Brak węchu - TRAGEDIA - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-10, 20:40   #1
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002

Brak węchu - TRAGEDIA


Usłyszałam od klientki, że jej tato podczas przebytej choroby w dziecinstwie stracił zmysł węchu.
Pomyślałam sobie, że to poprostu jest straszne i że nie wyobrażam sobie nie czuć zmysłowych zapachów perfum czy też truskawek lub zapachu morza,lasu.

Mężczyzna ten perfumuje się jednak dla potrzeb swojej żony i córek.
Pisze o tym, bo byłam w szoku i naprawde jemu współczuje.Nie wyobrażam sobie tej sytuacji,nie zniosłabym tego.

Czy znacie podobny tragiczny przypadek?
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:48   #2
koko
Zakorzenienie
 
Avatar koko
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 3 637
GG do koko
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Rannny. Faktycznie tragedia. Jeszcze pół biedy, jeśli ten człowiek nie przywiązuje zbytniej wagi do zapachów- ale dla maniaka perfumowego to totalny koniec! Zresztą hmm...przecież ile mniej przyjemności z jedzenia musi mieć ktoś, kto nie czuje zapachów? Prawdziwy koszmar.
koko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:52   #3
burn-it-up
Zakorzenienie
 
Avatar burn-it-up
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 7 853
GG do burn-it-up
Smile Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Jam mam słaby węch niestety z powodu "wadliwego' nosa, nie czuję niektórych zapachów(i smaków),bo cały czas mam katar.Ale na szczęście perfumy czuję doskonale
__________________
Mój kosmetyczny blog
burn-it-up jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:52   #4
aga79
Zakorzenienie
 
Avatar aga79
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 911
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

koszmar tylko współczuć.....
__________________
Insta https://instagram.com/aagawuu/
aga79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:56   #5
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

W sumie to facet ale co by było gdyby to trafiło na kobietke.Wciąż nie mogę pojąć jak można nie wiedzieć jak pachnie czekolada czy kawa lub rosołek.


Znam też panią która uczulona jest na perfumy.Może używać tylko naturalne.Podobno trudno takie zdobyć
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:57   #6
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Dziewczyna mojego brata straciła węch i smak (choć z tym peirwszym jest chyba odrobinę lepiej) na skutek powikłań po mononukleozie - to jest dopiero dolina.... czuje tylko ostry smak, bo ten nie jest wynikiem "działania" kubków smakowych tylko podrażnienia receptorów bólu...
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 20:59   #7
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez alraune
Dziewczyna mojego brata straciła węch i smak (choć z tym peirwszym jest chyba odrobinę lepiej) na skutek powikłań po mononukleozie - to jest dopiero dolina.... czuje tylko ostry smak, bo ten nie jest wynikiem "działania" kubków smakowych tylko podrażnienia receptorów bólu...
Wspólczuje jej..węch +smak to smutne
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 21:02   #8
alraune
Zadomowienie
 
Avatar alraune
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 281
GG do alraune
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Wiesz - z drugiej strony to ma swoje plusy bo omija Cię wszystko co nieprzyjemne
Pocieszające w jej wypadku jest to, ze możliwe, ze jeszcze wrócą te zmysły, w każdym razie lekarka stwierdziła, ze jest taka możliwość choć z czasem coraz mniejsza (a zachorowała bodajże jakieś 2 lata temu)
__________________
When I sin, I sin real good
When I sin, I sin for sure
alraune jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:06   #9
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez alraune
Wiesz - z drugiej strony to ma swoje plusy bo omija Cię wszystko co nieprzyjemne
Pocieszające w jej wypadku jest to, ze możliwe, ze jeszcze wrócą te zmysły, w każdym razie lekarka stwierdziła, ze jest taka możliwość choć z czasem coraz mniejsza (a zachorowała bodajże jakieś 2 lata temu)
Czyli jest nadzieja ,jesli odzyska to co stracila będzie na nowo odkrywać i to też może być fascynujace!!
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:08   #10
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

