O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-28, 09:24   #1
jmu
Raczkowanie
 
Avatar jmu
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 283

O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym


Czesc dziewczyny.
Pytanie z tytulu pojawilo sie po mojej wizycie w osrodku gdzie bedzie moje wesele. Mialam kilka watpliwosci i pytan do pani z ktora rozmawialm i okazalo sie ze kilka rzeczy jest inaczej niz sie na poczatku spodziewalam. Np kawa i herbata sa po 1 na osobe a na wiecej musimy przyniesc swoje opakowania i z tego beda podawac gosciom. Albo sala jeszcze w sobote rano bedzie zajeta na snadanie dla gosci ktorzy wtedy beda w osrodku i wizytowki na stalach rozlozy nam obsluga (zreszta innaego wyjscia nie ma).

Stad maje pytanie - O CO PYTAC?
Z jakimi 'kruczkami' sie spotkaliscie?
__________________
Pozdrawiam!
Asia
jmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 10:02   #2
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez jmu Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny.
Pytanie z tytulu pojawilo sie po mojej wizycie w osrodku gdzie bedzie moje wesele. Mialam kilka watpliwosci i pytan do pani z ktora rozmawialm i okazalo sie ze kilka rzeczy jest inaczej niz sie na poczatku spodziewalam. Np kawa i herbata sa po 1 na osobe a na wiecej musimy przyniesc swoje opakowania i z tego beda podawac gosciom. Albo sala jeszcze w sobote rano bedzie zajeta na snadanie dla gosci ktorzy wtedy beda w osrodku i wizytowki na stalach rozlozy nam obsluga (zreszta innaego wyjscia nie ma).

Stad maje pytanie - O CO PYTAC?
Z jakimi 'kruczkami' sie spotkaliscie?
Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z takiego miejsca. Widać wyraźnie, że właścicielce nie zależy na tym weselu. A to oznacza, że możesz być potem rozczarowana...
Lepiej znaleźć lokal, gdzie właściciel robił już niejedno wesele i angażuje się w przygotowania wesela, bo zależu mu na zadowolonym kliencie (to najlepsza reklama przecież)

O co się zapytać?
Przede wszystkim o wolne terminy i to całodniowe! Salę trzeba przygotować wcześniej, dekoracje, kwiaty.
Piszesz, że sala będzie rano zajęta, ale nie powiedziałaś do której. A potem co? Obsługa będzie na szybko wieszać dekoracje byle jak, a Wy zobaczycie to dopiero na własnym weselu...hmmm... nie zgodzilabym się na taie rozwiązanie.

Druga sprawa to pytanie o zaliczkę.

Wypada zapytać jeszcze o to:

-ile od osoby i co obejmuje cena (menu)?
-do której godziny może trwać wesele?
-czy obowiązuje korkowe?
-ile oferują napojów i jakich na osobę (to co Ci powiedzieli to skandal, nigdzie tak nie ma, zawsze kawa i herbata powinna być w nieograniczonej ilości, a to co Ci powiedziała świadczy o tym, że obsługa wesela nie jest zadowalająca).
-jak będzie wygladał układ sali: stoły, miejsce do tańczenia?
-czy cena obejmuje ciasta?

Sprawy techniczne:
-kiedy wcześniej trzeba zapłacić?
-kiedy wcześniej mozna przywieźć alkohol i tort?
-czy będzie lodówka do dyspozycji?
-co stanie się z jedzeniem i napojami, które zostaną po weselu? Z reguły pakują je dla młodych/rodziców, ale nie zawsze.
-czy orkiestra/zespół może swobodnie korzystać z praądu (czasem każą dopłacić).

Na razie to wszystko, co przychodzi mi do głowy, jak coś mi się jeszcze przypomni, dopiszę.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 10:24   #3
jmu
Raczkowanie
 
Avatar jmu
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 283
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Juz nie za bardzo moge zrezygnowac bo po 1 zaliczka zaplacona, po 2 w mojej okolicy nie ma drugiej tak duzej sali (maja maly monopol).
Postanowilam sie jednak tak bardo nie przejmowac tam bo po 1 sala jest przepiekna i nie trzeba jej bardzo stroic (tylko girlanada z balonow na balkonie) i to co bedzie za nami. I zrobimy to w piatek wieczorem (nie zniszczy sie nic bo w osrodku beda starsi ludze - osrodek dla kuracjuszy, to uzdrowisko). A ta sprawea z kawa czy herbata to narmalne w okolicy - i tak powinnam sie cieszyc bo w wiekszosci jest tak ze jest po 1 napoju a za reszte trzeba placic jak za normalna zamowiaona porcje czyli jakby sie bylo z zewnatrz i przyszlo do restauracji... Na to nic nie poradzimy...
Dzieki za podpowiedzi - z tym pradem np nie przyszloby mi do glowy.
__________________
Pozdrawiam!
Asia
jmu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 10:34   #4
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

oj ucieklabym z takiego miejsca.

