Zmarszczki w bardzo młodym wieku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-09-14, 12:23   #1
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262

Zmarszczki w wieku 18 lat :(


Jak w tytule.Mam dopiero 18 lat,a już mam zmarszczki mimiczne.Występują one wokół oczu,najbardziej je widać gdy się uśmiecham.Nie są głębokie,ale nie tak powinna wyglądać skóra 18-latki Widoczne również mam dwie kreski zmarszczek w bruzdach nosowo-wargowych.Zauważyła je moja mama i również kilka osób z mojego otoczenia.
Szczerze mówiąc moja skóra wokół oczu wygląda jak u 30 latki.Co możecie na to polecić?
Zaznaczam też,że chciałabym zwalczyć lub przynajmniej zahamować rozwój tych zmarszczek za pomocą klasycznej pielęgnacji,a nie naturalnej.Niestety po 3 latach czytania składów i uważania na to co kładę na siebie,odechciało mi się starać w ten sposób,bo jednak nie widziałam różnicy w efektach.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 12:47   #2
Fuxia83
Zadomowienie
 
Avatar Fuxia83
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 1 598
Dot.: Zmarszczki w wieku 18 lat :(

To pewnie sprawa genetyczna, masz zmarszczki mimiczne.
Ja sama sie z tym mecza ale jestem starsza od ciebie o 10 lat

moze uzywac kremow z witamina C slyszalam ze te sa najlepsze na pierwsze oznaki zmarszczek, no i peelingi kwasowe i mikrodermobrazja - ale tych nie robi sie wokol oczu

Mnostwo dziewczyn ma zmarszczki wokol oczu przypatrz sie kolezanka a sama to zauwazysz, nie wiem jak to jest jak sie ma 18 lat juz tego nie pamietam u siebie :P

Slyszalam ze dobrze na skore wplywaja tez masaze twarzy, takie profesjonalnie wykonane ktore pozwalaja na swobodny przeplyw limfy itp ogolnie pobudzajace krazenie pod skora

No i stosuj wysokie filtr na twarz bo slonce to najlepszy przyjaciel zmarszczek!!!
__________________
Fuxia83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 15:06   #3
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Zmarszczki w wieku 18 lat :(

Nie wiem czy to by Ci pomogło ale jak ja miałam taki problem to stosowałam maść ochronną z wit A (ma działanie odżywcze wit A) i masło shea. Skóra mi się nawilżyła i wygładziła. Ale ja miałam ją przesuszoną i dlatego zmarszczki było widać, więc nie ręczę że tobie to pomoże...
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-14, 22:51   #4
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Zmarszczki w wieku 18 lat :(

Cytat:
Napisane przez Fuxia83 Pokaż wiadomość
To pewnie sprawa genetyczna, masz zmarszczki mimiczne.
Ja sama sie z tym mecza ale jestem starsza od ciebie o 10 lat

moze uzywac kremow z witamina C slyszalam ze te sa najlepsze na pierwsze oznaki zmarszczek, no i peelingi kwasowe i mikrodermobrazja - ale tych nie robi sie wokol oczu

Mnostwo dziewczyn ma zmarszczki wokol oczu przypatrz sie kolezanka a sama to zauwazysz, nie wiem jak to jest jak sie ma 18 lat juz tego nie pamietam u siebie :P

Slyszalam ze dobrze na skore wplywaja tez masaze twarzy, takie profesjonalnie wykonane ktore pozwalaja na swobodny przeplyw limfy itp ogolnie pobudzajace krazenie pod skora

No i stosuj wysokie filtr na twarz bo slonce to najlepszy przyjaciel zmarszczek!!!
Właśnie możliwe,że to genetyka,bo moja babcia bardzo szybko miała zmarszczki
Są opinie,że nie powinno się używać kremów przeciwzmarszczkowych gdy nie ma się jeszcze poważnych zmarszczek,jednak wydaje mi się że lepiej zapobiegać,niż leczyć.

