Uczulenie na hybrydę - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie > Manicure hybrydowy

Notka

Manicure hybrydowy Forum dla osób, które interesują się manicurem hybrydowy. Tutaj znajdziesz porady związane z technikami zdobienia paznokci. Poznasz plusy i minusy hybrydy.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-03, 21:23   #841
malgoska_78
Zakorzenienie
 
Avatar malgoska_78
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: LEGNICA
Wiadomości: 4 108
Dot.: Paznokcie a alergia

Cześć, dziewczyny od sierpnia robię sobie sama paznokcie, używam Semilac i od jakiegoś czasu pękają mi strasznie opuszki czy to może być wina lakierów czy cleanera, macie może tez taki problem? Bo z tego co widziałam to niektóre osoby mają uczulenia, ale wtedy wyskakują im pęcherzyki - ja niczego takiego nie miała nigdy i nie wiem czy to wina lakierów czy może niedobór witamin, zimne powietrze itd itp - Help
Aha i problem dotyczy tylko rąk u stóp nigdy nic się nie działo :-/

Edytowane przez malgoska_78
Czas edycji: 2016-12-03 o 21:30
malgoska_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-03, 21:50   #842
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Ewidentnie lakierów. Usuń lakier. Ja też nie miałam pęcherzyków. Pęcherzyki nie muszą się pojawić przy uczuleniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 11:46   #843
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziewczyny ja teraz przerzucam się na Kabos. Gelike. Na fb mają grupę i tam jest mnóstwo Informacji o tym jak długo czekać po uczuleniu itp. Ja uczulenia nie mam ale przeraża mnie i dlatego sprzedałam wszystkie lakiery z aliexpress i nie uzywam juz neonail. Shellac jest drogi bardzo i pełno podróbek (kupować trzeba tylko w Ekert, podobno sprzedają bez problemu detalicznie). Mam jeszcze 3 lakiery cz ale one chyba większości nie uczulają więc je zatrzymam
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-04, 17:09   #844
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja teraz przerzucam się na Kabos. Gelike. Na fb mają grupę i tam jest mnóstwo Informacji o tym jak długo czekać po uczuleniu itp. Ja uczulenia nie mam ale przeraża mnie i dlatego sprzedałam wszystkie lakiery z aliexpress i nie uzywam juz neonail. Shellac jest drogi bardzo i pełno podróbek (kupować trzeba tylko w Ekert, podobno sprzedają bez problemu detalicznie). Mam jeszcze 3 lakiery cz ale one chyba większości nie uczulają więc je zatrzymam
Daj znać, jak Kabos się będzie zachowywać.
Ja tak w rezerwie na razie do Kabos. Semilac w Chianch robiony, a Kabos gdzie?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 20:56   #845
malgoska_78
Zakorzenienie
 
