Studia, psychologia - co z biologią? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-25, 23:26   #1
strictlyparanoid
Raczkowanie
 
Avatar strictlyparanoid
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 31
GG do strictlyparanoid
Question

Studia, psychologia - co z biologią?


Witam, wybieram się na studia psychologiczne. Jestem teraz w klasie maturalnej i zamierzam zdawać oczywiście to co będzie mi potrzebne żeby dostać sie na uniwerek czyli angielski, polski i biologię. Angielski i polski są rozszerzone. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy biologię muszę zdać rozszerzoną czy wystarczy podstawowa żeby dostać się na psychologię? Dodam że nie jestem najlepsza z tego przedmiotu, ale skoro jest potrzebny.. czy jeśli podejmę się tylko podstawy to będę miała szansę na moje wymarzone studia? Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki!
strictlyparanoid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 23:30   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Cytat:
Napisane przez strictlyparanoid Pokaż wiadomość
Witam, wybieram się na studia psychologiczne. Jestem teraz w klasie maturalnej i zamierzam zdawać oczywiście to co będzie mi potrzebne żeby dostać sie na uniwerek czyli angielski, polski i biologię. Angielski i polski są rozszerzone. I tutaj pojawia się moje pytanie: czy biologię muszę zdać rozszerzoną czy wystarczy podstawowa żeby dostać się na psychologię? Dodam że nie jestem najlepsza z tego przedmiotu, ale skoro jest potrzebny.. czy jeśli podejmę się tylko podstawy to będę miała szansę na moje wymarzone studia? Bardzo proszę o pomoc, z góry dzięki!
Zależy na jaką uczelnię się wybierasz. Psychologia to dość oblegany kierunek, dostają się osoby z najlepszymi wynikami. A poziom rozszerzony = w 90% przypadków to lepszy wynik. Np. na UWr nie ma szans się dostać z jakimś przedmiotem podstawowym.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 06:50   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

nie spotkalam sie z tym, zeby na psychologie dostaly sie osoby z podstawowa biologia.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 07:58   #4
Dziewczyna Stradivariusa
Raczkowanie
 
Avatar Dziewczyna Stradivariusa
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 436
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Niestety musisz zdawać rozszerzenie, ja mam dość dobrze zdaną maturę, ale angielski zdawałam na podstawie bo bałam się zdawać rozszerzenie, ale wybrałam Swps i od samego początku wiedziałam że chcę tam studiować, no chyba że bierzesz pod uwagę studia wieczorowe na którymś z uniwerków.
Dziewczyna Stradivariusa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 08:25   #5
charlie charlie
Zadomowienie
 
Avatar charlie charlie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 784
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
nie spotkalam sie z tym, zeby na psychologie dostaly sie osoby z podstawowa biologia.

ja nie zdawałam w ogóle biologii na maturze a na psychologii jestem

autorko wątku, wejdź na strony uczelni, które Cię interesują i poczytaj o zasadach rekrutacji
__________________
happiness is easy

Edytowane przez charlie charlie
Czas edycji: 2012-09-26 o 08:26
charlie charlie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 12:55   #6
lillka93
Raczkowanie
 
Avatar lillka93
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 440
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Przede wszystkim- zależy, na jaką uczelnię się wybierasz. Różne uczelnie różne mają wymagania. Jedni chcą biologię, inni wos, a jeszcze inni matematykę. Przejrzyj interesujące Cię uczelnie, jakie przedmioty są wymagane przy rekrutacji.
Jednak myślę, że większe szanse na dostanie się na ten kierunek będziesz miała zdając przedmiot na rozszerzeniu, bo psychologia jest rozchwytywanym kierunkiem (na niektórych uczelniach nawet kilkanaście osób na miejsce).
__________________
„Ludzi nie kocha się za to, że są doskonali, tylko pomimo to, że tacy nie są.”


Obecnie: Sara Shepard - Pretty Little Liars: Bez Skazy
lillka93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 13:43   #7
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

nie wiem jak, nie wiem dlaczego ale moja koleżanka z klasy dostała się na KUL na psychologie ze wszystkim podstawowym ;o ale ona ma chyba wtyki bo tatuś jest "szychą", znowu ja od gimnazjum marzyłam o tym kierunku, ale się obeszłam smakiem bo zawaliłam właśnie rozsz biologie (polski też zdawałam rozsz) ale ja startowałam na UJ i na nic innego nie chciałam, więc od II-roku zacznę chyba niestacjonarnie. Ej powiedzcie na tym KUL-u serio jest taki poziom?
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-26, 13:45   #8
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

w tamtym roku zasypywała Wizaż wątkami na temat psychologii pewna użytkowniczka. napisała przeciętnie maturę, rekrutowała się chyba na wszystkie uczelnie w kraju i dostała się jedynie na KUL. nic więcej niestety nie wiem, tylko ta sytuacja mi się przypomniała...
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 14:01   #9
mellisse
Raczkowanie
 
Avatar mellisse
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 89
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
w tamtym roku zasypywała Wizaż wątkami na temat psychologii pewna użytkowniczka. napisała przeciętnie maturę, rekrutowała się chyba na wszystkie uczelnie w kraju i dostała się jedynie na KUL. nic więcej niestety nie wiem, tylko ta sytuacja mi się przypomniała...

hahah to bardzo możliwe, że ona bo właśnie tak było z tymi uczelniami, a zawsze jak się jej ktoś pytał gdzie idzie to ze stoickim spokojem odpowiadała, że na psychologię ( ze wszystkim podstawowym zdanym średnio) i teraz nie wiem śmiać się czy płakać, że jej się udało a mnie nie...
__________________
mellisse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 16:05   #10
madz88
Zakorzenienie
 
Avatar madz88
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 6 264
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Ja mogę Ci jedynie powiedzieć jak wygląda rekrutacja na UW:
trzeba zdać podstawowe polski, język nowożytny I i matematykę + rozszerzony jeden dodatkowy przedmiot z geografia, fizyka, chemia, biologia, język II, historia, wos (chyba o niczym nie zapomniałam?)
Ale ogólnie opłaca się bardziej zdawać wszystko na rozszerzeniu bo przelicznik z podstawy jest słaby
__________________


madz88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-26, 17:21   #11
Claaire
Wtajemniczenie
 
Avatar Claaire
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 2 397
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Być może znajdziesz jeszcze gdzieś psychologię, na którą nie trzeba zdawać biologii (tak było na UJ w 2010 na p. stosowaną, ale już to zmienili). A jeśli jednak trzeba, to chyba jednak na rozszerzeniu i to .. w miarę przyzwoicie .
__________________
Stań się słońcem, a wszyscy Cię zobaczą.
F.Dostojewski
Claaire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-29, 19:52   #12
Isavele
Raczkowanie
 
Avatar Isavele
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 127
GG do Isavele
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Ja dostałam się na UWr na psychologię chociaż biologii nie zdawałam (w ogóle sobie nie wyobrażam tego ) tylko historię rozszerzoną
__________________
I am sick and tired of being afraid


staram się przychwycić
na gorącym uczynku- czas


The reason i hold on i need this hole gone- funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving
Isavele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-02, 12:30   #13
hellyeah0
Zadomowienie
 
Avatar hellyeah0
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 307
Dot.: Studia, psychologia - co z biologią?

Ja się dostałam na UJ bez biologii, ale to było 4 lata temu. Teraz z tego, co wiem liczy się biologia, więc aby się dostać na studia dzienne, powinnaś zdawać rozszerzenie. Poza tym może będzie Ci potem łatwiej na Biologicznych Podstawach Psychologii (jeden z przedmiotów - roczny).
hellyeah0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:44.