Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-04-13, 17:14   #541
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Znalazłam ciekawy krem i zastanawiam się, czy sprawdziłby się do nawilżania cery odwodnionej przez kwasy i retinoidy?

Rival de Loop krem na noc
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Limnantes Alba Seed Oil, Persea Gratissima Oil Unsaponifables, Tocopheryl Acetate, Opuntia Streptacantha Stem Extract, Sorbitol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Canola Oil, Squalane, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimehtyl Taurate Copolymer, Triticum Vulgare Germ Extract, Urea, Ascorbyl Palmitate, Propylene Glycol, Glycine Soja Seed Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Lecithin, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Retinol, Tocopherol, Ceramide 3, Serine, Alcohol Denat., Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lactic Acid, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylapraben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Ascorbic Acid, Citric Acid.

Jest jeszcze wersja na dzień:
Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Limnanthes Alba Seed Oil, Opuntia Streptacantha Stem Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Lactate, Hydrogenated Lecithin, Canola Oil, Squalane, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Lecithin, Cyclohexasiloxane, Urea, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceramide 3, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lactic Acid, Serine, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
__________________
...it's about practice.

Edytowane przez lemka
Czas edycji: 2009-04-13 o 17:16 Powód: uzupełnienie
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-13, 22:22   #542
201604211131
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 693
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo bym prosiła o analizę trzech maseł do ciała body shopu (mam suchą, wrażliwą skórę, która wymaga solidnego nawilżenia).

The Body Shop, Satsuma Body Butter (Mandarynkowe masło do ciała do skóry normalnej)

Skład: Aqua (Water), Butyrospermum parkii (Shea Butter), Cyclomethicone, Glycerin, Citrullus vulgaris (Citrullus Vulgaris (Watermelon) Seed Oil), Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetearyl Alcohol, Lanolin Alcohol, Parfum, Limonene, Phenoxyethanol, Theobroma cacao (Cocoa Butter), Methylparaben, Propylparaben , Xanthan Gum, Citrus reticulata, Hexyl Cinnamal, Citral, Tocopherol, Benzyl Alcohol, Disodium EDTA, Linalool, Sodium Hydroxide, Citrus dulcis (Orange Oil), Citronellol, Geraniol, CI 19140, CI 14700.

The Body Shop, Strawberry Body Butter (Truskawkowe masło do ciała do skóry normalnej)

Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Glycerin (Humectant), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Fragaria ananassa (Natural Additive), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Tocopherol (Antioxidant), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Fragaria chiloensis (Strawberry Seed Oil) (Natural Additive), Limonene (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Cinnamal (Fragrance Ingredient), Rosmarinus officinalis (Natural Additive), Linalool (Fragrance Ingredient), Citral (Fragrance Ingredient), Caramel (Colour), CI 14700 (Colour)

The Body Shop, Coconut Body Butter (Kokosowe masło do ciała do skóry normalnej i suchej)


Skład: Aqua (Water) (Solvent/Diluent), Caprylic/Capric Triglyceride (Emollient), Cyclomethicone (Emollient), Butyrospermum parkii (Shea Butter) (Emollient), Glycerin (Humectant), Theobroma cacao (Cocoa Butter) (Emollient), Glyceryl Stearate (Emulsifier), PEG-100 Stearate (Surfactant), Cetearyl Alcohol (Emulsifier), Lanolin Alcohol (Stabiliser/Emollient), Phenoxyethanol (Preservative), Parfum (Fragrance), Methylparaben (Preservative), Propylparaben (Preservative), Xanthan Gum (Viscosity Modifier), Benzyl Alcohol (Preservative), Disodium EDTA (Chelating Agent), Benzyl Benzoate (Solvent), Coumarin (Fragrance Ingredient), Butylphenyl Methylpropional (Fragrance Ingredient), Sodium Hydroxide (pH Adjuster), Caramel (Colour).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 27568.jpg (16,1 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27573.jpg (15,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 27574.jpg (17,7 KB, 1 załadowań)
201604211131 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 15:44   #543
lemka
Zakorzenienie
 
Avatar lemka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 3 583
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Spróbuję sama napisać coś o kremach Rival de Loop (dopiero się uczę więc proszę o wyrozumiałość). Krem na dzień na początku składu ma filtry, które niestety nie dają pełnej ochrony przed słońcem. Krem zawiera też składniki nawilżające ( jeżeli chodzi o zapychacze to chyba tylko Glycerin).
Krem na noc ma podobne składniki, ale na innych miejscach. Na pewno będzie bardziej nawilżał niż krem na dzień i będzie miał treściwszą konsystencję.

Czekam na weryfikację kogoś bardziej obeznanego ze składami.