Avatar malgoska_78
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: LEGNICA
Wiadomości: 4 108
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez Kashaya Pokaż wiadomość
Ewidentnie lakierów. Usuń lakier. Ja też nie miałam pęcherzyków. Pęcherzyki nie muszą się pojawić przy uczuleniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dziękuję za info. Czyli to lakier uczula? Cleaner , baza czy top, juz nie? Nie wiem czy sprzedać te lakiery i inne czy uzywać do pedicure bo u stóp nie mam tego problemu
malgoska_78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-05, 22:33   #846
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez malgoska_78 Pokaż wiadomość
dziękuję za info. Czyli to lakier uczula? Cleaner , baza czy top, juz nie? Nie wiem czy sprzedać te lakiery i inne czy uzywać do pedicure bo u stóp nie mam tego problemu
Najprawdopodobniej wszystko - baza, kolor, top.
Na stopach to tylko kwestia czasu...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:37   #847
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Hej dziewczyny,
mniej więcej miesiąc temu pojawiła się u mnie onycholiza . Używam lakierów firmy Semilac i wydaje mi się, że to one są winowajcą całej sytuacji.
Czy któraś z was miała podobny problem?
Hybrydę robię sobie sama, na początku wszystko było super jednak potem zaobserwowałam, że moje paznokcie robią się miękkie a następnie zaczęły się odklejać od palca
Jestem załamana bo to boli i przeszkadza przy wykonywaniu praktycznie każdej czynności
Czytałam gdzieś, że dobry jest olejek z drzewa herbacianego - kupiłam trzy dni temu i smaruję ale może macie podobne doświadczenia i mogłybyście mi doradzić?
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 09:53   #848
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Właśnie siedzę z olejkiem herbaciany pod paznokciem. Zaczęłam wkraplać dwa tygodnie temu. Niestety efekt średni, tyle że mniej mnie boli. Trzeba cierpliwie czekać aż odnośnie. Ja skracam go piłując szklanym pilniczkiem bardzo delikatnie, bo nie ma szans by się przykleił.Po wpisach na różnych blogach myślałam, że po tygodniu będzie dobrze, ale już się nie łudzę ��
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 09:59   #849
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dzięki za odpowiedź, od razu mi raźniej
Z przyklejeniem nie ma raczej szans ale chciałabym ją po prostu zatrzymać, żeby się nie pogłębiała
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 13:56   #850
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Ja onycholize dostalam we wrzesniu (po NeoNail) i niestety co sie zaleczy, to za chwile znowu to samo Olejek z drzewa herbacianego totalnie nie pomagal, a jeszcze pogarszal sprawe, bo dodatkowo przesuszal skorki. Juz lepiej radzi sobie masc z hydrokortyzonem.
Bylam wczoraj u dermatologa i lekarka powiedziala, ze skoro nie ma grzybicy, to ona nic nie moze zrobic. Powiedziala, ze trzeba cierpliwie czekac, az paznokcie same odrosna i ewentualnie brac suplementy na wzmocnienie.
Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja teraz przerzucam się na Kabos. Gelike. Na fb mają grupę i tam jest mnóstwo Informacji o tym jak długo czekać po uczuleniu itp. Ja uczulenia nie mam ale przeraża mnie i dlatego sprzedałam wszystkie lakiery z aliexpress i nie uzywam juz neonail. Shellac jest drogi bardzo i pełno podróbek (kupować trzeba tylko w Ekert, podobno sprzedają bez problemu detalicznie). Mam jeszcze 3 lakiery cz ale one chyba większości nie uczulają więc je zatrzymam
Kurczaku, daj koniecznie znac jak sprawuje sie Kabos Tez sie zastanawiam nad ta firma, oczywiscie jak juz dojde do ladu z pazurkami
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-09, 20:25   #851
byasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 337
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Tylko ja już nie mogę się doczekać by pomalować paznokcie. Myślałam, że może na święta mi się uda, ale już tracę nadzieję. A piękna nowa lampa czeka na wypróbowanie. Dziś miałam ochotę już pomalować ten odchodzący, bo już nie mogę na niego patrzeć, ale to chyba niezbyt dobry pomysł.
byasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-09, 21:11   #852
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Byasia powstrzymaj się z hybrydą, jeśli nie możesz wytrzymać maluj zwykłym lakierem lub sprawdzoną odżywką. I regularnie olejuj paznokcie. Wiem co czujesz, miałam tak samo, jednak tu pomoże tylko cierpliwość

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 00:38   #853
NinaBz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Uczulenie na hybryde

Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... Kilka miesięcy temu ze względu na pojemnoś kupiłam baze top, dwa kolory i lampe led marki Cosmetics Zone. Żeby było taniej aceton, clener, waciki bezpyłowe i reszte kupiłam bezmarkowych na ezebrze. CZ trzymał mi się ok 3 dni. Za namową koleżanki skusiłam się na Semilaca... pod starą bazę i top kupiłam kolor Semilac, trwałośc 4 dni. Kupiłam baze, top, 3 kolory oraz clener semilac, trwałość mega. Podrugim nałożeniu skórka serdecznego palca u lewej dłoni zaczęła ropieć. Było wiele czynników powodujących ten stan więc zbagatelizowałam sprawę. Po kolejnym maniciure u na lewej dłoni na której mam naprawde mocno wycięte skórki wystąpiła mocna alergia, pęcherze wypełnione wodą, skorki ropieją, pękają do krwi. Natomiast na prawej dłoni mam spore skórki i tam zero alergi, uczulenia. Jak myślicie winą jest Semilac za bardzo wycięte skórki czy bezmarkowy aceton??? Dodam, że CZ ściągał sie sam bez acetonu a po clenerze z ezebry lakiery matowiały. Bedę wdzięczna za odpowiedzi!
NinaBz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 09:29   #854
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez NinaBz Pokaż wiadomość
Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... Kilka miesięcy temu ze względu na pojemnoś kupiłam baze top, dwa kolory i lampe led marki Cosmetics Zone. Żeby było taniej aceton, clener, waciki bezpyłowe i reszte kupiłam bezmarkowych na ezebrze. CZ trzymał mi się ok 3 dni. Za namową koleżanki skusiłam się na Semilaca... pod starą bazę i top kupiłam kolor Semilac, trwałośc 4 dni. Kupiłam baze, top, 3 kolory oraz clener semilac, trwałość mega. Podrugim nałożeniu skórka serdecznego palca u lewej dłoni zaczęła ropieć. Było wiele czynników powodujących ten stan więc zbagatelizowałam sprawę. Po kolejnym maniciure u na lewej dłoni na której mam naprawde mocno wycięte skórki wystąpiła mocna alergia, pęcherze wypełnione wodą, skorki ropieją, pękają do krwi. Natomiast na prawej dłoni mam spore skórki i tam zero alergi, uczulenia. Jak myślicie winą jest Semilac za bardzo wycięte skórki czy bezmarkowy aceton??? Dodam, że CZ ściągał sie sam bez acetonu a po clenerze z ezebry lakiery matowiały. Bedę wdzięczna za odpowiedzi!
Dziwi mnie wiele rzeczy Twojej wypowiedzi.Gdybyś dokładnie przeczytała wątek, wiedziałabyś, że jakiekolwiek mikroranki zaostrzają reakcję alergiczną. Aceton nie powoduje alergii, tylko ewentualnie wysusza skórki,które narażone są wtedy na pękanie.
Wszelkie zaropnienia powstają w wyniku zakażenia bakteryjnego, nie alergii. A, i co to znaczy, że CZ ściągał się sam? Mam lakiery CZ, są dobre i dobrze się trzymają, nie super,ale zadowalająco.
Przede wszystkim nie wycinaj skórek,odsuwaj je i poczytaj trochę, to forum to skarbnica wiedzy.
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 09:35   #855
Georgina_Kincaid
Zakorzenienie
 
Avatar Georgina_Kincaid
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 8 405
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez NinaBz Pokaż wiadomość
Hej. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże... Kilka miesięcy temu ze względu na pojemnoś kupiłam baze top, dwa kolory i lampe led marki Cosmetics Zone. Żeby było taniej aceton, clener, waciki bezpyłowe i reszte kupiłam bezmarkowych na ezebrze. CZ trzymał mi się ok 3 dni. Za namową koleżanki skusiłam się na Semilaca... pod starą bazę i top kupiłam kolor Semilac, trwałośc 4 dni. Kupiłam baze, top, 3 kolory oraz clener semilac, trwałość mega. Podrugim nałożeniu skórka serdecznego palca u lewej dłoni zaczęła ropieć. Było wiele czynników powodujących ten stan więc zbagatelizowałam sprawę. Po kolejnym maniciure u na lewej dłoni na której mam naprawde mocno wycięte skórki wystąpiła mocna alergia, pęcherze wypełnione wodą, skorki ropieją, pękają do krwi. Natomiast na prawej dłoni mam spore skórki i tam zero alergi, uczulenia. Jak myślicie winą jest Semilac za bardzo wycięte skórki czy bezmarkowy aceton??? Dodam, że CZ ściągał sie sam bez acetonu a po clenerze z ezebry lakiery matowiały. Bedę wdzięczna za odpowiedzi!
Zdejmij hybrydy i poobserwuj. Wylecz palce. Ja raz dorobilam sie zanokcicy, moze to tez u Ciebie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Statystyki pokazują, że większość śmiertelników zaprzedaje dusze z pięciu powodów: seksu, pieniędzy, władzy, zemsty i miłości. Dokładnie w tej kolejności. - Richelle Mead
Georgina_Kincaid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 09:52   #856
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez byasia Pokaż wiadomość
Tylko ja już nie mogę się doczekać by pomalować paznokcie. Myślałam, że może na święta mi się uda, ale już tracę nadzieję. A piękna nowa lampa czeka na wypróbowanie. Dziś miałam ochotę już pomalować ten odchodzący, bo już nie mogę na niego patrzeć, ale to chyba niezbyt dobry pomysł.
Ja maluję zwykłym bo moje paznokcie wyglądają tragicznie. Zwłaszcza kciuk, który odkleił się praktycznie do połowy
Hybrydę odstawiam już całkowicie.
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 10:39   #857
NinaBz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 13
Dot.: Uczulenie na hybryde

