Otwieranie drzwi nieznajomym/policji - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-05-19, 14:28   #1
Justyna034
Raczkowanie
 
Avatar Justyna034
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 46

Otwieranie drzwi nieznajomym/policji


Witam

Mam dwa dosyc nietypowe pytania do was:

1. Co jak nie spodziewacie sie zadnych gosci i nagle ktos zaczyna wydzwaniac do was domofonem a po paru minutach zaczyna pukac do drzwi? Otwieracie? Ja generalnie przez to ze czasem wpadam w paranoje NIGDY nie otwieram drzwi i nie odbieram domofonu nikomu z kim wczesniej sie nie umowilam. Czy to jest dziwne?

2. Ostatnio sie zastanawialam nad tym co jesli w srodku nocy uslyszalabym pukanie do drzwi i odzywki " Policja!", i zauwazylam ze nie mialabym pojecia co zrobic w takiej sutacjii, albo lepiej, co MOGE zrobic bez zadnych konsekwencji prawnych?
Justyna034 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:15   #2
bluebluesky
Zakorzenienie
 
Avatar bluebluesky
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 3 573
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Witam

Mam dwa dosyc nietypowe pytania do was:

1. Co jak nie spodziewacie sie zadnych gosci i nagle ktos zaczyna wydzwaniac do was domofonem a po paru minutach zaczyna pukac do drzwi? Otwieracie? Ja generalnie przez to ze czasem wpadam w paranoje NIGDY nie otwieram drzwi i nie odbieram domofonu nikomu z kim wczesniej sie nie umowilam. Czy to jest dziwne?

2. Ostatnio sie zastanawialam nad tym co jesli w srodku nocy uslyszalabym pukanie do drzwi i odzywki " Policja!", i zauwazylam ze nie mialabym pojecia co zrobic w takiej sutacjii, albo lepiej, co MOGE zrobic bez zadnych konsekwencji prawnych?
Mam to szczescie, ze domofon mam z kamerka. Jak ktos po prostu puka do drzwi, to pytam kto, ale jak nie rozpoznaje glosu sasiada, to nie otwieram, prosze, zeby zszedl do ciecia, albo przedstawil sie do kamerki
__________________
Ktoś nie śpi, aby spać mógł ktoś.
bluebluesky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:19   #3
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Witam

Mam dwa dosyc nietypowe pytania do was:

1. Co jak nie spodziewacie sie zadnych gosci i nagle ktos zaczyna wydzwaniac do was domofonem a po paru minutach zaczyna pukac do drzwi? Otwieracie? Ja generalnie przez to ze czasem wpadam w paranoje NIGDY nie otwieram drzwi i nie odbieram domofonu nikomu z kim wczesniej sie nie umowilam. Czy to jest dziwne?

2. Ostatnio sie zastanawialam nad tym co jesli w srodku nocy uslyszalabym pukanie do drzwi i odzywki " Policja!", i zauwazylam ze nie mialabym pojecia co zrobic w takiej sutacjii, albo lepiej, co MOGE zrobic bez zadnych konsekwencji prawnych?
1) Jak jestem sama w domu to zazwyczaj nie odbieram i nie otwieram. Jak spodziewam się paczki/przesyłki wtedy odbieram.

2) Coś mi się kołacze po głowie, że mogą Ci wejść do mieszkania dopiero po 6 rano, ale nie mam pewności czy nie wypisuję głupot.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:20   #4
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Nie otworzyłabym w żadnym z tych dwóch przypadków.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:24   #5
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Mieszkam w dużym mieście, więc nikt ze znajomych nie wpadnie do mnie bez zapowiedzi - nie ma przecież sensu jechać godzinę, żeby ryzykować pocałowanie klamki. Jak nie spodziewam się nikogo, to nie otwieram ani domofonu, ani drzwi.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:26   #6
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 3 521
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Witam

Mam dwa dosyc nietypowe pytania do was:

1. Co jak nie spodziewacie sie zadnych gosci i nagle ktos zaczyna wydzwaniac do was domofonem a po paru minutach zaczyna pukac do drzwi? Otwieracie? Ja generalnie przez to ze czasem wpadam w paranoje NIGDY nie otwieram drzwi i nie odbieram domofonu nikomu z kim wczesniej sie nie umowilam. Czy to jest dziwne?

