Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 115 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-04-14, 22:39   #3421
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Używała któraś z was może Pilarix?
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 22:49   #3422
marysia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

ja wczoraj połknęłam 24 tabletkę 40mg curacne, dziś byłam na badaniu i alat wyszedł mi 100, a aspat 56, przy normie do 35.... też macie takie wyniki? zadzwoniłam do dermatolog i mi kazała łykać tabletkę co 2 dni, jeść lekkostrawnie w święta i we wtorek powtórzyć badania... Ehh...
marysia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 23:23   #3423
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marysia56 Pokaż wiadomość
ja wczoraj połknęłam 24 tabletkę 40mg curacne, dziś byłam na badaniu i alat wyszedł mi 100, a aspat 56, przy normie do 35.... też macie takie wyniki? zadzwoniłam do dermatolog i mi kazała łykać tabletkę co 2 dni, jeść lekkostrawnie w święta i we wtorek powtórzyć badania... Ehh...
Nie, akurat moja wątroba jest chyba z żelaza, wszystko na razie przetrzymuje.
Dbasz o swoją? Bierzesz np. hepatil? Polecam.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-14, 23:39   #3424
marysia56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Nie brałam nic dodatkowego... Kiedy dermatolog przepisywała mi receptę, to pytałam się czy brać coś osłonowego to stwierdziła, że nie widzi takiej potrzeby... A ten hepatil działa tylko osłonowo czy też regeneruje wątrobę?
marysia56 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 09:15   #3425
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
mam dokładnie to samo!! ale teraz boję się wyciskać, bo nie wiem czy wszystkie zaczerwienienia mi z twarzy zejdą, czy to już blizny (jeśli tak, to na zawsze będę miała czerwone plamy na CAŁEJ twarzy ).
jest mi smutno, co z tego że znikną pryszcze, jak moja twarz i tak będzie wyglądała jakbym miała trądzik?
to pojdziesz po 6 miesiącach do kosmetyczki a ta zrobi tak żeby zniknęły. ważne żeby nam te zmiany zniknęły i już się później nie pojawiały. ja wciąż wyglądam po nałożeniu podkładu jakbym była opalona i skóra mi schodziła... to mnie najbardziej wkurza. no i widać kropki czerwone, takie różne zmiany które mnie wkurzają. na czole mam strupka po weekendowym mega pryszczu. myślicie ze 6 miesięcy to za mało żeby z tym skończyć? nie wiem czy przyzwyczaję się życ z curacne cały rok
może rzeczywiście należę do tej grupy u której poprawę widać właśnie po 3 miesiącach....

ps- najbardziej słońca mi żal, bo lubiłam się wylegiwać a tu wakacje ida...

---------- Dopisano o 09:15 ---------- Poprzedni post napisano o 09:13 ----------

Cytat:
Napisane przez marysia56 Pokaż wiadomość
Nie brałam nic dodatkowego... Kiedy dermatolog przepisywała mi receptę, to pytałam się czy brać coś osłonowego to stwierdziła, że nie widzi takiej potrzeby... A ten hepatil działa tylko osłonowo czy też regeneruje wątrobę?
osłonowo, ja łykam, wyniki po miesiącu poszły trochę w górę ale nieznacznie.
za to żelazo mam niskie. czy to może być powód retinoidów? przy kolejnym badaniu krwi mam zrobić ferrytynę i żelazo...
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:06   #3426
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Nie, akurat moja wątroba jest chyba z żelaza, wszystko na razie przetrzymuje.
Dbasz o swoją? Bierzesz np. hepatil? Polecam.
Mok też na razie trzyma się dzielnie Mam jedynie podwyższony cholesterol i trójglicerydy

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 10:06 ---------- Poprzedni post napisano o 10:01 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Używała któraś z was może Pilarix?
Z tego co widzę to zawiera kwas salicylowy co raczej nie jest polecany podczas kuracji,dużo też od skóry źależy ale kremik ciekawy i wart zapamiętania

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 10:23   #3427
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Używała któraś z was może Pilarix?
ja używam ale tylko do rąk. jest super

