Prawo 2012 :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-12, 10:36   #1
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36

Prawo 2012 :)


Witam, zakładam tę wątek dla wszystkich wizażanek, które w przyszłym roku będą zdawały maturę i chcą dostać się na studia prawnicze. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy tutaj pisały swoje spostrzeżenia, plany, powtórki do matury- taka wspólna wizażowa mobilizacja . Mi się marzy prawo na UWR i do tego będę dążyła, od przyszłego poniedziałku chcę zacząć powtórki!
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 11:26   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
Witam, zakładam tę wątek dla wszystkich wizażanek, które w przyszłym roku będą zdawały maturę i chcą dostać się na studia prawnicze. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy tutaj pisały swoje spostrzeżenia, plany, powtórki do matury- taka wspólna wizażowa mobilizacja . Mi się marzy prawo na UWR i do tego będę dążyła, od przyszłego poniedziałku chcę zacząć powtórki!
to masz samozaparcie, ja tam dostałam się bez żadnych problemów
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 13:39   #3
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
Witam, zakładam tę wątek dla wszystkich wizażanek, które w przyszłym roku będą zdawały maturę i chcą dostać się na studia prawnicze. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy tutaj pisały swoje spostrzeżenia, plany, powtórki do matury- taka wspólna wizażowa mobilizacja . Mi się marzy prawo na UWR i do tego będę dążyła, od przyszłego poniedziałku chcę zacząć powtórki!
zgłaszam się !

Co prawda będzie to mój drugi kierunek ale co mi tam W tym roku też startuje w rekrutacji ale są nikłe szansę żebym dostała się nawet w II turze więc biorę się za siebie, poprawiam maturkę i mam zamiar spełniać marzenia
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:00   #4
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

[1=f36f09c64670dbbf8506d7b 7195631196fb4f2ce_65c2c81 98d77a;28089617]to masz samozaparcie, ja tam dostałam się bez żadnych problemów[/QUOTE]
Gdzie i jak Ci maturka poszła?
Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
zgłaszam się !

Co prawda będzie to mój drugi kierunek ale co mi tam W tym roku też startuje w rekrutacji ale są nikłe szansę żebym dostała się nawet w II turze więc biorę się za siebie, poprawiam maturkę i mam zamiar spełniać marzenia
No i siemka! Zaczynamy ! A co teraz studiujesz i gdzie byś chciała na prawo?
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:41   #5
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

Super! Powiedz mi, co studiujesz i na jaki uniwerek chcesz startować na prawo?
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 14:45   #6
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Studiuje administrację na UO. Na prawo startuje na tej samej uczelni
Ciągle się jeszcze zastanawiam z czego maturę poprawiać, ale mam jeszcze troszeczkę czasu żeby się zdecydować.
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 15:27   #7
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Studiuje administrację na UO. Na prawo startuje na tej samej uczelni
Ciągle się jeszcze zastanawiam z czego maturę poprawiać, ale mam jeszcze troszeczkę czasu żeby się zdecydować.
A jak Ci matura poszła? Jak Administracja, bo czytając fora to dużo nieprzychylnych opinii o niej przeczytałam?
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 15:41   #8
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
A jak Ci matura poszła? Jak Administracja, bo czytając fora to dużo nieprzychylnych opinii o niej przeczytałam?
Matura mi strasznie źle poszła, głównie dlatego że miałam problemy zdrowotne no ale musiałam napisać bo nie chciałam czekać na drugi termin w sierpniu Jedynie matematykę napisałam na ok 70 % a tak to rozszerzenia ok 40 %. Ale grunt że się dostałam. W tym roku na pewno muszę poprawić polski i angielski ale zastanawiam się nad rozszerzeniem. Co do dodatkowych przedmiotów to nie wiem. W tamtym roku pisałam jeszcze maturę z WOSu (podst) i geografii (rozsz).

Mi się podoba Wiesz, dużo ludzi mam takich na roku którzy tylko żeby 3 dostać i jakoś zaliczyć i tak ciągną te 3 lata bez żadnych zainteresowań. A później pójdź do takiej babki w urzędzie w okienku...