2. Ostatnio sie zastanawialam nad tym co jesli w srodku nocy uslyszalabym pukanie do drzwi i odzywki " Policja!", i zauwazylam ze nie mialabym pojecia co zrobic w takiej sutacjii, albo lepiej, co MOGE zrobic bez zadnych konsekwencji prawnych?
1. To nie jest dziwne, a wręcz powinno być normalne

2. Poprosiłabym o legitymację i nakaz. Lub zadzwoniłabym na policję Autentycznie polecam ten drugi sposób, wtedy można się od razu dowiedzieć, czy rzeczywiście za drzwiami są policjanci, czy przebierańcy.

Ogólna zasada jest taka: obcym się nie otwiera nigdy.
578537b29e2e39e1d6e3dc9dfc9821e485b809af_62f97e73ceb2a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:27   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Nie wpada do Was niespodziewanie sąsiadka ot tak? Na kawę, czy coś pożyczyć itp? Albo rodzina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 16:30   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie wpada do Was niespodziewanie sąsiadka ot tak? Na kawę, czy coś pożyczyć itp? Albo rodzina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nigdy. Z rodziny tylko dwie osoby wiedzą, gdzie mieszkam, ale oni nie mają zwyczaju wpadania bez zapowiedzi. Sąsiadów nawet nie znam.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:31   #9
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie wpada do Was niespodziewanie sąsiadka ot tak? Na kawę, czy coś pożyczyć itp? Albo rodzina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rodzinę mam w innym mieście, a sąsiedzi - na szczęście - nie wpadają. Wydawało mi się, że czasy "pożyczania cukru" bezpowrotnie odeszły razem ze sklepami otwartymi w niedziele i na tygodniu do 22:00.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 16:55   #10
_madame_m_
Wilczy kieł
 
Avatar _madame_m_
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Miasto królów
Wiadomości: 2 791
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez Justyna034 Pokaż wiadomość
Witam

Mam dwa dosyc nietypowe pytania do was:

1. Co jak nie spodziewacie sie zadnych gosci i nagle ktos zaczyna wydzwaniac do was domofonem a po paru minutach zaczyna pukac do drzwi? Otwieracie? Ja generalnie przez to ze czasem wpadam w paranoje NIGDY nie otwieram drzwi i nie odbieram domofonu nikomu z kim wczesniej sie nie umowilam. Czy to jest dziwne?

2. Ostatnio sie zastanawialam nad tym co jesli w srodku nocy uslyszalabym pukanie do drzwi i odzywki " Policja!", i zauwazylam ze nie mialabym pojecia co zrobic w takiej sutacjii, albo lepiej, co MOGE zrobic bez zadnych konsekwencji prawnych?
1. Ja tylko otwieram albo odbieram domofon jak spodziewam się poczty/kuriera. Reszta mnie kompletnie nie obchodzi, trzeba się po prostu wcześniej zapowiedzieć. Nie uważam żeby to było dziwne. W sumie mam tak samo z telefonami jak ktoś dzwoni, a ja nie mam zapisanego kontaktu. Jak komuś zależy, żeby się ze mną skontaktować to będzie się dobijał i wtedy odbiorę, ale z reguły dzwonią raz/dwa i na tym koniec.

2. Jak byłam młodsza to mi zawsze rodzice powtarzali, że jakby nawet pukała policja to mam nie otwierać i nie mam również takiego obowiązku. Tego się trzymam.. poza tym wychodzę z założenia, że jak człowiek nic nie robi co mogłoby łamać prawo to i nie powinien spodziewać się policji pod drzwiami. Przeważnie chyba jest wezwanie na komendę.

---------- Dopisano o 17:55 ---------- Poprzedni post napisano o 17:53 ----------

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Nie wpada do Was niespodziewanie sąsiadka ot tak? Na kawę, czy coś pożyczyć itp? Albo rodzina?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, co najwyżej przychodzi z listem jak listonosz jej zostawi, ale nie przekracza progu domu.
__________________
2017: 19
2018: 117
2019: 85
2020: 87
_madame_m_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:00   #11
Fantasmagori
Zakorzenienie
 
Avatar Fantasmagori
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6 687
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Jak nie jestem umówiona z kimś/nie czekam na kuriera to nawet nie wstaję z fotela na dźwięk dzwonka nikt nie wpada do nas bez zapowiedzi, sąsiadów nie znam.
Policja żeby wejść potrzebuje chyba nakazu? Chociaż jakby się dobijali do drzwi i widziałbym że to policja to bym otworzyła chyba
__________________
Żona 2013
Mama 2015 [*]
Mama 2016