Znalazłam jeszcze takie dwa kremy, które wydają się mieć fajny skład:
Farmona: Skin Lift Extreme 55+: Krem naprawczy zapobiegający wiotczeniu skóry
skład: aqua, c12-c15 alkyl benzoate, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, centella asiatica, isopropyl, palmitate, propylene glycol, butyl, methoxydibenzoylmethane, butylene glycol, saccharomyces/calcium ferment, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl, palmitate/glyceryl linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl, arachidonate/laureth-4-phosphate/xantan gum, d-panthenol/troxerutin/sodium hyaluronate/folic acid, oryza sativa oil, dicaprylate/dicaprate, octocrylene, cyclomethicone, glyceryl stearate, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, cetyl alcohol, cera alba, soluble collagen/hydrolyzed elastin, panthenol, saccharomyces/silicon ferment, parfum, allantoin, acrylates/c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, sodium hydroxide, bha
Farmona: Skin Lift Extreme 55+: Krem naprawczy głęboko odbudowujący na noc
skład: aqua, isopropyl palmitate, propylene glycol/glycyrrhiza glabra extract/butylene, glycol/artostaphylos uva ursi leaf, extract/citrus medica limonum fruit extract/morus alba leaf extract, gycerin, polysorbate, cetearyl alcohol, cyclomethicone, stearic acid, oryza sativa oil, saccharomyces/calcium ferment, milk lipids/ceramide 3, hydrolyzed caesalpinia spinosa, gum/caesalpinia spinosa gum, caprylic/capric trygliceride, soluble collagen/hydrolyzed elastin, soy lecithin/retinyl acetate/tocopheryl acetate/ascorbyl palmitate/glyceryl, linoleate/glyceryl linolenate/glyceryl arachionate/layreth-4-phosphate/xanthan gum, cetyl alcohol, glyceryl stearate, butyrospermum parkii, ppg-15 stearyl ether, phenoxyethanol/ methylparaben/ butylparaben/ ethylparaben/ propylparaben, saccharomyces/silicon ferment, panthenol, parfum, acrylates/ c10-c30 alkyl acrylate crosspolymer, disodium edta, bha
__________________
...it's about practice.
lemka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 17:44   #544
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosze o analize:
NIVEA STRAIGHT & EASY SERUM
SKŁAD
* cyclomethicone,
*dimenthiconol,
*orbignua oleifera,
*magnolia acuminata flower extract,
*propylene glycol
*aqua,
*ethylhexyl methoxycinnamate,
*parfum.

Chodzi mi o to, ze czy nie wysuszy on dodatkowo włosów, czy nawilzy i poskromi puszenie sie...
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:20   #545
RedLipstik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

bardzoooooooo bym prosila o analize skladu tej maseczki polecila mi ja kosmetyczka wiec chcialbym odarzu wiedziec czy wrato ufac tej kobiecie i do niej chodzic czy tez nie zna sie ona na kosmetykach

Thalgo, Seve Marine, Moisture Quenching Mask (Maseczka orzeźwiająco-relaksująca)

Skład: Aqua (Water), Olus (Vegetable Oil), Imperata Cylindrica (Root Ext.), Xantan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan Ext.), Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide, Glycerin, PEG-8, Carbomer, Glucose, C13-14 Isoparaffin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl, Dimethyl Laurate, Copolymer, Parfum (Fragrance), Algae Ext., Squalarie, Polysorbate 60, Laureth-7, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare (Seed Ext.), Glycereth-26, C12-15 Alkylbenzoate, Cetearyl glucoside, Corn starch Modified, Arachisyl alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl glucoside.
RedLipstik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 20:40   #546
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Znalazłam ciekawy krem i zastanawiam się, czy sprawdziłby się do nawilżania cery odwodnionej przez kwasy i retinoidy?

Rival de Loop krem na noc
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Limnantes Alba Seed Oil, Persea Gratissima Oil Unsaponifables, Tocopheryl Acetate, Opuntia Streptacantha Stem Extract, Sorbitol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Canola Oil, Squalane, Pentylene Glycol, Sodium Lactate, Hydrogenated Lecithin, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimehtyl Taurate Copolymer, Triticum Vulgare Germ Extract, Urea, Ascorbyl Palmitate, Propylene Glycol, Glycine Soja Seed Extract, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cyclohexasiloxane, Lecithin, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Retinol, Tocopherol, Ceramide 3, Serine, Alcohol Denat., Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lactic Acid, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylapraben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben, Ascorbic Acid, Citric Acid.

Jest jeszcze wersja na dzień:
Skład: Aqua, Octocrylene, Glycerin, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Limnanthes Alba Seed Oil, Opuntia Streptacantha Stem Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitol, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii Butter, Tocopheryl Acetate, Pentylene Glycol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Lactate, Hydrogenated Lecithin, Canola Oil, Squalane, Persea Gratissima Oil Unsaponifiables, Lecithin, Cyclohexasiloxane, Urea, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ceramide 3, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Sodium Chloride, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Lactic Acid, Serine, Parfum, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.
1) Naczelny zapychacz - trójglicerydy na samym początku składu. Gliceryna nie jest komedogenna. Krem będzie treściwy, odżywczy, zapewne też ciężki, ale w końcu to krem na noc. Może podrażniać, w dalszej części składu zawiera alkohol i retinol, naczynkowcom ani trądzikowcom nie polecam.

2) Zdecydowanie wersja dzienna. Trójglicerydy niestety nadal obecne, choć w dalszej części wciąż bogatego składu. Parsol stabilizowany oktokrylenem. Odżywczy, nie dla tłuściochów.

Ogólnie ciekawe pozycje, wysoka proporcja składników aktywnych, zapewne niska cena. Konserwanty typowe, parabeny.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-14, 21:06   #547
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez RedLipstik Pokaż wiadomość
bardzoooooooo bym prosila o analize skladu tej maseczki polecila mi ja kosmetyczka wiec chcialbym odarzu wiedziec czy wrato ufac tej kobiecie i do niej chodzic czy tez nie zna sie ona na kosmetykach

Thalgo, Seve Marine, Moisture Quenching Mask (Maseczka orzeźwiająco-relaksująca)

Skład: Aqua (Water), Olus (Vegetable Oil), Imperata Cylindrica (Root Ext.), Xantan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan Ext.), Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide, Glycerin, PEG-8, Carbomer, Glucose, C13-14 Isoparaffin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl, Dimethyl Laurate, Copolymer, Parfum (Fragrance), Algae Ext., Squalarie, Polysorbate 60, Laureth-7, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare (Seed Ext.), Glycereth-26, C12-15 Alkylbenzoate, Cetearyl glucoside, Corn starch Modified, Arachisyl alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl glucoside.

