Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2. - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-06-01, 12:35   #391
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez RedDahlia Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - bardzo szybko od razu na czerwono ( lecz często przypadkiem,ponieważ nie mogę się opalać,mam ostrą "alergię" na słońce,z nieciekawymi,bolesnymi skutkami ;x)

2. Kolor oczu - jasno niebiesko-szary,jasne obramówki

3. Piegi - bardzo jasne,złote

4. Cera - bardzo jasna,różowawo - porcelanowa

5. Naturalny kolor włosów - Jasny blond,wpadający w złoty

6. Kolor ust - blady róż

7.
W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Czuję się dobrze w kolorach ziemistych typu : oliwka,beż,a także w czarnym lub białym.


8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Wszystkie te kolory mi pasują.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Kolory intensywne takie jak np.czerwień pasują,lecz w jaskrawych wyglądam okropnie.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę?

Pasują mi kolory szarawe i zgaszone ciemne zielenie,brązy czy beże.


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Pasują mi raczej kolory zimne z wyjątkiem ziemistych. Lubię srebro,lecz nie złoto.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?

Dużo lepiej mi w strojach monochromatycznych,drobni ejszych wzorach i mniej drastycznych zestawieniach kolorów.

Pozdrawiam ciepło
Powinnaś poprzymierzać różne kolory i sprawdzić jak oddziałują na wygląd twojej twarzy. Instrukcja jest u mnie na blogu albo tutaj w wątku gdzieś wcześniej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 08:29   #392
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Powinnaś poprzymierzać różne kolory i sprawdzić jak oddziałują na wygląd twojej twarzy. Instrukcja jest u mnie na blogu albo tutaj w wątku gdzieś wcześniej.
Korzystając z okazji uprasza się o posty dotyczące typów jesiennych
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 11:50   #393
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Wampierzu, daj już nowy wpis!
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-02, 20:52   #394
aghnieszka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

witajcie, czy możecie mi pomóc? właśnie odkrywam na nowo moje "ja" i potrzebuje wskazówek, kochane


1. Jak się opalasz - opalam się najpierw na czerwono, umiarkowanie szybko (po kilku godzinach na plaży jestem jak raczek). opalenizna jest żółtawo-brązowa.

2. Kolor oczu - tęczówki zielono-brązowe z ciemniejszą obwódką, wewnątrz bardziej brązowe, im dalej od źrenicy tym zieleńsze, raczej ciemne, nie mają plamek. brwi ciemne, górne rzęsy ciemne, ale nie widoczne, dolne nie widoczne


3. Piegi -bardzo niewiele, złote


4. Cera - w odnieciu żółci

5. Naturalny kolor włosów - ciemny, miodowy blond z naturalnymi pasemkami, latem rozjaśnia się łatwo.


6. Kolor ust - ciepły róż, truskawkowy


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? dobrze czuję się w niebieskim, zielonym i czarnym, w pudrowym różu i mocnych czerwieniach. źle się czuję w intensywnych fioletach i pomarańczach, drobnych, powtarzalnych wzorach

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz? czysta czerń pasuje jak ulał w czystej bieli czuję się tak sobie, wole kolory wpadające w ecru


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
w miarę jaskrawe, nie lubię neonów, mój ubiór jest pudrowy lub kolor jest złamany jakby szarością


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy. j/w


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
moim zdaniem zimne, srebro tak, złoto, szczerze nie wiem



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów? staram się dobierać garderobę do czarnej bazy czyli czarnych spodni i czarnego topu, więc nie mam za dużego doświadczenia w eksperymentach. Uwielbiam kwiaty, swetry gładkie i srebrny akcent biżuterii.
aghnieszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-03, 20:26   #395
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, ja też czekam na jesienne wpisy. Ja jestem nadal gdzieś między soft a warm autumn, choć już coraz bliżej "soft"
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 15:36   #396
nessuno9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Post Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - wydaje mi się, że opalam się dość szybko i odcień opalenizny jest ciepły.


2. Kolor oczu - ciemny szaro-niebieski oraz brąz w przy źrenicy. Brwi i rzęsy niestety jasne.

3. Piegi - nie mam.


4. Cera - Wydaje mi się, że oliwkowy. Jeżeli się rumienię, to na kolor różowy.

5. Naturalny kolor włosów - to ciemny blond, ma mysie przebłyski.


6. Kolor ust raczej koral.


7. Dobrze czuję się w ciepłych kolorach, źle czuję się w brązie.

8. Pasuje mi czysta biel i czerń.

9. Pasują, wydaje mi się, że lepiej mi w miarę jaskrawych.

10. Pasują mi łagodne i szarawe kolory.


11. Pasują mi i ciepłe i zimne. Nie noszę złotych i srebrnych ubrań, ponieważ nie podobają mi się.


12. Lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach oraz mniej drastycznych zestawieniach kolorów.
nessuno9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 18:19   #397
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