Fantasmagori jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 17:08   #12
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Do mnie czasami zapuka sąsiadka, żeby np jej bramę otworzyć bo mąż wziął pilota, albo ot tak na poranną kawę kawę czy żeby zapytać czy np odbiorę paczkę itp. W każdym razie ja nie mam oporów żeby otworzyć drzwi czy domofon odebrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:20   #13
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Mam jak większość pisze. Nie czekam na nikogo to na domofon nie reaguję. Chyba że dzwoni uporczywie. Drzwi mam zawsze zamknięte na klucz i kiedy słyszę pukanie to zawsze sprawdzam przez wizjer kto stoi na klatce.
W zasadzie nie spodziewam się jakichś groźnych gości bo mam dwa psy. Duże. W tym jeden bardzo głośno szczeka jak ktoś puka do drzwi. Przestępca musiałby być nienormalne żeby się do nas pchać.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:31   #14
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

ja mam zły nawyk otwierania drzwi bez większego zastanowienia. mieszkałam na wsi, mam dużo rodzeństwa. czasami to drzwi się u nas nie zamykały. to kolega do jednego brata, to do drugiego, to sąsiad, to babcia, to moje koleżanki itd... i teraz łapię się często na tym że słyszę dzwonek i wstaję do drzwi bez pomyślenia czy czekam na kogoś czy nie. ale zainstalowałam sobie chociaż łańcuch, więc zawsze najpierw tylko uchylam. to wszystko w dzień oczywiście. jak się robi ciemno to nie otwieram, gdy jestem sama. chociaż ostatnio paczka z H&M przyszła do mnie w niedzielę o 21 więc...
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:34   #15
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
Do mnie czasami zapuka sąsiadka, żeby np jej bramę otworzyć bo mąż wziął pilota, albo ot tak na poranną kawę kawę czy żeby zapytać czy np odbiorę paczkę itp. W każdym razie ja nie mam oporów żeby otworzyć drzwi czy domofon odebrać.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie i domofon i pukanie do drzwi kilkakrotne w ciągu dnia jest normalnym zjawiskiem. A to ktoś z ulotkami, jajkami, listonosz, kurier, dzieci po moją córkę, żeby wyszła na dwór albo wpadają się do niej pobawić. Czasem zapuka starsza (stara, ma ze 100 lat jak dla mnie ) sąsiadka czy jej firanek nie powieszę albo czy nie kupię jej kawy jak będę szła do sklepu. Czasem to ktoś ze spółdzielni, kablówki, wymiana okien, drzwi.
Otwieram, zapraszam do środka. Nie wpadam w paranoję. Ktoś mi powie, że do czasu aż w końcu coś złego się stanie. Mnie życie w ciągłym strachu, nieotwieranie domofonu i trzęsienie się przed pukaniem do drzwi doprowadziłoby chyba do jakieś choroby.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:41   #16
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Jaki ciągły strach? Ja po prostu olewam niespodziewane próby wizyt. Plus jestem ostrożna jak ktoś się bezpośrednio do drzwi dobija. To nie jest żaden strach.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:42   #17
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Jaki ciągły strach? Ja po prostu olewam niespodziewane próby wizyt. Plus jestem ostrożna jak ktoś się bezpośrednio do drzwi dobija. To nie jest żaden strach.

wysłane telepatycznie
A kto powiedział, że mówię o tobie?
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:45   #18
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

A kogoś dotyczyło to zdanie o strachu? Nie tych osób, które drzwi mają zamknięte?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 17:49   #19
houseofcolours
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 852
GG do houseofcolours
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
A kogoś dotyczyło to zdanie o strachu? Nie tych osób, które drzwi mają zamknięte?

wysłane telepatycznie
Dotyczyło to autorki wątku, która pisała, że czasem wpada przez to w paranoje. Czyli, że się boi. Czyli, że odczuwa strach w momencie kiedy dzwoni domofon a za chwilę ktoś puka do drzwi.
houseofcolours jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-05-19, 17:57   #20
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Ja tylko teściowej nie otwieram A tak to bez problemu - jak ktoś napadnie to niech się broni

