Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 12:24   #1021
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, mak

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Mam tetralysal ale nie polecam ze względu na wątrobę. Z tego.co wiem na beztlenowce jest też metronidazol - w formie kremu lub tabletek. Przepisuje go dermatolog ale i ginekolog. Metronidazol jest też na zapalenie okołoustne więc ma szersze spectrum działania anizeli tetralysal. Poki co jest nieźle, niestety po wczorajszej aplikacji zoracku (nałożyłam możliwie najciensza warstwę) nie moglam w ogole spac. Pieczenie zawsze było znosne ale wczoraj płakałam z bólu, co dziwne nie było żadnego zaczerwienienia. Oby moje męki zostały wynagrodzone..lewą część brody pięknie się wygoila, a przebarwienia schodzą błyskawicznie. Trochę gorzej z prawa strona brody ale widzę ogromny postęp.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Kojarze ze kiedys mialam metronidazol jako tabletki dopochwowe. Musze poprosic gina o recepte. Myslisz ze lepiej brac tabletki doustne czy masc?

A kaszka sie nie pojawia jak skora sie oczyszcza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 12:31   #1022
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Kojarze ze kiedys mialam metronidazol jako tabletki dopochwowe. Musze poprosic gina o recepte. Myslisz ze lepiej brac tabletki doustne czy masc?

A kaszka sie nie pojawia jak skora sie oczyszcza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Wyjaśnijcie mi , co to jest to oczyszczanie skóry- czemu tak się robi np. przy kwasach? Bo naprawdę chciałabym znać tego przyczynę,a nie mogę nigdzie znaleźć.

Maść ma ograniczony zakres penetracji (np. posmarujesz kawałek skóry, to metronidazol nie doleci do jelit i nie zabije flory), tabletki natomiast działają na cały organizm (tak mi się wydaje)To czy lepsza maść czy tabletki zależy od rodzaju zakażenia.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 13:01   #1023
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Wyjaśnijcie mi , co to jest to oczyszczanie skóry- czemu tak się robi np. przy kwasach? Bo naprawdę chciałabym znać tego przyczynę,a nie mogę nigdzie znaleźć.

Maść ma ograniczony zakres penetracji (np. posmarujesz kawałek skóry, to metronidazol nie doleci do jelit i nie zabije flory), tabletki natomiast działają na cały organizm (tak mi się wydaje)To czy lepsza maść czy tabletki zależy od rodzaju zakażenia.
Z tego co wiem zanieczyszczenia skory mogą siedzieć nawet bardzo głęboko, a kwasy i retinoidy nie tylko działają na wierzchnia warstwę ale tez i ta głębsza.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez peach_passion Pokaż wiadomość
Kojarze ze kiedys mialam metronidazol jako tabletki dopochwowe. Musze poprosic gina o recepte. Myslisz ze lepiej brac tabletki doustne czy masc?

A kaszka sie nie pojawia jak skora sie oczyszcza?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nie wiem jak poważny masz problem.. Ja przed antybiotykiem broniłam się rekami i nogami.. była to już ostateczność. Nie warto od razu działać takimi środkami na organizm, bardzo go osłabiają. Mimo brania probiotyków jestem taka "zdechła" i wiem, że kuracji już nie przedłużę, wolę działać doraźnie. Jeszcze 2 miesiące i koniec.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 14:59   #1024
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