Obecnie używam emulsji Ava Mustela przeciwzmarszczkowa.Czy to nie jest zbyt ciężki krem jak na moją skórę?
Jakie kremy znasz i polecasz z witaminą C?

@Agnieszka987,niestety to nie kwestia przesuszenia skóry.Mam cerę normalną,lekko przetłuszczającą się tylko na nosie i czole,po całym dniu w makijażu.
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 10:45   #5
Zanthia
Zadomowienie
 
Avatar Zanthia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 1 164
Dot.: Zmarszczki w wieku 18 lat :(

W Polsce i chyba ogólnie w Europie jest jakieś głupie przeświadczenie, że jak nie masz 35 lat, to nie masz co myśleć o zmarszczkach - przynajmniej tak myślą producenci kosmetyków i nie robią kremów dedykowanych młodszym osobom. Warto pomyśleć o kosmetykach Azjatyckich.

Nie sądzę, żeby ta Ava miała Ci zaszkodzić, chyba że akurat masz tłustą skóre, wtedy możę ją obciążyć.

Ja jestem troszkę starsza niż ty i za późno zajęłam się zmarszczkami na czole, czy pod oczami, ale udało mi się zlikwidować bruzdy nosowo-wargowe dzięki nawilżaniu i ochronie skóry [ combo SKIN79 Sue Hydrating Gel + wygładzający krem ziaji ].

Oprócz kremów i kosmetyków z Vit. C zwróć uwagę na te z Vit. E - Body Shop ma dwie takie linię, dość drogie, ale np. serum jest warte swojej ceny IMO.

A, i tak na sam koniec - nawilżanie od wewnątrz - pij dużo wody, możesz wspomagać się suplementami typu capivit
Zanthia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 16:54   #6
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Witam. Mam 19 lat, a jakieś 2 miesiące temu pojawiły mi się małe zmarszczki na czole i pod oczami. Zwykle latem nie wychodzilam zbyt często, ale tego lata wychodzilam na slonce, niestety bez zadnego filtru itp. na 2-3 godziny dziennie przynajmniej raz w tygodniu a niejednokrotnie każdego dnia w tygodniu. Dlatego też łącze te zmarszczki z przesuszeniem i promieniami UV. Mialam takze rowniez pojawily sie w te wakacje chyba tez od slonca, takie pionowe zmarszczki miedzy piersiami, ale smarowalam piersi i nadal smaruje codziennie kosmetykiem nawilzajaco ujedrniajacym i juz zniknęly. Natomiast zmarszczki na czole mimo ze od okolo 2 tygodnia wrzesnia codziennie je nawizlam minimum 3 razy, ciągle są widoczne. Zalezy mi na szybkim ale bezpiecznym i zdrowym pozbyciu sie ich bo za tydzien w poniedzialek zaczynam studia, wiadomo, nowe osoby itp. to chce zrobic dobre wrażenie... Jesli mozecie mi poradzic jakis niedrogi krem a najlepiej maseczke domowej roboty ktorą robiąc codziennie przez 5-6 dni usune te zmarszczki, to bede bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam!!
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 17:00   #7
Nemme
Raczkowanie
 
Avatar Nemme
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 370
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Zmarszczek nie da się usunąć za pomocą kremów i maseczek
Możesz je intensywnie nawilżać, stosować naturalne maseczki z miodu na przykład, żeby je spłycić, ale takimi metodami się ich nie pozbędziesz. Tutaj tylko pozostaje medycyna estetyczna