Cytat:
Napisane przez maarlin Pokaż wiadomość
Dziwi mnie wiele rzeczy Twojej wypowiedzi.Gdybyś dokładnie przeczytała wątek, wiedziałabyś, że jakiekolwiek mikroranki zaostrzają reakcję alergiczną. Aceton nie powoduje alergii, tylko ewentualnie wysusza skórki,które narażone są wtedy na pękanie.
Wszelkie zaropnienia powstają w wyniku zakażenia bakteryjnego, nie alergii. A, i co to znaczy, że CZ ściągał się sam? Mam lakiery CZ, są dobre i dobrze się trzymają, nie super,ale zadowalająco.
Przede wszystkim nie wycinaj skórek,odsuwaj je i poczytaj trochę, to forum to skarbnica wiedzy.
Zanim napisałam tu na forum wiedziałam, że jakiekolwiek mikroranki zaostrzają reakcje alergiczną, naprawdę dużo czytałam. To nie tak, że odrazu napisałam na forum. No właśnie jak robiłam maniciure to żadnych mikro ranek nie widziałam. I tak właśnie się zastanawiam czy były tak mikro, że ich nie widziałam czy to alergia, czy aceton kiepskiej jakości może jakoś nadmiernie wysusza skórki?
A co do CZ to było tak, że po kilku dniach lakier odchodził od paznokcia wystarczylo lekko pociągnąc i bez uszkadzania płytki odchodził. Nie zdzierałam go na siłe. On tak jak by odmakał w wodzie(po myciu naczyń lub po kąpieli) i robił się taki gumowaty i pod spód wchodziło powietrze.
NinaBz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-10, 17:14   #858
alkatraz200
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Witajcie dziewczyny .Postanowiłam udzielić się nieco w temacie bo koszmar uczulenia na hybrydy przechodziłam przez 2 lata i nie wiedziałam co jest przyczyną. Najpierw myślałam że to oliwka , potem aceton, cleaner.....i parę innych opcji typu pył z pilniczka. Powiem wam że wina leży po prostu w lakierze. Wszystkie wasze objawy są podobne do moich ,tylko ja wylądowałam na pogotowiu po pomalowaniu piękną hybrydką w kolorze fuksji kupioną na ebayu , a leczenie trwało ponad rok . Okropne swędzenie i ręce całe w pęcherzach, oddzielone paznokcie od brzegu opuszka...masakra . Jednak pokusa pięknych paznokci powróciła i postanowiłam poszperać w internecie . Okazuje sie że jedyny orginalny shellac to CND . Nie zawiera on składników chemicznych, m.in. toluenu czy formaldehydu które przede wszystkim nas uczulają . Wiem cena nie mała ale można zacząć od jednego. Dodam, że np. semilakiem robiłam paznokcie koleżance i nawet po ''nawąchaniu''się przy pracy minimalnie już pojawiało się swędzenie rąk . Wywaliłam wszystkie lakiery , teraz boję się nawet żelem coś robić . Jednak CND sprawdza się idealnie i żadna tańsza podróba go nie zastąpi bo inne to po prostu lakierożele . Właśnie zabieram się za malowanie - dzisiaj kolor Hollywood , mój mąż uwielbia ten kolor
alkatraz200 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 10:50   #859
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Shameeka90 pytałaś o Kabos. Mam już trzeci set i jest fajnie. Dobrze się nakłada bo konsystencja dość rzadka więc płynnie idzie i nie bąbluje. Jedynie trzeba lżej pędzelkiem operować żeby nie ściągać pigmentu. Przy skórkach super wygodnie bo jest dość wąski. Mówię o serii gelike która jest zbliżona do shellac. Ta druga infini to lakierożel nie dla osób wracających do hybrydy po uczuleniu. Ma szerszy pędzelek który dla mnie jest mniej wygodny bo lubię mieć równo przy skórkach. Tutaj moje z soboty, gelike dirty dancing i jaśniejszy infini 8
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: png Screenshot_2016-12-12-11-37-14.png (333,8 KB, 76 załadowań)
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-12, 11:07   #860
shameeka90
Raczkowanie
 
