Torbiel jajnika - porozmawiajmy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-27, 11:11   #1
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110

Torbiel jajnika - porozmawiajmy.


Niniejszy wątek powstał po zniszczeniu podobnego wątku na innym forum.
Mam nadzieję, że w tym miejscu uda nam się w kulturalny i rzeczowy sposób porozmawiać na temat, który dla wielu z nas jest wielkim problemem.
Zapraszam wszystkie osoby, które chcą podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem w walce z torbielami jajników.
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 11:14   #2
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Witam serdecznie i dołączam tutaj i ja, dawniej Basia1979.
Również mam nadzieję że będziemy mogły w sposób kulturalny porozmawiać o naszych problemach
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 18:10   #3
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Ja również się przyłączę, także miałam ten problem. Na szczęście minął.
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 18:36   #4
OoDestinyoO
Wtajemniczenie
 
Avatar OoDestinyoO
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Trzy metry nad niebem.
Wiadomości: 2 624
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Hej.mnie także spotkała ta przypadłość,torbiel się wchłoneła i mam nadzieje,że więcej nie wróci
OoDestinyoO jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:22   #5
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Niezapominajko, co u Ciebie? Będziemy razem wędrować przez fora ;-)
Ja mam we wtorek wiztytę kontrolną i zobaczymy co się okaże....mam nadzieję ze po torbieli ani śladu, ale kto wie......
Mam nadzieję że dołączą do nas inne dawne forumowiczki...bardzo by było miło.
Witamy wszystkie nowe osoby
Cieszę się że mamy taki własny kącik gdzie możemy dzielić sie jajnikowymi problemami i nie tylko Całuję Cię!
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:23   #6
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Niestety torbiele lubią wracać ...
Moja koleżanka z pracy miała laparotomię jakieś 4 lata temu. Ostatnio mocno narzeka na bóle brzucha i kłucie jajników... Obawia się, ze znowu ma torbiele, ale ciągle odkłada wizytę...
Na jej miejscu biegłabym do gina w te pędy...

U mnie z 3 torbieli zniknęły 2, czynnościowe. Jedna nie chce odpuścić, ale wszystko wskazuje, że to torbiel endometrialna... Ciekawe, że w tym samym czasie mogą powstać różne rodzaje torbieli...
Choć tak naprawdę, to nie jestem w stanie dokładnie określić kiedy powstały...

W każdym bądź razie każdej kobietce dotknietej tą przypadłością życzę owocnego leczenia i szybkiego powrotu do zdrowia

Edit:
Basieńko, na to wygląda, że będziemy tak sobie wędrować razem przez fora Choć mam nadzieję, że tu zapuścimy korzenie
Trzymam kciuki za Twoją wizytę Oby torbiel odpuściła i nie pozostał po niej ślad
pozdrawiam i ściskam

Edytowane przez Niezapominajka_81
Czas edycji: 2012-05-27 o 19:28
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:35   #7
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Niestety masz rację, akurat ja też jestem doskonałym przykładem tego że torbiele wracają...U mnie zawsze w najmniej spodziewanym momencie i wtedy gdy wszysko wydaje sie być w najlepszym porządku. Tak jak ostatnio Torbiel i to dwukomorowa.

Oczywiście nie zawsze tak jest - na szczęście - czasem torbiel jest sprawą jednorazową i więcej nie wraca.