MElduję, ze ślimak działa cuda z twarzą załączam zdjęcie po ponad 2 tygodniach stosowania. Niestety nie mam zdjęcia "przed", nie było może tragedii, ale trochę przebarwień i czasem wypryski. Teraz jest o niebo lepiej Tak więc polecam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (6,9 KB, 76 załadowań)
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 15:12   #1025
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
MElduję, ze ślimak działa cuda z twarzą załączam zdjęcie po ponad 2 tygodniach stosowania. Niestety nie mam zdjęcia "przed", nie było może tragedii, ale trochę przebarwień i czasem wypryski. Teraz jest o niebo lepiej Tak więc polecam
Jaką Ty masz piękną cerę!
Ja wczoraj rano wyjeżdżałam na cały dzień, i nie chciałam się smarować moim kremem do cery naczynkowej, tylko czymś matującym. A znów na wizażu mój filtr z Iwostinu ponoć nie matuje. Nie chciałam ryzykować, i posmarowałam się Vichy Normader global. To co on zrobił z moją tłustą cerą było niewiarygodne. Od godziny 8:30 do 15 się nie świeciłam w ogóle. Fakt że użyłam go po raz pierwszy (miałam próbkę w saszetce) ale nigdy nie miałam takiego kremu który by tak zdziałał. A przecież wczoraj było słońce i 17 stopni (przynajmniej u mnie). I co dziwne, nie jest to krem matujący, tylko nawilżający.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 16:44   #1026
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
MElduję, ze ślimak działa cuda z twarzą załączam zdjęcie po ponad 2 tygodniach stosowania. Niestety nie mam zdjęcia "przed", nie było może tragedii, ale trochę przebarwień i czasem wypryski. Teraz jest o niebo lepiej Tak więc polecam
Marzę o takiej cerze .. ja mam cały czas, nieprzerwaną masakrę i wciąż boję się kupić ślimaka ze względu na wysyp. Ale chyba zaryzykuję
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 16:54   #1027
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Z tego co wiem zanieczyszczenia skory mogą siedzieć nawet bardzo głęboko, a kwasy i retinoidy nie tylko działają na wierzchnia warstwę ale tez i ta głębsza.

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------


Ale co to są te zanieczyszczenia? Przecież kwasy wywołują zwykłe stany zapalne, tylko,że te głębokie, a żeby był stan zapalny musi być uszkodzenie tkanki lub patogen. Trochę tego nie rozumiem.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 17:13   #1028
fiasco
Wtajemniczenie
 
Avatar fiasco
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Kielce/Łódź
Wiadomości: 2 442
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
Tylko często macerat jest na bazie oleju slonecznikowego a ten lubi zapychac. Macerat z alg jest dobry na ciało
to strasznie indywidualna sprawa niestety. Mnie olej słonecznikowy w maceratach nie zapycha, to samo oliwa z oliwek. Za to koncertowo zapchał mnie olej tamanu (który innym ponoć bardzo pomógł w leczeniu trądziku) i olej rycynowy (który się stosuje w OCM przy skórze trądzikowej, bo nie zapycha a wysusza syfy)

olasia, ja brałam kiedyś jakiś suplement z cynkiem, może z miesiąc brałam ale poprawy nie było. Za to pijąc drożdże (w których jest cynk) pięknie mi się stan cery poprawił nie pamiętam, czy wpłynął na łojotok, może wpłynął ale nieznacznie.
Moja przyjaciółka bierze od niedawna cynk i wygląda na to, że jej się cera poprawia.

Ja się zachwycam obecnym stanem swojej skóry, nie wiem czy to pozostałości po Tetralysalu (który przestałam brać koło 2 tygodni temu) czy po prostu mam szczęśliwy moment cyklu, od ponad tygodnia nic mi nie wyskoczyło - poza jednym syfkiem koło ust, efekt zapchania maścią oliwkową z Ziai (nawilżam nią usta ale się czasem troche "rozleje" na okolice). I czekam, aż mi się w końcu zacznie łuszczyć skóra po kwasie salicylowym, już 3 (czy 4?) razy go kładłam, stężenia od 13 do ok. 20% a tu żadnej suchej skórki na horyzoncie
__________________
Don't worry. I don't have low self-esteem. It's a mistake. I have low esteem for everyone else.
fiasco jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 17:18   #1029
Wenus21
Zakorzenienie
 
Avatar Wenus21
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: okolice Olsztyna
Wiadomości: 3 396
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
MElduję, ze ślimak działa cuda z twarzą załączam zdjęcie po ponad 2 tygodniach stosowania. Niestety nie mam zdjęcia "przed", nie było może tragedii, ale trochę przebarwień i czasem wypryski. Teraz jest o niebo lepiej Tak więc polecam

Jestem ciekawa czy Poradził sobie całkiem z Twoimi zaskórnikami zamkniętymi ?

Używasz go raz czy dwa razy dziennie ? ?
Wenus21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 17:30   #1030
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielę

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ale co to są te zanieczyszczenia? Przecież kwasy wywołują zwykłe stany zapalne, tylko,że te głębokie, a żeby był stan zapalny musi być uszkodzenie tkanki lub patogen. Trochę tego nie rozumiem.
Nawet wyciskujac niewinnego pryszcza nie tylko roznosisz bakterie ale też wprowadxasz je w głąb skóry.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 17:47   #1031
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Wenus21 Pokaż wiadomość
Jestem ciekawa czy Poradził sobie całkiem z Twoimi zaskórnikami zamkniętymi ?

