Obuwie niemowlęce. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-27, 17:02   #1
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23

Obuwie niemowlęce.


Drogie mamy, jakie obuwie niemowlęce polecacie na wiosnę,lato, jakie marki, jaki typ bucików. Ja mam ogromny problem z wybieraniem bucików dla małej. Córka zaczyna wstawać więc tym bardziej mi zależy na radach bo nie chce jej stópkom nieumyślnie krzywdy zrobić.
Mąż ma chopla na punkcie markowych butów typu NIke, Adidas itp ale czy buty tych firm są odpowiednio profilowane?...ja skłaniam sie raczej ku typowo dziecięcym firmom.
Poradźcie..
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 17:26   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Ja na pierwsze chodzenie (akurat wiosna/lato wypadało) kupiłam skórzane sandałki, miękkie, dobrze się zginające, szerokie. Ale kupowałam w TK MAXX, nie znam firmy. I patrzyłam właśnie na to, co napisałam
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:07   #3
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Obuwie niemowlęce.

pierwsza zasada - nigdy nie należy kupować butów używanych, nawet jakby wyglądały jak nowe. wkładka jest już ułożona do nogi dziecka.
druga zasada - buty skórzane albo materiałowe. inne mogą odparzać stopę, stopa może się pocić.
trzecia zasada - np. geox ma oddychającą membranę, to dzięki niej noga się nie poci. te buty można nabyć na wyprzedaży i warto zapłacić za nie 99 zł.

ja osobiście byłam u ortopedy, bo młoda zaczęła wcześnie chodzić i zauważyłam, że koślawi stopy - stawia do środka. poszłam do ortopedy i zalecił buty profilaktyczne marki memo, mają usztywniany zapiętek i sztywną podeszwę. podeszwa jest diagnostyczna, jeżeli dziecko będzie koślawić, to wytarcia na podeszwie pokażą w którym miejscu. to zapobiega płaskostopiu, i ogólnie wadom postawy.
natomiast na spacer buty mogą być dowolne, również nike, jeżeli Wam się podobają, tylko ja patrzyłam i nie mieli skórzanych butów, tylko skóropodobne. mam adidaski i one też jakieś sztuczne, nie nosiła ich.
buty to chyba najważniejsza rzecz dla dziecka. nie warto oszczędzać. lepiej zaoszczędzić na ubrankach niż na butach. ale to moje zdanie.
i wg mnie marki typowo dziecięce - bartek ma ładne wzornictwo i polecane przez ortopedów. ja wielbię geoxa na spacer, a memo w domu, chociaż te kapcie profilaktyczne są okropne. ale niech ma proste kolanka.
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:17   #4
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Layla, po raz kolejny się nie zgodzę.

Bartek ma koszmarnie twarde buty, koszmarnie. Pomijam horrendalnie wysokie ceny.

Ani, stopa MUSI pracować. Nie może być obuta w ortopedyczne obuwie, tj. twarde, sztywne, zniewalające piętę. Owszem, lekko zabudowana, ale ma pracować. Być ćwiczona, rozruszana. Nie bez powodu maluchom zaleca się chodzenie na bosaka
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:22   #5
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez aniko 23 Pokaż wiadomość
Drogie mamy, jakie obuwie niemowlęce polecacie na wiosnę,lato, jakie marki, jaki typ bucików. Ja mam ogromny problem z wybieraniem bucików dla małej. Córka zaczyna wstawać więc tym bardziej mi zależy na radach bo nie chce jej stópkom nieumyślnie krzywdy zrobić.
Mąż ma chopla na punkcie markowych butów typu NIke, Adidas itp ale czy buty tych firm są odpowiednio profilowane?...ja skłaniam sie raczej ku typowo dziecięcym firmom.
Poradźcie..
hmm też muszę zakupić buciki,
ale myślę, że te co kupię na wiosnę nie będą już pasować na lato

osobiście chyba zdecyduję się na firmę typowo dziecięcą,
i butki typu trampki

młode jeszcze nie chodzi, ale lubi pchać,
więc kupiłam jej takie materiałowe na razie
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:36   #6
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Moja córa majowa, więc w maju rok kończyła, a w wakacje gdy wyrosła ze wspomnianych skórkowych - kupiłam takie, świetne do piasku czy na działkę, a na działce jak najczęściej boso latała:

http://allegro.pl/raczek-sandalki-ob...221002680.html tyle, że moro miałam idealne własnie na plac zabaw. A w środku płótno.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-27, 19:53   #7
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Obuwie niemowlęce.