Wierzę mocno że kiedyś uporamy się z tymi problemami......i nie mam tu na myśli dopiero menopauzy
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 19:35   #8
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Na wizażu jest już wątek zbiorczy o torbielach jajnika. Tam znajdziecie wiele wiadomości na ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219385&page=63
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:42   #9
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Nanusia76 Pokaż wiadomość
Na wizażu jest już wątek zbiorczy o torbielach jajnika. Tam znajdziecie wiele wiadomości na ten temat
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=219385&page=63
Nanusia,
dzięki za info przeniosłyśmy się tutaj z innego forum, więc to będzie taki trochę prywatny wątek, trochę o torbielach, trochę poklachamy Aczkolwiek każda inna wizażanka jest mile widziana
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:53   #10
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka_81 Pokaż wiadomość
Nanusia,
dzięki za info przeniosłyśmy się tutaj z innego forum, więc to będzie taki trochę prywatny wątek, trochę o torbielach, trochę poklachamy Aczkolwiek każda inna wizażanka jest mile widziana
Ok tak właśnie pomyślałam ,że to taki prywatny wątek będzie. Jeżeli admin was nie połączy to ok, pytlujcie . W zbiorczym jest naprawdę sporo wiadomości na ten temat. Czasem do was zajrzę
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 19:57   #11
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Może jak admin zobaczy, że to taki off-topic raczej i babskie klachanie, to może nie połączy
Szkoda, ze w tytule nie wpisałam, że to off-topic
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-27, 20:03   #12
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka_81 Pokaż wiadomość
Może jak admin zobaczy, że to taki off-topic raczej i babskie klachanie, to może nie połączy
Szkoda, ze w tytule nie wpisałam, że to off-topic
Też mam taką nadzieję że zostaniemy jako osobny topic

Miałyśmy swoje miejsce lecz niestety zostało ono zniszczone przez bardzo niemiłą osobę.Liczymy że tutaj dzięki moderacji taka sytuacja nie będzie miała miejsca.
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:25   #13
Nanusia76
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 663
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka_81 Pokaż wiadomość
Może jak admin zobaczy, że to taki off-topic raczej i babskie klachanie, to może nie połączy
Szkoda, ze w tytule nie wpisałam, że to off-topic
Nawet jak połączy to w zbiorczym też poklachać możecie Nie ma takiej siły coby kobiecie usta zamknęła
Nanusia76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 20:56   #14
pszczolka_maja1979
Raczkowanie
 
Avatar pszczolka_maja1979
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 310
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Dobry wieczór!
Melduje się również niejaka pszczółka
pszczolka_maja1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:17   #15
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór!
Melduje się również niejaka pszczółka
Jeeeee.... witamy, witamy
Może wreszcie normalnie pogadamy, bo przedzieranie się przez steki bzdur i chamskich pyskówek już dawno temu przestało być zabawne...
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-27, 21:25   #16
SilverCat
Raczkowanie
 
Avatar SilverCat
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 47
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

ja miałam z 16 czy 17 lat jak wykryto u mnie torbiele jajnikow bardzo mnie bolaly jajniki i USG wykazalo torbiele przez 3 miesiace brałam Harmonet i trbiele zeszly niestety bardzo zle sie czulam i troche przytylam do dzis tego nie zrzucilam (w miedzy czasie dotyłm więcej
SilverCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 07:57   #17
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez SilverCat Pokaż wiadomość
ja miałam z 16 czy 17 lat jak wykryto u mnie torbiele jajnikow bardzo mnie bolaly jajniki i USG wykazalo torbiele przez 3 miesiace brałam Harmonet i trbiele zeszly niestety bardzo zle sie czulam i troche przytylam do dzis tego nie zrzucilam (w miedzy czasie dotyłm więcej
Oj, a teraz już u Ciebie wszystko w porządku? Torbiele nie odnawiają się?
Ja też brałam wiele leków hormonalnych, nie przytyłam po żadnym ale miałam za to po niektórych inne skutki uboczne. Z tymi lekami to jest tak że trzeba sobie samemu wypróbować bo jeden podpasuje a inny niestety nie.
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 11:59   #18
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez pszczolka_maja1979 Pokaż wiadomość
Dobry wieczór!
Melduje się również niejaka pszczółka
No, nareszcie jesteś Czekałam i czekałam cały weekend
Całus
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-28, 19:25   #19
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez SilverCat Pokaż wiadomość
ja miałam z 16 czy 17 lat jak wykryto u mnie torbiele jajnikow bardzo mnie bolaly jajniki i USG wykazalo torbiele przez 3 miesiace brałam Harmonet i trbiele zeszly niestety bardzo zle sie czulam i troche przytylam do dzis tego nie zrzucilam (w miedzy czasie dotyłm więcej
SilverCat,
myślę, że i tak masz dużo szczęścia, że tak wcześnie Cię zdiagnozowano... Ja męczyłam się kilkanaście lat, ginowie caly czas mówili, ze taka moja uroda, że to dziedziczne, że po pierwszym dziecku się to zmieni... Jakoś mojej mamie po 2 dzieci się nie zmieniło
W każdym bądź razie póki byłam nastolatką - przepisywali mi tabletki przeciwbólowe, potem antyki... I tak naprawde dopiero w wieku 30 lat, zupełnie przypadkiem dowiedziałam się, że mam 3 torbiele na obu jajnikach
A u Ciebie jak jest? wracają, czy to był jednorazowy epizod?
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-28, 22:07   #20
kredka22
Raczkowanie
 
