Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-30, 16:55   #1
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80

Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?


Hej!
W tym roku chcemy wybrać się na wakacje z moją szwagierką i jej narzeczonym. Bardzo fajni ludzie z którymi się świetnie dogadujemy. Ustaliliśmy wspólnie gdzie chcemy pojechać (Portugalia), kiedy (początek października) i co tam robić (bardziej zwiedzać niż plażować), ale problem powstał taki, że oni zawsze jeździli z biura podróży, a my tego nie cierpimy robić. Szczególnie gdyby to miała być wycieczka objazdowa. Oni mówią że czują się bezpiecznie gdy ktoś wszystko zorganizuje, a nas by chyba szlag trafił z przewodnikiem i całą grupą. Poza tym, to drożej wyjdzie i program nigdy nie będzie nam odpowiadał w 100%.



Powiedziałam, że cały ciężar zorganizowania wyjazdu biorę na siebie (dla mnie szukanie hoteli, planowanie trasy itd. to przyjemność), ale i tak są niepewni.



Macie pomysł jak ich przekonać, że bez biura podróży też się da i będzie spoko?


Generalnie plan jest taki, że my mamy więcej czasu, to sobie pojedziemy z Polski samochodem zwiedzając coś tam po drodze, oni dolecieliby do Lizbony i na miejscu zwiedzilibyśmy kraj naszym samochodem, oni by zostali na plaży parę dni i wrócili do Polski, a my powoli w stronę Polski samochodem też zwiedzając po drodze. Biuro podróży ni jak tu nie pasuje. ;-)
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-31, 11:30   #2
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Skoro sama chcesz wszystko zorganizować a oni nie są nadal chętni, to nie wiem czy jest sens ich w ogóle przekonywać. Bardzo możliwe, że macie zupełnie inne potrzeby jeśli chodzi o spędzanie wakacji i wybranie się w czwórkę poskutkuje konfliktami.
Ja na twoim miejscu wybrałabym się na wakacje tylko z partnerem i nie ciągała ludzi na siłę, ale co zrobisz, to już twój wybór.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 09:40   #3
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Ja tylko jeżdżę na własną rękę, ale rozumiem, że są ludzie, którzy jeżdżą tylko przez biuro podróży. No i właśnie z takimi znajomymi umówiłam się na październik do Portugalii, biorąc całą organizację na siebie, tj. kupno biletów samolotowych, dojazd na lotnisko w Berlinie, wynajem auta w Portugalii, noclegi, plan zwiedzania. Mówię im, żeby też popatrzyli sobie, co chcą zwiedzać itd. to oni- ty to lepiej zorganizujesz. I teraz tak naprawdę nie wiem, czy chce mi się wszystkich niańczyć i czy nie lepiej byłoby polecieć jak zazwyczaj tylko z rodziną, a w tym wypadku tylko z mężem, bo dzieci nie lecą. Także lepiej się zastanów, czy warto kogoś na siłę przekonywać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 11:35   #4
Ciuciuuaua
Przyczajenie
 
Avatar Ciuciuuaua
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 17
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

