Makijaż a czerwone policzki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-24, 21:49   #1
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52

Makijaż a czerwone policzki


Witam!
Mam ogromny problem i mam nadzieję, że mi ktoś coś doradzi. Otóż, niedługo wybieram się na wesele i nie wiem kompletnie jak mam się umalowac. Chodzi mi o twarz, ponieważ wystarczy, że wypije trochę wina a moje policzki są czerwone. Do tego mam pIegi na nosie które chciałabym ukryć no i żeby ten makijaż się trzymał. Wiem, że zielony korektor jest dobry na zaczerwienienia. Mam nawet kamuflaż zielony z art deco. Jest super tylko problem jak go nałożyć (pod podkład?)żeby makijaż przetrwał całe wesele? Mam cere tłusta, błagam doradzcie coś.

p. s.
Mam jeszcze pytanie dotyczące podkładu . Mam revlon colorstay ale zauważyłam, że dzieje się z nim coś dziwnego. Po paru godzinach wychodzą mi tak jakby suche skórki i brzydko wygląda na skórze. Może ktoś poleci podkład który zakryje te piegi i nie będzie tak wysuszał?

Edytowane przez Paula21141
Czas edycji: 2014-03-24 o 22:04
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 09:34   #2
akisia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 298
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez Paula21141 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam ogromny problem i mam nadzieję, że mi ktoś coś doradzi. Otóż, niedługo wybieram się na wesele i nie wiem kompletnie jak mam się umalowac. Chodzi mi o twarz, ponieważ wystarczy, że wypije trochę wina a moje policzki są czerwone. Do tego mam pIegi na nosie które chciałabym ukryć no i żeby ten makijaż się trzymał. Wiem, że zielony korektor jest dobry na zaczerwienienia. Mam nawet kamuflaż zielony z art deco. Jest super tylko problem jak go nałożyć (pod podkład?)żeby makijaż przetrwał całe wesele? Mam cere tłusta, błagam doradzcie coś.

p. s.
Mam jeszcze pytanie dotyczące podkładu . Mam revlon colorstay ale zauważyłam, że dzieje się z nim coś dziwnego. Po paru godzinach wychodzą mi tak jakby suche skórki i brzydko wygląda na skórze. Może ktoś poleci podkład który zakryje te piegi i nie będzie tak wysuszał?
Tak jak napisałaś, dobra zielona baza, do tego kryjący podkład i spray utrwalający. Z lepszych podkładów drogi to Estee Lauder Double wear (poproś o próbkę w perfumerii), z tańszych Pierre Rene Skin Balance. Żeby nie było skórek zastosuj wcześniej peeling. A piegi są urocze i dodają naturalności w makijażu, więc nie ma co ich zakrywać
akisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 12:40   #3
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Ja wręcz nie cierpię swoich piegów lepiej się czuje kiedy są zakryte , ale revlon sobie z nimi nie radzi. On dla mnie jest za słaby, albo źle go nakładam.
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 15:36   #4
Ingran
Blessed be the fruit
 
Avatar Ingran
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Gilead
Wiadomości: 9 232
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Żeby dobrze zakryć piegi, musiałabyś nałożyć naprawdę grubą warstwę kryjącego podkładu, z którego po kilku godzinach zabawy zrobiłoby się ciasto lub zastosować kamuflaż(na podkład), który najprawdopodobniej będzie wyglądać bardzo sztucznie co do Pierre Rene to on wcale nie kryje dobrze, moim zdaniem średnio. Z lepiej kryjących poleciłabym Max Factor Lasting Performance(musiałabyś przypudrować, bo twarz lubi się po nim świecić), wcześniej wspominany EL DW, ewentualnie jeszcze EL DW Light, z Manhattanu też jest coś kryjącego i z Joko, przejrzyj KWC
__________________
I'll show you...
... the dark side.
Ingran jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:25   #5
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Zazdroszczę dziewczynom które mają ładnie zrobiony makijaż a ich twarz jest gładka. Moja po kilku godz wygląda strasznie i wszystkie niedoskonałości wychodzą. Już naprawdę nie wiem jak mam się malować.
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-26, 20:28   #6
nikazz
Przyczajenie
 
Avatar nikazz
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 26
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez Paula21141 Pokaż wiadomość
Witam!
Mam ogromny problem i mam nadzieję, że mi ktoś coś doradzi. Otóż, niedługo wybieram się na wesele i nie wiem kompletnie jak mam się umalowac. Chodzi mi o twarz, ponieważ wystarczy, że wypije trochę wina a moje policzki są czerwone. Do tego mam pIegi na nosie które chciałabym ukryć no i żeby ten makijaż się trzymał. Wiem, że zielony korektor jest dobry na zaczerwienienia. Mam nawet kamuflaż zielony z art deco. Jest super tylko problem jak go nałożyć (pod podkład?)żeby makijaż przetrwał całe wesele? Mam cere tłusta, błagam doradzcie coś.

p. s.
Mam jeszcze pytanie dotyczące podkładu . Mam revlon colorstay ale zauważyłam, że dzieje się z nim coś dziwnego. Po paru godzinach wychodzą mi tak jakby suche skórki i brzydko wygląda na skórze. Może ktoś poleci podkład który zakryje te piegi i nie będzie tak wysuszał?
Na samym początku chcę wyrazić, moim skromnym zdaniem, że zakrywanie piegów to zbrodnia! Piegi są piękne!