a ja mam jeszcze jedno pytanie z cyklu

Kochane, jak sądzicie - czy kolorystykę dziedziczymy w genach??? Moja córka jest do mnie dość podobna (chociaż po prawdzie do taty też i jak na nią patrzę, to łatwiej mi ocenić odcień jej skóry, włosów i to, w jakich kolorkach korzystniej wygląda... w ogóle jej uroda jeszcze taka nierozmyta jest (ma 9 lat), u mnie to już wszystko takie mniej jednoznaczne

Jak myślicie???? Ma to jakis sens? (Tzn. czy typ kolorystyczny córki może rzucać jakieś światło na mój typ)
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-04, 20:45   #398
Aramintha
Wtajemniczenie
 
Avatar Aramintha
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Bywa tu, bywa tam, bywa też gdzie indziej...
Wiadomości: 2 110
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze jedno pytanie z cyklu

Kochane, jak sądzicie - czy kolorystykę dziedziczymy w genach??? Moja córka jest do mnie dość podobna (chociaż po prawdzie do taty też i jak na nią patrzę, to łatwiej mi ocenić odcień jej skóry, włosów i to, w jakich kolorkach korzystniej wygląda... w ogóle jej uroda jeszcze taka nierozmyta jest (ma 9 lat), u mnie to już wszystko takie mniej jednoznaczne

Jak myślicie???? Ma to jakis sens? (Tzn. czy typ kolorystyczny córki może rzucać jakieś światło na mój typ)
Raczej wątpię, ja jestem chłodną zimą, moja mama jest ciepłą jesienią, a babcia chyba jakąś wiosną.
Aramintha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 22:26   #399
kropka90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: nietypowy typ urody, pomocy

Ja też mam podobnie i podobno jestem Latem Lato ma to do siebie że w dzieciństwie było Blondynką, a potem włosy zmieniły się w kolor mysi czy też brązowy jeśli były popielate, oczywiście nie zawsze tak jest, ale akurat u mnie to się sprawdza Dodatkowo piegi mają szarawy odcień, u mnie także bardziej nasilają się w lecie oprawa oczu jest popielata, zimna
Do tego są dwa typy Lata: Lato Lazurowe i Szmaragdowe, jeśli twierdzisz, że bardziej pasują Ci kolory mocniejsze i kontrastowe to myślę, że jesteś Lazurowym Latem.
Jeśli chodzi o biżuterię to raczej białe słoto i srebro, różowe perły. Tusz do rzęs czarny lub grafitowy, natomiast Lato powinno unikać ciemnofioletowych cieni, pomarańczowych błyszczyków i brązowych szminek
Lato najlepiej prezentuje się gdy nie zmienia naturalnego koloru włosów Ja zmieniłam na kolor czarny i teraz bardzo żałuje bo naprawdę wyglądam blado :/
kropka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-04, 23:56   #400
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez nessuno9 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz - wydaje mi się, że opalam się dość szybko i odcień opalenizny jest ciepły.


2. Kolor oczu - ciemny szaro-niebieski oraz brąz w przy źrenicy. Brwi i rzęsy niestety jasne.

3. Piegi - nie mam.


4. Cera - Wydaje mi się, że oliwkowy. Jeżeli się rumienię, to na kolor różowy.

5. Naturalny kolor włosów - to ciemny blond, ma mysie przebłyski.


6. Kolor ust raczej koral.


7. Dobrze czuję się w ciepłych kolorach, źle czuję się w brązie.

8. Pasuje mi czysta biel i czerń.

9. Pasują, wydaje mi się, że lepiej mi w miarę jaskrawych.

10. Pasują mi łagodne i szarawe kolory.


11. Pasują mi i ciepłe i zimne. Nie noszę złotych i srebrnych ubrań, ponieważ nie podobają mi się.


12. Lepiej mi w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach oraz mniej drastycznych zestawieniach kolorów.
Polecam staranne przymierzenie różnych kolorów wg przepisu u mnie na blogu.