Mnie sie bardzo nie podoba wysoko w skladzie zawarty polikarylamid.
Zobacz,poczytaj i sama zadecyduj

http://www.biochemiaurody.fora.pl/te...amide,239.html

Gdyby byl w koncowce skladu to przymknelabym oko....

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
1) Naczelny zapychacz - trójglicerydy na samym początku składu. Gliceryna nie jest komedogenna. Krem będzie treściwy, odżywczy, zapewne też ciężki, ale w końcu to krem na noc. Może podrażniać, w dalszej części składu zawiera alkohol i retinol, naczynkowcom ani trądzikowcom nie polecam.

2) Zdecydowanie wersja dzienna. Trójglicerydy niestety nadal obecne, choć w dalszej części wciąż bogatego składu. Parsol stabilizowany oktokrylenem. Odżywczy, nie dla tłuściochów.

Ogólnie ciekawe pozycje, wysoka proporcja składników aktywnych, zapewne niska cena. Konserwanty typowe, parabeny.

Dodam tyle,ze alkohol i retinol mimo wszystko jest w dalekiej czesci skladu i nie sadze aby go bylo jakos specjalnie duzo,patrzac na baze kremu to niewielkie znaczenie moga miec te skladniki a szacowane ilosci zna tylko producent.
Gliceryna tez potrafi zapychac to bardzo indywidualna kwestia
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 12:50   #548
RedLipstik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 41
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxana dzieki a oprocz nieszczesnego polikarylamidu czy ta maseczka ma dobry sklad? zawiera cene skladniki dla cery czy pic na wode?
RedLipstik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 13:26   #549
mysha25xx
Rozeznanie
 
Avatar mysha25xx
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 774
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez niusia212 Pokaż wiadomość
Witam,
Czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy ten krem jest dobry?

INCI: Baze (I): Paraffinum, liquidum, Soliolum, Ceresinum, Glicerynum, Acidum boricum, oleum, aqua pro injectione, retinol A, topherol E, magnesium, silicium, calcium, argille verbe illite, oleum lavendulae

MAm teraz trochę przesuszoną twarz ponieważ używalam vichy i jakoś nie nawilżał mi skóry, więc mojego chłopaka mama kupiła mi ten, na brodzie mam (chyba od hormonów) wypryski i pozostałości po nich. Czy ten krem sprawi że moja cera się poprawi?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
To jest krem z zielonej glinki do cery suchej albo nawilżający firmy Smooth, miałam ten do suchej i był przeraźliwie tłusty i śmierdział wazeliną. Nie nawilżał i nie pomagał.Ciekawe jaki jest ten nawilżający? Mam obecnie i miałam rok wcześniej wersję do skóry tłustej i jest bardzo dobry. Ładnie nawilża, świetnie goi i koi podrażnienia, ma lekką konsystencję, nie tłuści i dobrze się wchłania, likwiduje wypryski (zwłaszcza nałożony grubsza warstwą punktowo na noc). Przy regularnym stosowaniu leciutko rozjaśnił mi ciemne przebarwienia po pryszczach. Niestety bardzo ciężko go kupić w sklepie, raczej przez internet. Co o nim sądzicie?Jakoś nie podoba mi sie skład oparTy na parafinie, chociaż mnie nie zapycha i nie szkodzi.
Smooth B.Miedziak, Kosmetyk Naturalny,Krem z zielonej glinki do cery tłustej: Paraffinum liquidum, Soliolum, Ceresinum, Glicerynum,Aqua pro injectione, Magnesium,Silicium,Calciu m,Zincum,Argille verbe illite,Acidum boricum,Oleum rosae
Co na to ekspertki?

---------- Dopisano o 14:26 ---------- Poprzedni post napisano o 14:16 ----------

Facial Cleanser
Ingredients: De-Ionized Water/Aqua, Sodium Cocoamphoacetate, Decyl Glucoside, Sucrose Cocoate, Cocomide MIPA, Glyceryl MonoStearate, Chamomile Recutita (Matricaria) Flower Extract (Chamomile), Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Japanese Green Tea) Leaf Extract, Emulsifying Wax NF, Disodium EDTA
Liquid Castile Soap
Ingredients: Saponified organic oils of coconut, olive and jojoba, organic aloe vera, rosemary extract (preservative).
Są to kosmetyki Earthen Glow Minerals, na czerwono zaznaczyłam to co wiem, reszty nie jestem w stanie rozszyfrować.Facial Cleanser to mleczko do demakijażu? A liquid soap to po prostu zwykłe płynne mydło oparte na naturalnych "zmydlonych"olejach?C zy to są dobre i lagodne kosmetyki?Dzięki


Edytowane przez mysha25xx
Czas edycji: 2009-04-15 o 13:31
mysha25xx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 14:57   #550
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę o analizę składu tego filtra:

IQQU Advance Sunscreen - SPF 35 UVA/UVB

Key Ingredients: Saccharide Isomerate, Lycopene.
Active Ingredients: Isononyl Isonanonate, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane (and)Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Talcum,Titanium Dioxide, Saccharide Isomerate, Octyl Methoxycinnamate, Lycopene extract.