przygotuj im broszure jak z biora podrozy

a tak bardziej serio - nie chca, opieraja sie, beda sie opierali i w trakcie i sie bedziecie klocic. zawsze jest opcja po prostu wziac all inclusive i wynajac samochod i zwiedzac na wlasna reke a noce i kawalki dnia ktore zostana spedzac w hotelu z plaza itp. zawsze jest jakies rozwiazanie po srodku, inna sprawa, ze oni moze po prostu nie lubia zwiedzac i chca sobie posiedziec na plazy - to jest opcja. szczera rozmowa i moze cos ugadacie.
Ciuciuuaua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-07, 17:30   #5
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Ja tylko jeżdżę na własną rękę, ale rozumiem, że są ludzie, którzy jeżdżą tylko przez biuro podróży. No i właśnie z takimi znajomymi umówiłam się na październik do Portugalii, biorąc całą organizację na siebie, tj. kupno biletów samolotowych, dojazd na lotnisko w Berlinie, wynajem auta w Portugalii, noclegi, plan zwiedzania. Mówię im, żeby też popatrzyli sobie, co chcą zwiedzać itd. to oni- ty to lepiej zorganizujesz. I teraz tak naprawdę nie wiem, czy chce mi się wszystkich niańczyć i czy nie lepiej byłoby polecieć jak zazwyczaj tylko z rodziną, a w tym wypadku tylko z mężem, bo dzieci nie lecą. Także lepiej się zastanów, czy warto kogoś na siłę przekonywać.
Dokładnie, każdy preferuje inne spędzanie czasu. Ja miałam kilka propozycji od znajomych, żeby wyjechać większą grupką zagranicę i za każdym razem odmawiałam, nie widzę siebie w tym. Preferuje podróżowanie samotne albo góra z jedną osobą, która ma podobne preferencje do moich. Ja traktuje podróż jako czas tylko dla siebie i nie chcę aby ktokolwiek mi to popsuł.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 08:22   #6
Majeczka28a
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 94
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Byłam kiedyś na wakacjach z takim małżeństwem co to tylko all inclusiv jeździło z biur podróży. Nie dało sie wytrzymać, zwyczajnie sie nudzili bo nikt ich za rączkę nie prowadził od muzeum do muzeum. I ogólnie byli strasznie sztywni. Lepiej dać spokój i się fajnie bawić bez kul u nogi.
Majeczka28a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 08:51   #7
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Może macie rację, że lepiej sobie odpuscić i się po prostu na miejscu parę razy umówić na wspólną kolację w momencie gdy będziemy w tym samym czasie w tym samym mieście...
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-08, 08:53   #8
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 367
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Cytat:
Napisane przez GrubaDanka Pokaż wiadomość
Może macie rację, że lepiej sobie odpuscić i się po prostu na miejscu parę razy umówić na wspólną kolację w momencie gdy będziemy w tym samym czasie w tym samym mieście...
Dokładnie, to chyba najlepsze wyjście w tej sytuacji. Nie będziesz od nikogo zależna i nikim uwiązana, każdy spędzi wakacje tak, jak ma na to ochotę.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 10:44   #9
katarzynalesniewska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 56
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Mi się wydaje, że nic nie można robić na siłę. Jeśli ktoś ma jakieś upodobania to nie ma co go zmuszać do robienia czegoś innego. Może po prostu wybierzcie się w podróż z innymi znajomymi.
katarzynalesniewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 11:54   #10
Zetkaaleksa
Przyczajenie
 
Avatar Zetkaaleksa
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 7
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Ja bym ich nie zmuszała. Nie chciałabym brać na siebie odpowiedzialności za to jak ktoś będzie się bawił nie jadąc tam przekonany. Jeśli lubią z biurem podróży to niech tak jadą, możecie spotkać się w tym samym mieście. Wasza podróż na pewno będzie ciekawsza niż ich i nie będziecie żałować, że nawet sami pojechaliście
__________________
Miesiąc do wakacji <3
Zetkaaleksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-08, 16:03   #11
GrubaDanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 80
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Ja nikogo do niczego nie zmuszam. Póki co wyglądało to raczej tak, że oni bardzo chcieli jechać z nami i to nas chcieli przekonać na siłę do biura podrózy. Pozostaniemy jednak chyba asertywni.


Tak samo jak jesteśmy asertywni w stosunku do znajomych czy rodziny, którzy dziwią się pomysłowi jechania do Portugalii samochodem i podśmiechiwują się z niego. Już w swoim życiu robiłam dłuższe trasy samochodem. Kilkunastoletnią toyotą jako jedyny kierowca. Teraz jedziemy we dwójkę z moim narzeczonym, do tego bardzo dobrym i praktycznie nowym samochodem. I zwiedzamy po drodze to co nam przyjdzie do głowy śpiąc na campingach.
GrubaDanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-07, 12:16   #12
linkinpaark
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 606
Dot.: Jak przekonać znajomych do wakacji bez biura?

Każdy ma inne oczekiwania, co do wakacji i nie ma jednego słusznego sposobu na podróżowanie.
Nie polecam ich zabierać, jeśli aż tak nie chcą, bo nawet jeśli ich przekonacie to mogą być prawdopodobnie bardzo problematyczni i roszczeniowi na miejscu, żeby wam pokazać, jaki to był słaby pomysł.
A nie daj boże się coś stanie, będą jakieś problemy to tylko się pokłócicie i tyle będzie z dobrego dogadywania.
linkinpaark jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-07 13:16:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:37.