A poważniej, jak dzwoni domofon to pytam kto, czego mam się obawiać. Policji otwieram, bo ciągle przyłażą pytać o sąsiada, który chyba diluje maryhą i wiecznie trują dupę o niego, a jego nigdy nie ma. Luz odczuwam, nie boję się świata i ludzi.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:06   #21
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez houseofcolours Pokaż wiadomość
U mnie i domofon i pukanie do drzwi kilkakrotne w ciągu dnia jest normalnym zjawiskiem. A to ktoś z ulotkami, jajkami, listonosz, kurier, dzieci po moją córkę, żeby wyszła na dwór albo wpadają się do niej pobawić. Czasem zapuka starsza (stara, ma ze 100 lat jak dla mnie ) sąsiadka czy jej firanek nie powieszę albo czy nie kupię jej kawy jak będę szła do sklepu. Czasem to ktoś ze spółdzielni, kablówki, wymiana okien, drzwi.
Otwieram, zapraszam do środka. Nie wpadam w paranoję. Ktoś mi powie, że do czasu aż w końcu coś złego się stanie. Mnie życie w ciągłym strachu, nieotwieranie domofonu i trzęsienie się przed pukaniem do drzwi doprowadziłoby chyba do jakieś choroby.
Mnie się wydaje, że to zależy od stylu życia, nie musi wynikać ze strachu. Są ludzie, którzy nie mają ochoty na interakcje z kompletnie obcymi osobami bo np. nie widzą w tym sensu, chcą odpocząć, nie chcą być etatowymi otwieraczami drzwi ulotkarzom itd.

Ulotkarzy i domokrążców nie wpuszczam na klatkę ze względów bezpieczeństwa. Listonosz "zawsze dzwoni dwa razy" rodzina i znajomi zawsze się zapowiadają, Sąsiadów wpadających na kawki nie mam, koleżanek córki jeszcze też nie.Gazownia i prądownia się zapowiadają kartką na klatce. Teraz nie pracuję, siedzę sama w domu i jak ktoś dzwoni domofonem w godzinach 8-16 to wiem, że na 90% to nie do mnie, nie mam więc powodu aby się podnieść do domofonu (szczególnie, ze ulotkarze dobijają się codziennie- już nawet mój pies nie reaguje na domofon i szczeka dopiero na dzwonek u drzwi). Sąsiadka jak czegoś potrzebuje zawsze puka po południu bo wie, że wcześniej może nikogo nie zastać.Administracja chodzi po południu z tego samego powodu co sąsiadka, a wtedy jesteśmy zwykle już we dwoje. Ze względów bezpieczeństwa nie otwieram też kiedy jestem sama w domu wieczorem. Nikomu. Wierzę, że takie postępowanie nie tylko nie doprowadzi mnie do choroby ale nawet wpłynie na zachowanie życia i zdrowia

A. Doczytałam co miałas na myśli
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»

Edytowane przez Paprotka_
Czas edycji: 2017-05-19 o 18:09
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:25   #22
jaksy
Zasiedzenie
 
Avatar jaksy
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 627
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Jak nie jestem z kimś umówiona, a jestem w domu sama, to nie wstaję z kanapy do drzwi. Nikt do nas nie wpada niezapowiedziany. Jakby ktoś długo i intensywnie dzwonił, to pewnie wyjrzałabym przynajmniej przez wizjer.
Ale przyznaję, że jak jestem w domu sama, to po prostu boję się otwierać obcym.
Co do policji, jakby dzwonili w biały dzień, byli w pełnym umundurowaniu (zakładając że bym w ogóle podeszła do drzwi) to możliwe, że bym otworzyła. W nocy nie, tylko straży pożarnej (btw miałam taką sytuację, ale nie byłam sama).
Z tego co wiem, nie ma obowiązku otwierania policji bez nakazu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie ma złych roślin, są tylko źli ludzie.

Edytowane przez jaksy
Czas edycji: 2017-05-19 o 18:29
jaksy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:28   #23
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, nie ma obowiązku otwierania policji bez nakazu.
Prawda, nie ma.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:39   #24
voice_of_silence
Zakorzenienie
 
Avatar voice_of_silence
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 4 378
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Wychowałam się w bloku, w mieszkaniu, w którym o ile ktoś był w domu, drzwi wejściowych praktycznie się nie zamykało, dopiero wieczorem przed snem. Na dźwięk dzwonka lub pukania, niezaleznie czy zapowiedzianego, czy nie, rodzice zawsze podnosili się i sprawdzali kto to taki.


