Problemy i pielęgnacja cer suchych, naczynkowych, wrażliwych, alergicznych - Strona 79 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Czy jesteś za usunięciem kompozycji zapachowych z kosmetyków na rumień i naczynka?
TAK 21 87,50%
NIE 3 12,50%
Głosujący: 24. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-05, 15:02   #2341
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
fruity, a po co używałaś, przecież masz świetną cerę
Ja mam tutaj z Was pewnie cere w najgorszym stanie. Naczynka na calym nosie, policzkach, brodzie, staly rumien plus wypryski. Moze juz mam nawet tradzik rozowaty, a tego nie wiem.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 15:57   #2342
kingusia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: półwysep helski
Wiadomości: 8
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

kochane mam do was pytanie mam cere mieszana i mam maseczke w domu nawilzajaca i oczyszczajaca.. i mam w zwiazku z tym pytanie czy moge ich uzyc w ciagu jednego dnia : najpierw oczyszczajaca a potem nawilzajaca? zastawanawiam sie nad tym wlasnie ...
kingusia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 19:57   #2343
sweetpoison1991
Raczkowanie
 
Avatar sweetpoison1991
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 466
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzuewczyny mam takie moze troche glupie pytanie ale czy przyjmowanie beta karotenu szkodzi naczynka czy wplywa jakos na nie?
__________________
*ODCHUDZAM SIĘ :
Start 65...64...63...62...61...60...59...58...57...56 ...55

*ZAPUSZCZAM WŁOSY I JE PIELĘGNUJE

*DBAM O CERE

*WALCZE Z CELULITEM I ROZSTĘPAMI

*UŚMIECHAM SIĘ
sweetpoison1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 07:41   #2344
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez sweetpoison1991 Pokaż wiadomość
Dzuewczyny mam takie moze troche glupie pytanie ale czy przyjmowanie beta karotenu szkodzi naczynka czy wplywa jakos na nie?
Przyjmowanie karotenu jest nawet polecane przy problemach z naczynkami, ponieważ skóra lepiej przygotowana jest na kontakt ze słońcem.
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 09:16   #2345
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Powoli dojrzewam do zabiegu laserowego zamykania naczynek. Zorientowałam się jęśli chodzi o ceny, byłam już na konsultacji dermatologicznej i nadal się boje, że coś pójdzie nie tak, albo zabieg nic nie da Czy ktoś z Was również ma w planach jesienne zamykanie naczynek Razem zawsze raźniej

BTW: Może macie jakiś sprawdzony gabinet w Krakowie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 10:39   #2346
waq
Rozeznanie
 
Avatar waq
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 856
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja będę się przymierzać do zamykania na nosie, ale to już raczej na wiosnę Milka19, daj znać jak będzie już po zabiegu
waq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 10:45   #2347
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja mam w planach gdzies w Pazdzierniku. Ja sie za bardzo nie boje, bo u mnie ta choroba juz tak daleko zaszla, ze wierze, ze moze byc tylko lepiej. No chyba, ze nie byloby zadnego rezultatu, ale watpie.
Ja pewnie bede musiala taki zabieg robic i na wiosne i na jesien i tak juz do konca.
U mnie wystarczy dmuchniecie nosa i juz mam widoczne naczynka.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 10:59   #2348
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Ja mam w planach gdzies w Pazdzierniku. Ja sie za bardzo nie boje, bo u mnie ta choroba juz tak daleko zaszla, ze wierze, ze moze byc tylko lepiej. No chyba, ze nie byloby zadnego rezultatu, ale watpie.
Ja pewnie bede musiala taki zabieg robic i na wiosne i na jesien i tak juz do konca.
U mnie wystarczy dmuchniecie nosa i juz mam widoczne naczynka.
Fruity, czy mogłabyś wkleić swoje zdjęcie? Oczywiście, może to być sam policzek dla zachowania anonimowości
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:01   #2349
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Na MM jest sporo moich zdjec, ale tylko z makijazem. Bez raczej nie bede tutaj wstawiala.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:16   #2350
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Na MM jest sporo moich zdjec, ale tylko z makijazem. Bez raczej nie bede tutaj wstawiala.
Fruity, patrząc na twoje zdjęcia trudno znależć jakąś wade Wygląda, jakbys miała idealną cere Masz bużke jak pupcia niemowalaka Jeśli zmyjesz makijaż i twoja cera nie wygląda już tak pięknie, to uwierz mi, nikt nie ma idealnej cery i z każdym rokiem będzie coraz gorzej, niestety
Ale moim zdaniem nie masz się czym martwić Cera w 90% idealna nie jedna z nas by o takiej marzyła