a co do miejsc gdzie wynajmuje sie tylko sale, bez obslugi, to warto zapytac:
-czy jest chlodnia
-ile wczesniej dostajemy klucze ( u nas np dostajemy w srode a oddajemy we wtorek, czyli caly tydzien sala nasza)
-czy oplaty licznikowe wliczone w cene
-czy jest zastawa
-w jakim stanie sa stoly i czy sa np krzesla czy lawki do siedzenia

wiecej mi nie przychodzi do glowy ale moze ktos ma jakies pomysly
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 11:47   #5
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

o właśnie sanetka napisała ważne rzeczy o wynajmie sali.
Inaczej jest trochę jeśli wynajmujemy salę restauracyjną z serwisem a inaczej jak samą salę, np. w remizie albo świetlicy i cały catering i serwis jest jeszcze na naszej głowie do pytań sanetki dadam jeszcze o obrusy.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:15   #6
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

widzisz nie pomyslalam o obrusach

PS: no tak obrusy sa bo przeciez pani wspominala ze w cenie wynajecia sali jest koszt pranai obrusow. tez warto sie o to zapytac
__________________


Edytowane przez sanetka
Czas edycji: 2007-06-28 o 13:50 Powód: dopisek
sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-28, 12:24   #7
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

widzę, że rezerwacja sal i wogóle organizacja wesela.. to nie lada wyzwanie....
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-06-28, 13:20   #8
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez Taverney Pokaż wiadomość
Ja na Twoim miejscu zrezygnowałabym z takiego miejsca. Widać wyraźnie, że właścicielce nie zależy na tym weselu. A to oznacza, że możesz być potem rozczarowana...

to co Ci powiedzieli to skandal, nigdzie tak nie ma, zawsze kawa i herbata powinna być w nieograniczonej ilości, a to co Ci powiedziała świadczy o tym, że obsługa wesela nie jest zadowalająca
Nie trzeba zaraz rezygnować. Wystarczy się dopasować i wszystko uzgodnić. Co do kawy i herbaty to w mojej miejscowości w wielu restauracjach jest tak że przysługuje po jednej na osobę a resztę spisują i po weselu trzeba za to zapłacić. Niestety to są własnie uroki restauracji. Tak samo jest często z jedzeniem - wyliczą Ci po jednym krokiecie czy gołąbku a goście później głodni.

Przede wszystkim musisz ustalić menu i jakie będą porcje, czy będą je uzupełniać żeby jedzenia na stole nie brakowało.

Jeżeli sala i jej dekoracja Ci się podoba (pewnie widziałaś wcześniej przed innymi weselami) to z dekoracją też nie powinno być problemu. Zapytaj czy trzeba mieć swoje napoje i ciasta.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-18, 22:09   #9
Mohini
Raczkowanie
 
Avatar Mohini
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 208
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Kiedyś wyszperałam w necie taka listę, pewnie się trochę powtórzy, ale może komuś się przyda

