Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku - Strona 10 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-01, 22:37   #271
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

[1=95a9c0c0ad5413d91ca5eca 5b0ed55ead7480bc2_60568ca a65742;21803838]podbijam temat

jako że jesien nadeszła szybko i niespodziewanie to chyba czas na powrót retinoidów i tu moje pytanie, czy zna ktoś apteki, gdzie dostanę Zorac bez recepty?? ew jakieś inne sposoby otrzymania Zoracu bez recepty.. [/QUOTE]

Nie wiem gdzie można dostać bez recepty, ale mam inną propozycję. Zaraz naskrobię PW
Apropo jesieni to na przyszły tydzień szykuję sobie obdzieranko salicylowe i mam nadzieję, że lato już nie wróci
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-07, 17:01   #272
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Ghost, świetny wątek- pierwsza strona perfekcyjnie zagospodarowana
Wątku całego jeszcze nie przeczytałam, nie wiem czy był już tu ten link, ale załączę, może się przyda- klik! Szukałam jakichś ziół wspomagających leczenie trądziku i bardzo zaciekawiła mnie ta mieszanka antyandrogenna i estrogenna . Tylko mój przypadek jest raczej wywołany przez nadmiar androstedionu. Nie wiem czy stosować taką mieszankę...
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 20:51   #273
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Skarpetta, a dlaczego podejrzewasz akurat nadmiar androstendionu? Miałaś oznaczenie robione?
Czasami problem nie leży po stronie nadmiaru, ale niedoboru któregoś z hormonów.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 21:00   #274
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Skarpetta, a dlaczego podejrzewasz akurat nadmiar androstendionu? Miałaś oznaczenie robione?
Czasami problem nie leży po stronie nadmiaru, ale niedoboru któregoś z hormonów.
Miałam robione badania, dostałam wyniki wraz z zaznaczeniem normy. Tylko androstendion nie był w normie- nadmiar. Czekają mnie drugie badania, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, bo płatne, więc od razu

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-01-11 o 21:17
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 19:33   #275
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Miałam robione badania, dostałam wyniki wraz z zaznaczeniem normy. Tylko androstendion nie był w normie- nadmiar. Czekają mnie drugie badania, prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu, bo płatne, więc od razu
Jakie miałaś jeszcze badania zrobione?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:20   #276
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Jakie miałaś jeszcze badania zrobione?
Na razie tylko to. Chyba, że chodzi Ci o wyniki.
Czeka mnie powtórne pobieranie krwi i wizyta u ginekologa, gdyż przez ostatnie 2 miesiące nie miałam okresu. Znaczy się, miałam plamienia/ skąpe krwawienia co 2 tyg.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:34   #277
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Na razie tylko to. Chyba, że chodzi Ci o wyniki.
Czeka mnie powtórne pobieranie krwi i wizyta u ginekologa, gdyż przez ostatnie 2 miesiące nie miałam okresu. Znaczy się, miałam plamienia/ skąpe krwawienia co 2 tyg.
Chodziło mi o wyniki badań hormonów
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-12, 21:29   #278
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Chodziło mi o wyniki badań hormonów
Zaraz edytuję, tylko znajdę wyniki.

Edit:
17-OH - 2,03 [ng/ml]

DHEA-SO4 - 104 [ug/dl] (n. 35-430)
Testosteron - 0,38 [ng/ml] (n.0,2-0,8)
Androstedion - 3,49 [ng/ml] (n. 0,3-3,3)
TSH - 2,68 [ulU/ml]

Nadmiar jest, ale nie mam pojęcia w jakiej mierze istotny
Jeśli to ważne, mierzę 151cm i ważę 46kg. 4 lata nie rosnę, więc chyba się zatrzymam przy takim wzroście.
Warto dodać, że jestem jeszcze młoda, więc możliwe, że hormony się jeszcze unormują

Edytowane przez skarpetta
Czas edycji: 2011-01-12 o 21:50
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-13, 12:11   #279
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Zaraz edytuję, tylko znajdę wyniki.