A TY co zdajesz na maturze?
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog

Edytowane przez yasminuuum
Czas edycji: 2011-07-12 o 15:43
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 16:17   #9
ola_f1
Zakorzenienie
 
Avatar ola_f1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prawo 2012 :)

Dobry pomysł na wątek i mam nadzieje że z czasem się on rozwinie
Także jestem przyszłoroczna maturzystką i postanawiam dołączyć ponieważ także wybieram się na prawo i tak jak autorka wątku zamierzam coś już powtarzać w te wakacje... ale zobaczymy co z tego wyjdzie
ola_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 16:21   #10
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Ja aktualnie powtarzam tylko angielski ale to głównie na studia bo lekko zawyżyłam sobie grupę językowa i muszę się troszeczkę podszkolić :P
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 17:05   #11
martynak1992
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 114
Dot.: Prawo 2012 :)

Wow! Podziwiam Was i życzę powodzenia Ja już wiem, że na prawo się nie dostałam ale to była jedynie taka asekuracja. Teraz już wiem, że to nie takie proste, by się dostać.
martynak1992 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-12, 18:38   #12
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Ja aktualnie powtarzam tylko angielski ale to głównie na studia bo lekko zawyżyłam sobie grupę językowa i muszę się troszeczkę podszkolić :P
Ja cały czas się zastanawiam nad angielskim, boję się rozszerzonego ale znowu przelicznik na UWR mnie przeraża... Jednak mam koleżankę, która w tym roku zdawała podstawę i się dostała z pierwszej listy więc chyba wolę ją zdać wysoko niż się męczyć z rozszerzeniem, które może mi nie pójść.
Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
Dobry pomysł na wątek i mam nadzieje że z czasem się on rozwinie
Także jestem przyszłoroczna maturzystką i postanawiam dołączyć ponieważ także wybieram się na prawo i tak jak autorka wątku zamierzam coś już powtarzać w te wakacje... ale zobaczymy co z tego wyjdzie
Dzięki, ja także myślę, że dołączy do nas więcej dziewczyn którym marzy się studiowanie prawa Ja zamierzam od poniedziałku powtarzać poczet polski, jeden dzień- jeden władca, robię fiszki z datami i nazwiskami których nie mogę zapamiętać, nie wiem czemu ale w historii i angielskim bardzo mi te małe karteczki pomagają.
Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Matura mi strasznie źle poszła, głównie dlatego że miałam problemy zdrowotne no ale musiałam napisać bo nie chciałam czekać na drugi termin w sierpniu Jedynie matematykę napisałam na ok 70 % a tak to rozszerzenia ok 40 %. Ale grunt że się dostałam. W tym roku na pewno muszę poprawić polski i angielski ale zastanawiam się nad rozszerzeniem. Co do dodatkowych przedmiotów to nie wiem. W tamtym roku pisałam jeszcze maturę z WOSu (podst) i geografii (rozsz).

Mi się podoba Wiesz, dużo ludzi mam takich na roku którzy tylko żeby 3 dostać i jakoś zaliczyć i tak ciągną te 3 lata bez żadnych zainteresowań. A później pójdź do takiej babki w urzędzie w okienku...

A TY co zdajesz na maturze?
Matematyka 70% to ładnie bardzo. Ja zamierzam zdawać polski, historię i wos rozszerzony, nad angielskim cały czas myślę, ale jednak chyba zostanę przy podstawie.
Co do administracji to czytałam, że jeśli ktoś potem chce otworzyć np biuro rachunkowe to lepiej go do tego przygotuje administracja, na której jest dużo prawa podatkowego (podobno) aniżeli prawo samo w sobie, ale to tylko wiem z opowieści
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:49   #13
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Ja cały czas się zastanawiam nad angielskim, boję się rozszerzonego ale znowu przelicznik na UWR mnie przeraża... Jednak mam koleżankę, która w tym roku zdawała podstawę i się dostała z pierwszej listy więc chyba wolę ją zdać wysoko niż się męczyć z rozszerzeniem, które może mi nie pójść.
Ooo u mnie podstawa ma przelicznik 0,12 a rozszerzenia 0,2 więc też jeszcze do końca nie wiem. Wpadł mi do głowy też taki pomysł żeby pisać to i to a później wybrać lepszą opcję ale to na razie takie gdybanie bo czekam na wyniki jeszcze bo może jakimś CUDEM się dostanę


