Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-07-25, 16:40   #1
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15

Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)


Witam dziewczyny. Mam mały problem.Nie wiem czy to odpowiednie miejsce na mój post, ale uznałam,że tak skoro mowa o makijażach
Ja w ogóle nie używam podkładów , pudrów itp.. Jedynie to tusz do rzęs, błyszczyk, jak mi sie chce to cień.I to tyle. Ale za rok wychodze za mąż i wypadałoby jakoś wyglądać. Teraz w sobotę jestem gosciem na weselu i moze wtedy bym jakiś makijaż wypróbowała..
Mam cerę miedzy normalną a mieszaną. Świecę sie w strefie T troche, a w ciepłe dni buzia mi się strasznie poci. Czy ja naprawde , koniecznie musze tego pudru, podkładu użyć?( Ja się boję ze to zdrapie z siebie i bede się czuła jak w masce.. A wypada ta buzie troche zmatowic i nie dopuścić,zeby zaraz były krople potu na niej..
Nie wiem czy zrozumiale pisze (to mój debiut na tym forum), ale prosze o radę Czy mam się teraz jakos przyzwyczajac do tego pełnego makijażu, czy kupić jakies kosmetyki (jak tak, to jakie) czy isc do kosmetyczki teraz (no ale co potem??) czy istnieje jakiś inny sposób..

PS. teraz w ta sobote wesele jest na 17, wyjechać musze juz o 12, czy jeśli kosmetyczka mnie pomaluje przed 12 bede wygladac jak człowiek o tej 17 i później?
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 16:51   #2
Aneciak
Zadomowienie
 
Avatar Aneciak
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Limerick/Łódź
Wiadomości: 1 019
GG do Aneciak
Wink Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Skoro naprawdę nigdy się nie malowałaś tzn nie chodziłaś w ..."pełnym make - up" to moim zdaniem jeśli ktoś zrobi Ci taki makijaż nie będziesz się w nim dobrze czuła ja bym proponowała (jesli masz cerę ok) jakiś kremik koloryzująco - rozświetlający ( np Avon) i to rozświetliłoby Ci buzię... a jesli chodzi natomiast o to matowienie... wiesz...Aga BJ (nasza kochana moderator i szpecz nasz kochany) pisała jakiś czas temu o tym, żeby delikatnie buzię przyprószyć...mąką ziemniaczaną na to puderek - w twoim przypadku jakiś delikatny i leciutki. Także wybór należy do Ciebie! Widzisz, szkoda,że nie ma tu Twojego zdjęcia to napewno dziewczynki by Ci jakoś doradziły co i jak. Ale generalnie uważam,że jesli masz się czuć sztucznie i niefajnie to zrezygnyj z jakiegoś ciężkawego makijażu (poza tym ma być gorąco znowu...) i postaw na naturalność a to podkreśli Twoją kobiecość. Podejtrzewam,że niedługo odezwą się dziewuszki z forum i zasypią cię zdjęciami i poradami tak więc... cieprliwości
I... WITAJ NA WIZAŻU
__________________
Aneciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:01   #3
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Dziękuję bardzo za powitanie
No własnie przeczytałam gdzieś o tej mące i dzisiaj jakims pędzlem od mamy sobie ta buzie przyprószyłam i testuje rezultat Chyba nawet jest ok, tylko policzki mam troche ściagniete, czuje je.

A swoje zdjęcie to moze i kiedyś pokaże, jak bede potrafiła je tu wkleic, nie mówiac już o tym,ze nie mam chyba odpowiedniego sprzętu,żeby Wam sie pokazac
PS. Poza tym nie ma czego pokazywac
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 17:11   #4
ewkaa
Zadomowienie
 
Avatar ewkaa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 1 307
GG do ewkaa
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

heheheh bedziesz wygladała jak człwoeik z pewnoscia. mi babeczka na 100dniówe robiła mejkap o 15 i o 6 nad ranem jak sie ogladałam w lustrze to jak nieruszony
co do pudrów- sa rózne fajne leciutkie fluidy które dobrze kryja i matuja dobrze poprzegladaj sobie na kwc pozdrawiam
ewkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 18:13   #5
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Przeglądałam recenzje pudrów, podkładów itp. i....... i nic.. Nic mi to nie dałoSzczerze mówiac ostatnio mam mały kryzys jesli chodzi o finanse, wiec nie mam kasy,zeby kupic sobie coś bardzo drogiego. A poza tym jak zauważyłam jest 100 rodzajów pudrów i tyle samo podkładów. ja sie pochlastam chyba, nie mówiąc już o tym,ze jak uda mi sie wybrac coś fajnego to odcień bedzie nie tak
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 18:51   #6
neonka28
Zakorzenienie
 