szaja właśnie tej firmy kupiłam jej butki "do pchania"
tylko nie takie sandałkowe a zabudowane
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-27, 20:22   #8
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Jeśli dziecko jeszcze nie chodzi to ja bym butów nie kupiła jeszcze. Moja dostała buty dopiero jak już chodziła. Kupuję buty ze skory naturalnej lub tekstylne.

Pierwsze butki do chodzenia miałam marki Mrugała. Bardzo fajne.
Sandałki marki Antylopa.
Do piachu Befado - polecam!!
Na zimę kozaki Ecco.

Ciuch możesz kupić używany, zabawkę w markecie ale w buty warto zainwestować. I nie polecam kupować w ciemno przez internet bo mogą się okazać za luźne, za szerokie, źle dopasowane.

Nie wiem jakie masz możliwości finansowe ale fajne są też buty Elefanten z Deichmanna. Bartek u nas kompletnie odpadł, nie mogę tam dopasować małej butów.

Buty typu NIKE, ADIDAS, PUMA są fajne ale dla starszych dzieci, które już lepiej chodzą.

A jeśli nie wiesz jakie buty będą dobre dla Twojego dziecka idz do ortopedy i poproś o radę
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 05:28   #9
Layla79
Zakorzenienie
 
Avatar Layla79
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 921
Dot.: Obuwie niemowlęce.

też uważam, że lepiej pójść do ortopedy, niż złym butem zepsuć dziecku stopę. sztywny zapiętek stabilizuje stopę i dobrze ją ustawia względem kolana, przynajmniej tak mi tłumaczył mój ortopeda.
ja butów bartka nie znam, natomiast polecał mi ortopeda.
ja kupuję geoxa i przymierzam się do clarksa.
zresztą, jezeli chodzi o buty to zdania są podzielone - jedni uważają, że najlepiej boso, a inni że od razu buty stabilizujące. ja uważałam, że boso, a teraz muszę kupować buty profilaktyczne za 200 zł.
pomimo porad, najlepiej zrobić tak, jak samemu się uważa
Layla79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:31   #10
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Ostatnio oglądałam w sportowych sklepach buciki Adidasa, Pumy i Nike dla maluchów i niestety nie znalazłam ani jednej pary, w której podeszwa by pracowała i zginała się w 1/3 stopy, a to jest podstawa, bez tego można dziecku zrobić krzywdę na całe życie. W związku z tym ja stanowczo odradzam takie buciki.

Antylopa ma jedne z najlepszych butów, a tańsze o połowę od Bartków. Co do samych Bartków to się z Szajką nie zgadzam- wszystko zależy od modelu- mój Jerzyk miał Bartki w tym roku zimą i były idealne. Niektore modele są całkiem niezłe. Elefanteny z Deichmana moim zdaniem dla maluszków są idealne, oni bardzo dbają, żeby podeszwa i tworzywo było dobrze zrobione i ja bym chyba na nie stawiała. Ceny mają przyzwoite jak na takie porządne buciki. Ja kupowałam latem starszemu synowi jeszcze buty Primigi, były bardzo drogie, polecane przez ortopedę, ale powiem szczerze, że szału nie ma, są lepsze buciki dwa razy tańsze, także osobiście tę markę sobie odpuściłam.

