieli wybór, albo wchodzę w pro ane, albo nie, znam wszystkie za i przeciw, i co zrobię z tą wiedzą to moja sprawa...

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:10 ----------



a ubijanie kota o północy to nie jest objaw choroby?

ja nie jem dla mojego boga 'ideału'
ja zabijam kota dla mojega boga szatana
Sprostowanie - chodzilo mi te swego rodzaju legalne sekty typu świadkowie Jehowy, źle sie wyrazilam. W tym odłamie nikt nikomu nie szkodzi zdrowotnie. Co innego sataniści - ale to raczej nielegalne jest (?)
__________________


Edytowane przez plameczka
Czas edycji: 2009-08-10 o 23:42
plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:23   #165
Dekas
Wtajemniczenie
 
Avatar Dekas
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 651
GG do Dekas
Dot.: Projekt anty pro-ana

Cytat:
Napisane przez plameczka Pokaż wiadomość
Sprostowanie - chodzilo mi te swego rodzaju legalne sekty typu świadkowie Jehowy, źle sie wyrazilam. W tym odłamie nikt nikomu nie szkodzi zdrowotnie. Co innego sataniści - ale to raczej nielegalne jest (?)
No jest nielegalne, pro ana też, a ludzi cholera do nielegalnych zgrupowań ciągnie.

Jak z narkotykami nierozwinięci szukają powera w Polsce, bardziej rozwinięci jadą do Holandii, tam się bawią i wracają. Ci ostatni rzadko są uzależnieni.
__________________
Mówienie ludziom „nie” jest wspaniałą rzeczą, jest to część przebudzenia. I zrozum, to nie jest egoizm. Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem.

Anthony de Mello


kocham Cię życie!
Dekas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 12:35   #166
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Projekt anty pro-ana

a mnie zastanawia dlaczego ruchy (strony/fora/blogi) anty pro-ana (przynajmniej te ktore ja widzialam) zamieszczaja kupe materialow w postaci fotek itp ktore generalnie sa identyczne jak na stronach pro-ana..czy nie powinny znajdowac sie tam obrazy dziewczyn o zdrowych, naturalnych ksztaltach??
wiekszosc tych blogow rozni sie tylko komentarzami pod fotkami...
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:03   #167
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Projekt anty pro-ana

drogie panie, nie popadajmy w skrajne demagogie. anoreksja jest choroba psychiczna, a pro-ana wyraznym zgloszeniem chceci bycia chorym. cala otoczka takiej pseudo-religijnosci jest z leksza przegieta. przypomina bardziej tych pseudosatanistow, o ktorych kiedys byl taki dosyc szum. choc nie zaprzeczam, ze chorzy psychicznie widuja jezusa. i elvisa.
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-11, 13:44   #168
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Projekt anty pro-ana

a obecnie widują Majkela

aniko 23 - słusznie zauważyłaś. Podobną uwagę zwracam na avatary "zdrowych" lub "chcących wyzdrowieć" osób. Póki będą składać się z super wyfotoszopowanych lasek, oznacza to, że ich myślenie niewiele się zmieniło.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-12, 07:27   #169
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Projekt anty pro-ana

Te dziewczyny chca byc zdrowe ale jednoczesnie szczuple i atrakcyjne. Boja sie zdrowiec, bo boja sie tyc...
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:29.