Avatar neonka28
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomości: 7 002
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Mysle ze wariant z kosmetyczka jest dobry.Ale dobra kosmetyczka ktora posiada pudry fixujące tzn.utrwalajace makijaż.Szkoda ze nie piszesz jaki masz kolor cery oczy szkoda ze nie ma zdjecia.Agabil by ci swietnie poradzila,Dolly i wiele wizazantek równie wspaniałych.Ja skromny żuczek moge ci tylko napisac ze tez mam blyszczącą cere i wariant z mąką ziemniaczana sie udal:matuje jest przezroczysta.Mysle że fajnie by bylo miec w torebeczce weselnej bibulki matujace.A jeśli nie makijaz taki w pelni wieczorowy to moze odrobine brokatu na dekold? Fajny kwiat we wlosach? Extra lakier do paznokci!!!Wiesz tak żeby sie poczuc "weselnie"!!!


p.s witaj!!
neonka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-25, 21:00   #7
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Hm.. Spróbuje się opisac najlepiej jak umiem
Mam niebieskie oczy, ponoc raczej małe, włosy mam baaaaaaardzo ciemny blond, czyli raczej myszowate, ale delikatnie rozjasnione cienkimi blond pasemkami. A co do koloru cery.. Zabijcie mnie, ja nie wiemtaki sredni. Ani bardzo biały, ani ciemny. Nie wiem jak to nazwac, ale raczej taki "ciepły".
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 13:41   #8
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

No i z wizyty u kosmetyczki nici.. Uwzieły sie czy co.. Dwie mają urlop do 31 lipca (a ja potrzebuję na 30 ). Kolejna kosmetyczka droga jak diabli ,a czwarta to mnie w życiu nie zobaczy, bo jesli ma mnie pomalowac tak jak sama wygląda, to ja dziękuję.

Czyli musze liczyć sama na siebie, heh. pewnie w poniedziałek mnie bedą w gazecie opisywac co to za pokemon po mieście chodził
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 14:04   #9
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Witaj na wizażu;-)
jak jednak uda Ci sie umówić na wizyte u kosmetyczki zaznacz, że się nie malujesz. Ja wykonujac makijaż staram się pytać o to jak dziewczyny się na codzień malują, o ile w ogóle sie malują. Jest to bardzo ważne ponieważ osobie, która nie robi sobie make-up'u trzeba makijaż wykonać bardzo delikatnie- tak by nie miała wrażenia maski na twarzy i od razu zniechęciła się do makijażu. Pozwala tez uniknąć ewentualnych błędów- czesto jest to zła kolorystyka czy też niewłaściwie zastosowane techniki;-)
pzdr i powodzenia
sam
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 14:08   #10
Paula.Sz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 6
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

Witam Cie serdecznie jak moge Ci cos doradzic w sytuacji w ktorej zostalas bez kosmetyczki proponuje zrobic samemu czyszczeni wykorzystujac do tego peeling enzymatyczny i zakupic w aptece maseczke odpowiednia do danego typu cery, i co wazne odpowiedni krem pod makijaz.
Paula.Sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-26, 15:16   #11
Mala_86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

czesc magnessmeg.
uwazam ze powinnas uzyc tego podkladu i pudru. Ja obecnie uzywam podkładu personal match firmy avon...kolor:almound. Jestem z niego zadowolona.Ja oczywiscie mam opalona twarz.jesli Ty masz raczej jasna cere to polecam raczej inny---> jasniejsz.ten fluid dopasowywuje sie do koloru twojej twarzy. jesli chcesz nalozyc poznie pudru to tylko o odcieniu naturalnym...Pamietaj PUDER MUSI BYC O TON JASNIEJSZY OD FLUIDU!. Jasli chcesz nalozyc puder to nie nakladaj go zbyt duzo, bo bedzie cala matowa...a do tego nie mozna dopuscic!!!!!!!!! naloz go tylko troche.AHA przed nalozeniem pudru najlepiej gdy wezmiesz mala zwilrzona gabeczka wklepiesz fluid.Odczekaj chwile i dopiero wez puder.
Najwazniejsze miejsca na ktore powinnas nalozyc puder to czolo, policzki(pod oczami tez) brpda i nosek
Mala_86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-26, 20:43   #12
magnessmeg
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Żory , Sląsk
Wiadomości: 15
Dot.: Pierwszy "pełny" makijaż w życiu;)

A co myslicie o kremach tonujacych bądź matujacych w moim przypadku? jedna z kosmetyczek poradziła mi,ze jeśli nie chce podkłądów i pudrów to tym sie moge posmarowac. Ma to sens?
Zwróćcie uwagę na to,że to że sie świece po pewnym czasie nie jest takie wazne, ale gorsze jest to że mi sie paszcza poci okropnie jak jest ciepło (a kropelki na nosie to mam prawie cały rok) i boje sie,ze mi to po prostu spłynie i bede straszyc a nie pięknie wygladac..
magnessmeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:27.