Opowiem może na początek co już wiem o tym cudzie - jak deklaruje producent Podobno na całą twarz wystarczy porcja wielkości ziarnka groszku. Konstytencja ma być bardzo lekka, niezapychająca i niepozostawiająca tłustego filmu na twarzy. Producent zapewnia, że tego filtra można używać na makijaż!!! Można reaplikować kilka razy dziennie na makijaż i podobno w ogóle nie czuć, że coś jest na twarzy. Nie zawiera parabenów ani substancji zapachowych. Saccharide Isomerate- ma zapewnić długotrwałe, dogłębne nawilżenie. Lycopene- to antyoksydant z pomidorów zapewniający naturalną ochronę przez promieniami słonecznymi.

Same widzicie, że brzmi to wszystko aż zbyt pięknie. Co takiego jest w tym składzie? Czy ten filtr jest rzeczywiście fotostabilny i wystarcza tak mała ilość nałożona na twarz?

Nie ma niestety pełnej listy składników, a tylko active ingredients, a ponieważ to amerykański krem to filtry mineralne wymienione wśród tych składników muszą być w wystarczającym stężeniu aby zapewniać ochronę przed promieniami UVA.

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie o tym niesamowitym niby filtrze.

Edytowane przez ariana86
Czas edycji: 2009-04-15 o 14:59
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-15, 20:23   #551
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez kamkam Pokaż wiadomość
Mogę prosić o porównanie tych 2 kremów?
Używam wersji Light, ale na wiosnę i lato chciałabym coś z filtrami, tylko nie wiem, czy wersja UV jest równie lekka, niezapychająca, czy raczej bliżej jej do Rich...

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ght-cream.html
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...ochronnym.html

Z góry dziękuję
Naczelna zasada watku jest podane skladow i opisow nie linkow
Prosze wyedytowac post i uzupelnic go nalezycie.

Pozdrawiam

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:02 ----------

Cytat:
Napisane przez RedLipstik Pokaż wiadomość
bardzoooooooo bym prosila o analize skladu tej maseczki polecila mi ja kosmetyczka wiec chcialbym odarzu wiedziec czy wrato ufac tej kobiecie i do niej chodzic czy tez nie zna sie ona na kosmetykach

Thalgo, Seve Marine, Moisture Quenching Mask (Maseczka orzeźwiająco-relaksująca)

Skład: Aqua (Water), Olus (Vegetable Oil), Imperata Cylindrica (Root Ext.), Xantan Gum, Chondrus Crispus (Carrageenan Ext.), Cetearyl Alcohol, Polyacrylamide, Glycerin, PEG-8, Carbomer, Glucose, C13-14 Isoparaffin, Phenoxyethanol, Triethanolamine, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl, Dimethyl Laurate, Copolymer, Parfum (Fragrance), Algae Ext., Squalarie, Polysorbate 60, Laureth-7, Methylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Propylparaben, Isobutylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Hordeum Vulgare (Seed Ext.), Glycereth-26, C12-15 Alkylbenzoate, Cetearyl glucoside, Corn starch Modified, Arachisyl alcohol, Behenyl Alcohol, Arachidyl glucoside.
Cytat:
Napisane przez RedLipstik Pokaż wiadomość
Hexxana dzieki a oprocz nieszczesnego polikarylamidu czy ta maseczka ma dobry sklad? zawiera cene skladniki dla cery czy pic na wode?
Ma kilka fajnych skladnikow w czolowce skladu-olej roslinny roznego pochodzenia,wyciag z korzenia Imperata Cylindrica ma wlasciwosci nawilzajace,wyciag z glonow Chrzastnicy kędzierzawej (Chondrus Crispus) ma wlasciwosci odzywcze i regenerujace skore.
To tak w skrocie

---------- Dopisano o 21:23 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
A ja poproszę o obiektywną opinię - który z tych dwóch kremów prawdopodobnie będzie mniej zapychał? który z nich ma lepszy skład? Powyszukiwałam ich na wizażu i owszem, składy zostały zaanalizowane, oba nie są złe teoretycznie, ale czy któryś z nich jest wyraźnie lepszy?

Oceanic, AA Young, krem antybakteryjny "intensywna pielęgnacja"

Skład: Aqua, Dimethicone and Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin, Sodium Acrylate/Acryloyldimethyltaurate Copolymer and Isohexadecane and Polysorbat 80, Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Ethylhexyl Stearate, Dicaprylyl Ether, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Retinyl Palmitate, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional.


Oceanic, AA Young, Krem matująco-nawilżający z filtrem UV
Skład: Aqua, Glyceryl Stearate and PEG-100 Stearate, Dimethicone, Glycerin,Octyldodecanol, Niacinamide and Yeast Extract and Aesculus Hippostantum (Horse Chestnut) Extract and Ammonium Glycyrrhizate and Zinc Gluconate and Caffeine and Biotin,Distarch Phospate, Cetyl Alcohol, , Echinacea Angustifolia (Coneflower) Extract, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride,Thymus Vulgaris (Thyme) Extract and Ichthammol and Thyme Oil and Salicylic Acid, Tocopheryl Acetate, Panthenol, 4- Methylbenzylidyne Camphor,Phenoxyethanol, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Allantoin, Carbomer, Triethanolamine, Parfum, Linalool, Limonene, Butylphenyl Methylpropional

Limonatko-one sa bardzo zblizone do siebie i trudno oceniac,ze ktorys bedzie lepszy bo wszystko zalezy od cery,ktora bedzie go uzywac
Jezeli szukasz matowienia to ten drugi powinien sie z niego wywiazywac ale tak mowie-wszystko zalezy od cery-mnie osobiscie bardzo pasuje wersja "antybakteryjna" ale to moje widzimisię
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 18:25   #552
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dlaczego moj post zostal usuniety?
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 19:35   #553
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Proszę przeanalizujcie skład tego IQQU Advance Sunscreen... Jeszcze mam prośbę o spojrzenie na ten krem na noc:

Replenishing Cream

Active Ingredients: Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Glycerin, Mineral Oil, Simmondsia, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 60, Potassium Hydroxide, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ubiquinone, Royal Jelly Extract,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Perfume, Pueraria Mirifica Root Extract,Carbomer, Methylparaben, Ascobyl Tetraisopalmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tetrasodium EDTA, Propylparaben,Butylene Glycol, Lactic Acid, Lysolecithin


Z góry bardzo dziękuję
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 20:26   #554
marta_md
Rozeznanie
 
Avatar marta_md
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 537
GG do marta_md
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę nowego kremu Ziaji

Ziaja Blubel na różowo
Krem owocowy nawilżający żurawina poziomka lekka formuła

Skład: aqua (water), caprylic/capric triglyceride, hexyl laurate, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, glycerin, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, hydrogenated coco-glycerides, octylododecanol, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, PEG-12 stearate, pantenol,propylene glycol, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, vaccinum macrocarpon (cranberry) fruit extract, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, perfum (fragrance), linalool, benzyl alkohol, sodium hydroxide, Cl 17200 (D&C Red No.33)

dziękuję
__________________
Od 18 marca 2011 r. Adaś układa nam świat na nowo
marta_md jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 20:58   #555
Limonatka
Zakorzenienie
 
Avatar Limonatka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 3 557
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość

Limonatko-one sa bardzo zblizone do siebie i trudno oceniac,ze ktorys bedzie lepszy bo wszystko zalezy od cery,ktora bedzie go uzywac
Jezeli szukasz matowienia to ten drugi powinien sie z niego wywiazywac ale tak mowie-wszystko zalezy od cery-mnie osobiscie bardzo pasuje wersja "antybakteryjna" ale to moje widzimisię
dziękuję tak się w miedzyczasie zdecydowałam na niego, ale nie dostałam w sklepie, trafiłamn na rossmannowy wątek i teraz jak na razie używam babydream'a z cynkiem ale dziękuję bardzo za pomoc zapiszę sobie na przyszłość
__________________

Limonatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-16, 21:46   #556
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Prosze o analize:
NIVEA STRAIGHT & EASY SERUM
SKŁAD
* cyclomethicone,
*dimenthiconol,
*orbignua oleifera,
*magnolia acuminata flower extract,
*propylene glycol
*aqua,
*ethylhexyl methoxycinnamate,
*parfum.

Chodzi mi o to, ze czy nie wysuszy on dodatkowo włosów, czy nawilzy i poskromi puszenie sie...
Orbignua oleifera-olej babassu,ktory dobrze sie wchlania,ma lekka konsystencje i dodatkowo zabezpiecza przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych czyli jednym slowem powinien dobrze chronić wlosy podczas prostowania i wszelkich podobnych zabiegów,baza z silikonow wygladzi i takze ochroni wlosy.
Magnolia acuminata flower extract-ekstrakt z magnolii min.zapewnia odpowiedni poziom nawilzenia wiec zbierajac wszystko w calosc jezeli nie masz bardzo suchych wlosow to preparat powinien dobrze sie sprawdzic-nawilzy i sprawi,ze nie bede sie puszyc



Cytat:
Napisane przez garfieldek Pokaż wiadomość
Dlaczego moj post zostal usuniety?
Ktory?bo dopatrzylam sie poki co jednego a wycinam posty,ktore nic nie wnosza do watku i podbijane prosby.

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Proszę przeanalizujcie skład tego IQQU Advance Sunscreen... Jeszcze mam prośbę o spojrzenie na ten krem na noc:

Replenishing Cream

Active Ingredients: Aqua, Propylene Glycol, Alcohol Denat, Glycerin, Mineral Oil, Simmondsia, Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 60, Potassium Hydroxide, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Ubiquinone, Royal Jelly Extract,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Perfume, Pueraria Mirifica Root Extract,Carbomer, Methylparaben, Ascobyl Tetraisopalmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Tetrasodium EDTA, Propylparaben,Butylene Glycol, Lactic Acid, Lysolecithin


Z góry bardzo dziękuję
Patrzac na sama czolowke nie bardzo podoba mi sie uzycie Propylene Glycol, Alcohol Denat juz na samym wstepie,niby pozniej jest gliceryna oraz olej jojoba ktore powinny zneutralizowac negatywne dzialanie tych skladnikow ale wrazliwe cery moga narzekac.Jest kilka bardzo ciekawych rzeczy-wyboldowalam.
Niby ok ale mam mieszane odczucia choc jezeli masz mozliwosc wyprobowania kremu przed zakupem to polecam to zrobic.

Cytat:
Napisane przez marta_md Pokaż wiadomość
proszę o analizę nowego kremu Ziaji

Ziaja Blubel na różowo
Krem owocowy nawilżający żurawina poziomka lekka formuła

Skład: aqua (water), caprylic/capric triglyceride, hexyl laurate, cetearyl alcohol, PEG-20 stearate, glycerin, glyceryl stearate, PEG-100 stearate, hydrogenated coco-glycerides, octylododecanol, butyrospermum parkii (shea butter), dimethicone, PEG-12 stearate, pantenol,propylene glycol, fragaria vesca (strawberry) fruit extract, vaccinum macrocarpon (cranberry) fruit extract, polyacrylamide, C13-14 isoparaffin, laureth-7, carbomer, phenoxyethanol, methylparaben, butylparaben, isobutylparaben, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, perfum (fragrance), linalool, benzyl alkohol, sodium hydroxide, Cl 17200 (D&C Red No.33)

dziękuję
Jezeli masz cere bezproblemowa i nie posiadasz sklonnosci do zapychania to nie jest tak zle i mozna dac sie skusic

