Bezdech u 3 latki? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-02-19, 12:19   #1
Anitkaanitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12

Bezdech u 3 latki?


Proszę o pomoc.
Miałam ostatnio dziwną sytuację z moją prawie 3 letnią córką. Poszłam do niej wieczorem przkryć ją kołdrą kiedy już spała. Moją uwagę przykuła totalna cisza w pokoju. Nie było słychać jak oddycha. Pochyliłam się na nią i nie słyszałam oddechu. Położyłam dłoń na klatce piersiowej i nie wyczułam ruchu. Powiedziałam do niej po imieniu, szarpnęłam nią a ona nic. Strasznie spanikowałam posadziłam ją i potrząsnęłam jeszcze raz i dopiero się ocknęła a nastepnie położyła i spała dalej. Oddech był już słyszalny.

Trwało to kilkanaście sekund pewnie a ja byłam przerażona. Nigdy wcześniej taka sytuacja nie miała miejsca. Mała jest totalnie zdrowa, żadnych wad ani chorób.

Czy to może oznaczać coś złego i warto iść z tym do lekarza czy może tak twardo spała? Zwykle wystarczy że dotknę ją w policzek i już reaguje. Od tamtego zdarzenia spać w nocy nie mogę, wciaż ją sprawdzam czy oddycha
Anitkaanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:35   #2
kotek81
Zakorzenienie
 
Avatar kotek81
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 4 690
Dot.: Bezdech u 3 latki?

Koniecznie do lekarza!
kotek81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 12:50   #3
glamourous
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: duplinek
Wiadomości: 12 932
Dot.: Bezdech u 3 latki?

Anitka nawet jesli nie choruje moze ma powiekszone migdalki czy cos? znajomi maja taki problem z 4-letnim synkiem, z tym ze on z tego co opisywali zasypia- jak ma moment bezdechu to nagle gwaltowne zaczerpniecie powietrza- az sie dziecko wybudza. i on prawie caly czas- niezaleznie od pozycji- chrapie, tak mu powiekszone migdalki utrudniaja oddychanie. laryngolog skierowala od razu na zabieg, tobie tez radze isc jak najszybciej u nas na skierowanie z NFZ do laryngo czeka sie 2 tyg- miesiac, prywatnie od reki niemal
swoja droga jakie szczescie ze w pore mala wybudzilas
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=43221823 #post43221823 wymienie Tresor Midnight Rose

Edytowane przez glamourous
Czas edycji: 2013-02-19 o 12:52
glamourous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:19   #4
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Bezdech u 3 latki?

Spokojnie. Mało prawdopodobne, by to był pierwszy bezdech w jej życiu i akurat tak trafiłaś.
O ile to był bezdech, a nie np. spłycenie oddechu.

Na pewno trzeba iść do laryngologa, by potwierdzić prawidłową budowę i brak jakiejś przeszkody w drogach oddechowych.
On Cię dalej pokieruje.
Pewnie zleci badanie polisomnograficzne.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:29   #5
Gomra
Zakorzenienie
 
Avatar Gomra
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 751
GG do Gomra
Dot.: Bezdech u 3 latki?

Znam taki przypadek.
Kiedy byłam w szpitalu z moim dzieckiem, to w jednej sali leżałam właśnie mama z 1,5 roczna córeczka. Mała miała takie ataki w snie, i po jakimś czasie pojawiły sie tez omdlenia. Badali ja i pod katem bezdechu i pod kątem padaczki.
Co w konsekwencji ustalili to nie wiem, ale to nie jest rzecz która mozna lekcewazyć.

Musisz KONIECZNIE iść z nia do lekarza.
Gomra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-02-19, 13:57   #6
Anitkaanitka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 12
Dot.: Bezdech u 3 latki?

Ok pójdę skontroluje, będę może spokojniejsza.

Z ta padaczka mnie przeraziło. Ja jako dziecko byłam leczona pod katem epilepsji choć nie miałam typowych objawów.

Co to znaczy splycenie oddechu? Sytuacja była mniej wiecej pól godziny po tym jak zasnela.
Podnosilam ja to była bezwladna jak worek.

Aż mnie mrozi jak myśle o tej sytuacji,
Anitkaanitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:53.