No ale do rzeczy:

Najważniejsza rzecz to pielęgnacja- przed makijażem ale nie na kilka godzin tylko max 24h przed makeupem zrób peeling i nałóż jakąś mega nawilżającą maskę. Przed makijażem użyj lekkiego kremu nawilżającego. Jeśli skóra będzie dobrze nawilżona nie ma opcji, żeby wychodziły jakieś suche skórki. Podkład mając dobry grunt lepiej się scali ze skórą.

Zastosowałabym pod podkład (cienką warstwą) bazę z Kryolanu Ultra Makeup zieloną- tylko na te miejsca, które mają tendencję do czerwienienia, kamuflaż może być za ciężki i spowoduje, że makijaż się długo nie utrzyma. Na resztę twarzy nałożyłabym bazę nawilżająco-rozświetlającą, np. Lumene.

Podkład wybrałabym jednak revlon colorstay- nie chce mi się wierzyć, że nie zakrywa Ci piegów można nim zrobić niezłą "szpachlę" ale może bardziej chodzi o technikę niż o sam produkt. Jak go nakładasz?
ja polecam technikę "pędzlowo-gąbkową", a mianowicie sporą ilość rozprowadzasz pędzlem języczkowym i "wpracowujesz" podkład gąbką w skórę ruchem stemplującym. Musisz to robić stosunkowo szybko, bo revlon bardzo szybko się utwala, inaczej będą smugi i plamy. Nie polecam rozprowadzania palcami małej kropli podkładu, bo faktycznie nie będzie efektu jakiego oczekujesz. Następnie, podkład pudrujemy ale nie omiatając twarz ale wciskając puder w skórę, najlepiej puszkiem a nadmiar zmieć pędzlem. Na początku efekt zmatowienia wyda Ci się mocny ale spokojnie, wszystkie warstwy makijażu się połączą pod wpływem ciepła skóry.

Do makijażu twarzy odpuściłabym róż- policzki naturalnie się zaczerwienią w trakcie imprezy- pod bardzo kryjącym podkładem efekt będzie subtelny.

Poćwicz taki makijaż twarzy przed imprezą i będzie OK w ogóle przetestuj, czy taki mocny efekt krycia Ci odpowiada.
nikazz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-27, 15:09   #7
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Dzięki Wielkie właśnie ja nakładam revlon palcami . Mam wrażenie , że pędzelek zostawia mi zacieki . Myślałam nad kupnem podkładku Vichy Dermablend lub La roche Unifiance.
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-28, 13:29   #8
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Skoro po lampce wina policzki czerwienią się to najprawdopodobniej masz problem z naczynkami. Dobrze będzie jeśli pod podkład nałożysz jakiś koncentrat na naczynka. Co do samego make upu, najlepiej jeśli podkład będzie w żółtawym kolorze.
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 20:20   #9
petroniuszowna
Raczkowanie
 
Avatar petroniuszowna
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 294
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

dorzucę jeszcze coś. mniej znaczy więcej.

nakładaj jak najmniejszą ilość kosmetyku, np.podkład-odrobinkę, z największą koncentracją na problematyczne miejsca. jeśli podkład rozsmarujesz- będzie mniej intensywny, jeśli wklepiesz- bardziej. lepiej jest stopniowo tworzyć cieniutkie warstwy. jeśli nałożysz od razu porządną porcję-makijaż będzie mniej trwały. to samo tyczy się korektora.

wklepanie pudu(pędzlem, puszkiem, gąbeczką) utrzyma podkład i korektor w ryzach. potem czystym pędzlem możesz dodatkowo zmieść nadmiar pudru. ewentualnie nieco dołożyć.

no i oczywiście pielęgnacja. nawilżaj a nawet natłuszczaj cerę. stosuj peeling.

ogólnie odradza się kładzenie podkładu na gołą skórę bez kremu/bazy, ale gdy mam w planach dłuższe wyjście pomijam ten krok. i make up trzyma się znacznie dłużej. no ale jest warunek. zadbać o buzię przed i po.