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
to pojdziesz po 6 miesiącach do kosmetyczki a ta zrobi tak żeby zniknęły. ważne żeby nam te zmiany zniknęły i już się później nie pojawiały. ja wciąż wyglądam po nałożeniu podkładu jakbym była opalona i skóra mi schodziła... to mnie najbardziej wkurza. no i widać kropki czerwone, takie różne zmiany które mnie wkurzają. na czole mam strupka po weekendowym mega pryszczu. myślicie ze 6 miesięcy to za mało żeby z tym skończyć? nie wiem czy przyzwyczaję się życ z curacne cały rok
może rzeczywiście należę do tej grupy u której poprawę widać właśnie po 3 miesiącach....

ps- najbardziej słońca mi żal, bo lubiłam się wylegiwać a tu wakacje ida...
ja nawet nie nakładam podkładu :P już przestałam się zastanawiać, czy ludzie mają ochotę patrzeć na moją twarz, czy nie. ja muszę na nią patrzeć codziennie od 21 lat, to wystarczy

nie martw się, wakacje mają być brzydkie w tym roku
miow jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 11:01   #3428
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
ja używam ale tylko do rąk. jest super



ja nawet nie nakładam podkładu :P już przestałam się zastanawiać, czy ludzie mają ochotę patrzeć na moją twarz, czy nie. ja muszę na nią patrzeć codziennie od 21 lat, to wystarczy

nie martw się, wakacje mają być brzydkie w tym roku
na to właśnie liczę, że lato będzie ciemne, zimne i deszczowe
ja nakładam podkład chociaż zastanawiam się jaki to sens skoro i tak w ciągu dnia muszę kremować skórę a to sprawia, że podkład i tak scieram sama a tylko sobie nim pory zapycham... no i ja 21 lat miałam już dawno temu
a właśnie - czy są tu dziewczyny tak młode duchem jak ja, czyli po 30 -stce? delikatnie mówiąc i zaczęły leczenie retinoidami?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 12:59   #3429
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Z tego co widzę to zawiera kwas salicylowy co raczej nie jest polecany podczas kuracji,dużo też od skóry źależy ale kremik ciekawy i wart zapamiętania
Zalecił mi go derm Dlatego zdziwiłam się jak poszperałam w internecie co w tym kremiku siedzi
Cytat:
Napisane przez miow Pokaż wiadomość
ja używam ale tylko do rąk. jest super
Ha Właśnieteż stwierdziłam "Najwyżej będzie do rąk"

Kurcze, koleś chyba wie co robi zalecając mi go, ale obawy mam niemałe...

Poza tym strasznie dokucza mi suchość oka... Szczególnie wieczorem i nad ranem. Czasem potrafi mnie obudzić w nocy... Sztuczne łzy, krople ze świetlikiem niewiele pomagają
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 16:28   #3430
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marysia56 Pokaż wiadomość
A ten hepatil działa tylko osłonowo czy też regeneruje wątrobę?
Hepatil niby właśnie również regeneruje.
Z moją wątrobą jest bardzo dobrze, więc albo naprawdę działa, albo placebo.

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Poza tym strasznie dokucza mi suchość oka... Szczególnie wieczorem i nad ranem. Czasem potrafi mnie obudzić w nocy... Sztuczne łzy, krople ze świetlikiem niewiele pomagają
Jakie masz krople? Często zakraplasz oczy? Dużo czasu spędzasz męcząc wzrok (czytanie, oglądanie telewizji, komputer)? Masz wadę wzroku?
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 17:54   #3431
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
na to właśnie liczę, że lato będzie ciemne, zimne i deszczowe
ja nakładam podkład chociaż zastanawiam się jaki to sens skoro i tak w ciągu dnia muszę kremować skórę a to sprawia, że podkład i tak scieram sama a tylko sobie nim pory zapycham... no i ja 21 lat miałam już dawno temu
a właśnie - czy są tu dziewczyny tak młode duchem jak ja, czyli po 30 -stce? delikatnie mówiąc i zaczęły leczenie retinoidami?
Zgłasza się młoda duchem 30-cha:-P Leczę się od początktj roku gdyż już czas pozbyć się tej nastoletniej cery:-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 19:46   #3432
HelenaTrojańska
Rozeznanie
 