O co pytać:
  • Cena za osobę?
  • Na ile osób przeznaczony jest lokal? (jeśli sala jest na 70 a ty planujesz wesele na 70 to może być trochę ciasno)
  • Jakie menu? (najlepiej wziąć od nich przykładowe menu)
  • Kto ustala menu? (czy jest z góry ustalone, czy można wprowadzać własne zmiany- oczywiście zwykle można, ale zapytać nie zaszkodzi)
  • Kiedy się ustala menu? (ile dni/tygodni wcześniej)
  • Czy płaci się osobno za parking?
  • Czy w cenie jest pokój dla nowożeńców, może też dla gości? Jaka jest cena pokoju dla gości?
  • Alkohol - czy w lokalu trzeba wykupić czy można samemu, czy jest opłata za wniesienie własnego alkoholu (tzw. "korkowe") ?
  • Ciasto - jeśli NIE jest wliczone w cenę (o co trzeba się oczywiście spytać) to czy w lokalu należy wykupić czy załatwiać samemu?
  • Tort - jak wyżej.
  • Owoce - jak wyżej.
  • Czy można zabrać ze sobą resztę jedzenia? Banalne?
  • Czy podczas wesela jedzenie (garmażerka i mięso z obiadu) będzie dostępne dla gości? (w sensie wystawione na osobny stół)
  • Orkiestra - czy jest w lokalu (niektóre lokale maja swoja orkiestrę, z która współpracują) i czy można jej posłuchać, czy można swoja orkiestrę wprowadzić?
  • Czy za orkiestrę płaci się jak za dodatkowych gości, czy np. jak za "pół"? (czasem za orkiestrę np 4 osobową, płacimy dodatkowo jeszcze za cztery osoby, czasem za dwie, a czasem możesz sama ustalić ile jedzenia będzie przeznaczone dla orkiestry)
  • Powyższe dotyczy również kamerzysty i fotografa.
  • Czy w cenę wliczony jest chlebek dekoracyjny?
  • Czy w cenę wliczony jest pierwszy kieliszek szampana na powitanie młodej pary i gości?
  • Czy za stłuczone kieliszki jest pobierana opłata (!) banalne? nie sądzę- w niektórych lokalach płacisz nawet 10 zł za stłuczenie JEDNEGO kieliszka, jeśli nie chcesz płacić- przynieś swój.
  • Czy jest klimatyzacja !?! - bardzo ważna sprawa.
  • Jakie jest ustawienie stołów- czy można samemu zaproponować układ, jeśli nie- jaki układ jest proponowany?
  • Dekoracja lokalu- czy jest wliczona w cenę, jeśli nie ile u nich kosztuje?
  • Dekoracja stołów- czy jest wliczona w cenę, jeśli nie ile u nich kosztuje?
  • Czy jest ograniczenie czasowe?
  • O której musza się wymeldować z pokoi goście weselni, a o której Państwo Młodzi? (zwykle młodym pozostawia się więcej czasu na wymeldowanie)
  • Ile należy wpłacić aby zarezerwować termin? (UWAGA-od 200 do nawet 1000zl!)
  • Ile pieniędzy (jaki procent całej kwoty) należy wpłacić przed weselem? (zwykle ok. 80%)
  • Dobrze pytać, czy nie mają zdjęć - zawsze lepiej się ogląda już przybrane stoły, można zobaczyć dekoracje, a także kolorystykę.
  • Dobrze jest zwrócić również uwagę na to, jaki jest parkiet do tańczenia. Czy jest w miarę dużo miejsca jak na liczbę gości, która będzie się na nim bawić. Poza tym czy nie jest zbyt śliski.
Mohini jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 11:37   #10
Madzialenka12344321
Zakorzenienie
 
Avatar Madzialenka12344321
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 54 443
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

dzięki za listę bardzo sie przyda
__________________

Madzialenka12344321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-08-19, 19:33   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

-ile litrów soków przypada na jedną osobę (to samo tyczy się wód, napoi), jedna rada butelki nie powinny być kilku litrowe, lecz 500 ml gdyż takie stojąc na stole nie zasłaniają gości.
-kawa, herbata czy jest w ilościach nieograniczonych, czy z limitem (często się spotykałam, że za następne ilości trzeba dopłacać a kwoty były przerażające)
-dekoracja stołu dla Młodych (czy przygotowana przez lokal czy przez dekoratorów)
- czy sala dysponuje świecznikami, wazonikami itp.

Macie prawo także wejść do kuchni, do toalet zobaczyć jak wyglądają pomieszczenia, na/w czym będą gotowane posiłki, w jakich talerzach podawane itp.I pamiętajcie,ż e jeśli jesteście zdecydowani na daną sale podpisujecie umowe, nic nie zaklepujcie słownie lub, że ktoś Was zaznaczy ołówkiem w tajemniczym zeszycie. Naprawde czasem bywają cyrki, młodzi przed ślubem chcą omówić szczegóły menu a sie okazuje, że ich termin jest zajęty i co wtedy? Nie ma dowodu (umowa z podpisami obu stron) nie ma zwrotu ewentualnej zaliczki.