a co do samego podkładu. z kryjących przetestuj może jeszcze rimmel lasting finish, w tubce o ile znajdziesz. kryje lepiej niż revlon. nie jest natomiast matujący i wymaga przypudrowania. ma też taki minus, że u niektórych może też ciemnieć.
__________________
„Większość domów wartych powyżej $250 000, ma bibliotekę – przemyśl to…”

Edytowane przez petroniuszowna
Czas edycji: 2014-03-28 o 20:28 Powód: dopisek
petroniuszowna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 08:46   #10
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez Silence_ Pokaż wiadomość
Skoro po lampce wina policzki czerwienią się to najprawdopodobniej masz problem z naczynkami.
No niestety to jest racja. Też mam tak, że po czerwonym winie wyskakują mi rumieńce i do tej pory byłam przekonana, że taka moja uroda po prostu. A naczynka? Naczynka to przecież takie popękane pajączki na twarzy...
A to nieprawda. Jeśli masz tendencję do rumienienia się to jest to właśnie cera ze skłonnością do naczynek. Zainteresuj się pielęgnacją takiej cery - mi pomogło. Oczywiście nie wyeliminowało problemu ale rumieńce są mniejsze.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:22   #11
201705121341
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 760
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
No niestety to jest racja. Też mam tak, że po czerwonym winie wyskakują mi rumieńce i do tej pory byłam przekonana, że taka moja uroda po prostu. A naczynka? Naczynka to przecież takie popękane pajączki na twarzy...
A to nieprawda. Jeśli masz tendencję do rumienienia się to jest to właśnie cera ze skłonnością do naczynek. Zainteresuj się pielęgnacją takiej cery - mi pomogło. Oczywiście nie wyeliminowało problemu ale rumieńce są mniejsze.
Też mam problemy z naczynkami a buzia nie czerwieni mi się po alkoholu, każdy jest inny po prostu

Kojarzę, że Clinique ma całą serię do skóry naczynkowej, włącznie z kryjącym podkładem, zielonym korektorem, różnymi maseczkami i żółtym pudrem który sprawia, że zaczerwienienia są mniej widoczne
201705121341 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-29, 14:27   #12
Silence_
Zakorzenienie
 
Avatar Silence_
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lincolnshire
Wiadomości: 4 734
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez kuki9 Pokaż wiadomość
No niestety to jest racja. Też mam tak, że po czerwonym winie wyskakują mi rumieńce i do tej pory byłam przekonana, że taka moja uroda po prostu. A naczynka? Naczynka to przecież takie popękane pajączki na twarzy...
A to nieprawda. Jeśli masz tendencję do rumienienia się to jest to właśnie cera ze skłonnością do naczynek. Zainteresuj się pielęgnacją takiej cery - mi pomogło. Oczywiście nie wyeliminowało problemu ale rumieńce są mniejsze.
Może nie wyraziłam się jasno. U mnie niestety cera ze skłonnością do naczynek to już cera z mapą w postaci popękanych naczynek

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Też mam problemy z naczynkami a buzia nie czerwieni mi się po alkoholu, każdy jest inny po prostu

Kojarzę, że Clinique ma całą serię do skóry naczynkowej, włącznie z kryjącym podkładem, zielonym korektorem, różnymi maseczkami i żółtym pudrem który sprawia, że zaczerwienienia są mniej widoczne
Po każdym alkoholu? U mnie po winie nie czerwieni się, ale jak na sylwestra piłam szampana to hoho - jakbym czerwonym burakiem posmarowała się
__________________


Silence_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:33   #13
kuki9
Zakorzenienie
 
Avatar kuki9
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8 420
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Cytat:
Napisane przez whiteglove Pokaż wiadomość
Też mam problemy z naczynkami a buzia nie czerwieni mi się po alkoholu, każdy jest inny po prostu
Nie twierdzę, że jak się czerwieni po alkoholu to musi być. Może się czerwienić po innych rzeczach, zmianie temperatur, gorących/pikantnych posiłkach etc.
Chodzi o to, że cera z tendencją do naczynek to nie tylko ta z pajączkami albo permanentnie czerwona.
__________________


kuki9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-29, 14:58   #14
Paula21141
Raczkowanie
 
Avatar Paula21141
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 52
Dot.: Makijaż a czerwone policzki

Właśnie zamówiłam sobie zieloną bazę . Na to mam zamiar nakładać podkład pędzelkiem . Może ten sposób będzie lepszy . Wcześniej nakładałam na te policzki zielony kamuflaż art deco na to revlon i makijaż bardzo ładnie wygląda ale niestety po tych 6 godz tak jakby zaczyna się ważyć i ścierać . Mam nadzieję ,że z bazą będzie lepiej się utrzymywał dziękuje za porady.
Paula21141 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-29 14:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:28.