---------- Dopisano o 00:53 ---------- Poprzedni post napisano o 00:51 ----------

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
a ja mam jeszcze jedno pytanie z cyklu

Kochane, jak sądzicie - czy kolorystykę dziedziczymy w genach??? Moja córka jest do mnie dość podobna (chociaż po prawdzie do taty też i jak na nią patrzę, to łatwiej mi ocenić odcień jej skóry, włosów i to, w jakich kolorkach korzystniej wygląda... w ogóle jej uroda jeszcze taka nierozmyta jest (ma 9 lat), u mnie to już wszystko takie mniej jednoznaczne

Jak myślicie???? Ma to jakis sens? (Tzn. czy typ kolorystyczny córki może rzucać jakieś światło na mój typ)
Pewno dziedziczymy, w końcu to część wyglądu a ten jest dziedziczny, ale pewnie nie ma ścisłej zależności, tzn. typ rodzica może i często jest inny niż dziecka.

---------- Dopisano o 00:56 ---------- Poprzedni post napisano o 00:53 ----------

Cytat:
Napisane przez kropka90 Pokaż wiadomość
Ja też mam podobnie i podobno jestem Latem Lato ma to do siebie że w dzieciństwie było Blondynką, a potem włosy zmieniły się w kolor mysi czy też brązowy jeśli były popielate, oczywiście nie zawsze tak jest, ale akurat u mnie to się sprawdza Dodatkowo piegi mają szarawy odcień, u mnie także bardziej nasilają się w lecie oprawa oczu jest popielata, zimna
Do tego są dwa typy Lata: Lato Lazurowe i Szmaragdowe, jeśli twierdzisz, że bardziej pasują Ci kolory mocniejsze i kontrastowe to myślę, że jesteś Lazurowym Latem.
Jeśli chodzi o biżuterię to raczej białe słoto i srebro, różowe perły. Tusz do rzęs czarny lub grafitowy, natomiast Lato powinno unikać ciemnofioletowych cieni, pomarańczowych błyszczyków i brązowych szminek
Lato najlepiej prezentuje się gdy nie zmienia naturalnego koloru włosów Ja zmieniłam na kolor czarny i teraz bardzo żałuje bo naprawdę wyglądam blado :/
Kolor włosów nie przekłada się tak prosto na typ urody... każda pora roku może być blondynką albo eks-blondynką.

Fioletowe cienie powinny się nadawać, byle były w odpowiednio chłodnym i zgaszonym kolorze, a nie np. ciepławym czy jaskrawym.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-05, 08:54   #401
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: nietypowy typ urody, pomocy

Cytat:
Napisane przez kropka90 Pokaż wiadomość
Ja też mam podobnie i podobno jestem Latem Lato ma to do siebie że w dzieciństwie było Blondynką, a potem włosy zmieniły się w kolor mysi czy też brązowy jeśli były popielate, oczywiście nie zawsze tak jest, ale akurat u mnie to się sprawdza Dodatkowo piegi mają szarawy odcień, u mnie także bardziej nasilają się w lecie oprawa oczu jest popielata, zimna
Do tego są dwa typy Lata: Lato Lazurowe i Szmaragdowe, jeśli twierdzisz, że bardziej pasują Ci kolory mocniejsze i kontrastowe to myślę, że jesteś Lazurowym Latem.
Jeśli chodzi o biżuterię to raczej białe słoto i srebro, różowe perły. Tusz do rzęs czarny lub grafitowy, natomiast Lato powinno unikać ciemnofioletowych cieni, pomarańczowych błyszczyków i brązowych szminek
Lato najlepiej prezentuje się gdy nie zmienia naturalnego koloru włosów Ja zmieniłam na kolor czarny i teraz bardzo żałuje bo naprawdę wyglądam blado :/
No troche nie.. ale kto by tam czytal watek, nie?
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 13:05   #402
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Załączam dwa zestawienia kolorów.
Czy jesteście w stanie mi powiedzieć, których typów są to kolory?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg OK.jpg (57,5 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg NOK.jpg (44,0 KB, 9 załadowań)
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 17:28   #403
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Załączam dwa zestawienia kolorów.
Czy jesteście w stanie mi powiedzieć, których typów są to kolory?
Hm... jasne lato i ciepła lub jasna wiosna? Mniej więcej, bo raczej nie wszystkie kolory bym do jednej palety wrzuciła. Szczególnie w tej drugiej.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-08, 23:26   #404
pyati
Kocia mama
 
Avatar pyati
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 4 031
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz -

Szybko, odcień opalenizny jest brązowy.

2. Kolor oczu
-
Zielone, tęczówki mają ciemniejsza obwódkę. Oprawa oczu jest ciemna.

3. Piegi -
Nie mam


4. Cera -

Hmmm tu mam problem, mi się wydaję, że jasny ale nie taki blady-blady :P Bardziej taki ciepły jasny. Nie wpada w róż. Rumienie się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów -
Ciemny blond, jak byłam mała to miałam jaśniutki blond. Teraz mam takie jaśniejsze naturalne przebłyski.


