Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II - Strona 55 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-28, 11:56   #1621
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Płaciłam za nie 45 złotych. W sklepie producenta kosztuje teraz 88, więc tak czy inaczej obniżka duuuża. O ile oczywiście uda się dorwać egzemplarz mało zmacany i nie napoczęty Czasem szlag mnie trafia, jak zachodzę na to stoisko kosmetyczne w TK Maxxie, pracownicy powinni chyba tam wszystko foliować i jakieś kłódki zakładać, żeby klienci nie pakowali wszędzie paluchów

Silikony teoretycznie redukują tłustość innych emolientów, więc to chyba stąd ta "beztłuszczowość". W praktyce u mnie silikony przetłuszczają skórę tak samo jak wszystkie emolienty. Kiedyś miałam ochotę na podkłady naturalne, ale wybito mi ten pomysł z głowy. Dla mojej skóry chyba nie istnieje lekki, naturalnie wyglądający podkład, który nie będzie podkreślał jej mankamentów.
Byłam w tym w Czeladzi parę razy Też widziałam kosmetyki w nienajlepszym stanie, pogniecione kartoniki, czymś zalane, albo bezczelnie otwarte. Masakra Najlepszy Tk jest w Krakowie w Bonarce (najlepszy w Polsce ponoć, a na pewno lepszy od warszawskich, wiem z wiarygodnych źródeł). Mają co tydzień dostawę świetnych kosmetyków, naturalnych mydeł, marki z całego świata niedostepne nigdzie w Polsce, np z Afryki południowej

Naturalne podkłady też nie dla mnie, bo są olejowe, są okropne
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 12:12   #1622
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Byłam w tym w Czeladzi parę razy Też widziałam kosmetyki w nienajlepszym stanie, pogniecione kartoniki, czymś zalane, albo bezczelnie otwarte. Masakra Najlepszy Tk jest w Krakowie w Bonarce (najlepszy w Polsce ponoć, a na pewno lepszy od warszawskich, wiem z wiarygodnych źródeł). Mają co tydzień dostawę świetnych kosmetyków, naturalnych mydeł, marki z całego świata niedostepne nigdzie w Polsce, np z Afryki południowej

Nie mam porównania z innymi sklepami tej sieci, ale wierzę, że gdzieś może wyglądać to lepiej.
Co do wyboru kosmetyków, to najbardziej rozczarowują mnie tam angielskie marki, bo mają takie piękne opakowania, że aż chciałoby się takie mieć, a składy takie beznadziejne, że aż smutno
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 17:23   #1623
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To może rozejrzeć się za zamiennikiem? Macałam ostatnio w SP serum Dermopharmy, ono ma lewoskrętną formę witaminy, 15% i jest tańsze niż Auriga.
Tutaj recenzja z bloga. I skład:

Pure Water, Polyacrylic Acid (Carbomer), L-Ascorbic Acid, Butylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Glycerine, Sodium Ascorbyl Phosphate, Triethanomine, Hydroxyethyl Cellulose, Mannitol / Sodium Citrate / Acetyl Tetrapeptide-15, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil / Lauryl Alcohol Polyethylene Glycol Ether, Methylisothiazolinone/lodopropyl Butylcarbamate, Fragrance.
To raczej Flavo C Forte można traktować jako tańszą alternatywę dla obecnych na rynku już od jakiegoś czasu serów z kwasem ferulowym (np. SkinCeuticals, Ce Ferulic lub Cosmetic Skin Solutions, Vitamin C 20% Serum). Bardzo ciekawy składnik - chroni przed promieniowaniem i, co ważne, zwiększa stabilność witaminy C. Tak więc zmiana koncepcji serum świetna, oby tylko właściwości użytkowe nie uległy pogorszeniu (lepkość...). Na pewno wypróbuję je gdy skończę Avę z acerolą. O ile nie zwiedzie mnie wcześniej Polyphenol C 15 Anti - Wrinkle Defense Serum Caudalie.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-10-28 o 20:05 Powód: eeee
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 21:32   #1624
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
To raczej Flavo C Forte można traktować jako tańszą alternatywę dla obecnych na rynku już od jakiegoś czasu serów z kwasem ferulowym (np. SkinCeuticals, Ce Ferulic lub Cosmetic Skin Solutions, Vitamin C 20% Serum). Bardzo ciekawy składnik - chroni przed promieniowaniem i, co ważne, zwiększa stabilność witaminy C. Tak więc zmiana koncepcji serum świetna, oby tylko właściwości użytkowe nie uległy pogorszeniu (lepkość...). Na pewno wypróbuję je gdy skończę Avę z acerolą. O ile nie zwiedzie mnie wcześniej Polyphenol C 15 Anti - Wrinkle Defense Serum Caudalie.
W sytuacji, kiedy dla kogoś serum za 80 zł jest dużym wydatkiem i może znaleźć coś tańszego, to mało istotne jest że to serum, na które go nie stać jest tańszą wersją produktu za 500 zł.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-28, 22:05   #1625
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
W sytuacji, kiedy dla kogoś serum za 80 zł jest dużym wydatkiem i może znaleźć coś tańszego, to mało istotne jest że to serum, na które go nie stać jest tańszą wersją produktu za 500 zł.
Sądziłam tylko, że skoro szukasz "zamiennika", to ma być on adekwatny do Flavo.