Edit:
17-OH - 2,03 [ng/ml]

DHEA-SO4 - 104 [ug/dl] (n. 35-430)
Testosteron - 0,38 [ng/ml] (n.0,2-0,8)
Androstedion - 3,49 [ng/ml] (n. 0,3-3,3)
TSH - 2,68 [ulU/ml]

Nadmiar jest, ale nie mam pojęcia w jakiej mierze istotny
Jeśli to ważne, mierzę 151cm i ważę 46kg. 4 lata nie rosnę, więc chyba się zatrzymam przy takim wzroście.
Warto dodać, że jestem jeszcze młoda, więc możliwe, że hormony się jeszcze unormują
W którym dniu cyklu robiłaś badania?
Jak wyglądają Twoje problemy z cerą? Krostki wyskakują niezależnie od dnia czy w jakimś konkretnym okresie jest gorzej lub lepiej? No i jakie to zmiany.
Pytam, bo ja miałam podwyższony testosteron bez nadmiaru androstendionu i na twarzy pojawiały mi się niespodzianki niezależne od dnia.
Tak było przed braniem tabletek anty oraz jakiś czas po. Teraz sytuacja się unormowała i wyskakuję mi dosłownie jedna lub dwie krostki w 8-10 dniu cyklu. Szukam winowajcy cały czas.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-15, 12:01   #280
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
W którym dniu cyklu robiłaś badania?
Jak wyglądają Twoje problemy z cerą? Krostki wyskakują niezależnie od dnia czy w jakimś konkretnym okresie jest gorzej lub lepiej? No i jakie to zmiany.
Pytam, bo ja miałam podwyższony testosteron bez nadmiaru androstendionu i na twarzy pojawiały mi się niespodzianki niezależne od dnia.
Tak było przed braniem tabletek anty oraz jakiś czas po. Teraz sytuacja się unormowała i wyskakuję mi dosłownie jedna lub dwie krostki w 8-10 dniu cyklu. Szukam winowajcy cały czas.
Pamiętam, że wyczekiwałam wtedy miesiączkę i się spóźniała. Czyli niby faza lutealna. I wtedy zaczęły się skąpe krwawienia i co 2 tyg.
Nie znam się na nazewnictwu rodzajów trądzika, ale na miarę mojej wyobraźni opiszę- są to raczej zaskórniki; nic nie wychodzi na wierzch. Mam albo taką kaszkę, albo podskórny pryszcz, choć nie jak boląca duża gula. Cholerstwa za nic nie znikają, trzeba raczej ingerencji kwasów i maseczek z glinkami lub algami.
Często przed menstruacją, ale teraz jestem po i trochę cera znowu mi się pogorszyła, więc trudno mi ocenić.
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-18, 19:46   #281
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Pamiętam, że wyczekiwałam wtedy miesiączkę i się spóźniała. Czyli niby faza lutealna. I wtedy zaczęły się skąpe krwawienia i co 2 tyg.
Nie znam się na nazewnictwu rodzajów trądzika, ale na miarę mojej wyobraźni opiszę- są to raczej zaskórniki; nic nie wychodzi na wierzch. Mam albo taką kaszkę, albo podskórny pryszcz, choć nie jak boląca duża gula. Cholerstwa za nic nie znikają, trzeba raczej ingerencji kwasów i maseczek z glinkami lub algami.
Często przed menstruacją, ale teraz jestem po i trochę cera znowu mi się pogorszyła, więc trudno mi ocenić.
Pewnie bardzo Ci tym nie pomogę, ale nadmiar Androstendionu moze wskazywać na jakieś problemy z nadnerczami. Moze zanim sięgniesz po konkretną kurację warto zbadać przyczynę.
W sumie to nie napisalaś czy dalej masz jakieś problemy z cyklem?
Niestety jedne wyniki badań nie pomagają w postawieniu poprawnej diagnozy. Lekarz powinien zlecić je jeszcze raz w konkretnym dniu cyklu. Jeżeli jest nieregularny to radziłabym zacząć poszukiwania przyczyny właśnie od tego, a w drugiej kolejności nadnercza.
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-19, 06:28   #282
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Pewnie bardzo Ci tym nie pomogę, ale nadmiar Androstendionu moze wskazywać na jakieś problemy z nadnerczami. Moze zanim sięgniesz po konkretną kurację warto zbadać przyczynę.
W sumie to nie napisalaś czy dalej masz jakieś problemy z cyklem?
Niestety jedne wyniki badań nie pomagają w postawieniu poprawnej diagnozy. Lekarz powinien zlecić je jeszcze raz w konkretnym dniu cyklu. Jeżeli jest nieregularny to radziłabym zacząć poszukiwania przyczyny właśnie od tego, a w drugiej kolejności nadnercza.
Właśnie tak planowałam- ginekolog, następnie ponowne badania. Niecałe 2 tyg. temu miałam pierwszą normalną menstruację, poczekam na kolejne krwawienie i zobaczymy. Tak czy siak do lekarza i tak wypada w końcu pójść
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 16:17   #283
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Właśnie tak planowałam- ginekolog, następnie ponowne badania. Niecałe 2 tyg. temu miałam pierwszą normalną menstruację, poczekam na kolejne krwawienie i zobaczymy. Tak czy siak do lekarza i tak wypada w końcu pójść
Wyciągnij od ginekologa skierowanie na badania. Najlepiej FSH, LH, estradiol.
Stosunek LH do FSH jest ważny, bo pokazuję czy przysadka pracuję dobrze, a co za tym idzie jajniki.
Estradiol, bo warto sprawdzić czy nie masz go za mało.
Najlepiej robić ok. 3 dnia cyklu, ale dopytaj się ginekologa
Androstendion też mozna pobrać razem, bo nie zmienia się specjalnie w ciągu cyklu.
Pytanie tylko czy chętnie da skierowanie
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-22, 18:56   #284
skarpetta
Wtajemniczenie
 