No na pewno nie jest to najprzyjemniejsze, ale nie odbieram teggo braku węchu jako takiego ogromnego koszmaru. To przynajmniej coś co nie utrudnia życia (o wiele bardziej żal mi osób, które mają problemy z innymi zmysłami, m.in. wzrokiem i słuchem). Ale chyba utrata węchu byłaby boleśniejsza dla kobiety (to raczej kobiety przywiązują tak dużą wagę do zapachów). Z drugiej strony- gdybym straciła równocześnie i smak, i węch to trochę bym się podłamała (ale o ile łatwiej się odchudzać :P).
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-10, 21:10   #11
Maripossa
Zakorzenienie
 
Avatar Maripossa
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 3 883
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Moj brat nie ma węchu...tylko on nie stracil go nagle. Urodzil sie z rozszczepem czyli tzw.zajęczą wargą (jak sie urodzil mial dziure w podniebieniu, wiec konieczna byla operacja by mogl normalnie jesc, zeby jedzenie nie wpadalo mu do podniebienia...) przez wiele lat mial taka warge, dopiero jakies 7lat temu mial operacje plastyczna, zeby mogl przynajmniej oddychac nosem i zeby wagra ogolnie ladniej wygladala, zeby lepiej mowil... Wszystko jest ok (on ma 31lat) poza tym, ze nie czuje zapachow...Nie czuje tego co je, zadnych perfum...NIC. Sama mu sie dziwie bo ja nie wiem jakbym z tym zylaale przeciez nie mozna sie cale zycie zalamywac tym, ze sie nie ma wechu!! Trzeba docieniac inne rzeczy, ze sie moze chodzic, skakac, biegac, mowic, widziec...Wszystko inne jest rowniez cenne
Maripossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-10-10, 21:22   #12
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez Maripossa
Moj brat nie ma węchu...tylko on nie stracil go nagle. Urodzil sie z rozszczepem czyli tzw.zajęczą wargą (jak sie urodzil mial dziure w podniebieniu, wiec konieczna byla operacja by mogl normalnie jesc, zeby jedzenie nie wpadalo mu do podniebienia...) przez wiele lat mial taka warge, dopiero jakies 7lat temu mial operacje plastyczna, zeby mogl przynajmniej oddychac nosem i zeby wagra ogolnie ladniej wygladala, zeby lepiej mowil... Wszystko jest ok (on ma 31lat) poza tym, ze nie czuje zapachow...Nie czuje tego co je, zadnych perfum...NIC. Sama mu sie dziwie bo ja nie wiem jakbym z tym zylaale przeciez nie mozna sie cale zycie zalamywac tym, ze sie nie ma wechu!! Trzeba docieniac inne rzeczy, ze sie moze chodzic, skakac, biegac, mowic, widziec...Wszystko inne jest rowniez cenne
Dokladnie to okresliłaś:trzeba doceniać inne rzeczy
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 15:25   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Moja babcia (obecnie już nieżyjąca) mając lat ok. 40 miała operację usunięcia tętniaka z mózgu. Po tej operacji (podówczas rzadko wykonywanej, wręcz eksperymentalnej) straciła węch całkowicie. Nie czuła nic. Nie tylko perfum - przecież węch odgrywa też bardzo istotną rolę np. w kuchni, przy gotowaniu. Trudno mi wyobrazić sobie coś takiego. Moja babcia nie narzekała - miała i tak dużo szczęścia, że w ogóle przeżyła operację i myślę, że utrata węchu nie była dla niej jakąś wielką tragedią. Zresztą z babci była niezła pudernica - zawsze umalowana, zawsze uczesana i zawsze ładnie i kolorowo ubrana - nie miała w sobie nic ze staruszki. Najbardziej lubiła pomarańczowe szminki do ust - było jej w nich zresztą świetnie (blondyna z zielonymi oczami).
Ehhh, na wspominki mi się zebrało...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-11, 20:54   #14
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez neonka28
Wspólczuje jej..węch +smak to smutne
już przy utracie samego węchu spora część potraw staje się nierozpoznawalna po samym smaku.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 15:49   #15
anucha222
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Znam podobny przypadek. Otóż ja urodziłam sie oczywiście z narządem wechu ale od urodzenia czyli 20 lat nic nie czuję. Żadnego zapachu nic kompletnie. I co ja mam powiedzieć? Ten człowiek po chorobie utacił węch a ja nie czuje od urodzenia i to nazwywa sie asnomią.
anucha222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 16:24   #16
Nanomi
Zadomowienie
 