Wydaje mi sie, że dziewczyny już napisały najważniejsze kwestie, które powinny być poruszane w rozmowie z właścicielem lokali/sali.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-08-19, 21:09   #12
Stabilo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 93
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Jeśli menu ustala restauracja, warto zapytać, jak liczone sa dziecki, młodzież i osoby dodatkowe (kamerzysta, fotograf, zespół).
Można także zapytać o wazony/wiadra?/pojemniki na kwiaty, które przyniosą goście. Bardzo ładnie dekorują one salę.
Stabilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-06, 08:58   #13
sirenia
Raczkowanie
 
Avatar sirenia
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 38
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

pytac sie czy tego dnia w okolicach hotelu nie bedzie zadnych imprez plenerowych !!! - my sie tak wkopalismy a hotel nie raczyl nas poinformowac ze w poblizu hotelu (na tylach) na stadionie jest koncert na zakonczenie lata - gra kult i ewelina flinta, oczywiscie bede zadala obnizenia kosztow, bo dla nas to zatajenie.
slub za 2 dni, nic sie nie da zrobic.. wielokrotnie pytalismy o wszystko przed podpisaniem umowy - ale sami widzicie, taki kraj..
sirenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-09-10, 04:17   #14
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Ja dodam jedno pytanie o którym zapomniałam, ale dało się to odkręcić:

- Jaka jest opłata za menu dla dziecka? (Czy jest to tzw. połówka, czy płaci się jak za osobę dorosłą = 100%, czy inaczej)
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 15:44   #15
Aicap
Raczkowanie
 
Avatar Aicap
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: świetokrzyska wieś
Wiadomości: 102
GG do Aicap
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Jeśli wynajmujesz sale i sama załatwiasz kucharki spytaj o butle gazowe. Ile ich jest czy musisz dokupic czy zapewniają. powinni miec cennik za "stłuczki"- żeby sie nie okazało tj. wyzej ze kieliszki sa po 10 zł a to zwykle one nie wracją do kuchni w najwiekszej ilosci- i to nie ze wzgledu na niezdarnosc gosci a na ich rozchodzenie sie po calym terenie weselnym
Aicap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 23:09   #16
ksylwia
Zadomowienie
 
Avatar ksylwia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 1 535
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Spadłyście mi dziewczyny z nieba Właściwie już zaliczkowaliśmy salę, ale jeszcze umowy nie spisaliśmy i mamy to zamiar uczynić w przyszłym tygodniu

m.a.r.t.a - zauwazyłam, ze mój suwaczek znowu pokazuje "now!"
on chyba tak o północy szaleje. Musze się mu uważniej jeszcze przyjrzeć.
__________________
Góra 12.03.2009 - finito 08.10.2010
Dół 28.04.2009
10.02.2013 - Insanity - restart
ksylwia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 00:00   #17
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
Co do kawy i herbaty to w mojej miejscowości w wielu restauracjach jest tak że przysługuje po jednej na osobę a resztę spisują i po weselu trzeba za to zapłacić. Niestety to są własnie uroki restauracji.
chyba żartujesz
w restauracjach wyliczają po1 kawie i herbacie na osobę
to widac są restauracje i "restauracje"
pierwszy raz sie z czymś takim spotykam
w restauracji w której mieliśmy wesele wszystko było bez ograniczeń, na weselach na których byłam również, i nie tylko kawa i herbata ale równiez inne napoje, wszystko wliczone w menu
no nie wyobrażam sobie żeby wyliczac każda szklanke kawy i herbaty, a potem za to doplacać
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 12:05   #18
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
chyba żartujesz
w restauracjach wyliczają po1 kawie i herbacie na osobę
to widac są restauracje i "restauracje"
pierwszy raz sie z czymś takim spotykam
w restauracji w której mieliśmy wesele wszystko było bez ograniczeń, na weselach na których byłam również, i nie tylko kawa i herbata ale równiez inne napoje, wszystko wliczone w menu
no nie wyobrażam sobie żeby wyliczac każda szklanke kawy i herbaty, a potem za to doplacać
Niestety ale my się z takim czymś spotkaliśmy. To nie jest tak że Ci nie podadzą herbaty czy kawy, bo podają ją bez ograniczeń ale za nadprogramowe sztuki Młodzi muszą po weselu zapłacić. My na początku mieliśmy wybrane 3 sale które nam się podobały i takie niby małe szczegóły (jak np. wielkość porcji jedzenia) wpływały na nasz wybór. Tak samo jak trzeba płacić dodatkową kasę za poprawiny co jest dla mnie bzdurą i wyliczanie jedzenia co do osoby.
Oczywiście ja bym się nigdy na taką salę nie zgodziła. Zdecydowaliśmy się na salę gdzie jedzenia i picia było pod dostatkiem, mieliśmy bardzo duży wpływ na to jakie będzie menu i w jakiej ilości. MIeliśmy poprawiny a i tak jeszcze całe kartony jedzenia i picia przywieźliśmy do domu.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-07, 19:05   #19
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez ksylwia Pokaż wiadomość
Spadłyście mi dziewczyny z nieba Właściwie już zaliczkowaliśmy salę, ale jeszcze umowy nie spisaliśmy i mamy to zamiar uczynić w przyszłym tygodniu

m.a.r.t.a - zauwazyłam, ze mój suwaczek znowu pokazuje "now!"
on chyba tak o północy szaleje. Musze się mu uważniej jeszcze przyjrzeć.
Spisz umowę koniecznie , co do suwaczka już działa

