Świnki Morskie cz. II - Strona 101 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-10-13, 20:05   #3001
patrycja350
Zadomowienie
 
Avatar patrycja350
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 326
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez biia Pokaż wiadomość
patrycja, nie ciebie mi się zacytowało. miało być do lizaczek
he he he ok.. co do mojego chruma nie bardzo lubi jabłko,marchew odpada. On nie je karmy tylko ziarno bardzo jest wybredny. Wiem,ze ziarno tuczy ale staram sie nie dawac czesto. Zawsze ma pod dostatkiem siana. Dzieki Pieszczochowi troche Kocurek sie rusza ale zawsze mu t slabo idzie. moze macie jakis patent aby ruszył to swoje grube dupsko??
__________________

,,człowiek jest największym drapieżnikiem na świecie''


15.06.2009- FRYZJERKA





patrycja350 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 14:19   #3002
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Świnki Morskie cz. II

dawno u was nie pisałam....mam problem ze swoim świniakiem ;( jakiś czas temu nad tylną łapką zrobił mu się guz, jednak nasz wet był na wczasach a my o tym zapomnieliśmy dzisiaj gdy dawałam mu jeść zauważyłam ranę tam gdzie ten guz był. Dawaj świniaczka do pudełka i do weta. Wet powiedział że można to usunąć no ale istnieje pewne ryzyko. Jako że jest to małe zwierzę może być problem z dobraniem znieczulenia. Można go dać za mało, wtedy będzie czuł, albo za dużo a wtedy wiadomo ;( mam się zastanowić co dalej...tylko ja nie wiem co...czy ryzykować operację czy zostawić.
Czy któraś z Waszych świnek miała operację?? jak to przeszedł??
Świń ma 3,5 roku.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 14:22   #3003
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

czy ten wet ma specjalizacje odnosnie gryzoni? wtedy łatwiej mu dac znieczulenie jak ma doswiadczenie.
Ryzyko jest zawsze, przy każdej operacji (znieczulenie dobiera sie w zależnosci od wagi), ale jak nie bedzie operacji to co? pewna śmierc?
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 14:35   #3004
bzyczka1
Zakorzenienie
 
Avatar bzyczka1
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: L/J/W
Wiadomości: 6 351
Dot.: Świnki Morskie cz. II

nie wiem czy ma specjalizację od gryzoni ale to jedyny wet u mnie w mieście i mu ufam, pomaga przy kotach, psach i mojej śwince też już raz pomógł. Ze znieczuleniem wiem że według wagi ale tłumaczył mi że jest ryzyko bo nie da się jak kota czy psa świnki w razie czego zaintubować.. Pytałam się czy świń może z tym żyć, powiedział że można ryzykować, ale to będzie rosło aż w końcu pęknie. Kazał mi się zastanowić nad operacją i sam mówił że mimo ryzyka decydowałby się na usunięcie tego. chciałam się dowiedzieć czy wasze świnki miały operację i czy wychodziły z tego.
__________________
"Miłość...Wtedy, kiedy stoicie pod drzewem, a ty marzysz, żeby się przewróciło, bo będziesz mógł ją osłonić"

Nasz skarb
bzyczka1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-15, 15:59   #3005
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

czytalam o wielu swinkach które miały gorsze operacje i wychodziły z tego, jak i takie które szły z "drobnostką" i nie wracały.
Niestety nie da sie stwierdzic jak bedzie, decyzja nalezy do Ciebie.
Pamietaj tylko ze ryzyko jest zawsze
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 18:02   #3006
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

A ja mam pytanie co do wit. C - podajecie ją poprzez jakieś preparaty np. Cebion czy tylko poprzez warzywa/owoce/karmę swojej śwince?
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 18:37   #3007
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Świnki Morskie cz. II

podaję tylko w karmie Cavia Duo lub Pro

przy okazji melduję, że niesłusznie obwiniałam Cavię Pro o zaśmierdzanie - ostatecznie winą został obarczony nadmiar natki pietruszki
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-10-18, 19:14   #3008
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez arrachnee Pokaż wiadomość
podaję tylko w karmie Cavia Duo lub Pro
ja tez
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-18, 19:18   #3009
arrachnee
Zakorzenienie
 