6. Kolor ust -

Różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Wydaję mi się, że dobrze wyglądam w niebieskim-morskim, czerwonym, źle się czuję w za dużej ilości pasteli.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Hmm sama nie wiem, chyba lepiej kremowy. Ale wydaje mi się, że w czerni dobrze wyglądam.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Tak. Może nie neony, ale w jaskrawych dobrze wyglądam.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


Mąż mówi, że chyba nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Chyba bardziej chłodne. Chociaż niektóre z ciepłych też, np czerwienie, żółty.
Noszę złoto, nie wiem czy srebro mi pasuje, ponieważ nie noszę.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?


Lepiej w monochromatycznych.
__________________
Kociara




pyati jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-09, 00:32   #405
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez pyati Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz -

Szybko, odcień opalenizny jest brązowy.

2. Kolor oczu
-
Zielone, tęczówki mają ciemniejsza obwódkę. Oprawa oczu jest ciemna.

3. Piegi -
Nie mam


4. Cera -

Hmmm tu mam problem, mi się wydaję, że jasny ale nie taki blady-blady :P Bardziej taki ciepły jasny. Nie wpada w róż. Rumienie się na czerwono.


5. Naturalny kolor włosów -
Ciemny blond, jak byłam mała to miałam jaśniutki blond. Teraz mam takie jaśniejsze naturalne przebłyski.


6. Kolor ust -

Różowy.


7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę?

Wydaję mi się, że dobrze wyglądam w niebieskim-morskim, czerwonym, źle się czuję w za dużej ilości pasteli.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?

Hmm sama nie wiem, chyba lepiej kremowy. Ale wydaje mi się, że w czerni dobrze wyglądam.


9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?

Tak. Może nie neony, ale w jaskrawych dobrze wyglądam.


10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone?


Mąż mówi, że chyba nie


11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?

Chyba bardziej chłodne. Chociaż niektóre z ciepłych też, np czerwienie, żółty.
Noszę złoto, nie wiem czy srebro mi pasuje, ponieważ nie noszę.



12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo
- pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?


Lepiej w monochromatycznych.
Radziłabym poprzymierzać różne kolory i porównać ich wpływ na wygląd. Przymiarkę trzeba zrobić tak, jak opisuję na blogu, czyli bez makijażu, w dobrym świetle, najlepiej dziennym - nie może to być światło przekłamujące kolory. Jeśli włosy są farbowane to trzeba zasłonić chustką lub ręcznikiem w neutralnym kolorze. Przymierzając kolory (podtykając pod twarz, narzucając na ramiona - chodzi o to żeby były blisko twarzy) zwracamy uwagę jak kolor wpływa na wygląd twarzy - czy koloryt skóry jest ładniejszy czy może nabiera dziwnej barwy. Czy wyglądamy zdrowiej, młodziej, czy kolor postarza, nadaje chory wygląd. Czy twarz się rozmywa, czy kolor odwraca uwagę od twarzy, czy przeciwnie.

Najważniejszerń c są kolory wymienione przeze mnie gdzieś w poprzednich postach (i chyba na początku wątku):

Czysta biel i głęboka czerń vs złamane biele (kremowy, ecru) i "prawie czernie" bardzo ciemny brąz bardzo ciemna szarość

Kolory bardzo chłodne vs bardzo ciepłe (można sprawdzić na kole kolorów).

Kolory czyste vs kolory złamane.

Kontrasty w ubraniu wysokie vs niskie kontrasty.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 20:51   #406
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Hm... jasne lato i ciepła lub jasna wiosna? Mniej więcej, bo raczej nie wszystkie kolory bym do jednej palety wrzuciła. Szczególnie w tej drugiej.
Hm...
kolory są powrzucane z różnych moich zdjęć, na lewej paletce te, w których wyglądam (na zdjęciach) najładniej, na prawej - najgorzej.
No ale jasnego lata to w żadnym momencie nie brałam pod uwagę
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-11, 23:15   #407
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Hm...
kolory są powrzucane z różnych moich zdjęć, na lewej paletce te, w których wyglądam (na zdjęciach) najładniej, na prawej - najgorzej.
No ale jasnego lata to w żadnym momencie nie brałam pod uwagę
He, he.
Tak jak pisałam, mniej więcej, bo to nie jest paleta żadnego podtypu. Ale raczej letnia - wymieszane kolory jasnego i łagodnego lata. Pakując do jednego worka raczej jasnego, bo jednak kolory żywsze.