Avatar Nanomi
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 1 592
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Moja mama utraciła zmysł smaku w wyniku upadku, ciągle to bardzo przeżywa, jedzenie stało się bez smaku, więc straciła apetyt, gotowanie bardzo ją stresuje bo nie może spróbować tego co ugotuje. (Zawsze jest dobre, ale mi nie wierzy)

Utrata któregokolwiek ze zmysłów jest tragedią dla człowieka.
__________________

Nanomi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 16:54   #17
asia_minor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 119
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez anucha222 Pokaż wiadomość
Znam podobny przypadek. Otóż ja urodziłam sie oczywiście z narządem wechu ale od urodzenia czyli 20 lat nic nie czuję. Żadnego zapachu nic kompletnie. I co ja mam powiedzieć? Ten człowiek po chorobie utacił węch a ja nie czuje od urodzenia i to nazwywa sie asnomią.
Moja koleżanka nie czuje od urodzenia. Opisujemy jej zapachy: ja kolorami, a jej mąż dźwiękami (muzyk). Dla niej to kosmos. Trudno jej pojąć jak pachnie ziemniak, a co dopiero takie subtelności, że każdy człowiek ma swój specyficzny, "osobisty" zapach (i nie mówię tu o braku higieny) i, że bliskie sobie osoby potrafią się po tym zapachu rozpoznać, a dla innych jest on tajemnicą.
Bardzo często miewa wpadki kulinarne - nie czuje spalenizny

Raz było niebezpiecznie, zgasł płomień w gazowym piekarniku (a była sama w domu) . Stężenie gazu musiało już być duże, bo sąsiadka przyleciała zaniepokojona i na szczęście wszystko dobrze sie skończyło.
A najciekawsze dla mnie jest to, że chce pachnieć. Mąż wybiera jej perfumy i zapachowe kosmetyki wg własnego uznania i ona uważa, że są to najcudniejsze pod słońcem aromaty.
Ich miłość jest bardzo piękna...
asia_minor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 20:31   #18
kriss_de_valnor
Zakorzenienie
 
Avatar kriss_de_valnor
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: gród Kraka
Wiadomości: 6 434
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

mój dziadek stracił węch i smak po operacji raka krtani
__________________
próbki na wymianę



kriss_de_valnor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-18, 21:48   #19
GothicAristocrat
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 1 765
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

moja mamusia to przypadek, może nie krytyczny, ale dość ciężki ja nie wiem co jej jest, jakoś do tej pory nie moge jej rozgryźć. zagorsk pachnie jej gruszka i karmelem, a słodziaki kadzidłem zastanawiam się tylko czy ona jest po prostu takim zapachowym geniuszem czy ...?
GothicAristocrat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-05-19, 19:41   #20
kikaczka
Raczkowanie
 