Avatar kredka22
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 105
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Torbiel to jest straszna rzecz(((((((((((((((((( ((((((9
kredka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 20:12   #21
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez kredka22 Pokaż wiadomość
Torbiel to jest straszna rzecz(((((((((((((((((( ((((((9
Straszna? Nieeeee.... torbiel to pikuś w porównaniu z endometriozą...
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:36   #22
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

A najfajniej jedno i drugie a na powaznie, endometrioze zdiagnozowano mi po wycieciu torbieli 5,5 na 6,5 cm - ja myslalam, ze mnie wyrostek dopadl, a tu niespodzianka swoja droga zlego slowa nie moge powiedziec na temat naszej sluzby zdrowia, bo choc warunki w szpitalu byly spartanskie, to opieka absolutnie bez zarzutu. I nawet blizna mi nie zostala, ale na mnie wszystko sie goi jak na psie od zabiegu stosuje tabletki anty i mam nadzieje, ze nic mi sie juz nie przypaleta.
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:40   #23
Niezapominajka_81
Raczkowanie
 
Avatar Niezapominajka_81
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 110
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez katarzynka1978 Pokaż wiadomość
A najfajniej jedno i drugie a na powaznie, endometrioze zdiagnozowano mi po wycieciu torbieli 5,5 na 6,5 cm - ja myslalam, ze mnie wyrostek dopadl, a tu niespodzianka swoja droga zlego slowa nie moge powiedziec na temat naszej sluzby zdrowia, bo choc warunki w szpitalu byly spartanskie, to opieka absolutnie bez zarzutu. I nawet blizna mi nie zostala, ale na mnie wszystko sie goi jak na psie od zabiegu stosuje tabletki anty i mam nadzieje, ze nic mi sie juz nie przypaleta.
Katarzynko,
niestety często tak się zdarza... Nie dostalaś Visanne po zabiegu? Masz tylko antyki?
Niezapominajka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 10:34   #24
katarzynka1978
Raczkowanie
 
Avatar katarzynka1978
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Szczecin/Malmö
Wiadomości: 282
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

To było 10 lat temu, coś brałam po zabiegu ale szczerze mówiąc nie pamiętam co, od tego czasu regularnie biore antyki. Na razie wszystko jest w porzadku, chociaż przyznaję, że czasem jak coś mnie zaczyna boleć w podbrzyszu, to mam lekkiego nerwa, 1,5 miesiąca temu złapałam zapalenie przydatków, a pierwsza myśl jaka się pojawiła, to
" czy można mieć torbiele z obu stron?" ale z drugiej strony przynajmniej badam się regularnie, a wśród moich znajomych różnie z tym bywa.
katarzynka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 10:51   #25
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Dziewczyny, mam pytanie, bo nękają mnie wątpliwości. Może któraś miała podobne doświadczenia. W lutym miałam zdiagnozowaną torbiel krwotoczną jajnika, wylądowałam z bólami w szpitalu. Lekarz zdecydował o nieoperowaniu, tylko poczekaniu na okres. Po okresie zmniejszyła mi się z 5cm do 1, ale dodatkowo przepisano mi pigułki antykoncepcyjne, żeby wyregulować hormony. Miałam je brać przez ok. 3 cykle... po 2 cyklach odstawiłam za zgodą lekarki, bo bardzo źle znosiłam je, a torbiel zniknęła (powiedziała że jeśli mam migreny i jest mi niedobrze na tabletkach, to wszystkie pigułki będę źle znosić...)