Ale jak już pisałam, taka reprezentacja kolorów po przejściu przez kilka urządzeń może przekłamywać. Mimo wszystko, warto wziąć pod uwagę każdy typ. Może to jednak jakiś podtyp lata

To by też tłumaczyło, dlaczego prawa paleta jest bardziej wymieszana Wygląda na to, że czyste kolory ci nie pasują? W drugiej palecie jest mieszanka zimy i wiosny, ale więcej wiosny... to by sugerowało, że jednak czyste ciepłe są gorsze niż czyste chłodne? Hm?
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 20:15   #408
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
He, he.
Tak jak pisałam, mniej więcej, bo to nie jest paleta żadnego podtypu. Ale raczej letnia - wymieszane kolory jasnego i łagodnego lata. Pakując do jednego worka raczej jasnego, bo jednak kolory żywsze.

Ale jak już pisałam, taka reprezentacja kolorów po przejściu przez kilka urządzeń może przekłamywać. Mimo wszystko, warto wziąć pod uwagę każdy typ. Może to jednak jakiś podtyp lata

To by też tłumaczyło, dlaczego prawa paleta jest bardziej wymieszana Wygląda na to, że czyste kolory ci nie pasują? W drugiej palecie jest mieszanka zimy i wiosny, ale więcej wiosny... to by sugerowało, że jednak czyste ciepłe są gorsze niż czyste chłodne? Hm?
Trudno powiedzieć. Po prostu chyba częściej noszę czyste ciepłe, niż czyste chłodne. Generalnie żywe, czyste kolory nie są dla mnie najlepsze. Najgorzej mi w białym, czarnym oraz wszelkich jaskrawych (w tym żywo czerwonym).

Co do chłodnych - chyba dopiero zacznę je odkrywać, bo przez lata, przekonana o tym, że jestem jesienią, unikałam wszelkich chłodnych kolorów. W związku z czym nawet nie mam ich w domu do przymiarki. Jedyne co odkryłam ostatnio, to że bardzo do twarzy mi w zgaszonym granacie. I chyba w brudnym różu też. I w ciemno-szarym. Co do pozostałych, będę sprawdzać.

Niestety większość moich "przymiarek" robię z pomocą zdjęć (brak dostatecznej ilości kolorowych ubrań oraz odpowiednio dużego i oświetlonego lustra), ale z tych analiz stwierdzam na razie, że na pewno nie jestem ciepłą ani ciemną jesienią ani żadną z wiosen czy zim.

Pozostają 3 lata, i łagodna jesień... Ale jasne lato raczej też wykluczam, bo zdecydowanie lepiej mi w kolorach ciemnych niż jasnych.

Co doradzasz dalej?
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-12, 21:25   #409
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Trudno powiedzieć. Po prostu chyba częściej noszę czyste ciepłe, niż czyste chłodne. Generalnie żywe, czyste kolory nie są dla mnie najlepsze. Najgorzej mi w białym, czarnym oraz wszelkich jaskrawych (w tym żywo czerwonym).

Co do chłodnych - chyba dopiero zacznę je odkrywać, bo przez lata, przekonana o tym, że jestem jesienią, unikałam wszelkich chłodnych kolorów. W związku z czym nawet nie mam ich w domu do przymiarki. Jedyne co odkryłam ostatnio, to że bardzo do twarzy mi w zgaszonym granacie. I chyba w brudnym różu też. I w ciemno-szarym. Co do pozostałych, będę sprawdzać.

Niestety większość moich "przymiarek" robię z pomocą zdjęć (brak dostatecznej ilości kolorowych ubrań oraz odpowiednio dużego i oświetlonego lustra), ale z tych analiz stwierdzam na razie, że na pewno nie jestem ciepłą ani ciemną jesienią ani żadną z wiosen czy zim.

Pozostają 3 lata, i łagodna jesień... Ale jasne lato raczej też wykluczam, bo zdecydowanie lepiej mi w kolorach ciemnych niż jasnych.

Co doradzasz dalej?
Żebyś nie wykluczała żadnego lata, poprzymierzaj wszystko, co się da.
A masz możliwość, żeby pochodzić po sklepach i poprzymierzać? Wprawdzie nie zawsze oświetlenie jest dobre, ale lepszy rydz, niż nic.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 21:49   #410
joa_b
Raczkowanie
 
Avatar joa_b
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 229
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Żebyś nie wykluczała żadnego lata, poprzymierzaj wszystko, co się da.
A masz możliwość, żeby pochodzić po sklepach i poprzymierzać? Wprawdzie nie zawsze oświetlenie jest dobre, ale lepszy rydz, niż nic.
Spróbuję. Muszę tylko zapomnieć o moim wewnętrznym przekonaniu, że jestem ciepłym typem
joa_b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 11:03   #411
JOna92
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 11
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz?
Raczej szybko, na szaro - beżowo taka kość słoniowa (nic w tym złota ani brązu)

2. Kolor oczu
Zielono - niebieskie z dodatkiem żółtego (niby kocie), złote w środku przez zieleń wykończone niebieskim i cienka ciemna obwódka.
Oprawa na poziomie średniego blondu, bardziej ciemna z refleksem brązu.