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-10-28 o 22:15
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 08:01   #1626
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Sądziłam tylko, że skoro szukasz "zamiennika", to ma być on adekwatny do Flavo.
Ja nie szukam zamiennika, odpowiedziałam na post pozycji77. Flavo nic u mnie nie robiło, generalnie witamina C nie daje mojej skórze żadnych wizualnych efektów.
A zamiennik chyba najczęściej jest szukany ze względu na cenę i jeśli ja bym szukała zamiennika produktu za 80 zł, to produkt za 500 zł nie wchodziłby w rachubę
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:46   #1627
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja nie szukam zamiennika, odpowiedziałam na post pozycji77. Flavo nic u mnie nie robiło, generalnie witamina C nie daje mojej skórze żadnych wizualnych efektów.
A zamiennik chyba najczęściej jest szukany ze względu na cenę i jeśli ja bym szukała zamiennika produktu za 80 zł, to produkt za 500 zł nie wchodziłby w rachubę
Ja chętnie sięgnęłabym po tańszy zamiennik, równoważnik, wymiennik, generyk, odpowiednik, analog etc. Tyle że takiego nie znalazłam. To najtańszy gotowiec z kwasem ferulowym i witaminą C. Pozostaje wytwórczość własna jeśli chce się skorzystać ze zdolności absorbcyjnych i przeciwzapalnych ferula i ochronnych kwasu askorbinowego.

Zresztą nieważne.

---------- Dopisano o 17:46 ---------- Poprzedni post napisano o 17:36 ----------

Miał ktoś do czynienia z tym:

Bandi, C-White, Serum z witaminą C

Składniki aktywne: witamina C, ekstrakt z lukrecji, ekstrakt z morwy białej, ekstrakt z tarczycy bajkalskiej, ekstrakt z brzoskwini, wit. E, fukogel.

Aqua/Water, Decyl Cocoate, Biosaccharide Gum-1, Glycerin, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Tocopheryl Acetate, Polyacrylate Crosspolymer-6, Inulin Lauryl Carbamate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Extract, Saccharomyces Cerevisiae Extract, Sodium Hyaluronate, Butylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Morus Alba Root Extract, Prunus Persica Leaf Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Triethanolamine, Caprylhydroxamic Acid, Methylpropanediol
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 17:45   #1628
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Ja chętnie sięgnęłabym po tańszy zamiennik, równoważnik, wymiennik, generyk, odpowiednik, analog etc. Tyle że takiego nie znalazłam. To najtańszy gotowiec z kwasem ferulowym i witaminą C. Pozostaje wytwórczość własna jeśli chce się skorzystać ze zdolności absorbcyjnych i przeciwzapalnych ferula i ochronnych kwasu askorbinowego.

Zresztą nieważne.l
No tak, z "mieszańców" można sobie kupić zestaw z EcoSpa, albo Clarenę.
Oglądałam też podobne serum marki Cosmetic Skin Solutions tańsze o połowę od Skin Ceuticals. Czy to jest jakaś firma wzorująca się/kopiująca SkinCeuticals, bo opakowanie ma bliźniaczo podobne?

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-10-29 o 17:48
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-31, 18:13   #1629
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No tak, z "mieszańców" można sobie kupić zestaw z EcoSpa, albo Clarenę.
Oglądałam też podobne serum marki Cosmetic Skin Solutions tańsze o połowę od Skin Ceuticals. Czy to jest jakaś firma wzorująca się/kopiująca SkinCeuticals, bo opakowanie ma bliźniaczo podobne?
Powder VitC & Ferulac Acid nadaje się do codziennej pielęgnacji czy to zestaw do zabiegów? (Linia "profesjonalna", koncentrat "wysokostężony", potrzebny jest neutralizator.)

