Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-09, 19:27   #1
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa

Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy


Mam pytanie odnośnie przestrzegania godzin pracy przez lekarzy, a mianowicie:
lekarz planowo przyjmuje do 14.30 czy pani w rejestracji może mi odmówić rejestracji np. na 13 bo lekarz wychodzi wcześniej? Tzn oczywiście tak nie powie, zawsze jakaś wymówka się znajdzie, ale no czy mam prawo domagać się obecności lekarza i rejestracji na tą godzinę (wcześniej nie mogę)?

I jeśli tak to na co mam się powołać jeśli bardzo uprzejma pani z rejestracji pozostanie nieugięta?
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 19:32   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-09, 21:10   #3
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

O na ten temat to można wiersze pisać.... Tutaj chyba nic sie nie zmieni. Albo sytuacje: lekarz przyjmuje w godzinach popołudniowych od 13 do 18. Ja przychodze zarejestrować się o 16:30 i pani w rejestracji mówi mi że już za późno na rejestrowanie. Dodam że kolejki pacjentów nie było. To kiedy kur.wa mam sie rejestrować na popołudniową zmanę...RANO?!
Zawsze mi sie wydawało że popołudniowe zmiany są dla ludzi którzy pracują i nie mogą przyjśc rano do lekarza. A tutaj półtorej godziny jeszcze i juz za późno.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-10, 18:19   #4
matyldaaaa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: z zaskoczenia
Wiadomości: 3 428
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

Nie odpowiem na pytanie, ale na temat godzin przyjmowania lekarzy:
-Pytam kiedyś mojego ginekologa (byłam jako pierwsza pierwsza pacjentka zapisana na godzinę X), dlaczego spóźnił się prawie 2h skoro przyjmuje niby od godziny X. A on mi na to, że o godzinie X to on dopiero z innej przychodni wychodzi, która jest w innym mieście i czym ja się bulwersuję skoro on jeszcze musi dojechać.
-Do rodzinnego, do którego chodzą moi rodzice trzeba dzwonić się rejestrować ok 8rano bo później nie można. Lekarz przyjmuje od 13.
matyldaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 15:24   #5
MaliMariposa
Zakorzenienie
 
Avatar MaliMariposa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Nevermind
Wiadomości: 3 173
GG do MaliMariposa
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

no wlasnie takich histori to jest pelno ale czy jest cos co to reguluje i mozna sie jakos temu postawic? bo raczej na postawe "oburzonego pacjenta" nie ma co liczyc :// co ich to obchodzi czy ktos ma prace/szkole
MaliMariposa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 16:01   #6
marysiulka87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 28
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

Hmm odpowiem może bo akurat jestem z branży medycznej. U lekarza rodzinnego codziennie dochodzą wizyty domowe, które zwykle organizowane są w końcowych godzinach pracy lekarza, jakoś trzeba to zgrać, dlatego często wymagana jest rejestracja do określonej godziny. Jeśli chodzi natomiast o poradnie przyszpitalne to w przypadku braku pacjentów lekarz często wraca na oddział aby tam pracować i jeśli ktoś się zgłosi trzeba kontaktować się z paniami np. z rejestracji, wtedy powinien wrócić jeśli ma w tym czasie wpisane przyjmowanie pacjentów w przychodni.
marysiulka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-11, 18:08   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-12, 10:39   #8
shena
Rozeznanie
 
Avatar shena
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 809
Dot.: Przestrzeganie godzin pracy przez lekarzy

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
No właśnie. Jak to jest? Nikt tego nie kontroluje, nie sprawdza? Lekarz dostaje pensje ale w pracy go nie ma.

Miałam taką sytuacje z jedną dermatolog. Przyjmowała jeden dzień w tygodniu w przychodni wielospecjalistycznej i regularnie nie pojawiała się w pracy. Albo co drugi tydzień jej nie było, albo kilka tygodni pod rząd.
Pacjenci sie denerwowali, w rejestaracji panie nie wiedziały już co mówić. Przypuszczam że lekarka nie brała wolnego, tylko po protu nie przychodziła do pracy. Rejestratorki nie potrafiły powiedzieć czy tym razem lekarka się pojawi czy nie, bo same tego nie wiedziały. Pacjenci byli mega zbulwersowani. Taka sytuacja trwała kilka miesięcy.
shena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:24.