Cytat:
Napisane przez Limonatka Pokaż wiadomość
dziękuję tak się w miedzyczasie zdecydowałam na niego, ale nie dostałam w sklepie, trafiłamn na rossmannowy wątek i teraz jak na razie używam babydream'a z cynkiem ale dziękuję bardzo za pomoc zapiszę sobie na przyszłość

Prosze bardzo

---------- Dopisano o 22:46 ---------- Poprzedni post napisano o 22:20 ----------

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu tego filtra:

IQQU Advance Sunscreen - SPF 35 UVA/UVB

Key Ingredients: Saccharide Isomerate, Lycopene.
Active Ingredients: Isononyl Isonanonate, Glyceryl Stearate, Cyclopentasiloxane (and)Dimethicone, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Cyclopentasiloxane (and) C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Talcum,Titanium Dioxide, Saccharide Isomerate, Octyl Methoxycinnamate, Lycopene extract.

Opowiem może na początek co już wiem o tym cudzie - jak deklaruje producent Podobno na całą twarz wystarczy porcja wielkości ziarnka groszku. Konstytencja ma być bardzo lekka, niezapychająca i niepozostawiająca tłustego filmu na twarzy. Producent zapewnia, że tego filtra można używać na makijaż!!! Można reaplikować kilka razy dziennie na makijaż i podobno w ogóle nie czuć, że coś jest na twarzy. Nie zawiera parabenów ani substancji zapachowych. Saccharide Isomerate- ma zapewnić długotrwałe, dogłębne nawilżenie. Lycopene- to antyoksydant z pomidorów zapewniający naturalną ochronę przez promieniami słonecznymi.

Same widzicie, że brzmi to wszystko aż zbyt pięknie. Co takiego jest w tym składzie? Czy ten filtr jest rzeczywiście fotostabilny i wystarcza tak mała ilość nałożona na twarz?

Nie ma niestety pełnej listy składników, a tylko active ingredients, a ponieważ to amerykański krem to filtry mineralne wymienione wśród tych składników muszą być w wystarczającym stężeniu aby zapewniać ochronę przed promieniami UVA.

Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie o tym niesamowitym niby filtrze.
Saccharide Isomerate-ma dzialanie nawilzajace i lagodzace
Lycopene-sklasyfikowany jako przeciwutleniacz
Butyl Methoxydibenzoylmethane-filtr Parsol 1789,ochrona UVA
Octyl Methoxycinnamate- filtr Parsol MCX,ochrona UVB
Titanium dioxide - dwutlenek tytanu,filtr mineralny



Zaczne tak,nie wierze w zaden preparat z filtrem sugerujacy,ze wystarczy ilosc wielkosci groszku konsystejcja moze i bedzie lekka ale czy nie zapychajaca?to zalezy od cery.
Na pewno powinien dobrze sie wchlaniac i zostawiac uczucie nawilzenia ale....ochrona deklarowana przez producenta i zawarte filtry nie przemawiaja do mnie i druga sprawa,nie wyobrazam sobie by reaplikowac filtr na makijaz dla mnie to niewykonalne zreszta jak i dla wielu osob,ktore siegaja po filtry.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 10:15   #557
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Queenie Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę składu:

Lirene Dermoprogram, Family - wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+

KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=25001

Skład:
[I]Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben
Ja również proszę o analizę tego filtra. Jest to dość pilne bo słońce ostatnimi dniami bardzo pali. Myślę że wielu osobom taka informacja się przyda na początku sezonu
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 11:08   #558
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Dziękuję Ci bardzo, bardzo Hexxana Co do tego filtra, to on ma być podobno bardzo skoncentrowany. Nie jak krem tylko jak serum. Nie jestem naukowcem, więc nie wiem czy da się to zrobić z filtrem, ale może go wypróbuje i potem wyrażę swoją opinię.

Mam jeszcze ostatnią prośbę o zanalizowanie składu maseczki nawilżającej - w formie takiej maski z jakiegoś materiału nakładanej na twarz.

IQQU Instant Hydrating Mask

Active Ingredients: Aqua, Hyalyronic Acid, Nano Spheres, Green Tea extract, Aloe extract, Watercress extract, Comfrey extract, Grapefruit extract, Betaine extract, Walnut, Arnica extract, Mucopolysaccharides, Bio-Active Silanols.

Wg mnie wygląda cudownie. Masa ekstraktów, podobno w bardzo dobrych stężeniach. I te nanosfery. Podejrzewam, że to one są tak drogie w tej maseczce. Jedna kosztuje około 40 zł. Bardzo mi się podoba, bo odnoszę wrażenie, że to nakładanie na twarz samych ekstaktów, które mogą głęboko wniknąć dzięki tym nanosferom. Pytam o te produkty, bo najprawdopodobniej będę miała możliwość zamówienia ich taniej i z darmową przesyłką, ale kupon zniżkowy dostanę tylko raz. Nie chcę zmarnować okazji.

Edytowane przez ariana86
Czas edycji: 2009-04-17 o 12:16
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 12:04   #559
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Ja również proszę o analizę tego filtra. Jest to dość pilne bo słońce ostatnimi dniami bardzo pali. Myślę że wielu osobom taka informacja się przyda na początku sezonu

O tej emulsji juz wielokrotnie bylo pisane na BK jest fotostabilna
Odnosnie zapychania itd.to tak jak z kazdym filtrem-rosyjska ruletka i niewiadomo jak dana cera moze zareagowac na taka kombinacje-polecam testowac.