Rękodzieło jest zdecydowanie tańsze i może mieć lepsze właściwości użytkowe, bo gotowce się lepią. Nie wiem co z efektywnością.

Całkiem możliwe, bo w necie są jakieś informacje o procesie sądowym, który wytoczył im L'Oreal, czyli właściciel marki Skinceuticals.

Iwostin wprowadził trzy nowe peelingi na noc. Wyglądają ciekawie.
Tutaj składy i recenzja: http://kosmostolog.blogspot.com/

Miałam Iwostin Remover z kwasem laktobionowym, nie działał spektakularnie, ale delikatnie rozjaśniał i wygładzał. To są peelingi, więc może zadziałają skuteczniej pod tym względem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg iwostin_perfectin.jpg (41,2 KB, 16 załadowań)

Edytowane przez mentha
Czas edycji: 2014-11-01 o 07:13
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 09:23   #1630
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Możecie mi polecić jakiś dobry niewysuszający, a matujący krem do 100zł?
Myślałam o effaclarze mat, ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Ktoś zna równie dobry zamiennik dla pudru ryżowego z kryolanu? Odstawiłam tabletki anty, hormony mi szaleją, makijaż spływa w ekspresowym tempie.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 10:04   #1631
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ktoś zna równie dobry zamiennik dla pudru ryżowego z kryolanu? Odstawiłam tabletki anty, hormony mi szaleją, makijaż spływa w ekspresowym tempie.
Paese ma różne i chwalone pudry
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-06, 10:54   #1632
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Na temat pudru dry flo niech się chimay wypowie, bo ja jeszcze nie miałam okazji kupić ale jest w planach
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 21:19   #1633
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
Ktoś zna równie dobry zamiennik dla pudru ryżowego z kryolanu? Odstawiłam tabletki anty, hormony mi szaleją, makijaż spływa w ekspresowym tempie.
Masz na myśli puder ryżowy z innej firmy? Jeśli tak, to tak jak Korah napisała podobny ma Pease albo np Dr Hauschka (też bazą jest ryżowy).


Cytat:
Napisane przez Bella2212 Pokaż wiadomość
Na temat pudru dry flo niech się chimay wypowie, bo ja jeszcze nie miałam okazji kupić ale jest w planach
Mam właśnie czwarte pudło Dry-Flo. Dla mnie to najlżejszy z pudrów, bardzo dobrze matujący (chociaż efekt słabnie u mnie z czasem, ale to standard), wydajny i tani jak barszcz.
Kuszą mnie trochę pudry koloryzowane np Jadwiga i planuję jakiś w przyszłym roku przetestować, bo Dry-Flo jednak minimalnie bieli, głównie w połączeniu z filtrem i czasem odbiera to skórze zdrowy koloryt. Ale jednocześnie ze względu na swoją lekkość świetnie się zgrywa z filtrem, a u mnie większość proszków niestety robi tapetę.

Jak nie nakładam filtra to matuję się bibułkami Inglota - bardzo je polubiłam Przy filtrze jednak nie mają za bardzo racji bytu a szkoda, bo zmatowienie twarzy bibułką jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż pudrem (zwłaszcza poza domem).
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-06, 23:03   #1634
Bella2212
Zadomowienie
 
Avatar Bella2212
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Legnica, Wrocław
Wiadomości: 1 009
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Koniecznie muszę wypróbować dry flo, ale jeszcze jakoś nie miałam okazji kupić :-(
__________________
Bella
Bella2212 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-11-07, 20:07   #1635
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Masz na myśli puder ryżowy z innej firmy? Jeśli tak, to tak jak Korah napisała podobny ma Pease albo np Dr Hauschka (też bazą jest ryżowy).




Mam właśnie czwarte pudło Dry-Flo. Dla mnie to najlżejszy z pudrów, bardzo dobrze matujący (chociaż efekt słabnie u mnie z czasem, ale to standard), wydajny i tani jak barszcz.
Kuszą mnie trochę pudry koloryzowane np Jadwiga i planuję jakiś w przyszłym roku przetestować, bo Dry-Flo jednak minimalnie bieli, głównie w połączeniu z filtrem i czasem odbiera to skórze zdrowy koloryt. Ale jednocześnie ze względu na swoją lekkość świetnie się zgrywa z filtrem, a u mnie większość proszków niestety robi tapetę.