Na pewno odradzam byle jakie buty typu Walky z CCC, bo mogą powodować wielkie wady postawy. Są z tanich, sztucznych materiałów i często wykonane są byle jak, jeśli chodzi o kształt. Tak jak napisała julka- w buty warto zainwestować, bo od nich zależy potem rozwój całego kręgosłupa.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 08:58   #11
lemoorka
Zakorzenienie
 
Avatar lemoorka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Lemoorland
Wiadomości: 7 072
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
też uważam, że lepiej pójść do ortopedy, niż złym butem zepsuć dziecku stopę. sztywny zapiętek stabilizuje stopę i dobrze ją ustawia względem kolana, przynajmniej tak mi tłumaczył mój ortopeda.
ja butów bartka nie znam, natomiast polecał mi ortopeda.
ja kupuję geoxa i przymierzam się do clarksa.
zresztą, jezeli chodzi o buty to zdania są podzielone - jedni uważają, że najlepiej boso, a inni że od razu buty stabilizujące. ja uważałam, że boso, a teraz muszę kupować buty profilaktyczne za 200 zł.
pomimo porad, najlepiej zrobić tak, jak samemu się uważa
Jak słysze o butach stabiluzujacych to mi słabo

Chodzisz moze w traperach trekingowych moze, gdzie masz usztywniony staw skokowy? Pochodz tak cały dzien w takich trepach a potem załoz japonki, albo zacznij chodzic boso - poczujesz jakbys miałą kostke z betonu.

Ludzie po złamaniach zwichnieciach chodza jak najkrocej z usztywnionym stawem. Powod? Staw potem przestaje pracowac tak jak powinien.
Moja mama jest po kilku operacjach stawu skokowego i ma zalecenia ortopedy chodzic w butach z miekka wyprofilowana podeszwa bez usztywnienia w okolicach kostki by rozruszac staw.

Bo to dzieki kostce sie odbijasz i idziesz a nie z "podeszwy".
lemoorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-28, 09:47   #12
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Antylopa ma jedne z najlepszych butów, a tańsze o połowę od Bartków.

zgooglowałam Antylope, i widzę ceny jak w Bartku
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 10:10   #13
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
zgooglowałam Antylope, i widzę ceny jak w Bartku
Ja Antylopy kupuję co sezon i za trzewiczki, które w Bartku kosztują 290 zł płacę ok. 150-190 zł. Za jedne z droższych sandałków w sklepie w zeszłym roku zapłaciłam 115 zł. Być może w sklepie internetowym jest drożej, nie wiem.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 11:59   #14
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Ja są sandalki kupiłam po 129 zł za pare w zwykłym sklepiku. Uwielbialam je i w tym roku tez będę szukać dla małej sandalkow tej firmy.
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 14:16   #15
zoffka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: P-ń
Wiadomości: 393
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Moja na razie nosi tekstylne, bo dopiero uczy się chodzić i chodzi po domu. Polecam butki firmy Befado (ok. 40 zł) i Zetpola (ok. 20-25 zł).
zoffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 16:45   #16
Paula SHIN
Zakorzenienie
 
Avatar Paula SHIN
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3 870
Dot.: Obuwie niemowlęce.

My kupujemy buty w Bartku Sa super.
Teraz na lato kupimy sandaly adidasa.
__________________
Uwielbiam moje życie po zmianach. Przeszłości nie zmienię, ale muszę pracować na lepszą przyszłość

Bardzo, bardzo, bardzo szczesliwa
Nasze Drugie Dziecko


Paula SHIN jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 16:54   #17
aniko 23
Zakorzenienie
 
Avatar aniko 23
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 531
GG do aniko 23
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Dzięki wielkie
Rozjaśnił mi się umysł w temacie obuwniczym
__________________

...noszę twe serce z sobą (noszę je w moim sercu).

aniko 23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-28, 23:49   #18
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Obuwie niemowlęce.

moj syn nauczyl sie dopiero wstawac i stawia pierwsze kroczki (8 miesiecy) po domu lata tylko w skarpetkach a na zewnatrz ma te skorzane z mieciutka podeszwa
czekam az bedzie probowal smielszych krokow i prawdopodobnie pojdziemy po pierwsze buciki do sklepu zeby zmierzyli mu nozki i odpowiednie dopasowali
chyba te pierwsze 'balabym' sie wybierac na oko
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-29, 05:38   #19
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Obuwie niemowlęce.