Avatar skarpetta
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Lubin (Dolny Śląsk)
Wiadomości: 2 136
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Wyciągnij od ginekologa skierowanie na badania. Najlepiej FSH, LH, estradiol.
Stosunek LH do FSH jest ważny, bo pokazuję czy przysadka pracuję dobrze, a co za tym idzie jajniki.
Estradiol, bo warto sprawdzić czy nie masz go za mało.
Najlepiej robić ok. 3 dnia cyklu, ale dopytaj się ginekologa
Androstendion też mozna pobrać razem, bo nie zmienia się specjalnie w ciągu cyklu.
Pytanie tylko czy chętnie da skierowanie
Dziękuję za pomoc
skarpetta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 16:45   #285
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Szkoda że taki wartościowy wątek umarł. Ja w tej chwili zażywam wierzbownicę, casagnus i bostwella sterrata, ostropest plamisty (sylimaryna) - ale to bardziej na odbudowanie wątroby, dość długo brałam retinoidy. Niestety przetłuszczanie i krostki wróciły, szczególnie po odstawieniu tabletek. Na razie wszystko zaczyna działać bardzo ładnie.

Do tego stosuję dietę, niskie IG, dużo warzyw.

Zewnętrznie smaruje się olejami rycynowy i kokosowy. Rycynowy używam do mycia, kokosowy do nawilżania. Na razie efekty są bardzo pozytywne.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:15   #286
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Szkoda że taki wartościowy wątek umarł. Ja w tej chwili zażywam wierzbownicę, casagnus i bostwella sterrata, ostropest plamisty (sylimaryna) - ale to bardziej na odbudowanie wątroby, dość długo brałam retinoidy. Niestety przetłuszczanie i krostki wróciły, szczególnie po odstawieniu tabletek. Na razie wszystko zaczyna działać bardzo ładnie.

Do tego stosuję dietę, niskie IG, dużo warzyw.

Zewnętrznie smaruje się olejami rycynowy i kokosowy. Rycynowy używam do mycia, kokosowy do nawilżania. Na razie efekty są bardzo pozytywne.
Też zjadam ostropest Tylko ja mam całe ziarenka. Z ziółek stosuję obecnie tylko kwiat jasnoty i wrzos. Bardzo smaczne zresztą.
Jesz nabiał? Metodą prób i błędów odkryłam, że nabiał wyjątkowo mi nie służy. Wysypywało mnie za każdym zjedzonym serkiem czy wypitą szklanką mleka
Moją siostrę też, więc to skaza rodzinna
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-11, 20:46   #287
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Ja też mam w ziarenkach nabiału nie jadam, tylko serwatkę, ona z kolei pomaga przy candidzie, bo ona też mnie męczy.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-12, 20:48   #288
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez mangha Pokaż wiadomość
Ja też mam w ziarenkach nabiału nie jadam, tylko serwatkę, ona z kolei pomaga przy candidzie, bo ona też mnie męczy.
O serwatce pierwszy raz słyszę, że pomaga też na takie przypadłości Rozwiniesz temat?
Przeglądałam Twojego bloga. Znalazłam wiele cennych informacji i widziałam, że polecasz książkę Tombaka, a czytałaś może Słoneckiego?
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-13, 12:44   #289
mangha
Raczkowanie
 
Avatar mangha
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 285
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
O serwatce pierwszy raz słyszę, że pomaga też na takie przypadłości Rozwiniesz temat?
Przeglądałam Twojego bloga. Znalazłam wiele cennych informacji i widziałam, że polecasz książkę Tombaka, a czytałaś może Słoneckiego?
Ano serwatka ma działanie zbawienne na jelita. Naprawia je, a to ważne szczególnie przy candidzie, która jelita zostawia jak sito. Dla osób nie trawiących laktozy jest taki preparat, chyba z Olimpu, z izolowaną serwatką. Nie ma to laktozy w ogóle, tylko drogie cholerstwo, trzeba stówę wywalić. Ja z laktozą w gruncie rzeczy nie mam większych problemów o ile nie wtryniam tego nie wiadomo ile. Więc od czasu do czasu jem serek typu włoskiego z Warmii, tam na pierwszym miejscu jest serwatka właśnie.