Jak nie nakładam filtra to matuję się bibułkami Inglota - bardzo je polubiłam Przy filtrze jednak nie mają za bardzo racji bytu a szkoda, bo zmatowienie twarzy bibułką jest o wiele łatwiejsze i szybsze niż pudrem (zwłaszcza poza domem).
ja sobie własnie kupiłam jadwigę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 19:36   #1636
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Odgrzebuję wątek.

Na mojej tłustej cerze testuję peelingi salicylowe na spirycie, na razie 5%. Z tego powodu musiałam znow przewartościować pielęgnację, peelingi nawet o tak małym stężeniu nieźle mnie wysuszają.

Po pierwsze sera wodne przestały mojej skorze wystarczać i byłam zmuszona wrocić do kremu na dzień. Obecnie jest to Alantan dermoline lekki krem - wybor z konieczności, bo tylko to mam pod ręką. Jako krem do zadań specjalnych na noc jest za słaby, więc używam na dzień, bo jest lżejszy od innych kremow odżywczych, ktore mam. Jednak nie nazwałabym go lekkim, czy jak to niektorzy piszą matującym, ale na dzień wystarcza.

Po drugie kwasy sprawiły, że po raz pierwszy w życiu mam nadwrażliwą cerę, ktora potrafi zareagować burakiem na jakiś kosmetyk / składnik. Najgorzej bywa z alkoholem iskładnikami pochodzenia roślinnego. To bardzo zawęża wybor produktow w drogeriach w kraju, w ktorym połowa rynku to kosmetyki certyfikowanea druga połowa też od alkoholu nie stroni.

Z filtrem raz się lubię, raz nie, kiedy skora oblazi po peelingu, albo kiedy pogarsza się przed okresem, filtr to podkreśla.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 19:55   #1637
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Odgrzebuję wątek.

Na mojej tłustej cerze testuję peelingi salicylowe na spirycie, na razie 5%. Z tego powodu musiałam znow przewartościować pielęgnację, peelingi nawet o tak małym stężeniu nieźle mnie wysuszają.

Po pierwsze sera wodne przestały mojej skorze wystarczać i byłam zmuszona wrocić do kremu na dzień. Obecnie jest to Alantan dermoline lekki krem - wybor z konieczności, bo tylko to mam pod ręką. Jako krem do zadań specjalnych na noc jest za słaby, więc używam na dzień, bo jest lżejszy od innych kremow odżywczych, ktore mam. Jednak nie nazwałabym go lekkim, czy jak to niektorzy piszą matującym, ale na dzień wystarcza.

Po drugie kwasy sprawiły, że po raz pierwszy w życiu mam nadwrażliwą cerę, ktora potrafi zareagować burakiem na jakiś kosmetyk / składnik. Najgorzej bywa z alkoholem iskładnikami pochodzenia roślinnego. To bardzo zawęża wybor produktow w drogeriach w kraju, w ktorym połowa rynku to kosmetyki certyfikowanea druga połowa też od alkoholu nie stroni.

Z filtrem raz się lubię, raz nie, kiedy skora oblazi po peelingu, albo kiedy pogarsza się przed okresem, filtr to podkreśla.
niezle ze po 5 % juz masz wylinkę
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 21:01   #1638
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
niezle ze po 5 % juz masz wylinkę
Salicyl u mnie nie ma żadnego przełożenia na inne kwasy, migdał dopiero w stężeniu 30% złuszczał, mlekowy chyba 20, ale jak złuszczały, to przy okazji podrażniały i blisko było do poparzenia, a salicyl jest pod tym względm łagodny.

Z tym, że mnie ta wylinka nie cieszy, bo chciałam coś o małym stężeniu do codziennego stosowania, ale tonik mi mi się zepsuł, a w oleju kwas się nie chce rozpuszczać, więc chcąc się kwasić salicylem, jestwm skazana na najniższy % peelingu na spirytku.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-12-23 o 21:07
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-23, 21:12   #1639
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Salicyl u mnie nie ma żadnego przełożenia na inne kwasy, migdał dopiero w stężeniu 30% złuszczał, mlekowy chyba 20, ale jak złuszczały, to przy okazji podrażniały i blisko było do poparzenia, a salicyl jest pod tym względm łagodny.