Avatar HelenaTrojańska
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 688
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jakie masz krople? Często zakraplasz oczy? Dużo czasu spędzasz męcząc wzrok (czytanie, oglądanie telewizji, komputer)? Masz wadę wzroku?
Na razie miałam sztuczne łzy, ze świetlikiem i jakieś zwykła nawilżające.
Kropię wtedy, gdy czuję potrzebę. Czyli właśnie wieczory i poranki. Komputer i czytanie tak No i wada jest, okulary noszę cały czas
__________________
20.05.2017 ŚLUBUJEMY
HelenaTrojańska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-15, 20:26   #3433
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, czy któraś z Was jeszcze niedawno skończyła kurację? Jak Wasze cery?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 08:30   #3434
vatanaya
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 90
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez marcys255 Pokaż wiadomość
Zgłasza się młoda duchem 30-cha:-P Leczę się od początktj roku gdyż już czas pozbyć się tej nastoletniej cery:-P

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
świetny komentarz.

ponad miesiąc i kończy się problem z odpadającymi skórkami... czyżby moja skóra się przyzwyczajała??
nie mam wysypki na rękach, resztę ciała i ręce smaruję rano (jak mam czas) i wieczorem - kiedy te wysypki się pojawiają i czy u każdego?
__________________
początek z Izo 14.03.2014 r.
vatanaya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 10:10   #3435
marcys255
Raczkowanie
 
Avatar marcys255
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 349
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez vatanaya Pokaż wiadomość
świetny komentarz.

ponad miesiąc i kończy się problem z odpadającymi skórkami... czyżby moja skóra się przyzwyczajała??
nie mam wysypki na rękach, resztę ciała i ręce smaruję rano (jak mam czas) i wieczorem - kiedy te wysypki się pojawiają i czy u każdego?
Ha ha:-*

Miałam tą wysypkę na rękach z dwa razy ale jak dobrze nawilżyłam to znikała po paru dniach

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
mój blog: puderniczkama.blogspot.co m.Zapraszam serdecznie
marcys255 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 14:41   #3436
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hm, mam dziwną zmianę na skórze i nie mam pojęcia co to może być. Z wierzchu nic nie widać, nawet po naciągnięciu skóry, ale za to pod palcem czuję że pod spodem coś się zebrało. Mam też mocno zaczerwienione to miejsce. Miałam już w życiu nie jednego podskórnego pryszcza, ale zawsze było go widać w jakiś sposób ( było widać okrągły kształt po naciągnieciu skóry np) i zawsze bolał, a tutaj ani nie widać niczego, ani nie boli. Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016

Edytowane przez Selavie
Czas edycji: 2014-04-16 o 14:54
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 16:52   #3437
Przemeek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 12
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

U mnie własnie mija 3 tydzień leczenia i jak narazie jestem zadowolony po 7 dniach miałem mega wysyp co mnie zdołowało, trwało to jakiś tydzień, a następnie zaczęło się goić. Dzisiaj nie jest oczywiście jeszcze jakoś zaskakująco dobrze, ale w porównaniu do tego co było 2 tygodnie temu to niebo, a ziemia. Myśle, że jeszcze kilka tygodni i będe mógł się cieszyć czystą skórą
Przemeek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 17:57   #3438
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Gratki Przemeek. Oby to było na zawsze.