3. Piegi: brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna, ale bardziej żółtawa bądź czasem blada. Rumienię się na czerwono (bardzo rzadko się rumienie tylko gdy sie zmęczę bądź się zawstydzę).

5. Naturalny kolor włosów: ciemny blond, który mi pasuje z odcieniem brązu i złota.

6. Kolor ust: jasny róż, czasami ciemnieją na kolor malinowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w ciemnych kolorach, a także ciepłych kolorach: szczególnie odcieniach pomarańczy . Oraz w szarych(jasnych), różowych, brązowych, czerwonych, kremowych i granatach. Natomiast źle się czuję (i wyglądam) w odcieniach bieli, błękitu, ciemnej zieleni, ciemnym szarym aż grafitowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Kremowy i czekoladowy brąz.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - tak (róż, pomarańcz), intensywna czerwień rakowa, intensywny granat.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W srebrnym dobrze wyglądam jak lekko jestem opalona, natomiast złoto zawsze. Różne kolory czasami ciepłe, czasami zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniej drastyczne zestawienia (np. nie pasuje mi biel błękit).
Natomiast w czerwieni i zieleni ciepłej ok, ale jak np butelka z bordem BLEE...
Raczej pasy mi pasują raz duże groszki. Małe robią chaos w około twarzy
JOna92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-14, 12:48   #412
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez JOna92 Pokaż wiadomość
1. Jak się opalasz?
Raczej szybko, na szaro - beżowo taka kość słoniowa (nic w tym złota ani brązu)

2. Kolor oczu
Zielono - niebieskie z dodatkiem żółtego (niby kocie), złote w środku przez zieleń wykończone niebieskim i cienka ciemna obwódka.
Oprawa na poziomie średniego blondu, bardziej ciemna z refleksem brązu.

3. Piegi: brak.

4. Cera - jaki ma odcień Twoja skóra?
Bardzo jasna, ale bardziej żółtawa bądź czasem blada. Rumienię się na czerwono (bardzo rzadko się rumienie tylko gdy sie zmęczę bądź się zawstydzę).

5. Naturalny kolor włosów: ciemny blond, który mi pasuje z odcieniem brązu i złota.

6. Kolor ust: jasny róż, czasami ciemnieją na kolor malinowy.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? Najlepiej czuję się w ciemnych kolorach, a także ciepłych kolorach: szczególnie odcieniach pomarańczy . Oraz w szarych(jasnych), różowych, brązowych, czerwonych, kremowych i granatach. Natomiast źle się czuję (i wyglądam) w odcieniach bieli, błękitu, ciemnej zieleni, ciemnym szarym aż grafitowym.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? Czy może lepiej wygląda kremowy i bardzo ciemny szary albo bardzo ciemny brąz?
Kremowy i czekoladowy brąz.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste? Jeśli tak, to jak jaskrawe? Ekstremalnie czy tak "w miarę"?
Kolory jaskrawe - tak (róż, pomarańcz), intensywna czerwień rakowa, intensywny granat.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? Jeśli tak to jak zgaszone? Bardzo łagodne i szarawe, czy tylko troszkę? Nie mam na myśli koloru szarego, tylko inne kolory złamane szarością, wpadające w szary - np szaroniebieski, szarozielony, szaroróżowy.
Nie.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? Jak bardzo ciepłe, jak bardzo zimne? Co ze złotem i srebrem?
W srebrnym dobrze wyglądam jak lekko jestem opalona, natomiast złoto zawsze. Różne kolory czasami ciepłe, czasami zimne.