Natomiast ja mam manię sprawdzania czy drzwi są zamknięte kilka razy dziennie i raczej nie otwieram niezapowiedzianym gościom. Zdarza się, gdy jesteśmy z TŻtem oboje w domu, ale gdy jestem sama ściszam nawet radio. Myślałam, że to dziwne i dopiero na wizażu dowiedziałam się, że dość powrzechne jeste nieotwieranie drzwi, pomimo przebywania w mieszkaniu.


Nie otwieram żadnym strażakom ani policjantom, skąd mam wiedzieć kto to jest naprawdę? Powiedzieć można wszystko.
voice_of_silence jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:46   #25
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez jaksy Pokaż wiadomość
Z tego co wiem, nie ma obowiązku otwierania policji bez nakazu.
[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7395871 6]Prawda, nie ma.[/QUOTE]
Bzdury. Jeśli w powyższych postach piszecie o czynności przeszukania, to starczy, że sprawa zostanie uznana za "niecierpiącą zwłoki" i już żaden nakaz w momencie wykonywania tej czynności nie jest potrzebny, wystarczy legitymacja służbowa.
Cytat:
Art. 220 KPK:
§ 1. Przeszukania może dokonać prokurator albo na polecenie sądu lub prokuratora Policja, a w wypadkach wskazanych w ustawie - także inny organ.
§ 2. Postanowienie sądu lub prokuratora należy okazać osobie, u której przeszukanie ma być przeprowadzone.
§ 3. W wypadkach nie cierpiących zwłoki, jeżeli postanowienie sądu lub prokuratora nie mogło zostać wydane, organ dokonujący przeszukania okazuje nakaz kierownika swojej jednostki lub legitymację służbową, a następnie zwraca się niezwłocznie do sądu lub prokuratora o zatwierdzenie przeszukania. Postanowienie sądu lub prokuratora w przedmiocie zatwierdzenia należy doręczyć osobie, u której dokonano przeszukania, w terminie 7 dni od daty czynności na
zgłoszone do protokołu żądanie tej osoby. O prawie zgłoszenia żądania należy ją pouczyć.
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 18:53   #26
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Bzdury. Jeśli w powyższych postach piszecie o czynności przeszukania, to starczy, że sprawa zostanie uznana za "niecierpiącą zwłoki" i już żaden nakaz w momencie wykonywania tej czynności nie jest potrzebny, wystarczy legitymacja służbowa.
Żadne bzdury, bo o żadnym przeszukaniu nie ma mowy. Chyba, że dla ciebie istnieje ścisły związek pt. policja u bram = przeszukanie. Błysnąłeś jak łysy w słońcu.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 19:21   #27
dacn
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 557
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Nikomu nie otwieram, jak mieszkałam w bloku to nie reagowałam na domofon, jak mieszkałam w domku to najpierw sprawdzałam przez szybę kto się dobija. Obcych nie wpuszczałam.
Policji kiedyś też nie wpuściłam, trudno musieli mnie znaleść inaczej.
dacn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 19:33   #28
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Jeśli nikogo się nie spodziewam, to nie reaguję na domofon czy pukanie / dzwonek do drzwi. Nie ma u mnie zwyczaju wpadania bez zapowiedzi i wszyscy znajomi czy rodzina o tym wiedzą. Z sąsiadami nie integruję się.

Na hasło " policja" również bym nie otworzyła, jeśli byłabym sama w domu, trudno.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 19:42   #29
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Otwieram drzwi, gdy ktos puka, chyba, ze wczesniej wdzialam przez okno domokrazcow albo jehowych.
Kilka razy zdarzylo sie, ze otworzylam drzwi a tam... policja. Za kazdym razem szukali wczesniejszych lokatorow bo w systemie mieli stary adres.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-05-19, 20:12   #30
201707171403
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 179
Dot.: Otwieranie drzwi nieznajomym/policji

Również nie reaguję na domofon, chyba ze spodziewam się kuriera. Dzisiaj w dobie telefonów na prawdę nie widzę problemu, aby ktoś zadzwonił wcześniej, że chce wpaść się ze mną spotkać. Często słyszę , że do mnie się dostać jak do papieża.
I również sama nie wpadam do kogoś bez umówienia się. Nawet do rodziców w odwiedziny się zapowiadam, czy mogę, czy będą w domu.
201707171403 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-23 13:19:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:03.