Też się nabawiłam lekkich zmarszczek na czole od słońca, staram sie je dobrze nawilżać od zewnątrz i wewnątrz (piję dużo płynów). Niestety - nie zniknęły, ale się lekko spłyciły, widać je tylko z bliska.
Nemme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-24, 17:46   #8
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Po 1: nawilżanie. Ja jestem bardzo zadowolona z odżywczego żelu hilauronowego z BU połączonego z serum granat (link w podpisie). Ale w 5-6 dni to Ci co najwyżej przesyłka dojdzie. A tak to może jakiś krem z AA z kwasem hilauronowym (chyba coś takiego mają).
Po 2: maseczka nawilżająco-dotleniająca ze spiruliny. Możesz zamówić na ZróbSobieKrem.
Po 3: pij 2 litry płynów dziennie (najlepiej świeże, warzywne i owocowe soki, herbatę zieloną,białą,czerwoną, wodę mineralną).
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 17:58   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Po 1: nawilżanie. Ja jestem bardzo zadowolona z odżywczego żelu hilauronowego z BU połączonego z serum granat (link w podpisie). Ale w 5-6 dni to Ci co najwyżej przesyłka dojdzie. A tak to może jakiś krem z AA z kwasem hilauronowym (chyba coś takiego mają).
Po 2: maseczka nawilżająco-dotleniająca ze spiruliny. Możesz zamówić na ZróbSobieKrem.
Po 3: pij 2 litry płynów dziennie (najlepiej świeże, warzywne i owocowe soki, herbatę zieloną,białą,czerwoną, wodę mineralną).
Piję nawet wiecej bo pije 3 szklanki dziennie ziol, sa one mega gorzkie (piołun głównie) przez co kazda szklanke ziol popijam potem szklanką 100% soku jablkowego lub pomaranczowego, no a do tego jeszcze jeszcze normalnie czy popijam tabletki itp. Co do kremów to czy są one testowane na zwierzętach?
I znasz może jakiś przepis na maseczkę domowej roboty ze skladników które wiekszosc ma zawsze w domu?
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:38   #10
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Oj nie wiem czy są testowane na zwierzętach...

A po co pijesz herbatki z piołunem??

Może maseczka z łyżeczki miodu + kilka kropli soku z cytryny?
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-24, 18:49   #11
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Uzywalam miodu + cytryna + jajko + mleko na wlosy polecone od kolezanki na wlosy i widzialam dobre efekty. Ale dlaczego miod + cytryna na skóre? Tzn nie czepiam sie czy cos tylko chodzi mi o jakiej merytoryczne uzasadnienie (takie naukowe, nie ze bo cytryna to i tamto itp)
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-25, 07:47   #12
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Haha naukowego Ci nie znajdę :P Ale miód dobrze odżywia skórę (podobno) a cytryna rozjaśnia skórę (podobno) :P
A, teraz zauważyłam, że zapomniałam do tego dopisać płatki owsiane (rozjaśniają). Czyli płatki owsiane, troche mleka (zwęża rozszerzone pory), troche miodu i kilka kropli soku z cytryny. Myślę, że będzie fajnie działać.

Zresztą multum maseczek naturalnych masz tu KLIK
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-25, 21:52   #13
Mothernight
Raczkowanie
 
Avatar Mothernight
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: NDM
Wiadomości: 212
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Wszystko zależy jakiego typu to są zmarszczki,czy mimiczne czy środowiskowe.Mimicznych nie zlikwidujesz i mogą wystąpić wcześnie jeśli masz ekspresyjną mimikę twarzy.Środowiskowe powstają na skutek złej pielęgnacji,opalania,pale nia itp.Jeśli to są drobne,niewielkie zmarszczki spowodowane wysuszeniem,to można je wygladzić.Ale żadne maseczki z miodem i cytryną,tylko dobry krem z kwasem hialuronowym,retinolem,ko lagenem,wit.C i E.Nie zaszkodzi również serum.A przed następnym urlopem również suplementy z antyoksydantamiA zmarszczki na dekolcie powstają również od ściskania piersi stanikami,które mają je przybliżyć.
Mothernight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-29, 19:09   #14
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Zmarszczki w bardzo młodym wieku