Mam wątpliwości czy po tak krótkim braniu tabletek nie rozreguluję sobie systemu hormonalnego i jakie mam prawdopodobienstwo ze torbiel wroci...de facto żeby ograniczyć ryzyko to trzeba byłoby przyjmować tabletki do konca zycia żeby zablokować owulację....
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 11:33   #26
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie, bo nękają mnie wątpliwości. Może któraś miała podobne doświadczenia. W lutym miałam zdiagnozowaną torbiel krwotoczną jajnika, wylądowałam z bólami w szpitalu. Lekarz zdecydował o nieoperowaniu, tylko poczekaniu na okres. Po okresie zmniejszyła mi się z 5cm do 1, ale dodatkowo przepisano mi pigułki antykoncepcyjne, żeby wyregulować hormony. Miałam je brać przez ok. 3 cykle... po 2 cyklach odstawiłam za zgodą lekarki, bo bardzo źle znosiłam je, a torbiel zniknęła (powiedziała że jeśli mam migreny i jest mi niedobrze na tabletkach, to wszystkie pigułki będę źle znosić...)

Mam wątpliwości czy po tak krótkim braniu tabletek nie rozreguluję sobie systemu hormonalnego i jakie mam prawdopodobienstwo ze torbiel wroci...de facto żeby ograniczyć ryzyko to trzeba byłoby przyjmować tabletki do konca zycia żeby zablokować owulację....

Niestety prawdopodobieństwo że torbiel wróci jest zawsze - tak działo i dzieje sie u mnie ( w moim przypadku torbiele czynnościowe lub krwotoczne ). Pocieszające jest to że taka torbiel zwykła czyli czynnościowa lub krwotoczna może zrobić sie każdej z nas i nie zawsze oznacza to że taka sytuacja się powtórzy. A jeśli się powtarza to trzeba spróbowac zdiagnozować przyczynę powstawania takich torbieli, ja mam akurat niedomogę fazy lutealnej i pomaga mi przyjmowanie preparatów z syntetycznym progesteronem gdyż jego naturalny poziom jest u mnie zecydowanie zbyt niski.Rzeczywiście jest trochę prawdy w tym że jeśli ma się problem z nawracającymi torbielami to teoretycznie ciągle trzeba łykac jakieś leki, najczęściej hormonalne ( w tym włąśnie blokujące pracę jajników ) no ale co zrobić...trzeba mieć nadzieję że taka sytuacja się nie powtórzy , ale jednocześnie regularnie odwiedzać ginekologa i wykonywać kontrolne badanie usg.U Ciebie torbiel pięknie się wchłonęła, tylko pogratulować Co do tabletek antykoncepcyjnych to niestety jest ich masa i czasem aby znaleźć te najepsze dla nas pod kątem ewentualnych skutków ubocznych i samopoczucia to trzeba się troszkę ,,naszukać".Ja też po wielu miałam skutki uboczne w postaci bólów głowy, senności, mdłości, bólów nóg i innych ale razem z moim lekarzem znaleźliśmy takie które mogę brać i czuję się po nich swietnie
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:22   #27
iamcookie
Rozeznanie
 