Cytat:
Matematyka 70% to ładnie bardzo. Ja zamierzam zdawać polski, historię i wos rozszerzony, nad angielskim cały czas myślę, ale jednak chyba zostanę przy podstawie.
Co do administracji to czytałam, że jeśli ktoś potem chce otworzyć np biuro rachunkowe to lepiej go do tego przygotuje administracja, na której jest dużo prawa podatkowego (podobno) aniżeli prawo samo w sobie, ale to tylko wiem z opowieści
Polski też na rozszerzeniu zdajesz tak? Hmm... a po co zdajesz i historię i WOS? Biorą na Twojej uczelni dwa dodatkowe przedmioty? U mnie biorą jeden więc mi troszeczkę szkoda czasu
A jeśli chodzi o prawo podatkowe to prawo ma chyba troszeczkę okrojony materiał. Tak samo jeśli chodzi o prawo administracyjne chociaż z prawem karnym czy cywilnym jest już na odwrót.
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:53   #14
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

O kurcze teraz mnie zszokowałaś... W sumie to się bardzo nie dowiadywałam, bo oczywistym dla mnie było, że jak prawo to rozszerzenia... Muszę o tym poczytać.
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 18:58   #15
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
O kurcze teraz mnie zszokowałaś... W sumie to się bardzo nie dowiadywałam, bo oczywistym dla mnie było, że jak prawo to rozszerzenia... Muszę o tym poczytać.
No widzisz

wejdź tu http://prawo.uni.wroc.pl/upload/File...tacjonarna.pdf
str 4 tabelka z przedmiotami i wagami
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 19:38   #16
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

Dziękuję Ci bardzo! Wiesz, chyba ja się jednak zdecyduję na ten Wos, bo z Wosu to wyuczysz się i możesz nazbierać punktów, natomiast na rozszerzonym polskim to chociaż byś umiała pisać wypracowania to albo się wstrzelisz w klucz albo nie i leżysz, dlatego wolę nie ryzykować bo Wos rozszerzony jest przedmiotem w dużej mierze z wiedzy o życiu i o świecie więc mając logikę da się go wysoko zdać
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 21:06   #17
ola_f1
Zakorzenienie
 
Avatar ola_f1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prawo 2012 :)

Ja podobnie jak blondyneczka_92 również zamierzam zdawać polski wos i histe na rozszerzeniu no i sprawa z anglikiem też w moim przypadku nie jest do końca jasna bo trochę obawiam się tego rozszerzenia.
Patrzyłam tez na stronie uczelni na która ja chce wystartować i na prawo potrzebne są tylko wos i historia rozszerzone, ale wiadomo ze rożne szkoły i rożne kryteria.
ola_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:02   #18
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
Ja podobnie jak blondyneczka_92 również zamierzam zdawać polski wos i histe na rozszerzeniu no i sprawa z anglikiem też w moim przypadku nie jest do końca jasna bo trochę obawiam się tego rozszerzenia.
Patrzyłam tez na stronie uczelni na która ja chce wystartować i na prawo potrzebne są tylko wos i historia rozszerzone, ale wiadomo ze rożne szkoły i rożne kryteria.
O popatrz, języka w ogóle nie potrzebujesz? A gdzie się wybierasz jeśli można wiedzieć?
Mnie najbardziej bawi to że możemy brać też pod uwagę matematykę
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:21   #19
ola_f1
Zakorzenienie
 
Avatar ola_f1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
O popatrz, języka w ogóle nie potrzebujesz? A gdzie się wybierasz jeśli można wiedzieć?
Mnie najbardziej bawi to że możemy brać też pod uwagę matematykę
Wybieram się na UMCS w Lublinie i tam właśnie potrzebne są jedynie wos i hista rozszerzone. Także słyszałam że na niektórych uczelniach liczy się matematyka co jak dla mnie jest trochę dziwne
ola_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-13, 09:27   #20
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
Wybieram się na UMCS w Lublinie i tam właśnie potrzebne są jedynie wos i hista rozszerzone. Także słyszałam że na niektórych uczelniach liczy się matematyka co jak dla mnie jest trochę dziwne
Ale Wam dobrze :P
Matematyka się liczy pewnie dlatego że na prawie ma się też statystykę, logikę prawniczą
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:36   #21
ola_f1
Zakorzenienie
 