Cytat:
Napisane przez Mothernight Pokaż wiadomość
Wszystko zależy jakiego typu to są zmarszczki,czy mimiczne czy środowiskowe.Mimicznych nie zlikwidujesz i mogą wystąpić wcześnie jeśli masz ekspresyjną mimikę twarzy.Środowiskowe powstają na skutek złej pielęgnacji,opalania,pale nia itp.Jeśli to są drobne,niewielkie zmarszczki spowodowane wysuszeniem,to można je wygladzić.Ale żadne maseczki z miodem i cytryną,tylko dobry krem z kwasem hialuronowym,retinolem,ko lagenem,wit.C i E.Nie zaszkodzi również serum.A przed następnym urlopem również suplementy z antyoksydantamiA zmarszczki na dekolcie powstają również od ściskania piersi stanikami,które mają je przybliżyć.
Nie mam takiego stanika.
Co do kremu kupiłam oliwkowy ziaji z koenzymem q10 przeciw zmarszczkom. Jest dla 30+ wiec strasznie glupio mi go uzywac.. co do rodzaju zmarszczek to raczej są od przesuszenia bo pojawily sie w te wakacje kiedy duzo wychodzilam na slonce bez zadnego filtra itp... jest tez krem ziaji z retinolem przeciw zmarszczkom (odpowiada mi ta firma bo wiem ze nie testuja na zwierzetach a ich produkty sa zwykle skuteczne). Mam go tez zakupic i stosowac na zmiane z tym oliwkowym?(tera zstosuje ogorkowy ziaji na zmiane z tym oliwkowym przeciw zmarszczkom)
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:17   #15
blackmail90
Przyczajenie
 
Avatar blackmail90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Zmarszczki u 22-latki .

Witam ! Jestem młodą osobą, a pd moimi oczami tworzą się zmarszczki. Problem tkwi w tym, iż nie są to zmarszczki mimiczne, które powstają naturalnie i nie powinny spędzać mi snu z powiek. Pod oczami tworzą mi się zagięcia, które obserwuję u kobiet grubo po 40-tce Totalnie nie wiem co z tym robic, używam kremów pod oczy, dbam o cerę i naprawdę brakuje mi juz pomysłów. Bardzo obniża to moją samoocenę, wyglądam staro.

Wklejam zdjęcia by zobrazować swój problem.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oko.jpg (45,2 KB, 366 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oko2.jpg (36,1 KB, 288 załadowań)
blackmail90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:27   #16
Fisiasia
Rozeznanie
 
Avatar Fisiasia
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 846
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

to sa tak zwane kurze lapki, ja osobiscie mam 24 lata i rowniez posiadam je od kilku lat... tez nie mam pomyslow na "walke" z nimi, bo sama tez dbam o cere i jej systematyczne nawilzanie... moze to tylko i wylacznie geny... moze inne wizazanki sie wypowiedza...
Fisiasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 11:37   #17
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Od paru lat już też takie mam, a jestem 21-latką Taka uroda, nie ma co się tym przejmować, to tylko zmarszczki Według mnie dodają uroku (tak jak mimiczne, których też mam dookoła oczu masę, oj masę), nie lubię wyprasowanych twarzy.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 12:27   #18
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Cytat:
Napisane przez blackmail90 Pokaż wiadomość
Witam ! Jestem młodą osobą, a pd moimi oczami tworzą się zmarszczki. Problem tkwi w tym, iż nie są to zmarszczki mimiczne, które powstają naturalnie i nie powinny spędzać mi snu z powiek. Pod oczami tworzą mi się zagięcia, które obserwuję u kobiet grubo po 40-tce Totalnie nie wiem co z tym robic, używam kremów pod oczy, dbam o cerę i naprawdę brakuje mi juz pomysłów. Bardzo obniża to moją samoocenę, wyglądam staro.

Wklejam zdjęcia by zobrazować swój problem.

