Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-12, 23:04   #1
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61

Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?


Czy ktoś wie może jak zmniejszyć koszty użytkowania Dolce Gusto? Jestem nową użytkowniczką... są może jakieś kapsułki "podróby"? Albo może któraś z Was, drogie wizażanki ma jakiś pomysł?
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:15   #2
nacik23
Rozeznanie
 
Avatar nacik23
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 662
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

nie chciałabym być złośliwa, ale kupując ten ekspres to musiałaś brać pod uwagę koszty jego użytkowania, jak to dla Ciebie za drogie to trzeba było kupić inny
nacik23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 15:25   #3
monika1001
Zadomowienie
 
Avatar monika1001
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 1 450
GG do monika1001
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez pelek Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie może jak zmniejszyć koszty użytkowania Dolce Gusto? Jestem nową użytkowniczką... są może jakieś kapsułki "podróby"? Albo może któraś z Was, drogie wizażanki ma jakiś pomysł?
Niewiem jak po "rozebraniu" wyglada kapsulka Dolce Gusto..Ja mam maszyne Tchibo Cafissimo i kilka orginalnych kapsulek rozebralam.Zdjelam to folie z gory,zostawilam sitko i pojemnik i poprostu napelniam kawa jaka chce i mam kapsulke wielorotkego uzytku., ale nie praktykuje tego wsrod gosci tylko jak robie sobie sama ,jednak nie za fajnie wyglada umyte pudelko i sypanie kawy

Na ebay i allegro kiedys widzialam takie kapsulki,ktos sprzedawal nowe czysciutkie rozebrane orginalki,jako wielokrotnego uzytku
Tu jeszcze znalalam takie cos:
http://www.klinikaagd.pl/akcesoria-d...90000448;6246/
Edit:
http://www.youtube.com/watch?v=Mhw9q...eature=related tu sa tez rozne sposoby.
__________________
Za kazdym nickiem kryje sie imie,za kazdym imieniem kryje sie czlowiek.Za kazdym czlowiekiem-uczucia.
Szanujmy sie nawzajem w sieci..


Papierowo-zapraszam http://papierowyzakatek.blogspot.com/

Edytowane przez monika1001
Czas edycji: 2011-08-16 o 15:36
monika1001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:06   #4
miszka52
Raczkowanie
 
Avatar miszka52
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domu ;)
Wiadomości: 82
GG do miszka52
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
nie chciałabym być złośliwa, ale kupując ten ekspres to musiałaś brać pod uwagę koszty jego użytkowania, jak to dla Ciebie za drogie to trzeba było kupić inny
No, ale byłaś. Rozumiem, że wbrew sobie
Ja właśnie dlatego nie kupuję takiego sprzętu, bo uważam, że kapsułki to za drogi gips... Ale jak pojawi się jakiś sposób (Polak potrafi), to pewnie kupię
__________________
Przyleciałam... odleciałam...
Co złego - to nie ja - pozdrawiam, miszka52



Moje zdjęcia są tutaj
miszka52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 10:35   #5
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

do Dolce pasują tylko orginały; kiedyś sama szukałam jakichś zamienników ale albo nie pasowały albo zawartość kapsułki pozostawiała sporo do życzenia; a zakrywanie kapsułki folią aluminiową jak na filmiku to jak dla mnie pozbawienie całej zabawy i uroku używania kapsułek (chodzi mi o to charakterystyczne kliknięcie przy przebiciu) - to już lepiej zainwestować w tradycyjny ekspres

i nie nie kupiłam sobie Dolce Gusto tylko go dostałam, i raczej traktuje jako taki gadżet niż niezbędne urządzenie (swoją drogą teraz leży schowany w szafce bo mi szkoda kasy na kapsułki)
__________________

sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:07   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Swego czasu poważnie zastanawiałam się nad kupieniem takiego wynalazku, ale po ilości tematów pt. jak zmniejszyć koszty użytkowania, chyba dobrze zrobiłam wstrzymując się. Chociaż w moim przypadku szły by góra 2 kapsułki dziennie (głównie TŻ pije kawę, ja bym pewnie raz na jakiś czas się skusiła na jakieś cappuccino).

Tak przy okazji: kawa z tego wychodzi dobra, jak w kawiarni? Jaki rodzaj najlepszy?
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 09:23   #7
sandrina
Zadomowienie
 
Avatar sandrina
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: centrum
Wiadomości: 1 700
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Doris1981 cappucino i czekolada wychodzą dobre, z resztą szału nie ma, dobrej kawiarnianej kawy to to nie przypomina. Poza tym wiesz, co kto lubi i do jakich kawiarni kto chodzi Moim zdaniem lepiej zainwestować w tradycyjny ekspres bo i taniej, i kawa bardziej aromatyczna.
Jak ktoś fanem kawy nie jest a lubi gadżeciarskie sprzęty to Dolce Gusto się sprawdzi.

chyba był gdzieś podobny wątek o tym ekspresie - Paula78 zakładała o ile się nie mylę
__________________


