Spódnice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-03-05, 19:21   #1
el72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7

Spódnice


Może ktoś posiada jakieś proste wykroje na spódnice? Trapezowe albo z zakładkami?
el72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-08, 21:47   #2
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Spódnice

Polecam miesięcznik BURDA tam można znaleźć wiele ciekawych ,czasem bardzo prostych wykrojów na spódnice i nie tylko.
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 21:04   #3
el72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spódnice

dzięki kupuje Burdę ale teraz ostatnio to nie było takich
el72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-09, 22:22   #4
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Spódnice

A z jakiego materiału chciałabyś uszyć spódnicę.Jeżeli z cienkiego,taką na lato to można wykroić z ukosu materiału,uwzględniając obwód bioder (ok. 20 cm poniżej talii) i lekko rozszerzyć ku dołowi .W pasie można wszyć gumkę ,a dół obszyć gęstym zygzakiem.
Jeżeli interesuje Cię taka dopasowana to trzeba zrobić zaszewki w talii i wszyć zamek,tak żeby dopasować do siebie.Zaszewki robi się dwie z tyłu i dwie z przodu.Każda z nich ma zgubić po ok 3 cm, długość zaszewki to ok. 12 cm.
Jeśli coś zrozumiałaś z tego to próbuj, może na jakimś niepotrzebnym materiale.Może najpierw tą pierwszą, bo ta druga jest trochę trudniejsza.
Pozdrawiam!!! i życzę powodzenia w szyciu.

---------- Dopisano o 23:22 ---------- Poprzedni post napisano o 23:12 ----------

A z jakiego materiału chciałabyś uszyć spódnicę.Jeżeli z cienkiego,taką na lato to można wykroić z ukosu materiału,uwzględniając obwód bioder (ok. 20 cm poniżej talii) i lekko rozszerzyć ku dołowi .W pasie można wszyć gumkę ,a dół obszyć gęstym zygzakiem.
Jeżeli interesuje Cię taka dopasowana to trzeba zrobić zaszewki w talii i wszyć zamek,tak żeby dopasować do siebie.Zaszewki robi się dwie z tyłu i dwie z przodu.Każda z nich ma zgubić po ok 3 cm, długość zaszewki to ok. 12 cm.
Jeśli coś zrozumiałaś z tego to próbuj, może na jakimś niepotrzebnym materiale.Może najpierw tą pierwszą, bo ta druga jest trochę trudniejsza.
Pozdrawiam!!! i życzę powodzenia w szyciu.
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 14:24   #5
el72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spódnice

Witam
dziękuję za pomoc może coś z tego wyjdzie
jeden materiał jest dość cieniutki a drugi to tafta taka haftowana. Może prościej byłoby zrobić to z klinów?
el72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-10, 20:08   #6
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Spódnice

Tak, z tafty mogłaby być z sześciu klinów.Poradzisz sobie z wykrojem?Jeśli będziesz miała trudości to napisz swoje wymiary (obwód talii, bioder i długość od talii w dół według uznania),spróbuję Ci wtedy pomóc.
Nie jestem krawcową ale potrafię coś uszyć, i jeszcze raz polecam Burdę ,tam są wykroje w rzeczywistych wymiarach,wystarczy wybrać rozmiar, przekalkować na papier i wykroić z materiału.Może nie zawsze są tam spódnice godne uwagi ale co ci szkodzi sprawdzić.
Właśnie z tych wykrojów uszyłam sobie jakiś czas temu płaszcz, żakiet ze spódnicą,bluzki i wiele, wiele innych ubrań.
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-11, 09:19   #7
el72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spódnice

myslałam żeby zrobić z tej tafty taką w cztery kliny z obniżonym stanem, znaczy takim szerszym paskiem bo to mi sie najlepiej nosi. 4570161 jakby co to mój numer na gg
el72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 13:14   #8
Mery510
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 93
Dot.: Spódnice

Podsyłam Ci opracowany przezemnie schemat spódnicy.Jeśli o taką chodziło Ci to spróbuj wprowadzić swoje wymiary i może na jakimś innym materiale poćwicz.:kciuki

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:59 ----------

Mam problem z wysłaniem schematu.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:04 ----------

chyba za duży rozmiar pliku, nie mogę zmniejszyć bo nie odczytasz, podaj adres to przyślę Ci na skrzynkę.
Mery510 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-12, 07:18   #9
el72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: Spódnice

ella2000@interia.pl z góry bardzo dziekuję
el72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:25.