Z tym, że mnie ta wylinka nie cieszy, bo chciałam coś o małym stężeniu do codziennego stosowania, ale tonik mi mi się zepsuł, a w oleju kwas się nie chce rozpuszczać, więc chcąc się kwasić salicylem, jestwm skazana na najniższy % peelingu na spirytku.
ja salicyla akurat tez nie uzywałam, ale migdała 30 ponad % i nic a nic, wiec myslałam ze moze podobie, ale jak mówisz salicyl mocniej działa
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-24, 08:21   #1640
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja salicyla akurat tez nie uzywałam, ale migdała 30 ponad % i nic a nic, wiec myslałam ze moze podobie, ale jak mówisz salicyl mocniej działa
No i pozostaje Ci jeszcze największy killer wśrod kwasow, TCA.

Przy gotowym peelingu BHA Forever Young
http://www.forever-young.pl/10-kwas-...30ml-121-p.asp
Podają informację, że 20% BHA rowna się 50% glikola w peelingach na bazie alkoholu, ale nie ma tak mocnych skutkow ubocznych w postaci podrażnień jak przy kwasach AHA.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2014-12-24 o 09:05
chimay jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-24, 20:30   #1641
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
No i pozostaje Ci jeszcze największy killer wśrod kwasow, TCA.

Przy gotowym peelingu BHA Forever Young
http://www.forever-young.pl/10-kwas-...30ml-121-p.asp
Podają informację, że 20% BHA rowna się 50% glikola w peelingach na bazie alkoholu, ale nie ma tak mocnych skutkow ubocznych w postaci podrażnień jak przy kwasach AHA.
musze obczaic ten tcc w takim razie

i tk ogolnie myslałamz e isc do kosmetyczki na jakis zabieg bo danwo nie byłam, sama w domu robie wsyztskie "kuracje"
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-24, 21:30   #1642
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

stosowała któraś z was effaclar K na zaskórniki zamknięte?
Po jakim czasie miałyście efekty?
Pojawiły mi się 3 tyg po odstawieniu eksfoliacji kwasami... generalnie widzę, że szaleją mi hormony (po odstawieniu antykoncepcji)

Moja aktualna pielęgnacja:
Mycie i oczyszczenie- bioderma płyn micelarny, oilan żel micelarny, sylveco żel rumiankowy, tonik liście manuka
Effaclar K - na noc, czasem na dzień.
Krem Hydraphase Intense Legere - po effaclarze na dzień i na noc

dodatkowo- raz w tygodniu peeling kawitacyjny, maski oczyszczające (avon, babcia agafia, YR) oraz nawilżające (avon, love me green)

ktoś ma jakiś pomysł co tu zmienić?
zastanawiam się czy za miesiac nie ruszyć z atrederm-em
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 10:14   #1643
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Zaczynam reguralnie ( nie jak mi się przypomni) używać filtrów. Mam nadzieje nie zrobić sobie kuku.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 14:35   #1644
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 193
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
stosowała któraś z was effaclar K na zaskórniki zamknięte?
Po jakim czasie miałyście efekty?
Pojawiły mi się 3 tyg po odstawieniu eksfoliacji kwasami... generalnie widzę, że szaleją mi hormony (po odstawieniu antykoncepcji)
Moja aktualna pielęgnacja:
Mycie i oczyszczenie- bioderma płyn micelarny, oilan żel micelarny, sylveco żel rumiankowy, tonik liście manuka
Effaclar K - na noc, czasem na dzień.
Krem Hydraphase Intense Legere - po effaclarze na dzień i na noc
dodatkowo- raz w tygodniu peeling kawitacyjny, maski oczyszczające (avon, babcia agafia, YR) oraz nawilżające (avon, love me green)
ktoś ma jakiś pomysł co tu zmienić?
zastanawiam się czy za miesiac nie ruszyć z atrederm-em
Robisz sama w domu peeling kawitacyjny?
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 15:31   #1645
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez Haggat Pokaż wiadomość
Robisz sama w domu peeling kawitacyjny?
Tak Wielkiej filozofii tu nie ma. Zrobiłabym sobie mikro, ale na uczelnianej pracowni teraz mamy ciało i nie za bardzo mam jak..
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 18:02   #1646
RealHappy91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 53
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Co myślicie nad zastosowaniem toniku nawilżającego zamiast kremu?
Konkretnie chodzi mi o tonik z biochemii - z kwasem PHA 6 %,mocznikiem i mleczanem sodu.
Aplikowałbym gdzieś 15-20 minut po zastosowaniu toniku złuszczającego w tym przypadku toniku z kwasami AHA/BHA 10%.
Oba toniki stosowałbym 3 x w tygodniu,z przerwą miedzy na regenerację skóry chyba,że lepiej oddzielnie jest stosować?
Nie lubię kremów dlatego wolałbym coś co się wchłonie.
Co o tym myślicie?
RealHappy91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 21:51   #1647
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez mycha9393 Pokaż wiadomość
stosowała któraś z was effaclar K na zaskórniki zamknięte?
Po jakim czasie miałyście efekty?
Pojawiły mi się 3 tyg po odstawieniu eksfoliacji kwasami... generalnie widzę, że szaleją mi hormony (po odstawieniu antykoncepcji)