Używasz go raz czy dwa razy dziennie ? ?
Całkiem nie, ale widzę naprawdę o wiele mniej tych paskud kiedyś to był zaskórnik na zaskórniku, teraz jest ich duużo mniej. Nakładam tylko na noc.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 19:15   #1032
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

A macie coś żeby poczytać o tym ślimaku? Ja póki co przerzucilam się na kosmetyki ze zrób sobie krem (ten z liposimami) a tym razem zamówiłam też krem mikrozluszczanie.

Nadchodzi lato i trzeba będzie odstawic kwasy fotouczulajace

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:55   #1033
peach_passion
Zakorzenienie
 
Avatar peach_passion
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 12 318
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
A macie coś żeby poczytać o tym ślimaku?
pierwsze lepsze notki wyskakujące w googlach
http://zycie-jak-bombonierka.blogspo...gel-cream.html
http://pink-pocket.blogspot.com/2013...cja-mizon.html
http://makeupwasteland.blogspot.com/...gel-cream.html
http://confessionsofbiggreeneyes.blo...gel-cream.html
opinie na kwc https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...gel-cream.html
peach_passion jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 19:56   #1034
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

Na mnie jak na razie ten ślimak nie działa... Też stosuję 2 tygodnie A u Ciebie efekty śliczne
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:11   #1035
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Właśnie kliknęłam ślimaka
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:11   #1036
201704240919
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 5 401
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Zamówiłam te serum intensywnie nawilżające z e-naturalne i peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych. Paczka pewnie przyjdzie pod koniec następnego tygodnia, bo sklep ma narazie wolne. Niedługo podzielę się z Wami moja opinią, kilka osób było zainteresowanych .
201704240919 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 20:38   #1037
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Właśnie kliknęłam ślimaka
A jednak! Oby Ci posłużył
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:01   #1038
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zamówiłam te serum intensywnie nawilżające z e-naturalne i peeling enzymatyczny z owoców tropikalnych. Paczka pewnie przyjdzie pod koniec następnego tygodnia, bo sklep ma narazie wolne. Niedługo podzielę się z Wami moja opinią, kilka osób było zainteresowanych .
Ja czekam w napięciuTeż myślałam jeszcze o tym peelingu z owoców tropikalnych, ale 6,50 za 10 g... Toż to ledwo na jedną maskę chyba wystarczy.Przynajmniej mi się wydaje taka ilość dość mała, wiem ,że to proszki leciutkie, ale mimo wszystko.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:05   #1039
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

oj nie tylko sie wydaje ze 10gr to niewiele zwykle starcza na kilka masek
The light jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-02, 21:08   #1040
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ja czekam w napięciuTeż myślałam jeszcze o tym peelingu z owoców tropikalnych, ale 6,50 za 10 g... Toż to ledwo na jedną maskę chyba wystarczy.Przynajmniej mi się wydaje taka ilość dość mała, wiem ,że to proszki leciutkie, ale mimo wszystko.

Ja mam peeling enzymatyczny z Ziaji seria ulga i jest okej, dobrze złuszcza, ale niedługo się kończy i mam chęć na coś nowego. Dajcie znać jak użyjecie . A co do ślimaka.. Ja się boję ślimaków. Możecie się śmiać, ale mam taką fobię jak ktoś się boi panicznie pająków, nawet takich małych, tak ja ślimaków. Jak jakiegoś zobaczę to uciekam. Kiedyś mi się wysypały jabłka w domu z wiaderka i tam było ich pełno, zaczęłam uciekać, krzyczeć.. Widzę duże efekty po tym kremie, ale jakbym go nałożyła na twarz to chyba bym nie przeżyła że tam jest coś z ślimaka.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:10   #1041
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY C

dzieki za linki!

juz widze, ze krem nie dla mnie bo ma alantoine na ktora mam uczulenie
The light jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:23   #1042
Prodomostra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: KRK
Wiadomości: 240
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Ewuniaa16 Pokaż wiadomość
Zszokowałaś mnie w tym momencie.
No, mnie też to zszokowało. Jeśli chcesz więcej szczegółów, przeczytaj sobie książkę "dieta dr Gersona". Tam jest nie tylko o diecie, ale ogólnie o świecie, w którym żyjemy. Gleby są zanieczyszczone, jedzenie wysoko-przetworzone, kosmetyki i leki chemiczne zawierają mnóstwo chemii. Warto się tym zainteresować, ponieważ większość chorób obecnie to są tzw. "choroby cywilizacyjne".