Edytowane przez sandrina
Czas edycji: 2011-08-18 o 09:25
sandrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 10:18   #8
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez sandrina Pokaż wiadomość
Doris1981 cappucino i czekolada wychodzą dobre, z resztą szału nie ma, dobrej kawiarnianej kawy to to nie przypomina. Poza tym wiesz, co kto lubi i do jakich kawiarni kto chodzi Moim zdaniem lepiej zainwestować w tradycyjny ekspres bo i taniej, i kawa bardziej aromatyczna.
Jak ktoś fanem kawy nie jest a lubi gadżeciarskie sprzęty to Dolce Gusto się sprawdzi.

chyba był gdzieś podobny wątek o tym ekspresie - Paula78 zakładała o ile się nie mylę
Acha, dzięki za opinię.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 23:50   #9
pelek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 61
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez nacik23 Pokaż wiadomość
nie chciałabym być złośliwa, ale kupując ten ekspres to musiałaś brać pod uwagę koszty jego użytkowania, jak to dla Ciebie za drogie to trzeba było kupić inny
sama go nie wybierałam, tylko dostałam. Początkowo był fajnym "bajerem" bardzo lubię espreso i latte, pytam tak z ciekawości, bo widziałam filmiki z ekspresem tchibo.

Dzięki dziewczyny za odpowiedź! Pozdrawiam
pelek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-11, 18:16   #10
NieDoWidzenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 4
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Jak ktoś się nie zna to niech się nie wypowiada! kawa w tych kapsułkach jest zmielona a nie rozpuszczalna! osobiscie mam ekspres na kapsulki i ekspres cisnieniowy na ziarnista z krupsa. i oboje z mezem pijemy i ta ziarnista i z dolce gusto. Jest naprawde dobra. Szczegolnie Aroma i Espresso Intenso. jesli chodzi o cene to niestety w marketach faktycznie troche wychodzi ale kolezanka kupila kapsulki do ekspresu tassimo w sklepie internetowym tadex24.pl i polecila mi go. kupujemy z mezem w tym sklepie po prostu wieksza ilosc zeby zwracalo sie za przesylke i kawka wychodzi duzo taniej
NieDoWidzenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-25, 06:58   #11
Ilta
Zadomowienie
 
Avatar Ilta
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 972
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Robię wszystko jak kazali w tych filmikach o regeneracji kapsułek a efekt jest taki, że przez 2-3 sekundy leci kawa, potem mętna woda, potem woda a po ściance ekspresu zaczyna lecieć kawa z wodą i rozlewać się pod maszyną.
Jak wzięłam kapsułkę z folią pod kran i puściłam strumień wody w zrobione przez automat dziurki, to za chwilę zaczęła mi się wylewać woda z kapsułki na boki - co zapewne ma miejsce w ekspresie.

Co może być przyczyną i jak temu zaradzić?
Ilta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-13, 10:49   #12
karinka876
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 73
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Kiedyś się skusiłam na kapsułki z krótkim terminem i więcej tego błędu nie popełnię. Ta kawa już nie jest najlepsza. Nie polecam!
karinka876 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-02, 22:51   #13
klauda40
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: świdnica
Wiadomości: 6
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

a jeszcze jestem na granicy kupic nie kupic tylko jak czytam ze tak drogo teraz dodatkowo ze nie wszystkie kawy takie dobre?ogolnie lubie napoje kawowe a nie sama kawe wiec sie zastanawiam ciagle.Amoze taiej bedzie kupic kawe rozpuszczalna i dobry spieniacz?
klauda40 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-03, 16:01   #14
mogg
Zakorzenienie
 
Avatar mogg
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 5 084
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez klauda40 Pokaż wiadomość
a jeszcze jestem na granicy kupic nie kupic tylko jak czytam ze tak drogo teraz dodatkowo ze nie wszystkie kawy takie dobre?ogolnie lubie napoje kawowe a nie sama kawe wiec sie zastanawiam ciagle.Amoze taiej bedzie kupic kawe rozpuszczalna i dobry spieniacz?
popatrz na oferę tchibo tam ze spieniaczem mleka jest i kawa tańsza w sensie kapsułki 10 zł za 8 sztuk chyba
albo italico z biedry tylko tam bez spieniacza
oba mają ciśnienie 15 barów
mnie kawa smakuje z tych expresów ale wyjdzie mi 20 zł na miesiąc za kapsułki to za drogo
mogg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-07, 12:20   #15
MadzialenaW
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 7
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

W prezencie ślubnym dostałam Dolce Gusto i Tassimo. Ceny kapsułek są dość porównywalne - ale rzeczywiście jeśli ktoś jest kawiarzem to sporo na nie wyda. Z drugiej strony patrząc na dobry ekspres ciśnieniowy bez kapsułek, a na ekspres na kapsułki to wyjdzie, że to co wydasz w jednym na ekspres w drugim wydasz na kapsułki.