Ariana86 nie bardzo przekonuje mnie pojecie skoncentrowania tymbardziej,ze nie widze porzadnego stabilizatora Parsolu.
Szukajac odpowiedniej ochrony stawiam na sprawdzone preparaty gdzie widze poparcie skladem,w tym przypadku nie bardzo chyba,ze czegos sie nie moge dopatrzec

Prosze wyedytuj post i podaj pelna nazwe maseczki zanim sie wypowiem to poczytam sobie o nanosferach bo bardzo sceptycznie podchodze do takich cudow tymbardziej w obliczu tego,ze mozna sobie samemu z polproduktow zrobic tyle dobroci ale na pierwszy rzut wyglada bardzo ciekawie
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-17, 13:08   #560
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
O tej emulsji juz wielokrotnie bylo pisane na BK jest fotostabilna
Odnosnie zapychania itd.to tak jak z kazdym filtrem-rosyjska ruletka i niewiadomo jak dana cera moze zareagowac na taka kombinacje-polecam testowac.
Wiem że jest fotostabilna, mi właśnie bardziej chodziło o to zapychanie i jak się będzie sprawować na tłustych, mieszanych cerach. Bo czytałam Twój posta na temat tej wcześniejszej emulsji Lirene z filtrem 61 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ej-spf-61.html i się zastanawiałam czy ta też przypadkiem nie jest taka zła, bo tamta wypadła baardzo nieciekawie.
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 13:12   #561
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez lalaith Pokaż wiadomość
Wiem że jest fotostabilna, mi właśnie bardziej chodziło o to zapychanie i jak się będzie sprawować na tłustych, mieszanych cerach. Bo czytałam Twój posta na temat tej wcześniejszej emulsji Lirene z filtrem 61 https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...ej-spf-61.html i się zastanawiałam czy ta też przypadkiem nie jest taka zła, bo tamta wypadła baardzo nieciekawie.

Bazowo jest lekka jak na filtr i powinna sie dobrze wchlaniac (skladniki nosne,ktore sa za to odpowiedzialne uzyto w fajnej kombinacji)ale wiesz jak jest z filtrami,ze nie sposob wszystko przewidziec.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 13:19   #562
lalaith
Zakorzenienie
 
Avatar lalaith
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 6 831
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
Bazowo jest lekka jak na filtr i powinna sie dobrze wchlaniac (skladniki nosne,ktore sa za to odpowiedzialne uzyto w fajnej kombinacji)ale wiesz jak jest z filtrami,ze nie sposob wszystko przewidziec.
Ok, dziękuję Ci Hexano czyli czuję że się na nią skuszę
lalaith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 14:16   #563
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Krótko o nanosferach - Nanosfery są wyjątkowymi nośnikami Silanolu, aktywnego składnika będącego pochodną organicznego silikonu i kwasu hialuronowego o silnym działaniu nawilżającym. Mając rozmiary jednej milionowej milimetra przenikają głęboko pod powierzchnię skóry. Jak swoiste mikro-rezerwuary, Nanosfery nawilżają i ujędrniają naskórek, a tym samym zmniejszają widoczność rozszerzonych naczynek. Pobudzają cytostymulacyjne i regeneracyjne funkcje skóry, które spowalniają procesy starzenia, przeciwdziałając szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

W tej maseczce nawilżającej sąwłaśnie takie Bio-Active Silanols. Na filtr na pewno się nie skuszę. Pozostanę przy idealnym dla mnie fluidzie LRP. Z tą maseczką jednak to wątpię żeby cokolwiek podobnego dało się zrobić w domu. To taj jakby np. smarować się pomidorem. Co z tego, że są w nim jakieś dobroczynne substancje, skoro bez żadnych nośników się nie wchłoną.
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 14:20   #564
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Krótko o nanosferach - Nanosfery są wyjątkowymi nośnikami Silanolu, aktywnego składnika będącego pochodną organicznego silikonu i kwasu hialuronowego o silnym działaniu nawilżającym. Mając rozmiary jednej milionowej milimetra przenikają głęboko pod powierzchnię skóry. Jak swoiste mikro-rezerwuary, Nanosfery nawilżają i ujędrniają naskórek, a tym samym zmniejszają widoczność rozszerzonych naczynek. Pobudzają cytostymulacyjne i regeneracyjne funkcje skóry, które spowalniają procesy starzenia, przeciwdziałając szkodliwemu działaniu wolnych rodników.

W tej maseczce nawilżającej sąwłaśnie takie Bio-Active Silanols. Na filtr na pewno się nie skuszę. Pozostanę przy idealnym dla mnie fluidzie LRP. Z tą maseczką jednak to wątpię żeby cokolwiek podobnego dało się zrobić w domu. To taj jakby np. smarować się pomidorem. Co z tego, że są w nim jakieś dobroczynne substancje, skoro bez żadnych nośników się nie wchłoną.

Nie zgodze sie poniewaz sa liposomy,kwas hialurownowy to tylko przyklady.
Masz moze jakis odnosnik do opisu dot.nanosferow?interesuja mnie badania,porownania itd.