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Oczywiście zgadzam się Tylko niektorym cerom pielęgnacja naturalna nie służy- u mnie np. oleje, czy aleppo,zachwalane przez wszystkich,dlateg każdy musi wytestować czy na pewno mu taka pielęgnacja odpowiada.
Mi też oleje na buzię nie podchodzą, ja lubię lekkie konsystencje. Oleje lubię do ciała, nakładam je na mokrą skórę, robię szybki masaż i wycieram się ręcznikiem. Mydło aleppo dostałam od przyjaciółki i praktycznie nie używałam. Do mycia ciała używam Biodermy lub Musteli dla dzieci. W ziko są często promocje, można kupić 500 ml za około 37 zł, a konsystencja jest tak gęsta, że starczają na dobre 3-4 miesiące. Oczywiście, każdy musi znaleźć produkt dla siebie, ale są też takie, które pasują większości, jak np. płyn micelarny Bioderma Tak samo jest z kremem na trądzik Saluterra, nie znam nikogo, komu on by nie przypasował
Prodomostra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:26   #1043
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość
No, mnie też to zszokowało. Jeśli chcesz więcej szczegółów, przeczytaj sobie książkę "dieta dr Gersona". Tam jest nie tylko o diecie, ale ogólnie o świecie, w którym żyjemy. Gleby są zanieczyszczone, jedzenie wysoko-przetworzone, kosmetyki i leki chemiczne zawierają mnóstwo chemii. Warto się tym zainteresować, ponieważ większość chorób obecnie to są tzw. "choroby cywilizacyjne".

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------



Mi też oleje na buzię nie podchodzą, ja lubię lekkie konsystencje. Oleje lubię do ciała, nakładam je na mokrą skórę, robię szybki masaż i wycieram się ręcznikiem. Mydło aleppo dostałam od przyjaciółki i praktycznie nie używałam. Do mycia ciała używam Biodermy lub Musteli dla dzieci. W ziko są często promocje, można kupić 500 ml za około 37 zł, a konsystencja jest tak gęsta, że starczają na dobre 3-4 miesiące. Oczywiście, każdy musi znaleźć produkt dla siebie, ale są też takie, które pasują większości, jak np. płyn micelarny Bioderma Tak samo jest z kremem na trądzik Saluterra, nie znam nikogo, komu on by nie przypasował
Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale w co 2-3 poście (nie analizuje dokładnie) wspominasz tą firmę, wygląda to jak zwykła reklama

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
A jednak! Oby Ci posłużył
Oby, oby, bo jak nie to wykopię go na Allegro
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:29   #1044
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 989
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Prodomostra Pokaż wiadomość


Mi też oleje na buzię nie podchodzą, ja lubię lekkie konsystencje. Oleje lubię do ciała, nakładam je na mokrą skórę, robię szybki masaż i wycieram się ręcznikiem. Mydło aleppo dostałam od przyjaciółki i praktycznie nie używałam. Do mycia ciała używam Biodermy lub Musteli dla dzieci. W ziko są często promocje, można kupić 500 ml za około 37 zł, a konsystencja jest tak gęsta, że starczają na dobre 3-4 miesiące. Oczywiście, każdy musi znaleźć produkt dla siebie, ale są też takie, które pasują większości, jak np. płyn micelarny Bioderma Tak samo jest z kremem na trądzik Saluterra, nie znam nikogo, komu on by nie przypasował
Co to za krem? Nigdy o nim nie słyszałam.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:31   #1045
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez The light Pokaż wiadomość
oj nie tylko sie wydaje ze 10gr to niewiele zwykle starcza na kilka masek
No dobra Chociaż mi pewnie wyszłoby max 2 , bo zawsze daję tone proszku, potem tonę wody, dosypuje, znów wodę i wychodzi kg maski bo nie moge uchwycic prawidlowej konsystencji

Jaki jest skład tego kremu?Pytam z ciekawosci, a nie moge znaleźć.
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467

Edytowane przez Claire91
Czas edycji: 2013-05-02 o 21:34
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:32   #1046
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacja, makijaż. ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez abrakatabra Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to tylko moje odczucie ale w co 2-3 poście (nie analizuje dokładnie) wspominasz tą firmę, wygląda to jak zwykła reklama