A co do kapsułek, wszystkie "mleczne" kawy są jak dla mnie tragiczne... bo mleko/śmietanka jest słodkie
MadzialenaW jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 06:53   #16
matallewar
Zakorzenienie
 
Avatar matallewar
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 20 478
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Ja nie kupuję mlecznych Kupuję espresso intenso, podgrzewam mleko w mikrofali, spieniam i mam pyszne latte Jak z kawiarni
__________________
5.5.2011 Edzik
20.9.2013 Encia

Rok z Jillian i Mel B✓
Extreme shed&shred lvl 2 (9/15)
Killer abs lvl 3 (9/10)
Biegam (419,5 km)
Rower (43 km)
Zumba (13)
Joga (2)

Gluten, Sugar & Meat Free
More water&vegetables
13/100 sugarfree days
matallewar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-12, 10:55   #17
NoemiSui
Raczkowanie
 
Avatar NoemiSui
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: W-no
Wiadomości: 176
GG do NoemiSui
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez pelek Pokaż wiadomość
Czy ktoś wie może jak zmniejszyć koszty użytkowania Dolce Gusto? Jestem nową użytkowniczką... są może jakieś kapsułki "podróby"? Albo może któraś z Was, drogie wizażanki ma jakiś pomysł?
W tej chwili jeśli chodzi o popularność ekspresów kapsułkowych to ich popularność wzrosła na tyle, że na rynku nie tyle jest dużo podrobionych kapsułek, ale całkowicie kompatybilnych zamienników, które smakują identycznie, a kosztują często 2x mniej od oryginalów więc jedynie kwestia znalezienia odpowiedniego miejsca.
Sama mam ekspres na kapsułki, ale Nespresso i kapsułki zamienniki kupuje tu - xxx natomiast podejrzewam, że do Dolce Gusto też zamienniki znajdziesz bez większego problemu.
Gdzieś jeszcze czytałam, ze niektórzy napełniają zużyte kapsułki swoją kawą, ale jak to robią nie mam pojęcia, po za tym smak wtedy jest już inny. Ale czego to by człowiek nie wymyślił.

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-11-06 o 12:06 Powód: Link.
NoemiSui jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-04, 09:36   #18
atabe
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 4
GG do atabe
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Ja mam ekspres dolce gusto na kapsułki i bardzo go lubię. Nie mam w domu miejsca na duży i drogi ekspres ciśnieniowy, kawę piję okazjonalnie, nie codziennie. Lubię próbować różne smaki, dlatego dolce gusto mi odpowiada. Nie są to dla mnie jakieś wielkie koszty kapsułek ze względu na to, że nie jestem kawoszem, który pije np 2-3 kawy dziennie. Ale ostatnio znalazłam kapsułki do napełniania wielokrotnego użytku emocup (emohome) 3 szt. za 89 zł. Do kapsułki wsypuje się zmieloną kawę i wkłada do ekspresu i robi wszystko jak przy kapsułkach jednorazowych. Jedna kapsułka wystarczy podobno na ok. 30-50 użyć. Bardzo kusi mnie ta propozycja. Kawę mogłabym zmielić świeżo przed przyrządzeniem w moim thermo..., zaparzyć w dolce gusto i dodać do prawdziwego spienionego mleka bo kapsułkowe niestety jest sztuczne. Jak któraś z was miała do czynienia z takimi kapsułkami to proszę o opinie.

Edytowane przez atabe
Czas edycji: 2017-02-04 o 09:40
atabe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-09, 13:17   #19
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Cytat:
Napisane przez atabe Pokaż wiadomość
Ja mam ekspres dolce gusto na kapsułki i bardzo go lubię. Nie mam w domu miejsca na duży i drogi ekspres ciśnieniowy, kawę piję okazjonalnie, nie codziennie. Lubię próbować różne smaki, dlatego dolce gusto mi odpowiada. Nie są to dla mnie jakieś wielkie koszty kapsułek ze względu na to, że nie jestem kawoszem, który pije np 2-3 kawy dziennie. Ale ostatnio znalazłam kapsułki do napełniania wielokrotnego użytku emocup (emohome) 3 szt. za 89 zł. Do kapsułki wsypuje się zmieloną kawę i wkłada do ekspresu i robi wszystko jak przy kapsułkach jednorazowych. Jedna kapsułka wystarczy podobno na ok. 30-50 użyć. Bardzo kusi mnie ta propozycja. Kawę mogłabym zmielić świeżo przed przyrządzeniem w moim thermo..., zaparzyć w dolce gusto i dodać do prawdziwego spienionego mleka bo kapsułkowe niestety jest sztuczne. Jak któraś z was miała do czynienia z takimi kapsułkami to proszę o opinie.
Pomiędzy kapsułkowcem a drogim ekspresem jest jeszcze coś takiego jak kawiarka, dripper, francuska pressa. Takie rozwiązanie przynajmniej nas nie przywiązuje do kawy jednaj marki i jest tańsze zdecydowanie.
Z napełnianiem kapsułek bym uważała, bo stracisz gwarancję na ekspres.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-01-30, 13:17   #20
semrafin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Jak zmniejszyć koszty kapsułek do Dolce Gusto?

Mało kto wie, ale są naprawdę dobrej jakości zamienniki kapsułek do ekspresów Dolce Gusto. Ja z takich korzystam xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2020-02-06 o 09:15 Powód: reklama
semrafin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-30 13:17:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:14.