Avatar iamcookie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 626
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Melduje sie w watku. Jestem w trakcie leczenia, wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku, srednica 86mm, czyli rozmiaru pomaranczy Strasznie się martwiłam, na początku myślałam, że okres zanikł, bo jestem w ciąży. Dostałam luteine na wywołanie okresu, pozniej tabletki antykoncepcyjne, jestem w trakcie brania drugiego blistra. Póki co, wszystko idzie w dobrym kierunku, torbiel się zmniejsza, a na ostatniej wizycie gin. nawet się uśmiechnął i powiedział, że jest super więc jestem dobrej myśli
__________________

aparatka

31.01.2013 - góra



Edytowane przez iamcookie
Czas edycji: 2012-06-06 o 12:23
iamcookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:41   #28
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez iamcookie Pokaż wiadomość
Melduje sie w watku. Jestem w trakcie leczenia, wykryto u mnie torbiel na lewym jajniku, srednica 86mm, czyli rozmiaru pomaranczy Strasznie się martwiłam, na początku myślałam, że okres zanikł, bo jestem w ciąży. Dostałam luteine na wywołanie okresu, pozniej tabletki antykoncepcyjne, jestem w trakcie brania drugiego blistra. Póki co, wszystko idzie w dobrym kierunku, torbiel się zmniejsza, a na ostatniej wizycie gin. nawet się uśmiechnął i powiedział, że jest super więc jestem dobrej myśli
Witaj Bardzo się cieszę że leczenie idzie u Ciebie w dobrym kierunku A wiesz może jaki rodzaj torbieli zdiagnozowano u Ciebie?
U mnie też torbiel najczęściej objawiała się brakiem miesiączki którą potem wywoływałam włąśnie Luteiną lub innym preaparatami z progesteronem.
Trzymam mocno kciui żeby torbiel jak najszybciej zniknęła!!!!
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 12:45   #29
Vespertine__Milo
Wtajemniczenie
 
Avatar Vespertine__Milo
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 138
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Dziękuję, pocieszyłaś mnie... zarówno w kwestii czasu zmniejszenia jak i leków... z ciekawości zapytam czy lek, który bierzesz jest klasyczną pigułką?
__________________
"Powiedział, że przypominam mu jego zmarłą żonę. Oby z czasów, kiedy jeszcze żyła." Allen

[I][COLOR=sienna]Poluję: ] Le Labo Patchouli, Le Labo Another 13, Arancia di Sicilia Perris, CdG Odeur 53, Tom Daxon Iridium Kliknij dla głodnych Zwierząt: www.pustamiska.pl
Vespertine__Milo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:51   #30
Basia_32
Raczkowanie
 
Avatar Basia_32
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 78
GG do Basia_32
Dot.: Torbiel jajnika - porozmawiajmy

Cytat:
Napisane przez Vespertine__Milo Pokaż wiadomość
Dziękuję, pocieszyłaś mnie... zarówno w kwestii czasu zmniejszenia jak i leków... z ciekawości zapytam czy lek, który bierzesz jest klasyczną pigułką?
Nie masz za co dziękować
Aktualnie zażywam Luthenyl - jest to lek uzupełniający niedobory progesteronu i nie jest to klasyczna ,,pigułka". Stosuję go przez dziesięc w dni w ciągu cyklu. Lekarz zadecydował o przepisaniu Luthenylu na dłużej ponieważ aktualnie walczyłam z dużą torbielą dwukomorową i po podaniu tego leku zaczęła w widoczny sposób wchłaniać sie i zmniejszać.Aktualnie moja torbiel zmniejszyła się z około 7 cm do 2 cm i mam nadzieję - mój lekarz zresztą też - że w następnym cyklu nie będzie po niej śladu.
Za Ciebie też trzymam kciuki Pozdrawiam!

Kalsyczne pigułki też brałam, różne ale ponieważ chciałabym starać sie o dziecko więc mam nadzieję odpocząć sobie od nich przez jakiś czas - najlepiej długi A czy wyjdzie - zobaczymy.....

---------- Dopisano o 14:51 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Niezapominajka_81 Pokaż wiadomość
Straszna? Nieeeee.... torbiel to pikuś w porównaniu z endometriozą...
Dla mnie i jedno i drugie straszne
Ale mam nadzieję że kiedyś uporamy się z tymi wszystkimi chorobami!!!
__________________
Czekam na swój maleńki cud
[B][/B]

Edytowane przez Basia_32
Czas edycji: 2012-06-06 o 13:01
Basia_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:43.