A ktoś tu pisał o wybieraniu na oko?
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 07:26   #20
biankaaa
Zadomowienie
 
Avatar biankaaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zurich
Wiadomości: 1 580
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Dla dziecka uczącego się chodzić polecam buty Emel.
biankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:19   #21
wandaweranda
Zakorzenienie
 
Avatar wandaweranda
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 227
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez biankaaa Pokaż wiadomość
Dla dziecka uczącego się chodzić polecam buty Emel.
własnie je wygooglowalam. sliczne sa...
wandaweranda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:28   #22
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
ja osobiście byłam u ortopedy, bo młoda zaczęła wcześnie chodzić i zauważyłam, że koślawi stopy - stawia do środka. poszłam do ortopedy i zalecił buty profilaktyczne marki memo, mają usztywniany zapiętek i sztywną podeszwę. podeszwa jest diagnostyczna, jeżeli dziecko będzie koślawić, to wytarcia na podeszwie pokażą w którym miejscu. to zapobiega płaskostopiu, i ogólnie wadom postawy.
Wow
Dawno już się nie spotkałam z takimi metodami...

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
natomiast na spacer buty mogą być dowolne, również nike, jeżeli Wam się podobają, tylko ja patrzyłam i nie mieli skórzanych butów, tylko skóropodobne. mam adidaski i one też jakieś sztuczne, nie nosiła ich.
Na spacer dowolne?

To do czego są tamte?

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
buty to chyba najważniejsza rzecz dla dziecka. nie warto oszczędzać. lepiej zaoszczędzić na ubrankach niż na butach. ale to moje zdanie.
i wg mnie marki typowo dziecięce - bartek ma ładne wzornictwo i polecane przez ortopedów. ja wielbię geoxa na spacer, a memo w domu, chociaż te kapcie profilaktyczne są okropne. ale niech ma proste kolanka.
Cieszę się, że nie mam takiego ortopedy.

Też mamy problem stawiania stóp do środka. Im cięższe i sztywniejsze buty, tym bardziej.
I mamy zalecenie - jak najwięcej chodzić boso.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:30   #23
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Obuwie niemowlęce.

a co powiecie o wypasionych guciach
Bruno chodzi w befado, a w domu w kapciach ze skórzaną podeszwą
lubię elephanteny
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 12:31   #24
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Obuwie niemowlęce.

Cytat:
Napisane przez Layla79 Pokaż wiadomość
też uważam, że lepiej pójść do ortopedy, niż złym butem zepsuć dziecku stopę. sztywny zapiętek stabilizuje stopę i dobrze ją ustawia względem kolana, przynajmniej tak mi tłumaczył mój ortopeda.
ja butów bartka nie znam, natomiast polecał mi ortopeda.
ja kupuję geoxa i przymierzam się do clarksa.
A jak się ma Clarks do butów ortopedycznych?

Clarks nie robi sztywnych butów. Mało tego, wiele z ich półbutów w r. 19 czy 20 jest tak nisko zabudowana z tyłu, że potrafi spaść z nogi, gdy dziecko zahaczy lekko o chodnik.

Mieliśmy półbuty Clarks, były najniższe ze wszystkich jakie do tej pory dla małego posiadałam.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 20:55   #25
Bakteryika
Wtajemniczenie
 
Avatar Bakteryika
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 281
Dot.: Obuwie niemowlęce.

kropko - bo szczerze mowiac (choc moge sie mylic) tutaj (UK)nie ma zalecenia wyzszych butow dla maluszkow. Sa takie ledwo do kostki te dla uczacych sie chodzic, nastepne to juz normalne fasony. Ja kupilam teraz pierwsze buciki Clarksa to jedyne na co kazali zwracac uwage, to zeby bylo miejsce miedzy palcem a przodem buta rozmiaru twojego malego palca (opuszka) tyle, na stronach tez szukalam zalecen i nic w tym stylu nie pisza...
Bakteryika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:53.