P.S. makijaż nuralny jest boski
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 11:32   #2351
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dziekuje! Nie zdjeciach z makijazem na szczescie nie widac moich problemow. Ale w rzeczywistosci jest troche inaczej. Ale ja sie nad soba nie uzalam, trudno. Mam taka cere i nie inna, odziedziczylam po tacie i musze z tym jakos zyc. Tylko, ze u niego wyszly naczynka dopiero grubo po 30 stce. A mi jak zaczelam brac pigulki anty. i nie wiedzialam, ze to od tego. Od tego swinstwa tez mi polowa wlosow wypadla. To naprawde nie przesada. Ja mialam kiedys tyle wlosow, ze fryzjer sobie z nimi nie radzil, a teraz wszedzie przeswituje glowa. Nie biore pigulek juz 3 lata, bralam niecale 3 i to rozne. Skutki niestety sa nieodwracalne.
Szkoda tylko, ze wiekszosc lekarzy nic o takich skutkach nie mowi. Napewno nigdy w zyciu bym ich wtedy nie brala.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 11:50   #2352
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja też przez 3 lata brałam tabletki I napewno również w dużym stopniu osłabiły moje naczynka. Już 5 lat nie biore i nigdy do nich nie wróce
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:18   #2353
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

ja tez biore beta-karatone mam nadzieje ze pomoze
tabletki anty wpradzie mi pomagaly, ale alam sie innych skutkow

Dla pocieszenia ja powiem, ze mi nawet w makijazu widac problemy na buzi, wiec fruity uwierz, ze ja mam gorzej
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:24   #2354
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

To ze na zdjeciach nie widac nic w makijazu, to nie znaczy ze w rzeczywistosci tak nie jest.
Ale dla mnie rumien na policzkach nawet nie wyglada zle. (tylko ze jest nieprzyjemny w uczuciu) Tylko te naczynka widac. No ale zdam relacje czy udalo sie je zamknac.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:24   #2355
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez waq Pokaż wiadomość
Ja będę się przymierzać do zamykania na nosie, ale to już raczej na wiosnę Milka19, daj znać jak będzie już po zabiegu
No jak już dojrzeje do tej decyzji i spadnę, znaczy wpadnę na zabieg to się pochwalę jego wynikami Ostatnio się zoracuje, więc moja cera jest podrażniona i nie wiem czy czasem taki stan cery i ogólnie używanie kwasów nie dyskwalfikują mnie do zabiegu W końcu po będę musiała bardziej troszczyć się o cere i wtedy nie wiem co z kwasami. Nie chce ich odstawiać, zwłaszcza teraz kiedy dopiero zaczęłam... Zobacze co mnie bardziej zacznie dobijać czy naczynka czy trądzik

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
U mnie wystarczy dmuchniecie nosa i juz mam widoczne naczynka.
Wierz mi, że chciałabym żeby dmuchnięcie spowodowało widoczność naczynek. One są widoczne cały czas, czy dmucham czy nie
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:32   #2356
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Zle mnie zrozumialas. Ja juz kiedys sobie zamykalam naczynka i wydmuchalam raz nos (a ja codziennie dmucham jakies 10razy) i juz mialam spowrotem naczynka.