Jeśli chodzi o tą krechę po okiem to nie ma się czym przejmować! Taką po prostu masz w tym miejscu skórę. U mnie to się zaczęło pojawiać w wieku 11 lat! Ale nie pogłębiło się od tego czasu ani nic. Jeśli bardzo Ci to przeszkadza to nakładaj pod oczy korektor rozświetlający.
Dodam, na pocieszenie, że na przykład w Azji taka zmarszczka pod okiem uchodzi za coś bardzo uroczego i specjalnie ją sobie rysują. Widzisz, wszystko zależy od punktu widzenia.
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 19:17   #19
blackmail90
Przyczajenie
 
Avatar blackmail90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy ta skóra pod oczami zagina mi się już od dawna, od kiedy pamiętam miałam z tym problemy. Zastanawiam się czym to jest spowodowane. Moja skóra pod oczami jest mega cienka i deliakatna. Skóra w tym miejscu zagina mi się w nocy, kiedy policzek spoczywa na poduszce. Zastanawiam się co robic, by te zagięcia mi się nie pogłębiały, bo mam wrażenie że tak się dzieje niestety :/ Spanie na plecach nie wchodzi w grę, nie jestem w stanie zasnąć w tej pozycji :/
blackmail90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-21, 20:25   #20
_malayka
Zadomowienie
 
Avatar _malayka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 056
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Faktycznie są widoczne - najwyraźniej masz taką mimikę, że sprzyja utrwalaniu się takich kresek.

Polecam picie duuużej ilości wody. I zainwestowanie w bardzo dobry krem/serum pod oczy. W Twoim wieku jeszcze większość zmarszczek można wyprasować - odpowiednim nawilżeniem (wodą i kremami).
__________________

Wszystko jest piękne, nawet na pewno, jeśli się ma te dwadzieścia parę lat. Wtedy są złudzenia i miłość – i wszystko jest do zdobycia, bo właśnie te głupie dwadzieścia lat.






_malayka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 09:41   #21
blackmail90
Przyczajenie
 
Avatar blackmail90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 8
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

To nie jest kwestia mimiki niestety. Zagięcia tworzą mi się podczas snu, kiedy policzek spoczywa na poduszce i tworzy się zagięcie pod okiem :/ nie potrafię spać na plecach, by tego uniknąć. Obawiam się, że nie uda mi się wyprasować tych zmarszczek, a problem będzie się pogłębiał.

Mogłybyście polecić mi jakieś dobre kremy pod oczy albo jakieś serum? Może powinnam stosować już kremy dla kobiet 30 + ?
blackmail90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 11:17   #22
subiektywna Vera
Rozeznanie
 
Avatar subiektywna Vera
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 800
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Cytat:
Napisane przez blackmail90 Pokaż wiadomość
Mogłybyście polecić mi jakieś dobre kremy pod oczy albo jakieś serum? Może powinnam stosować już kremy dla kobiet 30 + ?
To na pewno. Nie ma co się bać takich kremów!
__________________
Mój blog subiektywnym-okiem.pl
subiektywna Vera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-22, 23:57   #23
murenna10
Przyczajenie
 
Avatar murenna10
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 27
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Mogłabym Ci coś fajnego polecić na zmarszczki ale nie wiem czy mogę tak coś reklamować na forum. Wpisz w wyszukiwarkę "fizyczne spłycanie zmarszczek" a na pewno znajdziesz. Ja osobiście używałam doraźnie ale koleżanka się zawzięła i używała codziennie tak jak producent karze. Efekty ma genialne i długotrwałe. Możesz spróbować.
Pozdrawiam.
__________________
MURENNA
murenna10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 10:43   #24
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 11:48   #25
FioletowyAnanas
Zakorzenienie
 
Avatar FioletowyAnanas
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 3 523
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Ja mam gorzej mimo iż mam 20 lat
__________________
Wymiana!

FioletowyAnanas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-23, 18:08   #26
Krasko1
Zakorzenienie
 
Avatar Krasko1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 5 198
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

Cytat:
Napisane przez FioletowyAnanas Pokaż wiadomość
Ja mam gorzej mimo iż mam 20 lat
Ja też I szczerze, dopiero teraz to zauważyłam, po przeczytaniu wątku Jakoś nigdy nie zwróciłam na to uwagi, nie przeszkadza mi to póki co
__________________
Kto Ci powiedział, że jestem kobietą?