Tutaj o liposomach w skrocie
http://www.bio-kosmetyka.pl/ldliposomy.html

Wyciagi roslinne i skladniki aktywne sa ciekawe jezeli masz okazje to wyproboj-a tak z ciekawosci jaka jest cena?
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-04-17 o 14:25
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 14:57   #565
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pisałam wcześniej, że kosztuje około 40 zł. Konkretnie to 4 maseczki kosztują 48$. Bardzo dużo, dlatego pytam co o nich sądzicie. O nanosferach na stronie, na której byłam był tylko ten fragment, który zamieściłam. Więcej jest na angielskich stronach, ale sama jestem w trakcie szukania. Na razie zauważyłam, że są wykorzystywane w wielu kremach, m.in. jest taka seria Ireny Eris. Są lepszymi nośnikami od liposomów. Muszę więcej poczytać i się zastanowić nad tym.
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 15:53   #566
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez ariana86 Pokaż wiadomość
Pisałam wcześniej, że kosztuje około 40 zł. Konkretnie to 4 maseczki kosztują 48$. Bardzo dużo, dlatego pytam co o nich sądzicie. O nanosferach na stronie, na której byłam był tylko ten fragment, który zamieściłam. Więcej jest na angielskich stronach, ale sama jestem w trakcie szukania. Na razie zauważyłam, że są wykorzystywane w wielu kremach, m.in. jest taka seria Ireny Eris. Są lepszymi nośnikami od liposomów. Muszę więcej poczytać i się zastanowić nad tym.

Czyli jedna sztuka to koszt ok.40zl drogi interes....wlasnie szperam po anglojezycznych stronach.
Nie wiem,musisz sama podjac decyzje
Przydalaby sie opinia kogos,kto jest biegly w kwestii wykorzystania nanosefry w kosmetyce

Przydatna lektura
http://www.biotechnologia.pl/kosmetologia/37/813

http://www.innovia.pl/aktualnosci/sy..._kosmetyce.htm
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2009-04-17 o 16:00
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 16:17   #567
phdwao
Zakorzenienie
 
Avatar phdwao
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 22 821
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxano proszę o analize, czy krem może byc skuteczny?

Farma Cell, krem antycellulitowy

Skład: aqua, propylene glycol, glycine soja, cetearyl alcohol, isopropyl myristate, glyceryl stearate, palmitoyl collage amino acids, rosmarinus officinalis, cinnamonum zeylancium, metyl nicotinate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate, disodium edta, butylparaben.
phdwao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 19:22   #568
radioheadka
Zadomowienie
 
Avatar radioheadka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 042
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo,bardzo proszę o analizę balsamu ze Stanów, mam bardzo suchą skórę i obawiam się, czy mi nie zaszkodzi ...Będę OGROMNIE wdzięczna..
Vaseline "Cocoa butter, Deep Conditioning, body lotion with cocoa butter & vitamin E"
skład na zdjęciu w załączniku
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg balm.jpg (58,4 KB, 9 załadowań)

Edytowane przez radioheadka
Czas edycji: 2009-04-18 o 09:02
radioheadka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 22:26   #569
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Hexxano proszę o analize, czy krem może byc skuteczny?

Farma Cell, krem antycellulitowy

Skład: aqua, propylene glycol, glycine soja, cetearyl alcohol, isopropyl myristate, glyceryl stearate, palmitoyl collage amino acids, rosmarinus officinalis, cinnamonum zeylancium, metyl nicotinate, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, sodium dehydroacetate, disodium edta, butylparaben.

Patrzac na sklad nie jest tak zle i gdyby laczyc go z regularnym masazem to na pewno poprawi kondycje skory,wyciag z rozmarynu,cynamon,nikotyn ian metylu---->z tym,ze uwazalabym z zastosowaniem tego kosmetyku wobec osob,ktore borykaja sie z pajaczkami i pekajacycmi naczynkami oraz nie wskazane jest to dla kobiet w ciazy szczegolnie przez zawartosc nikotynianu metylu- to dosc ciekawa kombinacha skladnikow na bazie nawilzajacych emolientow.
I jeszcze jedno,dany preparat na pewno bedzie mocno rozgrzewac skore

Cytat:
Napisane przez radioheadka Pokaż wiadomość
Bardzo,bardzo proszę o analizę balsamu ze Stanów, mam bardzo suchą skórę i obawiam się, czy mi nie zaszkodzi ...Będę OGROMNIE wdzięczna..
składna zdjęciu w załączniku

Wyedytuj post i podaj pelna nazwe kosmetyku-producent+nazwa
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-04-17, 22:27   #570
ariana86
Raczkowanie
 
Avatar ariana86
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 31
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Byłabym wdzięczna za rzucenie okiem jeszcze na ten krem:

Clinique Redness Solutions, Daily Relief Cream -Water/Aqua/Eau, Cyclopentasiloxane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Polyisobutene, Butylene Glycol, Glycerin, Sucrose, Isostearyl Palmitate, PEG-100 Stearate, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Hordeum Vulgare (Barley) Extract/Extrait D'orge, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Cetearyl Glucoside, Camellia Sinensis (Yellow Tea) Leaf Extract, Aspalathus Linearis (Red Tea) Leaf Extract, Saccharomyces Lysate Extract, Methyl Glucose Sesquistearate, Camellia Sinensis (White Tea) Leaf Extract, Yeast Extract/ Faex/ Extrait De Levure, Algae Extract, Caffeine, Sodium Lauroyl Oat Amino Acids, Hydrogenated Lecithin, Polyethylene, Glyceryl Stearate, Salicylic Acid, Cholesterol, Linoleic Acid, Acetyl Carnitine Hcl, Glycine, Inulin, Tromethamine, Decarboxy Carnosine HCl, Phytosphingosine, Glycosaminoglycans, Cetyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Bisabolol, Squalane, Hdi/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Behenyl Alcohol, Carbomer, Silica, Disodium EDTA, Potassium Sorbate, Phenoxyethanol, Blue 1 (CI 42090), Yellow 5 (CI 19140), Chromium Hydroxide Green (CI 77289), Titanium Dioxide (CI 77891), Mica.
ariana86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.