Moja aktualna pielęgnacja:
Mycie i oczyszczenie- bioderma płyn micelarny, oilan żel micelarny, sylveco żel rumiankowy, tonik liście manuka
Effaclar K - na noc, czasem na dzień.
Krem Hydraphase Intense Legere - po effaclarze na dzień i na noc

dodatkowo- raz w tygodniu peeling kawitacyjny, maski oczyszczające (avon, babcia agafia, YR) oraz nawilżające (avon, love me green)

ktoś ma jakiś pomysł co tu zmienić?
zastanawiam się czy za miesiac nie ruszyć z atrederm-em
duze masz problemy z cera po odstawieniu tabsów?
dodałabym filtry

a i acne derm na tak ale raczej zamiast effaclatu

Cytat:
Napisane przez Loyd Pokaż wiadomość
Zaczynam reguralnie ( nie jak mi się przypomni) używać filtrów. Mam nadzieje nie zrobić sobie kuku.
a czemu bys miała zrobić?

Cytat:
Napisane przez RealHappy91 Pokaż wiadomość
Co myślicie nad zastosowaniem toniku nawilżającego zamiast kremu?
Konkretnie chodzi mi o tonik z biochemii - z kwasem PHA 6 %,mocznikiem i mleczanem sodu.
Aplikowałbym gdzieś 15-20 minut po zastosowaniu toniku złuszczającego w tym przypadku toniku z kwasami AHA/BHA 10%.
Oba toniki stosowałbym 3 x w tygodniu,z przerwą miedzy na regenerację skóry chyba,że lepiej oddzielnie jest stosować?
Nie lubię kremów dlatego wolałbym coś co się wchłonie.
Co o tym myślicie?
raczej bym tak nie robiła, skóra potrzebuje jednak troche prawdziwego nawilżenia

stosowalbym oddzielnie zeby zobaczyc co jak na ciebie działa
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-25, 22:24   #1648
mycha9393
Zakorzenienie
 
Avatar mycha9393
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: DGL
Wiadomości: 6 228
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
duze masz problemy z cera po odstawieniu tabsów?
dodałabym filtry

a i acne derm na tak ale raczej zamiast effaclatu
z idealnie czystej cery do dużej ilości zaskórników zamkniętych i pojedynczych wyprysków.
nie chce używać acne demu a atrederm. oczywiście wiem, że wtedy odstawiam toniki z kwasami i effaclar. no i jakiś lepszy nawilżacz, bogatszy.
__________________
cosmetologist
make up artist
lash stylist
kociara
kosmetyko&świecoholiczka

insta


Jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś..
mycha9393 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 09:29   #1649
kochamzycie1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

ja mialam koszmarne krosty wszędzie na twarzy i wygladalam jak pizza no tragedia i jestem z lublina ogolnie i znalazlam tam lekarza zycia. bylam na jednej wizycie i po problemie i zaznaczam leczy bez antybiotykow i tabletek i przypal bo trzeba czekac na niego dlugo bo kilka miesiecy. nazywa sie adam borzecki wogole poczytajcie sobie opinie o nim. powodzenia
kochamzycie1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-12-26, 09:38   #1650
Loyd
Zakorzenienie
 
Avatar Loyd
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: Siedzę na walizkach
Wiadomości: 10 175
Dot.: Cera tłusta, mieszana, odwodniona, problematyczna - ZBIORCZY CZ.II

karmazynka99
Moja skóra buntuje się przeciw każdej dodatkowej warstwie zaskórnikami.
__________________
!!!!!!!!!!!!!

Hej!!! Chętnie wymienie podkład la mer soft longwear w odcieniu cream ( nadal mam paragon) na shiseido synchro lub synchro glow.
Loyd jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-28 21:39:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:59.