Avatar kikaczka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 117
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

moj kolega w dziecinstwie stracił wech w wyniku choroby
niestety wąch jest ścisle połączony ze smakiem a wiec generalnie nikt kto ma uszkodzony wech nie bedzie miał "normalnego" smaku
to przykre dosc , sama sobie nie wyobrazam, nie dosc ze uwielbiam zapachy to i jedzenie !!
__________________
Nigra sum sed formoza
kikaczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-21, 16:17   #21
Daniellosso
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Ja nie mam węchu ale jakoś nauczyłem się z tym żyć, nie wiem nawet czy straciłem węchy przez przechodzoną w dzieciństwie chorobę(zapalenie opon mózgowych) czy nie mam tego zmysłu od urodzenia, ale wydaje mi się że wszystkie smaki odróżniam. wstydzę się tego że nie mam węchu i nikomu o tym nie mówię bo nie którzy mogą tego nie zrozumieć... Nawet nie byłem z tym u lekarza bo napewno nie ma na to lekarstwa
Daniellosso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:06   #22
katarakta1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 1
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez Daniellosso Pokaż wiadomość
Ja nie mam węchu ale jakoś nauczyłem się z tym żyć, nie wiem nawet czy straciłem węchy przez przechodzoną w dzieciństwie chorobę(zapalenie opon mózgowych) czy nie mam tego zmysłu od urodzenia, ale wydaje mi się że wszystkie smaki odróżniam. wstydzę się tego że nie mam węchu i nikomu o tym nie mówię bo nie którzy mogą tego nie zrozumieć... Nawet nie byłem z tym u lekarza bo napewno nie ma na to lekarstwa

Mam to samo,niestety...Od urodzenia chyba nie mam wechu i nie wiem jak co pachnie,tez sie wstydze o tym komus powiedziec,szczegolnie znajomym,wie tylko najblizsza rodzina,mama,siostry...te raz mam juz meza ale mu nie powiedzialam bo sie wstydze,udaje ze wszystko jest ok. nie wiem co z tym zrobic,gdzie i do jakiego lekarza sie udac i czy w ogole cos ktos pomorze...to jest poprostu jakis koszmar,tak nic nie czuc,najgorsze jest to ze czasem kolezanki chca zebym powachala jakies perfumy... wtedy udaje ze je czuje i cos tam odpowiem,sama uzywam perfum takich jak kolezanki bo mowia ze ladnie pachna wiec nie mam wyboru.strasznie mi z tym zle,moze zna ktos na to jakies rozwiazanie.POMOCY!
katarakta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:35   #23
Kota
Zakorzenienie
 
Avatar Kota
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 8 947
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Katarakto, rozwiązania nikt nie zna, niestety.
Forum nie pomoże.

Co na to lekarz?

Mężowi radziłabym powiedzieć- jak sama najlepiej wiesz, brak węchu to nie tylko brak przyjemności z tego płynącej, ale są sytuacje, kiedy jakis zapach jest wyraźnym ostrzeżeniem- które do Ciebie, niestety, nie dotrze, ponieważ nie jesteś w stanie go poczuć.
Dobrze by było, żeby najbliższa Ci osoba wiedziała o tym i była na to wyczulona...
__________________
Kot najgorszego sortu

Edytowane przez Kota
Czas edycji: 2009-12-02 o 17:36
Kota jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-02, 17:38   #24
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Mojej koleżanki tata jest lakiernikiem samochodowym i stracił węch:P
Nie odczwa z tego tytulu jakiś przykrości, przyzwyczaił się do tego, mówi, że to nawet dobrzę, że nie czuje niektórych smrodów)
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 07:36   #25
just green
Rozeznanie
 
Avatar just green
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 880
GG do just green
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Moja mama w dzieciństwie (miała kilkanaście lat) straciła węch w wyniku ciężkiego upadku z konia - miała pękniętą czaszkę i podczas operacji chirurg naruszył jej nerw węchowy. Lekarze mówili jej, że jakiś inny nerw lub część mózu się prawdopodobnie przystosuje, i wróci jej węch, ale niestety...

Ale smak odczuwa chyba zupełnie normalnie (aż nie chce mi się wierzyć, ale tak mówi).
Nie odczuwa tego jako jakiejś katastrofy - pewnie zdążyła się już z tym oswoić....