Ja kwasy odstawilam juz kilka miesiecy temu ze wzgledu na zabieg.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 12:47   #2357
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Friuty, powiem ci, ze nie chce mi się wierzyć, ze masz tak duże problemy z cerą Nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki nie są w stanie zdziałać cudów. Moim zdaniem troszkę wyolbrzymiasz. Skoro z makijażesz masz wręcz idealną cere, to znaczy, ze bez niego jest po prostu troszkę gorzej- a to jest normalne! Źle jest wtedy, kiedy żaden makijaż nie jest w stanie zakryć niedoskonałosci naszej cery! I nawet z nim, nasza cera nie wygląda najlepiej!
Także głowa do góry, nie jest źle!!!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 13:02   #2358
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Naczynka nie jest wcale trudno zakryc. Mi duza ilosc mineralow EM wystarczy. Przynajmniej dopoki nie wydmucham nosa. A jak moj rumien staly rozowy przemienia sie w rumien czerwony piekacy, to tez nic nie zakryja.
Nie bede sie o to sprzeczac czy jest zle czy nie, bo ja wiem jak jest. Mozecie wierzyc lub nie, ale na zywo nie widzialam nikogo, kto by mial tyle widocznych naczynek i taki rumien jak ja.
Ale jak pisalam, mnie to nie doluje. Nauczylam sie z tym zyc, tym bardziej, ze nie da rady inaczej, bo choroby nie zmienie.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 13:04   #2359
Milka19
Zakorzenienie
 
Avatar Milka19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 8 446
Smile Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Cytat:
Napisane przez fruity Pokaż wiadomość
Zle mnie zrozumialas. Ja juz kiedys sobie zamykalam naczynka i wydmuchalam raz nos (a ja codziennie dmucham jakies 10razy) i juz mialam spowrotem naczynka.

Ja kwasy odstawilam juz kilka miesiecy temu ze wzgledu na zabieg.
No i właśnie tego najbardziej się boje. W sumie z jednej strony zdaje sobie sprawę, że nic nie trwa wiecznie i taki zabieg pewnie trzeba będzie co jakiś czas powtarzać, zwłaszcza jak ma się genetycznie uwarunkowaną cerę naczynkową A u Ciebie zaraz po zabiegu naczynka były ładnie pozamykane czy jakieś się uchowały

madzia.a makijaż makijażem, ale odpowiednie światło, ustawienia przesłony, migawki i wartość iso też potrafią zdziałać cuda
Milka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-06, 13:05   #2360
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

o jakich minerałam EM piszesz? Czy one dobrze zakrywają naczynka?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-06, 13:13   #2361
fruity
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Frankfurt nad Odra
Wiadomości: 2 506
Wyślij wiadomość przez ICQ do fruity GG do fruity
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Ja wtedy zamykalam taka igelka u kosmetyczki. Byly pozamykane, ale wieczorem wydmuchalam nos nie bardzo ostroznie i juz sie pojawialy nowe.

Ja maluje sie Everyday Minerals. Nie zawsze uzywam ich Mint concealer, ale ostatnio tak, zeby rumien troche ochlodzic. I ja naprawde sporo ich podkladu uzywam tym pedzlem flat top. A tam gdzie mam widoczne naczynka to palcem daje duzo tego podkladu i leciutko rozcieram.
Trzyma sie dopoki nie wydmucham nosa. Ale wtedy to tylko wokol nosa widac naczynka, to mi tak nie przeszkadza nawet.
Wiadomo, ze to nie jest kamuflaz. Ale ja nawet nie chce kamuflazu. Mineraly sa przynajmniej lekkie, nawet jak duzo ich uzyje. A uzywam naprawde sporo.
Ale zakrywaja na tyle, ze czuje sie w swojej skorze dobrze.
__________________

..::..
Yesterday is history, tomorrow is a mystery, but today is a gift, that´s why it is called the present..::..


fruity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 07:18   #2362
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

również polecam wszystkim osobom z tr i rumieniem podkłady mineralne.
Jakiś czas temu żaliłam się tutaj, że żaden podkład nie trzyma mi się skóry, wszystko się wałkuje, waży, spływa.
NO a potem odkryłam minerałki. Teraz używam L'oreala a więc podkład pseudomineralny ale mam też bare minerals. To dla mnie najtrwalsze podkłady na ziemi. Na mojej skórze nawet sławny rewlon nie trzymał się długo, ważył na nosie. A tutaj nic. Na lato minearły są idealne.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 08:32   #2363
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

dziewczyny, czy możecie podać linki do tych podkładów? Bo nie wiem za bardzo czego szukać?
Czy są jakieś tańsze podkłady z minerałami? Oraz czy nadają się do cery suchej?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:14   #2364
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

madzia.a - jak najbardziej nadają się do suchej skóry, ja mam suche poliki a resztę tłustą i jest ok.
Ten podkład pseudomineralny podkreślam , którego obecnie używam to ten:
http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=18928

Poza tym są wątki:
o everday minerals :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=271653

i minerałach w ogóle:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=99827

Polecam chociaż spróbować, jest tego tyle że każdy powinien znaleźć coś dla siebie.
Jest też Rhea - kosmetyki mineralne, są na allegro, ale mnie nie pasują.