Avatar arrachnee
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: poznań
Wiadomości: 4 843
Dot.: Świnki Morskie cz. II

kropelki typu Juvit działają na me zwierzę odstraszająco - nie było mowy o wpakowaniu tego do pyszczka

teraz używam ich do smarowania miejsc czasowo podgryzanych
szczęście, że ona tylko "swoje" rzeczy żuje
__________________

PUSTAK BLOG
różne wersje lakierów essie
Rossmannowe -40% - zakupy 1 2

Cytat:
Napisane przez vadi
patyk jest uniwersalny


arrachnee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-19, 19:33   #3010
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Dziękuje za odpowiedzi

I jeszcze chciałam Was prosić o pomoc w jednej sprawie. Otóż od dość dawna noszę się z zakupem świnek morskich i ostatnio trafiliśmy z TŻ w sklepie zoologicznym na przyszła świnkową mamę. Postanowiliśmy, że jak urodzą się dwie samiczki to weźmiemy No i teraz sprawa wygląda tak : świnki w liczbie trzech przyszły na świat wczoraj. Dzisiaj zmarła ich matka i jedno z małych. Pani ze sklepu ma zamiar je zabrać, odchować i Nam następnie sprzedać - jeżeli maluchy przeżyją. Pani określiła, że potrwa to 2 - 3 tyg. I teraz moje pytanie - nie za szybko chce Nam je sprzedać? Boje się, ze to za szybko i mi świnki po prostu padną. Z drugiej strony jak pomyśle, ze ona da je do sprzedania i kupią je jacyś rodzice w prezencie (zapewne już osobno) dla swojego kochanego dzieciaczka, który mu się znudzi po roku i będzie traktować jak zabawkę, której można się pozbyć - to mnie aż trzęsie (mogą również trafić w dobre ręce albo pozostać w sklepie - nie wykluczam ).
No i pytania: 2 - 3 tyg. to wystarczające dla maluchów u "zastępczej matki" ?
Jeżeli nie - to jak mam się opiekować takimi maluszkami - gdybym się zdecydowała kupić?
Jeżeli tak - to właściwie problemu nie ma
Poradźcie
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-10-19 o 19:37
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 07:46   #3011
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Nie popieram kupowania w sklepie, bo nie dość ze duze ryzyko kupienia chorej, to jeszcze napędza sie ten biznes


ufasz tej pani ze sklepu? bo juz setki razy słyszalam ze są pewne ze np sprzedaja 2 samiczki a sie okazywalo po czasie ze to parka
u malych swinek ciezko jest niedoswiadczonym rozróznic płec.


Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Pani ze sklepu ma zamiar je zabrać, odchować i Nam następnie sprzedać - jeżeli maluchy przeżyją. Pani określiła, że potrwa to 2 - 3 tyg. I teraz moje pytanie - nie za szybko chce Nam je sprzedać? Boje się, ze to za szybko i mi świnki po prostu padną.
nie wiem jak ona chce je wychowac bez matki (mam nadzieje ze nie na krowim mleku, mam nadzieje ze dolaczy je do innej karmiącej swinki), ale wydaj je powinna po okolo miesiącu (samce rozdziela sie po okolo 3 od matki, samiczki moga byc miesiac) i z wagą minimum 300 gram - inaczej po prostu są za słabe....


Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
No i pytania: 2 - 3 tyg. to wystarczające dla maluchów u "zastępczej matki" ?
jak wyzej napisalam skoro samiczki to miesiac powinny byc z karmiącą swinką, ale nie wiem jak ta pani zamierza je odchowac, bo jesli to ma polegac na podawaniu mleka dla oseskow kociąt (takie mozna) to mozecie je wziac i dokonczyc w domu.
Dobrze ze bierzecie 2 swinki, o wiele latwiej zniosą stres


Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Jeżeli nie - to jak mam się opiekować takimi maluszkami - gdybym się zdecydowała kupić?
jak zwykłymi swinkami, czyli duzo sianka, od razu przestawic je na granulat i patyki (nie kolby), tylko z warzywami bardzo ostrożnie i w malych ilosciach, zeby nie dostaly biegunki.
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-20, 12:28   #3012
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Nie popieram kupowania w sklepie, bo nie dość ze duze ryzyko kupienia chorej, to jeszcze napędza sie ten biznes


ufasz tej pani ze sklepu? bo juz setki razy słyszalam ze są pewne ze np sprzedaja 2 samiczki a sie okazywalo po czasie ze to parka
u malych swinek ciezko jest niedoswiadczonym rozróznic płec.
Co do kupowania w sklepie to rozumiem, możliwe, ze znajdziemy bardziej pewniejsze miejsce zakupu przez ten czas. Zaufania jako takiego nie mam, ale widać było, że nie ma gdzieś maleństw i ich matki (póki jeszcze żyła), i cały czas doglądała. Powiedziała Nam, ze samiczki - sama nie sprawdzałam. Przed zakupem na pewno sama zechce zajrzeć im miedzy nóżki. Co prawda już dobrych kilka lat w moim domu świnki nie było. Ale teraz naoglądałam się tyle stron i zdjęć na temat rozpoznawania płci, więc podejrzewam, ze dam rade Nawet jakbym miała przytachać tam specjalistyczna książkę i porównywać to bez pewności co do płci ich nie wezmę.
Nie zależy mi na ich rozmnażaniu, zwłaszcza, że to rodzeństwo a bawić się w oddawanie/ kastrację / kupowanie kolejnej klatki jak dla mnie odpada. Rozmnażaniem niech zajmują się profesjonalni hodowcy.

Cytat:
nie wiem jak ona chce je wychowac bez matki (mam nadzieje ze nie na krowim mleku, mam nadzieje ze dolaczy je do innej karmiącej swinki), ale wydaj je powinna po okolo miesiącu (samce rozdziela sie po okolo 3 od matki, samiczki moga byc miesiac) i z wagą minimum 300 gram - inaczej po prostu są za słabe....

jak wyzej napisalam skoro samiczki to miesiac powinny byc z karmiącą swinką, ale nie wiem jak ta pani zamierza je odchowac, bo jesli to ma polegac na podawaniu mleka dla oseskow kociąt (takie mozna) to mozecie je wziac i dokonczyc w domu.
Dobrze ze bierzecie 2 swinki, o wiele latwiej zniosą stres
Na mleku dla osesków kociąt z tego co powiedziała. Podejrzewam, ze i tak ich odrazu nie weźmiemy tylko poobserwujemy jeszcze w sklepie dla pewności (jak je Pani przyniesie z domu) i przeciągniemy zakup do momentu, aż będziemy pewni, że z nimi wszystko dobrze.

Cytat:
jak zwykłymi swinkami, czyli duzo sianka, od razu przestawic je na granulat i patyki (nie kolby), tylko z warzywami bardzo ostrożnie i w malych ilosciach, zeby nie dostaly biegunki.
Dobrze

Mam nadzieje, że świnki dadzą radę - co parę dni będę zaglądać do sklepu i dowiadywać się jak się trzymają - mam nadzieje, że wszystko dobrze się skończy dla nich - nawet jak ich nie wezmę (co mało prawdopodobne, chyba, że będą wyglądać na prawdę mizernie i będą miały małe szanse na przeżycie kolejnych dni).

Dziękuje za odpowiedź
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi

Edytowane przez Wroclovianka
Czas edycji: 2009-10-20 o 12:33
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 12:35   #3013
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Nie zależy mi na ich rozmnażaniu, zwłaszcza, że to rodzeństwo a bawić się w oddawanie/ kastrację / kupowanie kolejnej klatki jak dla mnie odpada. Rozmnażaniem niech zajmują się profesjonalni hodowcy.
bardzo fajnie, że takie masz podejscie jednak gdyby sie jakos okazało ze to parka to samca mozesz wykastrowac u weta a jak 2 samce to tez mozesz je trzymac bez kastracji, ja jestem dowodem ze mozna


Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Na mleku dla osesków kociąt z tego co powiedziała. Podejrzewam, ze i tak ich odrazu nie weźmiemy tylko poobserwujemy jeszcze w sklepie dla pewności (jak je Pani przyniesie z domu) i przeciągniemy zakup do momentu, aż będziemy pewni, że z nimi wszystko dobrze.
a moze lepiej pominąc etap obserwacji w sklepie? nie wiem co prawda jak jest w tym sklepie, ale w "tradycyjnym" bardzo latwo zlapac swierzba czy grzyba a potem czeka leczenie no i ten stres klientów....
nie da aby ta pani przetrzymala swinki tydzien dluzej i Wam dala?

gdyby jednak ta akcja nie wyszla, polecam adopcje swinek, albo zakup u hodowcy
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 14:00   #3014
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
bardzo fajnie, że takie masz podejscie jednak gdyby sie jakos okazało ze to parka to samca mozesz wykastrowac u weta a jak 2 samce to tez mozesz je trzymac bez kastracji, ja jestem dowodem ze mozna
Jak będziemy mieć pewność co do płci to zapewne się zadecyduje co dalej


Cytat:
a moze lepiej pominąc etap obserwacji w sklepie? nie wiem co prawda jak jest w tym sklepie, ale w "tradycyjnym" bardzo latwo zlapac swierzba czy grzyba a potem czeka leczenie no i ten stres klientów....
nie da aby ta pani przetrzymala swinki tydzien dluzej i Wam dala?

gdyby jednak ta akcja nie wyszla, polecam adopcje swinek, albo zakup u hodowcy
Niedługo podejdę do sklepu to się wypytam o taką możliwość.
Jak nie wyjdzie to zapewne adoptujemy z Caviarnii - jak na razie próbuje tam się bez skutku zarejestrować na forum - chyba skończy się na kontakcie z administratorem forum
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 14:07   #3015
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: Świnki Morskie cz. II

kurcze moze to chwilowe problemy z rejestracją? bo ja zadnych nie mialam, ani tez z rejestracją, ani z logowaniem
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-20, 21:52   #3016
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
świnka miniaturka gdzie kupić ?

Zakochalam sie w swinkach miniaturkach http://larrestodelcarlino.myblog.it/...1966716982.jpg

te swinecki sa przekochane chcialabym taka przygarnac tylko nie wiem gdzie i jak ? .... moza je gdzies kupic ,zaadoptuje swineczke i bedziemy sobie razm mieszkac
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 11:53   #3017
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Kolejna ofiara ludzkich modyfikacji genetycznych smutne.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 13:38   #3018
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Ale skoro juz takie swineczki istnieja na tym swiecie o chcialabym jedna przygarnac....
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 14:47   #3019
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

to jeszcze małe dziecko urośnie jeszcze
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-10-21, 14:55   #3020
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez Ismenkusia Pokaż wiadomość
to jeszcze małe dziecko urośnie jeszcze
Wiem o tym
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 14:59   #3021
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
Wiem o tym
zerknij na ten wątek

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...light=%B6winka
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:04   #3022
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Zastanawiam sie, jak duzo wiesz o tych swinkach - jak dlugo zyja, na jakie choroby zapadaja, co jedza, jak duze rosna... bo to, ze sa przekochane to zbyt maly powod do "przygarniecia"

zamiast kupna - mozesz zadoptowac swinke, ktorej ktos nie chce...
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 15:07   #3023
Ismenkusia
Zakorzenienie
 
Avatar Ismenkusia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 5 879
GG do Ismenkusia
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

ja bym nie wiedziała jak do takiej świnki "podejść" bym się nawet bała jej dotknąć
Ismenkusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-21, 19:03   #3024
esfira
Zakorzenienie
 