Trzeba pamiętać, że bliscy muszą wiedzieć o takiej dysfunkcji, ponieważ zmysł węchu pełni rolę ostrzegawczą - np. gdy ulatnia się gaz z kuchenki, tylko węch nas o tym poinformuje...
__________________


Edytowane przez just green
Czas edycji: 2009-12-03 o 13:02
just green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 10:15   #26
dzika truskawa
Noc żywych, dzikich tru(p)skawek
 
Avatar dzika truskawa
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Kraków/Lublin
Wiadomości: 12 680
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez just green Pokaż wiadomość
Moja mama w dzieciństwie (miała kilkanaście lat) straciła węch w wyniku ciężkiego upadku z konia - miała pękniętą czaszkę i podczas operacji chirurg naruszył jej nerw wzrokowy. Lekarze mówili jej, że jakiś inny nerw lub część mózu się prawdopodobnie przystosuje, i wróci jej węch, ale niestety...

Ale smak odczuwa chyba zupełnie normalnie (aż nie chce mi się wierzyć, ale tak mówi).
Nie odczuwa tego jako jakiejś katastrofy - pewnie zdążyła się już z tym oswoić....

Trzeba pamiętać, że bliscy muszą wiedzieć o takiej dysfunkcji, ponieważ zmysł węchu pełni rolę ostrzegawczą - np. gdy ulatnia się gaz z kuchenki, tylko węch nas o tym poinformuje...
Ojej, współczuję...
Ale chyba miałaś na myśli nerw węchowy a nie wzrokowy?...
__________________
"Kobieta, która się nie perfumuje nie ma przyszłości"
Coco Chanel

Rozpaczliwie poszukuję chociaż kropelki
:Guerlain Aqua Allegoria Rosa Blanca, Thierry Mugler A*Men: Pure Coffee, Pure Malt Creation, Pure Energy, Pure Wood, Ultra Zest
dzika truskawa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-03, 13:02   #27
just green
Rozeznanie
 
Avatar just green
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 880
GG do just green
Dot.: brak węchu-TRAGEDIA

Oczywiście, dziękuję, już się poprawiam
__________________

just green jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-21, 17:28   #28
anissaholmes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: dynów
Wiadomości: 7
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Witam wszystkich w tym temacie, mam 21 lat, od urodzenia nigdy nic nie czułem. Jedynie moge wyczuć (dla mnie to nie zapach), ale podrażnienie nosa jak przystawiam do nosa aceton, kret do przeczyszczania rur(nie pod nos ale jak się woń rozejdzie), i drażni mnie cebula. Dokładnie nie wiem czy czuje zapach czy co, ale jak ktoś kroi cebulę to mam świeczki w oczach szybko i po tym się łapie że ktoś przyrządza jakoś cebulę.
Niestety jak mały chłopak nie lubiłem warzyw, nigdy nie czułem żadnego zapachu, aromatu owoców, warzyw, nie czuje potu (niekiedy oddałbym wszystko żeby wiedzieć kiedy pot jest wyczuwalny lub nie do zniesienia).
Jak pojadę się na wieś to szambo, obornik itp. sprawy kompletnie są dla mnie nie wyczuwalne, wierzcie mi ciężko żyć jak ktos z rodziny(najblizszej musi Ci wąchać czy ta koszulka jeszcze będzie itp.)
Wycieczki szkolne i fala w autobusie, kto nie czuje ten pościł bąka itp. itd. )
Żeby dało się to naprawić ...
anissaholmes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 11:20   #29
zania
Matka buldoga
 
Avatar zania
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 7 641
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