Aha, ceny są różne w zależności od firmy, ale nie są wygórowane.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:25   #2365
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Z minralalmi jest ten problem ze sie nie da ich nalozyc na filtr. trzeba je wciarac w sucha skore, a ja po filtrze mam tlusta warstewke, ktora musze zamtowic. Na taka skore mineraly nanosze sie nie rozno no i wcieranie powoduje scieranie filtra, a same mineraly nie dadza takiej duzej ochrony jak filtr. Ja zrezygnowalam. Dodatkowo cera mi sie zaczela mocniej przetluszczac pod nimi.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:27   #2366
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Dzięki za linki! Zaraz zabieram się za czytanie
Czyli te podkłady mineralne sa bardziej kryjące niż normalne?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:35   #2367
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

one są róźne, w zależności od firmy i formuły. Oprócz tego możesz sama zdecydować czy chcesz więcej czy miej krycia używając odpowiedniej ilości pudru.
Ja nie lubię superkrycia ale można zrobić też lalkę jak z photoshopa.
Poczytaj, zamów próbki, spróbuj. Jedna rada: potrzebny jest fajny pędzel. Na początku minerały nie przypadły mi do gustu, właśnie dlatego że nie miałam odpowiedniego pędzla. Teraz nakładam pędzelkiem załączonym do L'oreala - niby nie bardzo on profesjonalny - ale dla mnie okazał się ok.

Z minerałami fajne jest też to że jest cała masa róźnych odcieni, nie ma siły żeby nie dobrać idealnego dla siebie.



Aha - co do filtra, ja mam teraz Avene i jest ok pod minerały, wcale nie wcieram na suchą skórę, chociaż rzeczywiście pędzelkiem trzeba pomachać i można naruszyć tę warstwę filtra.
Ale ponieważ ja miałam spory problem z doborem zwykłego podkładu , to dla mnie minerały to dobre rozwiązanie.
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 09:54   #2368
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

Jeśli chodzi o pędzle... wiesz, moje naczynka są bardzo wrażliwe i pędzle bardzo podrażniają mi cere. Dlatego nigdy nie używam pędzli w środkowej części twarzy (nos i policzki) używam jedynie na czoło, kosci policzkowe i brode.
Ostatnio kupiłam podkład Rimmel Recover i również bardzo bałam się, że drobinki rozświetlające będą mnie podrażniać. Przy cerze naczynkowej nie można nawet używać najłagodniejszych peelingów ziarnistych, jedynie enzymatyczne.
Przyznaje, że nigdy nie interesowałam się co to takiego kosmetyki mineralne
Ale czy one nadają się do cery suchej? Czy podkreślają suche skórki?
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:31   #2369
adomajka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 216
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

a ja czasami uzywam drobnoziarnistych i powiem szczerze, ze buzia bardziej piecze mnie po enzymatycznym

mineraly ja tez bede zamawiac z everyday mineral... moze skusze sie tez na pedzel od nich. Ceny rzeczywiscie nie sa wygorowane, a jak ma pomoc to czemu nie

co do loreala, tez uzywalam, ale buzia mi sie po nim swiecila, choc krycie naprawde godne polecenia

Madzia- tam jest tez seria do cery suchej z tego co kojarze
adomajka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-07, 10:34   #2370
musicman
Zadomowienie
 
Avatar musicman
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 1 806
Dot.: Problemy, pielęgnacja i kuracje dla cer suchych, naczynkowych, wrażliwych. ZBIO

madzia.a - ja mam ciągle problem z suchymi skórkami i tylko podkłady mineralne mi się sprawdzają.
Aha, a co do pędzli , też mi se wydawało że moja skóra tego nie zniesie ale o dziwo jest ok .
musicman jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-03-14 12:57:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.