Avatar esfira
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 003
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

mnie zastanawia co innego- w końcu świnie są w Polsce zwierzętami gospodarskimi, więc trzeba mieć gospodarstwo, żeby ja nabyć (przynajmniej od strony prawnej, wiadomo przepisy można obejść). Poza tym co z leczeniem takiej świnki jak zachoruje- czy trzeba jechac na wieś do weta od 'normalnych' świń? Przeciez swinia, mała czy duża, to świnia, a nie pies czy kot, leczy się ją inaczej
__________________
Wiedzę o świecie czerpię z forum Wizaż

Scandinavian Sleeping & Living
esfira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-23, 21:30   #3025
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Świnki już u mnie, pani praktycznie Nam je wcisnęła. W 20 min zaopatrzyliśmy się w mleka dla kociąt siano i karmę z Animals, ale jutro mam zamiar kupić Vitakrafta dla maluchów. Kupiłam jeszcze marchewkę z Gerbera - dobrze? Co ja im mogę jeszcze dać do jedzenia, bo całkiem jestem omotana, nie spodziewałam się ich jeszcze u siebie teraz. Wszystko tak w pośpiechu
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 12:23   #3026
andere
Zadomowienie
 
Avatar andere
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Valhalla
Wiadomości: 1 024
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Łoo matko, ta świnka ze zdjęcia pochodzi z Anglii, tam jest ta słynna 'hodowla' zmodyfikowanych świń. Paris Hilton sobie do męczenia taką kupiła. Słodkie są, ale to nie wystarczy żeby ją trzymać. Ile wiesz o świniach? Od jak dawna się nimi interesujesz?
Lepiej nie kupuj, szkoda zwierzęcia.
__________________
A śnieg pada, zasypując sny i idee, a śnieg pada mrożąc w żyłach krew...

Maleńka
andere jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 20:46   #3027
tulumka
Raczkowanie
 
Avatar tulumka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 269
Dot.: Świnki Morskie cz. II

A co to za marchewki z gerbera. Chodzi o słoiczek dla dzieci Tak czy siak napewno nie zaszkodzi. Nie mam doświadczenia z maluchami totalnymi, ale swoim dawałam wszystko tylko one były już na tyle duże, że szamały.
tulumka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-24, 23:57   #3028
Wroclovianka
Zakorzenienie
 
Avatar Wroclovianka
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 181
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Dokładnie - słoiczek dla niemowlaka.
Narazie się trzymają - chociaż mniejsza nie za bardzo jest za piciem mleka i jedzeniem. W poniedziałek jedziemy z nimi do weterynarza - mam nadzieje, że będzie dobrze
__________________

Wizaż rządzi, Wizaż radzi, Wizaż nigdy Cię nie zdradzi
Wroclovianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 10:24   #3029
winogronek
Wtajemniczenie
 
Avatar winogronek
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 171
Dot.: Świnki Morskie cz. II

Cytat:
Napisane przez Wroclovianka Pokaż wiadomość
Dokładnie - słoiczek dla niemowlaka.
Narazie się trzymają - chociaż mniejsza nie za bardzo jest za piciem mleka i jedzeniem. W poniedziałek jedziemy z nimi do weterynarza - mam nadzieje, że będzie dobrze
Polecam Tomasza Piaseckiego świetny weterynarz specjalista od małych zwierząt, uratował już dużo świnek http://www.znanylekarz.pl/21772/dr-n...rynarz/wroclaw
__________________

winogronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-10-25, 11:16   #3030
tinkussia
Zadomowienie
 
Avatar tinkussia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 1 781
Dot.: świnka miniaturka gdzie kupić ?

Cytat:
Napisane przez esfira Pokaż wiadomość
mnie zastanawia co innego- w końcu świnie są w Polsce zwierzętami gospodarskimi, więc trzeba mieć gospodarstwo, żeby ja nabyć (przynajmniej od strony prawnej, wiadomo przepisy można obejść). Poza tym co z leczeniem takiej świnki jak zachoruje- czy trzeba jechac na wieś do weta od 'normalnych' świń? Przeciez swinia, mała czy duża, to świnia, a nie pies czy kot, leczy się ją inaczej
mój weterynarz jeździ do takich zwierząt a obydwa gabinety ma w mieście- myślę że weterynarz to najmiejszy problem przy tym
tinkussia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-04 13:10:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:29.