Cytat:
Napisane przez Kattie7 Pokaż wiadomość
chyba żartujesz
w restauracjach wyliczają po1 kawie i herbacie na osobę
to widac są restauracje i "restauracje"
To ja może jeszcze dodam jedną ciekawostkę. Z racji tego, że u nas bedzie około 70 osób wiele restauracji aby zawrzeć z nami umowe stawiało warunek. Mieliśmy zapłacić za nieobecne dusze połowe ceny za 1 os, by dobić do 100 gości bo im sie nie opłaca robić interesu poniżej tego poziomu. Czy w naszym przypadku gdyby za 1 os było 140zł, a dusz 30 musielibyśmy w błoto wyrzucić, uwaga= 2100. Takim lokalom dziękowaliśmy.... phi

Cytat:
Napisane przez precious_81 Pokaż wiadomość
My na początku mieliśmy wybrane 3 sale które nam się podobały i takie niby małe szczegóły (jak np. wielkość porcji jedzenia) wpływały na nasz wybór. .
Ależ to jest bardzo ważny czynnik, niektórzy proponują takie mikroskopijne porcje ze aż głowa boli.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-10-08, 07:43   #20
Kattie7
Wtajemniczenie
 
Avatar Kattie7
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 465
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
To ja może jeszcze dodam jedną ciekawostkę. Z racji tego, że u nas bedzie około 70 osób wiele restauracji aby zawrzeć z nami umowe stawiało warunek. Mieliśmy zapłacić za nieobecne dusze połowe ceny za 1 os, by dobić do 100 gości bo im sie nie opłaca robić interesu poniżej tego poziomu. Czy w naszym przypadku gdyby za 1 os było 140zł, a dusz 30 musielibyśmy w błoto wyrzucić, uwaga= 2100. Takim lokalom dziękowaliśmy.... phi
to juz jest rozbój w biały dzień
takie miejsca trzeba omijac z daleka
kiedy ja załatwiałam sale na wesele, to w kazdym lokalu pierwsze pytanie brzmiało "jaka będzie planowana ilośc osób na weselu" i własciciele lokali od razu mówili że nie organizują wesel ponizej danej liczby gosci bo im sie to nie opłaca,
i takie podejscie rozumiem, ale zeby kazac doplacac za nieobecnych to

co do głównego pytania wątku - powinno sie jeszcze zapytac o opłate na ZAIKS chodzi o tantiemy z publicznego wykonywania/otwarazania utworów
bo taka opłate pokrywa albo organizator wesela czyli panstwo młodzi, albo zespół który będzie grał, najczęsciej jednak to panstwo młodzi płacą i opłate pobiera lokal, który potem wpłaca to na konto zaiksu, a organizatorowi wystawia osobny dowód wpłaty
Kattie7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-06, 09:58   #21
oj_tam
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 47
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Dziewczyny, a jak ustalić wielkość porcji? Zapisać porcję mięsa w gramach a zupy w mililitrach? Nie chciałabym, by jak piszecie okazało się, że porcje są mikroskopijne.

Jeszcze jedna rzecz, jak zapisać "zgrabnie" by jedzenie było świeże, tzn. nie rozmrażane, a świeżo w tym dniu przygotowane?
oj_tam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-21, 12:52   #22
Dorka__00
Zadomowienie
 
Avatar Dorka__00
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 920
GG do Dorka__00
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Myślę że o to czy jedzenie nie jest mrożone należy zapytać bezpośrednio - czyli kiedy jedzenie będzie przygotowywane. jednak wydaje mi się że część rzeczy może być mrożone bo przy dużej imprezie może się fizycznie nie dać przygotować wszystkiego.

ja o jedzenie się nie martwię bo sale mam sprawdzona już kilka imprez było tam organizowane i wiem ze jedzenie jest smaczne i jest go odpowiednia ilość.

ale wątek podbijam - na co należy zwrócić jeszcze uwagę?
Dorka__00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 10:02   #23
Katek00
Przyczajenie
 