Ja nie jestem kobietą. Jestem ewenementem


28.05.12 podcięcie końcówek
12.07.12 podcięcie końcówek

Tż- Towarzysz Życia
Krasko1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-25, 16:54   #27
kicia789
Raczkowanie
 
Avatar kicia789
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 55
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

heh widzę, że u większości koleżanek zmarszczki są efektem przesuszenia skóry sama tak mam polecam zabieg złuszczający naskórek (np. za pomocą peelingu kawitacyjnego) i odpowiednie nawilżenie tak delikatnej skóry pod oczami. oczywiście należy też zainwestować w jakiś krem, który będzie chronił przed utratą wody. jesteśmy jeszcze młode i po co mamy dodawać sobie lat przez niewłaściwą pielęgnację
kicia789 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 13:52   #28
Emilcia_1616
Zakorzenienie
 
Avatar Emilcia_1616
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: zza horyzontu;)
Wiadomości: 20 599
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

ja tak mam czasami jak wstane rano niewyspana, ale po kilku godzinach znika
__________________
24.03.2016
Emilcia_1616 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:10   #29
molina_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 121
Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

A ja tu zmarszczek nie widze.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:05 ----------

A jeśli chcesz zobaczyć jakie będziesz miała zmarszczki to sobie popatrz na rodziców. Zmarszczki to geny. Nawet kształt ich układa się podobny.

---------- Dopisano o 12:10 ---------- Poprzedni post napisano o 12:07 ----------

Cytat:
Napisane przez kicia789 Pokaż wiadomość
heh widzę, że u większości koleżanek zmarszczki są efektem przesuszenia skóry sama tak mam polecam zabieg złuszczający naskórek (np. za pomocą peelingu kawitacyjnego) i odpowiednie nawilżenie tak delikatnej skóry pod oczami. oczywiście należy też zainwestować w jakiś krem, który będzie chronił przed utratą wody. jesteśmy jeszcze młode i po co mamy dodawać sobie lat przez niewłaściwą pielęgnację


A ja się kiedyś zastanawiałam jak złuszczyć to miejsce Możesz coś więcej o tym napisać?
molina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-12, 00:41   #30
anastaska18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 34
Unhappy Dot.: Zmarszczki u 22-latki .

hej, też mam takie coś pod lewym okiem , denerwuje mnie to strasznie, a też mam 22 lat. Pojawiło się jakieś 2 lata temu, przypuszczam, że przez naciąganie skóry przy demakijażu i męczenie skóry pod oczami nieodpowiednimi podkładami i korektorami... Teraz oczywiście już tak nie robię, nawilżam, staram się tej części twarzy już w ogóle nie dotykać, ale kreska jak jest tak była - 2 lata temu mnie tak nie denerwowała, bo wydawała mi się mniejsza. Ale teraz jak zawsze rano jak wstaje wydaje mi się głębsza, przez co cały ranek żle się czuję - spłyca się lekko po wzięciu prysznica i wklepania tłustego kremu. Ale wtedy za to się błyszczę. Chciałabym z tym coś zrobić, bo mimo,że staram się tym tak nie przejmować, to naprawdę psuje mi to humor już wolałabym zwykłe kurze łapki ,czy zmarszczki mimiczne byle żeby były równe, z jednej i drugiej strony, a nie jakaś pionowa okropna kreska podkreślająca oczodół;/ ktoś zna jakiś sposób, albo zna jakąś dobrą kosmetyczkę w warszawie która wzięłaby mi to pod lupę i doradziła co robić?? nie chce się oczywiście botoksować itp. ale może są jakieś naturalne sposoby? jakis bezpieczny zabieg? żeby to się chociaż nie powiększało
anastaska18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-10 13:30:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:27.