---------- Dopisano o 21:26 ---------- Poprzedni post napisano o 21:26 ----------



Oby, oby, bo jak nie to wykopię go na Allegro
Ja mojemu ślimaczkowi dam jeszcze szansę, 2 tygodnie to strasznie mało czasu Normalnie bym nie panikowała, ale jak Wy piszecie jakie cuda działa ślimak to się zastanawiam czy z moją skórą coś nie tak Ale jak się nie sprawdzi to oddam mamie, ona jest zachwycona ślimakiem! Stosuje ten krem z mizona o większym stężeniu i już też u niej widać efekty A moja twarz co Jedynie wydaje się mieć ładniejszy (zdrowszy) kolor Tak że mój się nie zmarnuje i na allegro nie będzie lądował
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:33   #1047
olasia
Zadomowienie
 
Avatar olasia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 346
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Claire91 Pokaż wiadomość
Ale co to są te zanieczyszczenia? Przecież kwasy wywołują zwykłe stany zapalne, tylko,że te głębokie, a żeby był stan zapalny musi być uszkodzenie tkanki lub patogen. Trochę tego nie rozumiem.
Stan zapalny powstaje po nadkazeniu zaczopowanego loju (zaskornika). Takie zaskorniki czesto moga byc mikroskopijnej wielkosci i po prostu ich nie widac, nawet patrzac przez lupe. A kwasy penetruja skore, pobudzajac do wyrzucania tych zanieczyszczen i tak powstaje pryszcz z oczyszczania. Teoretycznie po jakims czasie wysyp powinien ustapic. U mnie to byla niekonczaca sie historia.
Jesli ktos wie woecej na ten temat to prosze o informacje bom rowmiez ciekawa i chcialabym wiecej wiedziec na ten temat.
__________________
Każdemu własna kupa ładnie pachnie, ale nie daj się zwieść

Marcelek moj caly swiat
Laura 39/40 tp 9.03.2015
olasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:35   #1048
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez olasia Pokaż wiadomość
Stan zapalny powstaje po nadkazeniu zaczopowanego loju (zaskornika). Takie zaskorniki czesto moga byc mikroskopijnej wielkosci i po prostu ich nie widac, nawet patrzac przez lupe. A kwasy penetruja skore, pobudzajac do wyrzucania tych zanieczyszczen i tak powstaje pryszcz z oczyszczania. Teoretycznie po jakims czasie wysyp powinien ustapic. U mnie to byla niekonczaca sie historia.
Jesli ktos wie woecej na ten temat to prosze o informacje bom rowmiez ciekawa i chcialabym wiecej wiedziec na ten temat.
U mnie to samo
Też się przyłączam
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:45   #1049
Claire91
Wtajemniczenie
 
Avatar Claire91
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 755
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

Cytat:
Napisane przez Vinnga Pokaż wiadomość
U mnie to samo
Też się przyłączam
Ale stan zapalny powstaje też z przyczyn bakteryjnych czy grzybiczych.
A kwasy być może faktycznie pobudzają gruczoł łojowy w jakis sposób, pęka, zalewając łojem sąsiednie obszary, a taki uszkodzony (pęknięty) gruczoł łojowy jest sygnałem dla komórek ukł.immunologicznego,któr e przebywają w pobliżu i zaczyna się cała kaskada reakcji zapalnej.
Tylko czemu z reguły to oczyszczanie odbywa się poprzez podskórne stany zapalne?
__________________
wymiana nowy wątek-kosmetyki naturalne, mineralne, sera i apteczne
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...7#post49549467
Claire91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-05-02, 21:52   #1050
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Odp: Dot.: Odp: Dot.: Odp: Pożegnać TRĄDZIK raz na ZAWSZE - kuracje, pielęgnacj

No właśnie, czemu akurat w ten sposób
A Wam też po każdej guli zostaje ślad, z którym trudno się rozprawić ? Na czole, jeśli już się zdarzy, naprawdę rzadko mi tam coś wyskakuje, taka plamka po guli znika mi w miesiąc, a na brodzie potrafi się goić od 6 miesięcy i dłużej, niektóre plamy mam nadal, ponieważ w tym samym miejscu miałam gule co jakiś czas
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-28 12:35:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:10.