Avatar ola_f1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Ale Wam dobrze :P
Matematyka się liczy pewnie dlatego że na prawie ma się też statystykę, logikę prawniczą
Aha no to tłumaczy tą matme Ja chciałabym też składać na UJ tylko nie wiem aktualnie co oni tam biorą pod uwagę będę musiała w najbliższym czasie to sprawdzić, po cichu jednak liczę że matematyki tam nie biorą pod uwagę bo jakoś nie czuje się mocna w tym przedmiocie
ola_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 09:41   #22
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
Aha no to tłumaczy tą matme Ja chciałabym też składać na UJ tylko nie wiem aktualnie co oni tam biorą pod uwagę będę musiała w najbliższym czasie to sprawdzić, po cichu jednak liczę że matematyki tam nie biorą pod uwagę bo jakoś nie czuje się mocna w tym przedmiocie
Wiesz, na każdej uczelni biorą WOS, historię czasem geografię i matematykę więc i tak byś miała duży wybór
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:06   #23
ola_f1
Zakorzenienie
 
Avatar ola_f1
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 195
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez yasminuuum Pokaż wiadomość
Wiesz, na każdej uczelni biorą WOS, historię czasem geografię i matematykę więc i tak byś miała duży wybór
No w sumie racja
Mam takie pytanie bo napisałaś że na maturze pisałaś WOS, więc chciałabym się zapytać z czego dokładnie przygotowywałaś się do tej matury? Jakieś podręczniki, vademecum, co mogłabyś polecić?:rolley es:
ola_f1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 10:14   #24
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
No w sumie racja
Mam takie pytanie bo napisałaś że na maturze pisałaś WOS, więc chciałabym się zapytać z czego dokładnie przygotowywałaś się do tej matury? Jakieś podręczniki, vademecum, co mogłabyś polecić?:rolley es:
właściwie to do WOSu się w ogóle nie przygotowywałam, po prostu poszłam na maturę
Był mi potrzebny tylko jeden przedmiot i postawiłam na głównie geografię także niestety Ci nie pomogę
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-13, 12:24   #25
blondyneczka_92
Raczkowanie
 
Avatar blondyneczka_92
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 36
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez ola_f1 Pokaż wiadomość
No w sumie racja
Mam takie pytanie bo napisałaś że na maturze pisałaś WOS, więc chciałabym się zapytać z czego dokładnie przygotowywałaś się do tej matury? Jakieś podręczniki, vademecum, co mogłabyś polecić?:rolley es:
Ja kupiłam podręczniki z operonu oraz vademecum z operonu i z tego będę się teraz uczyła Mam też notatki od pana, który udziela korepetycji z WOS-u ponieważ chodziła do niego moja koleżanka i je skserowałam sobie
__________________
bo 'jutro' to było o całą wieczność za późno.
blondyneczka_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 08:14   #26
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
Dziękuję Ci bardzo! Wiesz, chyba ja się jednak zdecyduję na ten Wos, bo z Wosu to wyuczysz się i możesz nazbierać punktów, natomiast na rozszerzonym polskim to chociaż byś umiała pisać wypracowania to albo się wstrzelisz w klucz albo nie i leżysz, dlatego wolę nie ryzykować bo Wos rozszerzony jest przedmiotem w dużej mierze z wiedzy o życiu i o świecie więc mając logikę da się go wysoko zdać
Bzdura z tym kluczem
To prawda, że trochę ciężko jest wstrzelić się w szablon odpowiedzi na czytaniu ze zrozumieniem (podstawa), ale wypracowanie na rozszerzeniu to lanie wody i nic wiecej. Nie ma czegoś takiego jak ''klucz dla wypracowania'' Oczywiście, sa pewne wytyczne, które musisz uwzglednić w swojej pracy, ale nikt nie może Ci powiedzieć, że twoje rozumowanie jest błędne (oczywiście, jeśli je dobrze uargumentujesz) Jeżeli lubisz polski, to nic się nie stanie, jak napiszesz też rozszerzenie. Może pójdzie Ci lepiej niż Wos. Ja jestem dobra z polskiego (ale nie jakaś wybitna ) i z podstawy dostałam w tym roku 76% (słabo, ale wyniki w całej Polsce podobne), a z rozszerzenia 98%
Zobacz sobie, jakie w tym roku były tematy na roz, ja pisałam analize wierszy, lałam wodę, nadinterpretowałam, ale jak widzisz- spodobało się w OKE
No i matura z polskiego zawsze idzie lepiej niż ta z Wosu. Chyba, że naprawdę nie lubisz babrać się w literaturze, to bierz Wos

Moja rada dla maturzystów: jeżeli macie do wyboru 2 tematy: proza i wiersz, wybierzcie wiersz. Daje większe pole do manewru i można lać tę wodę i lać Gdybym na podstawie wybrała wiersze, a nie ''Granicę'' pewnie byłoby trochę lepiej.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2011-07-15 o 08:17
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 08:18   #27
yasminuuum
Zakorzenienie
 