Avatar shameeka90
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 251
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziekuje! Myslalam wlasnie o tych Gelike. Skoro piszesz, ze jest ok, to sie skusze po Nowym Roku
shameeka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-12, 17:26   #861
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez alkatraz200 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny .Postanowiłam udzielić się nieco w temacie bo koszmar uczulenia na hybrydy przechodziłam przez 2 lata i nie wiedziałam co jest przyczyną. Najpierw myślałam że to oliwka , potem aceton, cleaner.....i parę innych opcji typu pył z pilniczka. Powiem wam że wina leży po prostu w lakierze. Wszystkie wasze objawy są podobne do moich ,tylko ja wylądowałam na pogotowiu po pomalowaniu piękną hybrydką w kolorze fuksji kupioną na ebayu , a leczenie trwało ponad rok . Okropne swędzenie i ręce całe w pęcherzach, oddzielone paznokcie od brzegu opuszka...masakra . Jednak pokusa pięknych paznokci powróciła i postanowiłam poszperać w internecie . Okazuje sie że jedyny orginalny shellac to CND . Nie zawiera on składników chemicznych, m.in. toluenu czy formaldehydu które przede wszystkim nas uczulają . Wiem cena nie mała ale można zacząć od jednego. Dodam, że np. semilakiem robiłam paznokcie koleżance i nawet po ''nawąchaniu''się przy pracy minimalnie już pojawiało się swędzenie rąk . Wywaliłam wszystkie lakiery , teraz boję się nawet żelem coś robić . Jednak CND sprawdza się idealnie i żadna tańsza podróba go nie zastąpi bo inne to po prostu lakierożele . Właśnie zabieram się za malowanie - dzisiaj kolor Hollywood , mój mąż uwielbia ten kolor
Gdzie kupujesz CND?
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 16:45   #862
fielda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Dziewczyny proszę o radę i pomoc. Robię sobie hybrydy sama od ok roku. Baza i top neonail. Od jakiegoś czasu pojawiła mi się dziwnie sucha, jakby wystajaca skóra pod paznokciami. Naczytałam się o różnych uczuleniach, grzybicach etc i teraz się martwię, że mnie się to przyplątalo. Miała któraś z Was z czymś takim do czynienia? Co to może być? Nie boli mnie to, nie piecze nie swędzi. Proszę pomóżcie

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Próbowałam załadować zdjęcie z komórki, ale nie chce się przesłać. Prześlę z kompa wieczorem.
fielda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 16:50   #863
fielda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Zdjęcie do opisu powyżej
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20161214_171806.jpg (67,7 KB, 124 załadowań)
fielda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 17:12   #864
dmii
.
 