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - pstre wzory, duże kontrastowe (czarno-białe, czerwono-zielone) wzory np. pasy, blisko twarzy i wygląda to ok, czy może lepiej ci w strojach monochromatycznych, drobniejszych wzorach albo mniej drastycznych zestawieniach kolorów?
Mniej drastyczne zestawienia (np. nie pasuje mi biel błękit).
Natomiast w czerwieni i zieleni ciepłej ok, ale jak np butelka z bordem BLEE...
Raczej pasy mi pasują raz duże groszki. Małe robią chaos w około twarzy
To najbardziej wygląda na wiosnę. Można też wziąć pod uwagę jesień. Najlepiej obejrzyj palety poszczególnych typów na moim blogu i zastanów się, czy któraś wygląda na bardziej pasującą niż inne. No i dla pewności trzeba poprzymierzać różne kolory, żeby porównać efekt. Zastanów się, czy któryś z opisów typów szczególnie do ciebie pasuje.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 12:51   #413
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Też obstawiam Wiosnę
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 13:34   #414
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez joa_b Pokaż wiadomość
Pozostają 3 lata, i łagodna jesień... Ale jasne lato raczej też wykluczam, bo zdecydowanie lepiej mi w kolorach ciemnych niż jasnych.
ja mam podobne dylematy: dwa lata (jasne lub łagodne) i łagodna jesień.
Ponieważ nie jestem w stanie samodzielnie określić (po przymiarce) w jakich barwach dobrze wyglądam... (ani nawet odróżnic kolorów ciepłych od zimnych nie mogę... co dopiero kontrastowe od zgaszonych... dobrze przynajmniej, że jasne od ciemnych odróżniam poszłam w testy pomadkowe i z proponowanej gdzieś wcześniej strony zakupłam trzy pomadki w MACu - odpowiednio dla wszystkich typów, które mi chodzą po głowie. Ale niestety, we wszystkich wyglądam i czuję się równie dobrze

no i jeszcze ewentualnie jasna wiosna... ale niestety nie dorwałam odpowiedniej pomadki
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2013-06-17 o 17:42
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 13:48   #415
brejwiasz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

1. Jak się opalasz - właściwie nie mogę się opalić, bardzo ciężko mi to przychodzi... kiedyś, może 4 lata temu opaliłam się na różowo.


2. Kolor oczu
- tęczówki mają czarną obwódkę, są czysto niebieskie. Rzęsy krótkie i prawie niewidoczne, brwi jasne, również prawie niewidoczne. Gdybym nie malowała to nie miałabym ani jednego ani drugiego


3. Piegi - nie mam


4. Cera - jestem bardzo blada, biała wręcz. Nie mam anemii, choć może trochę wyglądam jakbym miała.


5. Naturalny kolor włosów - jasny blond z jeszcze bardziej jasnymi pasemkami od słońca.


6. Kolor ust - intensywnie czerwone, czasem jak patrzę w lustro to wydaje mi się, że wyglądam jak klaun.

7. W jakich kolorach czujesz się dobrze, a które źle podkreślają Twoją urodę? - pojęcia nie mam.

8. Czy pasuje ci czysta biel i czysta czerń? - czysta czerń może, do bieli nie jestem przekonana, mam bardzo nasilony trądzik, na twarzy jestem cała czerwona. W brązie nawet mi ładnie, a co do szarości - tak samo jak z bielą.

9. Czy pasują ci kolory jaskrawe i intensywne, czyste
? - nie wiem. Pewnie nie, mam białą skórę i czerwoną twarz.

10. Czy pasują ci kolory szarawe, zgaszone? -myślę że szarawe odrobinę, pod kolor skóry.

11. Czy pasują ci raczej kolory ciepłe czy zimne, czy może jedne i drugie? - nie wiem...

12. Czy kolory możesz zestawiać bardzo kontrastowo - nie wiem, nie znam się...
brejwiasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 14:16   #416
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Witam,

Podczytuję wątek od długiego czasu i mam pytanie: wydaje mi się, że jestem soft autumn (wcześniej typowałam inne podtypy, ale chyba właśnie kolory SA są dla mnie idealne). Czy mój typ urody będzie dobrze wyglądał w ciemnym, naturalnym brązie? Czy zbyt duży kontrast się utworzy jak dla soft autumn?

Celine Dion też miała takie ciemne włosy i ładnie wyglądała, a na taki pomysł wpadłam dzięki tej stronie:

http://www.prettyyourworld.com/Color...issue-010.html


Jak myślicie? Czy to za ciemny kolor jak dla SA?
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 15:08   #417
beti666
Raczkowanie
 
Avatar beti666
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 46
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Mam pytanie. Kolor tej spódnicy do jakiego typu można przypisać? Bo mam bluzkę w tym kolorze i wyglądam w niej świetnie. Bardzo mnie to zdziwiło.

http://www.lovingit.pl/wp-content/up.../04/czarny.jpg
beti666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 16:10   #418
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez beti666 Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Kolor tej spódnicy do jakiego typu można przypisać? Bo mam bluzkę w tym kolorze i wyglądam w niej świetnie. Bardzo mnie to zdziwiło.

http://www.lovingit.pl/wp-content/up.../04/czarny.jpg
Intensywna zima To jest super twarzowy kolor dla intensywnych zim, oczywiście chodzi o fluorescencyjny, chłodniejszy odcień żółtego lub zielonego. Bo część sklepów sprzedaje jako fluo jaskrawy żółty, który nie jest fluorescencyjny, tylko po prostu zwyczajnie jaskrawy, a jest to odcień cieplejszy i raczej dla intensywnej wiosny. Prawdziwa fluorescencyjna żółć, taka lekko zielonkawa to kolor intensywnej zimy.


