Pracujące studentki w UK - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-06, 11:11   #1
beata1414
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 23

Pracujące studentki w UK


Dziewczyny!
Mam pytanie jak to jest z pracą dla studentów w UK.Jak czytam różne przewodniki na temat studiowania to niektórzy studenci opisują,że łatwo znaleźć pracę ze względu na ich elastyczny czas zajęć,a agencje pośrednictwa pracy chętnie pomagają studentom.Dzięki czemu studenci sami mogą się utrzymać.Pomijam już czy to jest praca na pełen czy na pół etatu.Czy faktycznie tak jest??
Jak przeglądam różne strony brytyjskie z ofertami pracy,to pracodawcy owszem oferują pracę dla studentów ale z bdb angielskim i doświadczeniem.A wiadomo,że nie każda osoba która zaczęła studiować,pracowała.
Też się wybieram do UK,ale panicznie się boję,że rzeczywistość okaże się zupełnie inna.Ja osobiście mogłabym nawet za mniejszą stawkę pracować,nawet te 3 L,grunt aby mieć pracę.Na początek by wystarczyło.

Czy znacie jakieś ciekawe agencje pracy,(głównie w Londynie),może macie swoje sposoby dzięki którym łatwiej jest ją znaleźć.Jakie zazwyczaj dokumenty są wymagane( czy trzeba mieć tą kartę NIN?-po wejściu do UE Polacy mogą legalnie pracować).
Jak złożyć CV jeśli nie posiada się doświadczenia??

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
beata1414 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:42   #2
katakumba
Zakorzenienie
 
Avatar katakumba
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: bedlam
Wiadomości: 5 384
Dot.: Pracujące studentki w UK

nikt ci nie zaplaci "tych 3 f" bo minimalna stawka dla osoby doroslej to chyba teraz 6f

z praca dla studentow jest tak - trzeba zaczac sie starac wczesnie, kwiecien - maj to ostatnie dzwonki. szukaj na nece pracodawcow, niekoniecznie agencje, choc te tez nie sa zle. szukaj w sieciowkach, wysylaj maila z cv z zaznaczeniem gdzie bedziesz mieszkac, bo czasem pracodawcy nie zdaja sobie sprawy ze mimo ze wysylasz z polski to bedziesz mieszkac w uk, choc to oczywiste

a takie sprawy jak mieszkanie? numer nin? pieniadze na poczatek?
__________________
swoje rady zwin w ciasny rulonik i rozwaz znaczenie slowa "czopek"

Haters gonna hate.
Potatoes gonna potate.



katakumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-07, 15:37   #3
Gasienica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Manchester
Wiadomości: 273
Dot.: Pracujące studentki w UK

pierwsze co mi przychodzi do glowy to praca w hotelach, maja opcje kontraktu, ktory sie nazywa casual i nie masz ustalonej liczby godzin, ktore musisz przepracowac w tygodniu. przyjma cie na weekendy bo biznes sie kreci, polecalabym w dziale food&bevarage sie zahaczyc: wtedy mozesz pracowac w barze, na restauracji i obsludze przyjec. godziny pracy bez problemu sobie dopasujesz. oferty pracy znajdziesz na stronkach hoteli a takze na www.caterer.com.

powodzenia
Gasienica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-10, 20:39   #4
Serdussko
Raczkowanie
 
Avatar Serdussko
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: CK/Londyn
Wiadomości: 360
Dot.: Pracujące studentki w UK

Jesli chodzi o NIN to np tu masz pare informacji http://www.mojawyspa.co.uk/pytania/4...Number-NIN#313 no a wiecej info na jego temat Ci nie powiem bo ja dostalam automatycznie po ukonczeniu 16lat wiec zupelnie nie wiem jak to sie zalatwia etc ale na tamtej stronie bylo duzo na ten temat wiec na pewno znajdziesz tam wszystko co najwazniejsze. Co do CV po prostu napisz przedmioty z których pisalas mature i najlepiej z wynikami (najlepiej te najlepsze:P) wazne jest zeby napisac ze ma sie zdana matematyke (bo wiem ze zwracaja na nia uwage) oraz angielski, do tego warto napisac list motywacyjny i napisac w nim wlasnie od kiedy bedziesz w Londynie, w jakiej okolicy i jakies krotkie zdanie dlaczego chcialabys wlasnie w tym miejscu pracowac (mnie moja nauczycielka radzila napisac ze bedzie to dla mnie dobre doswiadczenie bo jest to w pewien sposob powiazane z kierunkiem na jaki planuje isc na univerek). No i z tego co wiem to jedna z najwazniejszych rzeczy po przyjechaniu na dluzszy czas do UK jest konto w banku, bo statementy które przychodza do miesiac moga byc potwierdzeniem adresu, co jest czesto bardzo potrzebne dlatego jak tylko przyjedziesz radze sie tym zajac

Edytowane przez Serdussko
Czas edycji: 2011-05-10 o 20:40
Serdussko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-11, 10:44   #5
sadia
Raczkowanie
 
Avatar sadia
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 325
Dot.: Pracujące studentki w UK

Inną często stosowaną opcją jest napisanie CV (tak jak tu już było wspomniane z wynikami matury, myślę że egzamin gimnazjalny też nie zaszkodzi jeśli ładnie go zdałaś) i chodzenie od drzwi do drzwi już na miejscu - w ten sposób pracę znaleźli wszyscy moi znajomi, nie korzystali z żadnych agencji.

A wszelkie formalności typu NIN zdaje się że załatwiasz już tuż PO dostaniu pierwszej pracy.
__________________
Zadbaj o swoje zdrowie krok po kroku!
http://badzzdrowa.blogspot.com/


..::Aby do czegoś dojść, trzeba wyruszyć w drogę::..


sadia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.