Avatar dmii
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 687
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez fielda Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę o radę i pomoc. Robię sobie hybrydy sama od ok roku. Baza i top neonail. Od jakiegoś czasu pojawiła mi się dziwnie sucha, jakby wystajaca skóra pod paznokciami. Naczytałam się o różnych uczuleniach, grzybicach etc i teraz się martwię, że mnie się to przyplątalo. Miała któraś z Was z czymś takim do czynienia? Co to może być? Nie boli mnie to, nie piecze nie swędzi. Proszę pomóżcie

---------- Dopisano o 17:45 ---------- Poprzedni post napisano o 17:44 ----------

Próbowałam załadować zdjęcie z komórki, ale nie chce się przesłać. Prześlę z kompa wieczorem.
Jeśli chodzi Ci o to pod paznokciami, co łączy spód paznokcia i opuszek, to jest to przyrost...
__________________
Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Słuchaj jej. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
dmii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 19:41   #865
maarlin
Rozeznanie
 
Avatar maarlin
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Z końca świata
Wiadomości: 516
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Fielda skocz do tematu Lakiery hybrydowe albo wątek o olejowaniu, tam poczytasz co to za cudo i jak dziewczyny walczą żeby uzyskać piękny przyrost jak twój

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
maarlin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 21:23   #866
chickencrazy
Rozeznanie
 
Avatar chickencrazy
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 948
Dot.: Uczulenie na hybrydę

A ja nie jestem przekonana czy to przyrost. Dziwnie suchy. Tak samo robi się przy uczuleniu, ta sucha skóra wyłazi spod paznokci. Być może jest ok ale na wszelki wypadek daj zdjęcia płytki bez lakieru od góry paznokci.
chickencrazy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-14, 22:04   #867
RosesAreRed
Moderatorka z pazurem
 
Avatar RosesAreRed
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13 256
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
A ja nie jestem przekonana czy to przyrost. Dziwnie suchy. Tak samo robi się przy uczuleniu, ta sucha skóra wyłazi spod paznokci. Być może jest ok ale na wszelki wypadek daj zdjęcia płytki bez lakieru od góry paznokci.
Dobrze gadasz, u mnie podobnie wygladal poczatek uczulenia na semilac. Potem skora z opuszkow schodzila platami i pojawily sie bable...takze przydalyby sie dokladniejsze zdjecia bez lakieru
RosesAreRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 07:25   #868
Kashaya
Zakorzenienie
 
Avatar Kashaya
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 3 035
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez chickencrazy Pokaż wiadomość
A ja nie jestem przekonana czy to przyrost. Dziwnie suchy. Tak samo robi się przy uczuleniu, ta sucha skóra wyłazi spod paznokci. Być może jest ok ale na wszelki wypadek daj zdjęcia płytki bez lakieru od góry paznokci.
Potwierdzam. Dobrze mówisz. Miałam to samo i to jest objaw uczulenia. Skóra jakby puchnie pod paznokciem i jest sucha
Cytat:
Napisane przez dmii Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi Ci o to pod paznokciami, co łączy spód paznokcia i opuszek, to jest to przyrost...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kashaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 13:40   #869
lola_lola_lola
Raczkowanie
 
Avatar lola_lola_lola
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 109
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Cytat:
Napisane przez RosesAreRed Pokaż wiadomość
Dobrze gadasz, u mnie podobnie wygladal poczatek uczulenia na semilac. Potem skora z opuszkow schodzila platami i pojawily sie bable...takze przydalyby sie dokladniejsze zdjecia bez lakieru
U mnie tak samo. Lepiej od razu zdjąć hybrydę i dać paznokciom odpocząć. Ja tego nie zrobiłam i w efekcie nabawiłam się sporej onycholizy
lola_lola_lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-15, 16:30   #870
fielda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6
Dot.: Uczulenie na hybrydę

Jak tylko ściągnę to wrzucę tu zdjęcie. Jak ostatnio ściągałam to jedyne co mi się nie podobało to białe kwitnienie. W każdym razie dzięki za dotychczasowe konsultacje
fielda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Manicure hybrydowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-02-08 18:24:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:02.