Słoneckiego nie czytałam jeszcze, dzięki za namiary dołączyłam do listy lektur hihi.

U mnie to jest tak , że odkąd zdiagnozowałam przyczynę moich dolegliwości, którą jest candida, wiem jak się leczyć i mam sukcesy. Generalnie candida robi wiele szkody w organizmie.

1. Problemy z jelitami (dziurawienie ich), które skutkuje zatoksycznieniem organizmu.
2. Zatoksycznienie uszkadza wątrobę, która nie daje już rady
3. Zaczynają szwankować hormony, może pojawić się PCO - u mnie tak było

Generalnie wariuje cały organizm, a co za tym idzie skóra. Wtedy ani retinoidy ani fitosterole na dłuższą metę nie pomagają, bo przyczyna jest niezaleczona, nadal mamy dziury w jelitach, toksyny, uszkodzoną wątrobę, szaleństwo hormonalne. Odstawiamy leki i wszystko wraca do do punktu wyjścia

Ja już mogłabym napisać książkę o candidzie na pewno jeszcze będę o tym pisać na blogu cieszę się że ci się podoba.
__________________
Wszystko jest dla ludzi, byle stosowane z głową
mangha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-06, 21:15   #290
Aredhel125
Zadomowienie
 
Avatar Aredhel125
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Sudety
Wiadomości: 1 759
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Witajcie! Dzisiaj zakupiłam Ziele Wierzbownicy fix marki Herbapol w Krakowie bo miałam zamiar wypijać taki napar w celu zmniejszenia łojotoku i złagodzenia trądziku. Gdy przyszłam do domu okazało się, że ów ziele jest przeznaczone do kąpieli. Moja mama natomiast uważa, że to nie ma znaczenia i można pic taki napar. Ja jednak nie jestem do końca przekonana i trochę się boję pić taką herbatkę, tym bardziej, że ta sama marka, czyli Herbapol ma u siebie w asortymencie specjalną herbatkę dla seniora z dodatkiem wierzbownicy i ona bankowo jest do picia. Nie wiem, czy to to samo i czy zacząć to pić w takiej sytuacji. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę poradźcie
Aredhel125 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 13:40   #291
_Wodnik_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 19
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez Aredhel125 Pokaż wiadomość
Witajcie! Dzisiaj zakupiłam Ziele Wierzbownicy fix marki Herbapol w Krakowie bo miałam zamiar wypijać taki napar w celu zmniejszenia łojotoku i złagodzenia trądziku. Gdy przyszłam do domu okazało się, że ów ziele jest przeznaczone do kąpieli. Moja mama natomiast uważa, że to nie ma znaczenia i można pic taki napar. Ja jednak nie jestem do końca przekonana i trochę się boję pić taką herbatkę, tym bardziej, że ta sama marka, czyli Herbapol ma u siebie w asortymencie specjalną herbatkę dla seniora z dodatkiem wierzbownicy i ona bankowo jest do picia. Nie wiem, czy to to samo i czy zacząć to pić w takiej sytuacji. Jeśli wiecie coś na ten temat to proszę poradźcie
Hej
Mi farmaceutka gdy pytałam o wierzbownice w aptece i była wówczas tylko do kapieli odradziła stosowanie jej wewnętrznie. Dlatego poprosiłam o sprowadzenie z hurtownii herbaty z wierzbownicy. Nie było z tym żadnego problemu, na następny dzień już była ta herbata. Kosztowała niecałe 3 zł(sypana marki Flos). Także Tobie też bym radziła nie pić tego co masz, tylko kupić wierzbownicę do picia.

pozdrawiam
_Wodnik_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 20:31   #292
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Jeżeli to czyste zioła, bez dodatków to pij śmiało. Ja osobiście piję jasnotę do kąpieli, bo innej nie ma
Tylko sprawdź na opakowaniu czy nie mają innych dodatków niż ziołowe
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-13, 22:01   #293
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Fitoestrogeny na trądzik

Jestem ciekawa czy ktoś próbował. Chodzi pewnie głównie o trądzik hormonalny. Moje zaskórniki mają charakter trądziku hormonalnego i właśnie dzisiaj przypadkiem w supermarkecie znalazłam suplement z fitoestrogenami sojowymi dla przekwitających kobiet (z isoflavone - wikipedia nie wie jak to będzie po polsku) i postanowiłam wypróbować nie na przekwitanie ale właśnie trądzik.