Avatar yasminuuum
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: LC
Wiadomości: 8 981
Dot.: Prawo 2012 :)

miałam o 24 w nocy wyniki i jestem 589 na liście W czwartek jadę do komisji i zobaczę czy jest sens składać papiery a jeśli nie no to Maturo 2012 Witaj
__________________

wymień się ze mną ciuchem >klik<


handmade blog
yasminuuum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-15, 08:50   #28
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
Witam, zakładam tę wątek dla wszystkich wizażanek, które w przyszłym roku będą zdawały maturę i chcą dostać się na studia prawnicze. Myślę, że fajnie by było, gdybyśmy tutaj pisały swoje spostrzeżenia, plany, powtórki do matury- taka wspólna wizażowa mobilizacja . Mi się marzy prawo na UWR i do tego będę dążyła, od przyszłego poniedziałku chcę zacząć powtórki!
Dostałam się tam w tym roku, bez najmniejszych problemów. Miałam 98% polski roz, 94% niemiecki dwujęzyczny( w przeliczeniu tak jakby 100% roz.) i historia roz 76%
Nie jestem typem kujona, nie siedziałam nad ksiażkami przez cały rok szkolny (a już na pewno nie w wakacje). Jeżeli naprawdę zaczełaś się już uczyć- chylę czoła. Ja miałam zamiar zacząć po studniówce, potem po feriach, po świętach i w końcu zabrałam się za to w kwietniu. Moim zdaniem, to zupełnie wystarczy, jeżeli uczysz się na bieżąco do sprawdzianów itd. Ja się trochę przejechałąm na tym, że w zasadzie nie powtarzałam materiału, cvo uczyłam się zupełnie nowych rzeczy: PRL. Tego w szkołach w ogóle się nie robi, a jak juz to 2 ostatnie tygodnie szkoły i po łebkach :/ A na maturze głównie starożytność, wiec taki rozstrzał czasowy był

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Cytat:
Napisane przez blondyneczka_92 Pokaż wiadomość
Ja kupiłam podręczniki z operonu oraz vademecum z operonu i z tego będę się teraz uczyła Mam też notatki od pana, który udziela korepetycji z WOS-u ponieważ chodziła do niego moja koleżanka i je skserowałam sobie
Nie wiem, jak wygląda vademecum z WOSu, ale z historii jest koszmarne (Operon) Wydałam na nie 90 zł i zajrzałam do niego tylko raz (mało przejrzyste, trzeba się naszukac, zeby znaleźć.)
Ale polecam vademecum z GREGA. Zapłaciłam 15 zł (20 z przesyłką) i jestem bardzo zadowolona.
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 08:49   #29
sunrisesunset
Raczkowanie
 
Avatar sunrisesunset
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 32
Dot.: Prawo 2012 :)

Cytat:
Napisane przez cherry_flamme Pokaż wiadomość
Nie wiem, jak wygląda vademecum z WOSu, ale z historii jest koszmarne (Operon) Wydałam na nie 90 zł i zajrzałam do niego tylko raz (mało przejrzyste, trzeba się naszukac, zeby znaleźć.)
Ale polecam vademecum z GREGA. Zapłaciłam 15 zł (20 z przesyłką) i jestem bardzo zadowolona.
Zgadzam się. Vademecum z Operonu jest trudne do ogarnięcia, jeden temat porozrzucany po całej książce.

A przyszłym studentkom prawa, życzę dużo wytrwałości, samozaparcia i radości ze studiowania czego sobie również życzę, bo i przede mną jeszcze długa droga.

Studentka I roku prawa na Uniwersytecie Śląskim
__________________
"Statek jest bezpieczniejszy, gdy kotwiczy w porcie, nie po to jednak buduje się statki" P.Coelho
sunrisesunset jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-23, 21:01   #30
20160901857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 21 098
Dot.: Prawo 2012 :)

Jeśli mogę coś doradzić to tak jak wyżej- szkoda kasy na vademecum operonu. Z wosu było całkiem dobre, ale w tym z historii nie było nic konkretnego. Do historii polecam dawne podręczniki pwn, takie jeszcze ze starego systemu. Są bardzo konkretne i obszerne- nie wiem czy jest obecnie jakiś lepszy podręcznik. Uprzedzam tylko, że ciężko je dostać- najlepiej szukać na allegro albo w antykwariatach.
20160901857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:13.