Zdrowie a pominiecie przerwy. Tabletki anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-10, 18:08   #1
kalinkalinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 8

Zdrowie a pominiecie przerwy. Tabletki anty


Witam wszystkich !
jestem na forum nowa.
Szukałam podobnych wątków, jednakże nie znalazłam takich, które odpowiedziałyby na nurtujące mnie pytania.
Od 6.08.2014 r (środy) przyjmuję tabletki antykoncepcyjne (Midiana) z powodu podwyższonej ilości hormonów androgennych, przez które miałam wiele kłopotów.
26.09 ( wypada wtedy 3 dzień przerwy między blistrami ) mam wyjazd do chłopaka. Nie ukrywam, chcielibyśmy trochę poszaleć. W ulotce pisze (wiem, że to sprawa indywidualna u kobiet), że ok. 3 dnia występują krwawienia, co już sprawia, że podczas seksu byłoby niekomfortowo, nawet przy użyciu prezerwatywy.
Wg producentów Midiany podczas 7-dniowej przerwy wciąż jest "pełna" ochrona. Wolałabym jednakże uniknąć krwawienia w ten dzień. Moje pytanie jest następujące:
Biorąc pod uwagę że to moje pierwsze opakowanie jakichkolwiek tabletek hormonalnych ( czuję się b. dobrze), czy mogę pominąć 7-dniową przerwę ? I czy któraś z pań miała podobną sytuację? tzn. kochała się podczas tych 7 dni bez dodatkowego zabezpieczenia? (mojemu niestety prezerwatywy odbierają część przyjemności ze współżycia).

Z góry dziękuję za odpowiedź
kalinkalinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 19:48   #2
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Zdrowie a pominiecie przerwy. Tabletki anty

Jesteś zabezpieczona również podczas przerwy, czyli non stop.

Jeśli chodzi Ci o krwawienie to połącz opakowania, jednak licz się z tym, że mogą być plamienia.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-10 20:48:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:39.