Próbował ktoś? Zadziałało?
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 07:42   #294
hanyseq
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 36
Dot.: Fitoestrogeny na trądzik

Ja właśnie zaczęłam swoją testowa "kuracje".
Tylko, ze ja zjadam świeżo zmiksowane siemię lniane - wiec to inny rodzaj fitoestrogenu ale zamierzam wspomóc je jeszcze tabletkami, które mam w domu a mianowicie Durcay Anacaps dla lysiejacych facetów, zawierajace właśnie głownie z izoflawony sojowe
Mam nadzieje, ze zadziała...
hanyseq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-14, 10:42   #295
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Fitoestrogeny na trądzik

Cytat:
Napisane przez hanyseq Pokaż wiadomość
Ja właśnie zaczęłam swoją testowa "kuracje".
Tylko, ze ja zjadam świeżo zmiksowane siemię lniane - wiec to inny rodzaj fitoestrogenu ale zamierzam wspomóc je jeszcze tabletkami, które mam w domu a mianowicie Durcay Anacaps dla lysiejacych facetów, zawierajace właśnie głownie z izoflawony sojowe
Mam nadzieje, ze zadziała...
aha, nie wiedziałam, że w siemieniu lnianym też są fitoestrogeny - uwielbiam siemię lniane.

ile mg tych izoflawonów sojowych zamierzasz brać dziennie? ja biorę 50 mg (podzielone na dwie dawki).
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 13:29   #296
valerica
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 27
Dot.: Fitoestrogeny na trądzik

Wiecie, zainteresowałyście mnie tym tematem i pogrzebałam troszkę na ten temat i faktycznie niektórym to pomaga. Nie zaszkodzi spróbować. Polecę do apteki po jakieś preparaty z fitoestrogenami i fitosterolami. Raczej nie zaszkodzi a może pomóc.
valerica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-20, 14:25   #297
SoiSoi
Zadomowienie
 
Avatar SoiSoi
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 134
Dot.: Fitoestrogeny na trądzik

Tutaj jest podobny wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=351660
Opcja ciekawa. Ja obecnie stosuje fitosterole z soi, ale zewnętrznie. Pokładam spore nadzieje, że zmniejszy to moje rozszerzone pory i krostki które wyskakują co jakiś czas
SoiSoi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-06, 09:20   #298
kolejna_wizazanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 276
Dot.: Fitoestrogeny na trądzik

Cytat:
Napisane przez valerica Pokaż wiadomość
Wiecie, zainteresowałyście mnie tym tematem i pogrzebałam troszkę na ten temat i faktycznie niektórym to pomaga. Nie zaszkodzi spróbować. Polecę do apteki po jakieś preparaty z fitoestrogenami i fitosterolami. Raczej nie zaszkodzi a może pomóc.
I jak? Pomogło? U mnie raczej zaszkodziło - zaczęła się robić kaszka na czole, odstawiłam i zniknęła od razu. Ale nie jestem pewna czy to przez tą soję czy biotynę, która też była w tych tabletkach - próbowałam już kiedyś brać biotynę i zaskutkowało strasznym wysypem.
kolejna_wizazanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-29, 15:05   #299
DagmaraRose2000
Perfumoholik z wyboru
 
Avatar DagmaraRose2000
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 784
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Mam pytanie, czy stosowanie pokrzywy i wierzbownicy się nie wyklucza?
Wierzbownica to zioło antyandrogenne, a pokrzywa?
__________________
Fragrantica
Lubimy Czytać

"Don't you know there ain't no devil, there's just God when he's drunk."
DagmaraRose2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-15, 13:50   #300
E l a t e
Raczkowanie
 
Avatar E l a t e
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 333
Dot.: Sitosterole oraz fitohormony w leczeniu trądziku

Cytat:
Napisane przez DagmaraRose2000 Pokaż wiadomość
Mam pytanie, czy stosowanie pokrzywy i wierzbownicy się nie wyklucza?
Wierzbownica to zioło antyandrogenne, a pokrzywa?
Up.

Mam takie same pytanie. Z tym że zaczynam stosować wierzbownicę w tabletkach, a miętę i pokrzywę od jakiegoś czasu popijam na potęgę.

Niby to tylko zioła, ale może jednak nie współgrają?
E l a t e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-24 15:44:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:41.