Avatar Katek00
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Birmingham
Wiadomości: 19
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Właśnie w przyszłym tygodniu idę na spotkania w pierwszych salach. Chciałabym być przygotowana i mieć listę pytań. Dziękuję dziewczyny, naprawdę mi pomogłyście. Czy któraś z was brała ślub w hotelu zamiast kościoła? Czy któraś wie jak wygląda cos takiego i jak się pytać o szczegóły?
__________________
24.12.12
Katek00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-28, 10:29   #24
myszeczka87
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 1 012
Dot.: O co pytac podpisujac umowe w sali/lokalu weselnym

Cytat:
Napisane przez Katek00 Pokaż wiadomość
Właśnie w przyszłym tygodniu idę na spotkania w pierwszych salach. Chciałabym być przygotowana i mieć listę pytań. Dziękuję dziewczyny, naprawdę mi pomogłyście. Czy któraś z was brała ślub w hotelu zamiast kościoła? Czy któraś wie jak wygląda cos takiego i jak się pytać o szczegóły?
A oto moje pytania odnośnie Sali Może się komuś przydadzą

SALA
- Cena za osobę dorosłą i cena za dziecko.
- Czy płaci się dodatkowo za Salę?
- Zaliczka, kiedy należy ją wpłacić i w jakiej wysokości?
- Kiedy trzeba uregulować resztę należności?
- Do kiedy należy podać ostateczną liczbę gości?
- Do kiedy ostatecznie należy ustalić menu?
- Czy w czasie ślubu będzie dostępny ktoś z Kadry Kierowniczej?
- Czy jest wydzielone miejsce dla palących?
- Czy dostępny jest parking samochodowy dla gości?
- Do której godziny może trwać przyjęcie weselne?
- Czy w cenę jest wliczony chleb powitalny i pierwszy kieliszek szampana na powitanie pary młodej i gości?
- Czy dekoracja lokalu, sali taneczno-jadalnej i stołów jest wliczona w cenę (warto poprosić o zdjęcia udekorowanej Sali)? Czy można udekorować stoły np. żywymi kwiatami?
- Czy możemy sami zaproponować układ stołów na Sali Weselnej?
- Czy sala dysponuje świecznikami, wazonikami i innymi dekoracjami stołu?

- Czy za stłuczone kieliszki ( i inne szklane naczynia ) jest pobierana dodatkowa oplata i w jakiej wysokości?
- Czy jest odpowiednie miejsce dla Dj`a, zwłaszcza dostęp do prądu?

MENU

POSIŁKI
- Czy jest z góry ustalone czy można wprowadzić własne zmiany?
- Czy posiłki są przygotowywane na miejscu, czy zajmuje się tym jakaś zewnętrzna firma?
- Ilość gorących posiłków i zimnych przekąsek.
- Częstotliwość serwowania dań.
- Częstotliwość wymieniania talerzyków.
- Sposób podawania dań: na półmiskach czy od razu wydzielane są porcje dla każdego gościa i podawane na talerzu?

NAPOJE, KAWA, HERBATA, CIASTA, SOKI, TORT, ALKOHOL
- Czy można kupić swoje napoje, czy soki sa podawane w kartonikach czy w dzbankach?
Czy podaje je obsługa?
- Czy kawa i herbata są w menu czy kupuje się je osobno? Czy kawa i herbata oferowane przez Salę są w ilościach nieograniczonych, czy z limitem?
- Ciasta i owoce czy są w menu, czy kupuje się osobno? Czy Sala ma je w swojej ofercie, jeśli tak to w jakiej ilości przypada na osobę?
- Tort - czy Sala Weselna ma w swojej ofercie, czy trzeba zamawiać go na własną rękę?
- Kiedy można przywieść alkohol, napoje, tort, owoce i ciasta (o ile sala weselna nie oferuje tych rzeczy w cenie biletu)? Czy płaci się „korkowe” za alkohol?
- Czy chłodnia lub lodówka będzie do dyspozycji?
- Gdzie przechowywany jest alkohol i kto ma dostęp do tego miejsca?
- Czy w Sali Weselnej jest działająca klimatyzacja?
- Ilu kelnerów będzie pracowało przy naszym weselu?
- Czy za Dj`a, fotografa płaci się tak samo, jak za gości weselnych i czy jest dostępny osobny stolik dla nich?
- Czy po weselu możemy zabrać jedzenie, kiedy można je odebrać?
- Czy będzie szatnia, czy w czasie wesela będzie ją ktoś obsługiwał?


myszeczka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:00.