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
Na razie miałam sztuczne łzy, ze świetlikiem i jakieś zwykła nawilżające.
Kropię wtedy, gdy czuję potrzebę. Czyli właśnie wieczory i poranki. Komputer i czytanie tak No i wada jest, okulary noszę cały czas
Niestety przy wadzie oczy bardziej "cierpią". I wiadomo, że czytania, kompa nie da się uniknąć. Staraj się jednak ograniczać. Piszę serio, ograniczanie czasu nadwyrężania wzroku pomaga. I zwróć uwagę na higienę wzroku (czytanie przy jasnym świetle, odpoczynki do godzinę, patrzenie na zieleń, spacery na powietrzu). A krople można stosować nawet co godzinę.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 19:16   #3439
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hm, mam dziwną zmianę na skórze i nie mam pojęcia co to może być. Z wierzchu nic nie widać, nawet po naciągnięciu skóry, ale za to pod palcem czuję że pod spodem coś się zebrało. Mam też mocno zaczerwienione to miejsce. Miałam już w życiu nie jednego podskórnego pryszcza, ale zawsze było go widać w jakiś sposób ( było widać okrągły kształt po naciągnieciu skóry np) i zawsze bolał, a tutaj ani nie widać niczego, ani nie boli. Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?
Może idz do dermatologa?Bo z tego co czytam to Twoja cera funduje niezłe niespodzianki
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 20:47   #3440
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Hm, mam dziwną zmianę na skórze i nie mam pojęcia co to może być. Z wierzchu nic nie widać, nawet po naciągnięciu skóry, ale za to pod palcem czuję że pod spodem coś się zebrało. Mam też mocno zaczerwienione to miejsce. Miałam już w życiu nie jednego podskórnego pryszcza, ale zawsze było go widać w jakiś sposób ( było widać okrągły kształt po naciągnieciu skóry np) i zawsze bolał, a tutaj ani nie widać niczego, ani nie boli. Spotkałyście się kiedyś z czymś takim?
może to jest coś podobnego do tego co miałam pod okiem podczas kuracji... smarowałam to wtedy wszystkim co się dało i nic nie pomogło. Ta zmiana zeszła sama po jakiś 8 miesiącach...
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 22:22   #3441
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez helvetet Pokaż wiadomość
Może idz do dermatologa?Bo z tego co czytam to Twoja cera funduje niezłe niespodzianki
No, nie ma to jak mieć niespodzianki po skończonej kuracji Izotekiem, która trwała 8 miesięcy :/ Ale nie traćcie wiary w swoje leczenie przeze mnie, ja jestem totalnie beznadziejnym przypadkiem - leczę trądzik 10 lat więc gdyby się to udało załatwić jedną kuracją to byłoby za łatwo.

---------- Dopisano o 22:22 ---------- Poprzedni post napisano o 22:18 ----------

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
może to jest coś podobnego do tego co miałam pod okiem podczas kuracji... smarowałam to wtedy wszystkim co się dało i nic nie pomogło. Ta zmiana zeszła sama po jakiś 8 miesiącach...
Heh, to nie jest zbyt pocieszająca nowina No nic, wizyta za 2 tygodnie, zobaczymy co w ogóle derma powie na mój wysyp po kuracji. Jeśli uzna, że to nawrót to robię od razu drugą, niestety.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-16, 23:20   #3442
helvetet
Zakorzenienie
 
Avatar helvetet
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: łóżko
Wiadomości: 4 716
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
No, nie ma to jak mieć niespodzianki po skończonej kuracji Izotekiem, która trwała 8 miesięcy :/ Ale nie traćcie wiary w swoje leczenie przeze mnie, ja jestem totalnie beznadziejnym przypadkiem - leczę trądzik 10 lat więc gdyby się to udało załatwić jedną kuracją to byłoby za łatwo.
A stosujesz odpowiednią pielęgnację? Ja bym się od razu nie pchała w drugą kuracje. Przeczekałabym, porobiła badania pod innym kątem. Może nietolerancja pokarmowa Jakiś czas temu, gdy zawzięcie czytałam o nawrotach po kuracji. Spotkałam się z opinią, że trądzik wraca z powodów hormonalnych, gdy ma się problemy z migdałkami ( ??) oraz przez gronkowiec.

Poza tym rozpoczęcie kuracji jest niebezpieczne dla zdrowia. Orgaznim jest wykonczony, musi się zregenerować. Trzymaj się, będzie dobrze
__________________
21.11.2014