Cytat:
Napisane przez anissaholmes Pokaż wiadomość
Witam wszystkich w tym temacie, mam 21 lat, od urodzenia nigdy nic nie czułem. Jedynie moge wyczuć (dla mnie to nie zapach), ale podrażnienie nosa jak przystawiam do nosa aceton, kret do przeczyszczania rur(nie pod nos ale jak się woń rozejdzie), i drażni mnie cebula. Dokładnie nie wiem czy czuje zapach czy co, ale jak ktoś kroi cebulę to mam świeczki w oczach szybko i po tym się łapie że ktoś przyrządza jakoś cebulę.
Niestety jak mały chłopak nie lubiłem warzyw, nigdy nie czułem żadnego zapachu, aromatu owoców, warzyw, nie czuje potu (niekiedy oddałbym wszystko żeby wiedzieć kiedy pot jest wyczuwalny lub nie do zniesienia).
Jak pojadę się na wieś to szambo, obornik itp. sprawy kompletnie są dla mnie nie wyczuwalne, wierzcie mi ciężko żyć jak ktos z rodziny(najblizszej musi Ci wąchać czy ta koszulka jeszcze będzie itp.)
Wycieczki szkolne i fala w autobusie, kto nie czuje ten pościł bąka itp. itd. )
Żeby dało się to naprawić ...
Wspoczuje Ci. Moge sie tylko domyslac jaki to dramat, bo kiedy ja mam katar (ale blahostka, co) to czuje sie jakbym chodzila w folii na glowie.

Jesli chodzi o brzydkie zapachy to tu juz jestes na plus, omijaja Cie te wszystjue od ktorych czlowiekowi chce sie nie meczysz sie w autobusach stojac obok smierdziuchow. Zreszta, nie tylko w autobusach sie takich ludzi spotyka.
W sprawie cebuli to tez jej nie musze czuc, zeby i mi swieczki w oczach sie pojawily. Kazdy od cebuli ma lzy w oczach (jak nie kazdy to wiekszosc). To "wina" roznych zwiazkow (organiczne zwiazki siarki, glikozydy flawonowe, glukokinina i cos tam).

Co do koszulki: no coz....nie trzeba jej zmieniac tylko wtedy, gdy juz ja "lapie" z wlasnego dobrego samopoczucia dobrze jest zmieniac ubranie codziennie lub co drugi
__________________
"Nie mam nic do ukrycia...oprócz strzykawek, skalpeli i pił do kości, które mam w ukrytej szufladzie..."
zania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-22, 19:48   #30
KomEwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: z gałęzi
Wiadomości: 858
Dot.: Brak węchu - TRAGEDIA

O, cholera. Bardzo, bardzo mi przykro z powodu Waszych węchowych kłopotów. Rady innej nie mam, jak pójść do lekarza. Czasami takie dysfunkcje są wynikiem chorób, wad itp. możliwych do usunięcia. Warto spróbować. Co macie do stracenia? Nic! A do zyskania? Dużo!

I najważniejsze: osoby bliskie MUSZĄ wiedzieć. Np. jeśli będziecie mieli dziecko i nie wyczujecie smrodu spalenizny, gazu, czy np. paskudnego zapachu jakiegoś skaleczenia, czy ucha, w którym dziecku zaczęła się tworzyć ropa, a jest zbyt małe, żeby powiedzieć co je boli lub zakażenie przebiega praktycznie bez bólu, ale może doprowadzić do poważnych powikłań, to..... sami rozumiecie, prawda?. Chciałabym Was zeschizować jak najmocniej, bo różnych sytuacji może być 1000 i jedna. I Wasz brak nie będzie bardzo istotny, ale tylko wtedy, gdy bliscy o nim wiedzą, bo wówczas są uprzedzeni i ubezpieczeni, ale jeśli nie wiedzą i ufają w fikcję (np. że mąż, żona bez problemu wyczują dym), to wówczas może być naprawdę niebezpiecznie.
__________________
Sun Tzu prawie powiedział:
"Jeżeli przeciwnik jest jak ziemia - bądź jak powietrze.
Jeżeli przeciwnik jest jak ogień ......- sp....dalaj, bo z ogniem nie ma żartów!"
KomEwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:22.