Też mam taką bluzkę, bardzo lubię ją nosić. Nie tylko kolor twarzowy, ale też zaskoczenie ludzi kiedy ten kolor, powszechnie uważany za szpecący, tak pięknie pasuje - bezcenne

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------

Cytat:
Napisane przez imaginacja93 Pokaż wiadomość
Witam,

Podczytuję wątek od długiego czasu i mam pytanie: wydaje mi się, że jestem soft autumn (wcześniej typowałam inne podtypy, ale chyba właśnie kolory SA są dla mnie idealne). Czy mój typ urody będzie dobrze wyglądał w ciemnym, naturalnym brązie? Czy zbyt duży kontrast się utworzy jak dla soft autumn?

Celine Dion też miała takie ciemne włosy i ładnie wyglądała, a na taki pomysł wpadłam dzięki tej stronie:

http://www.prettyyourworld.com/Color...issue-010.html


Jak myślicie? Czy to za ciemny kolor jak dla SA?
Niekoniecznie, przy ciemnej oprawie oczu i oczach na pewno nie. Zresztą kontrasty u łagodnych podtypów nie muszą być bardzo niskie, zakres jest bardzo duży. Myk polega na tym, że przy zgaszonej karnacji i tak różnica w walorze nie będzie wyglądała na tak mocną, jak u zgaszonych typów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 16:53   #419
imaginacja93
Raczkowanie
 
Avatar imaginacja93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warmia i Mazury :)
Wiadomości: 241
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Cytat:
Napisane przez Wampierz Pokaż wiadomość
Intensywna zima To jest super twarzowy kolor dla intensywnych zim, oczywiście chodzi o fluorescencyjny, chłodniejszy odcień żółtego lub zielonego. Bo część sklepów sprzedaje jako fluo jaskrawy żółty, który nie jest fluorescencyjny, tylko po prostu zwyczajnie jaskrawy, a jest to odcień cieplejszy i raczej dla intensywnej wiosny. Prawdziwa fluorescencyjna żółć, taka lekko zielonkawa to kolor intensywnej zimy.


Też mam taką bluzkę, bardzo lubię ją nosić. Nie tylko kolor twarzowy, ale też zaskoczenie ludzi kiedy ten kolor, powszechnie uważany za szpecący, tak pięknie pasuje - bezcenne

---------- Dopisano o 17:10 ---------- Poprzedni post napisano o 16:46 ----------


Niekoniecznie, przy ciemnej oprawie oczu i oczach na pewno nie. Zresztą kontrasty u łagodnych podtypów nie muszą być bardzo niskie, zakres jest bardzo duży. Myk polega na tym, że przy zgaszonej karnacji i tak różnica w walorze nie będzie wyglądała na tak mocną, jak u zgaszonych typów.
Ech, sęk w tym, że mam jasne oczy (niebieskie), a oprawę oczu ciemną, ale delikatną- brwi ciemne, acz rzadkie, tak samo z rzęsami, z tym, że na dolnej powiece w ogóle ich nie widać. Ale wydaje mi się, że mam taką "brunetkową urodę" (duże usta, duży nos, duże oczy) strasznie podoba mi się wygląd np. Kayah- ona też ma jasne oczy i ciemne włosy i wygląda dobrze, kiedyś widziałam jej fotki w jasnym brązie (jej naturalne), to po prostu jej uroda gdzieś ginęła.

Vampierzu, a co oznacza Twoje ostatnie zdanie, bo nie rozumiem, musisz mi wytłumaczyć Przecież zgaszone typy mają zgaszoną karnację, czy inne typy też taką mogą mieć?

Edit:
Dodałam fotkę na programie, jak wyglądam w tym kolorze
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg gyug5353.jpg (14,7 KB, 16 załadowań)
__________________

Ostatnie farbowanie: 22.02.2016r.
Zapuszczam włosy -51 cm (29.02.16)
Pół drogi do celu i zadowolenie- 60 cm
Wymarzony cel:70 cm



Mój last.fm

Edytowane przez imaginacja93
Czas edycji: 2013-06-17 o 17:20
imaginacja93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-06-17, 17:48   #420
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Jak mogę określić swój typ urody? Analiza kolorystyczna. Wątek zbiorczy część 2

Tak, tak, ten zolty to dla Czystej Zimy ja jako Czysta Wiosna wygladam lepeij rowniez w oczoj.e.bnym, ale slonecznym zoltym, nie cytrynowym
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-05-17 13:36:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:11.