25.04.2015
24.08.2018
21.08.2021

Bloggerka
helvetet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-17, 13:37   #3443
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Wiesz, nie wiem jeszcze czy to jest na pewno nawrót, minął dopiero miesiąc od zakończenia. Pogorszenie było prawie od razu odkąd odstawiłam, więc możliwe, że to taka normalizacja skóry. Pewnie jeszcze z miesiąc będę musiała poczekać, jeśli po 2 miesiącach dalej będzie się coś pojawiało to już raczej nawrót. A u mnie hormony itp w normie, jak wspominałam leczę się już 10 lat więc przerobiłam niemal wszystko
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-17, 16:21   #3444
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

selavie wiem, że tak łatwo pisać gdy nie jestem w Twojej sytuacji i nie widzę jak Twoja cera wygląda, ale ja bym czekała. Całkiem możliwe, że to efekt odstawienia leku lub właśnie Cię jakiś krem zapchał. Ja ostatnio posmarowałam się Niveą (tą klasyczną, niebieską) bo akurat miałam ją pod ręką i na drugi dzień pojawiły się 4 małe krostki wiec mnie zapchała.
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-17, 21:59   #3445
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

W zasadzie mi też wydaje się, że to efekt odstawienia, moja skóra miała sporo przemian po zakończeniu kuracji. Zmienił się koloryt, wielkość porów, zrobiła się bardziej sucha, na rękach pojawiła mi się wysypka więc widziałam, że coś tam się dzieje. Może mam wysyp dlatego, że nie miałam go na początku. No nie wiem, ale jak tak patrze na swoją cerę, która poza tymi wypryskami nie ma w ogóle sebum i jest gładka w dotyku to trudno mi uwierzyć, że to jest podłoże dla trądziku. W sumie to trądzik sie bierze z łojotoku, a ja mam wręcz wysuszoną skórę.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 13:10   #3446
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez allex11 Pokaż wiadomość
może to jest coś podobnego do tego co miałam pod okiem podczas kuracji... smarowałam to wtedy wszystkim co się dało i nic nie pomogło. Ta zmiana zeszła sama po jakiś 8 miesiącach...
Miałam to samo. Wyskoczyło gdzieś w 3-4 miesiącu na policzku. Nie było widoczne, ale pod palcem czułam, ze jest gruda i to wielkości ziarnka grochu. TEż schodziło kilka miesięcy. W sumie z powodu tego głupola derma przedłużyła mi kurację o miesiąc. Sama nie zauważyłam, kiedy to diabelstwo się wchłonęło
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-18, 21:11   #3447
miow
Przyczajenie
 
Avatar miow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 16
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej wszystkim dostalam od dermy swietny specyfik na sucha skore glowy! Cerkogel30 - zel z 30% mocznika, teoretycznie powinno sie go aplikowac ile razy sie chce i po 30 min 'wyczesac miekka szczotka'. Nie mam miekkiej szczotki, nie chce mi sie go nakladac 2 razy dziennie (jak derma zalecila) ale powiem wam, ze nakladam go jak siedze w domu i zostawiam, lub troche przeczesuje grzebieniem. Tuz po aplikacji od razu czuje sie ulge! Przy czesaniu nie czulam juz tego swedzenia i pieczenia, wlasciwie nie czulam tego az do rana i posmarowalam dzis tylko prewencyjnie. Mi zel wlosow w ogole nie przetluszcza, nie widac go, tylko w niektorych miejsach czuc ze wlosy troche sie kleja . Jestem zachwycona, szczerze polecam! Od wypadania dostalam jakies saszetki amocon, zobacze jak zadzialaja, bo na razie trudno stwierdzic. pozdrawiam

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
miow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 09:57   #3448
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny jakiego kremu nawilżającego używacie? Bezskutecznie próbuje znaleźć coś z prostym składem bez zapychaczy :/
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 13:34   #3449
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny jakiego kremu nawilżającego używacie? Bezskutecznie próbuje znaleźć coś z prostym składem bez zapychaczy :/
mi się kończy cetaphil i planuję kupić Alantandermoline krem lekki. Mam nadzieję, że się nada i nie będzie zapychał. Ponoć też fajny pod makijaż

ps: Wesołych Świąt wszystkim

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2014-04-19 o 13:35
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-04-19, 15:21   #3450
maszzwidyyy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 33
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dzisiaj kupiłem Mediderm, ciekawe czy się sprawdzi Macie za to jakieś rady na zaczerwienioną całątwarz? Czasem wyglądam jak burak, nie mówię tylko o zmianach trądzikowych ale też o zdrowej skórze Krem nawilżający od Loreala średnio pomaga, skóra świeci się po nim dość widocznie..
maszzwidyyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:56.