Woda pokrzywowa, woda brzozowa? - Strona 12 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-15, 13:23   #331
Nastja89
Raczkowanie
 
Avatar Nastja89
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 182
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Bardzo nieladnie, ze nie masz czasu na czytanie - chociaz tyle zawsze mozna zrobic, docenic trud innych.

Mozesz stosowac tak i tak, ja preferuje glownie na suche, glownie w skalp
Doceniam trud innych a tym bardziej ich porady. A z czasem nie zawsze stoję dobrze, zresztą jak każdy. Nie zawsze można usiąść i poświęcić chwilę na internet.
__________________
CEL OSIĄGNIĘTY !! : Naturalne włosięta

Bóg jest człowiekiem, a człowiek myśli, że jest Bogiem...
Nastja89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 12:46   #332
sajf
Zakorzenienie
 
Avatar sajf
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 111
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez dirty_diana58 Pokaż wiadomość
Na każdego działa co innego . Ja akurat stosuję tą z Isany z Rossmana i uważam, że jest rewelacyjna. Stosuję ją od ok. miesiąca i widzę efekty - zmniejszenie przetłuszczania, mam wrażenie, że włosy nieco szybciej rosną i zaczynają pojawiać się małe baby hair ;D
Ona jest nieprzelewana, ma 500 ml. Ale ja stosuję strzykawkę: nabieram do niej tej wody i aplikuję w kilku, kilkunastu miejsach, wmasowuję paluszkami i gotowe.
Własnie zakupiłam wodę z Isany i skorzystam ze sposobu strzykawkowego. o efektach poinformuję za jakis czas. Moje włosy wypadają i przetłuszczają się a koncówki są suche . Zobaczymy co będzie za miesiąc.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.



"Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci"
sajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-31, 13:07   #333
aante_e
Miss Pudernica
 
Avatar aante_e
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 041
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Stosuje wodę z Isany już przez około pół roku, z miesiącem przerwy. Po pierwsze, wypada mi o wiele mniej włosów, stały się bardziej mięsiste. Po drugie, włosy się mniej prztłuszczają, są uniesione, odbite od skóry głowy.
Wcieram ją co dzień po umyciu, przelałam do butelki po odżywce z sprayu i jest mi tak wygodnie. I czekam na szybszy porost
__________________
Marzenia same się nie spełniają, marzenia się spełnia.
aante_e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-03, 21:17   #334
Maylina
Rozeznanie
 
Avatar Maylina
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 687
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Czy Was tez piecze głowa po nałożeniu brzozowej?(wtarłam w osuszone włosy)
Maylina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-04, 08:00   #335
sajf
Zakorzenienie
 
Avatar sajf
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 111
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Maylina Pokaż wiadomość
Czy Was tez piecze głowa po nałożeniu brzozowej?(wtarłam w osuszone włosy)
tak ja czuję przez chwilę mrowienie po zaaplikowaniu brzozówki, ale to tylko przez chwilę jak tylko alk odparuje ze skóry przestaje.
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.



"Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci"
sajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:27   #336
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Dziewczyny, odnośnie WODY BRZOZOWEJ: to używałyście może różnych firm, albo po prostu konkretną możecie mi polecić? czy to nie ma znaczenia firma?
i rozpylacie ją, czy wmasowujecie w skalp?


mogę zmieszać wodę brzozową z wodą pokrzywową i wtedy wcierać? czy to nie zda efektu?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-06, 12:58   #337
sajf
Zakorzenienie
 
Avatar sajf
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 111
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odnośnie WODY BRZOZOWEJ: to używałyście może różnych firm, albo po prostu konkretną możecie mi polecić? czy to nie ma znaczenia firma?
i rozpylacie ją, czy wmasowujecie w skalp?


mogę zmieszać wodę brzozową z wodą pokrzywową i wtedy wcierać? czy to nie zda efektu?
ja mam brzozówkę isany natomiast spróbuj stosowac np naprzemiennie . Ja swoją rozpylam w skalp rozpylaczem po mgiełce do włosów.:P
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.



"Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci"
sajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-06-08, 18:35   #338
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odnośnie WODY BRZOZOWEJ: to używałyście może różnych firm, albo po prostu konkretną możecie mi polecić? czy to nie ma znaczenia firma?
i rozpylacie ją, czy wmasowujecie w skalp?


mogę zmieszać wodę brzozową z wodą pokrzywową i wtedy wcierać? czy to nie zda efektu?

Moja babcia, gdy widziała jak wklepuje sobie wodę brzozową we włosy powiedziała mi o pewnej dziewczynie którą spotkała na robotach jak była młoda. Otóż owa dziewczyna (dajbóg Larysa, ale czy to ważne) pracowała w polu i przy lesie i zawsze zbierała pokrzywy, skrzyp i liście brzózki. W nocy jak nikt nie widział to gotowała to w kuchni i pzelewała do wiaderka, z którego potem lała to na głowę. Potem dłuugo, dłuugo czesała włosy z głową pochyloną w dół. Nie czesała na długości a tylko przy skórze głowy. Miała czarne włosy do kolan, bardzo gęste, zdrowe i grube. Gdy kiedyś pracodawca (o ile można tak tego kogoś nazwać) przyłapał ją na tej praktyce, rano przy wszystkich dziewczynach z obozu ściął ją na łyso nożyczkami i spalił jej te włosy. To było zima, babcia nie pamięta, który miesiąc, ale już w następną zimę, miała włosy do pasa. Oczywiście nie zaprzestając tej praktyki. Więc chyba warto czesać się i nakrapiać tymi wodami roślinnymi. Może ta dziewczyna miała takie geny, może czesanie i wody pomogły? Trzeba chyba samemu się przekonać.

Metoda autentyczna, sprawdzana na moich ciotkach za młodu. Wszystkie 5 miały warkocz do tyłka, ale ani babcia ani dziadek nie mieli oszałamiających włosów. Ha, ja też nie mam... I zaczełam 3 dni temu kurację wodą brzozową i dziś dolałam pokrzywy i skrzypu gotowanego. Oby pomogło.
__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 18:56   #339
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Ilonoslaw Pokaż wiadomość
Moja babcia, gdy widziała jak wklepuje sobie wodę brzozową we włosy powiedziała mi o pewnej dziewczynie którą spotkała na robotach jak była młoda. Otóż owa dziewczyna (dajbóg Larysa, ale czy to ważne) pracowała w polu i przy lesie i zawsze zbierała pokrzywy, skrzyp i liście brzózki. W nocy jak nikt nie widział to gotowała to w kuchni i pzelewała do wiaderka, z którego potem lała to na głowę. Potem dłuugo, dłuugo czesała włosy z głową pochyloną w dół. Nie czesała na długości a tylko przy skórze głowy. Miała czarne włosy do kolan, bardzo gęste, zdrowe i grube. Gdy kiedyś pracodawca (o ile można tak tego kogoś nazwać) przyłapał ją na tej praktyce, rano przy wszystkich dziewczynach z obozu ściął ją na łyso nożyczkami i spalił jej te włosy. To było zima, babcia nie pamięta, który miesiąc, ale już w następną zimę, miała włosy do pasa. Oczywiście nie zaprzestając tej praktyki. Więc chyba warto czesać się i nakrapiać tymi wodami roślinnymi. Może ta dziewczyna miała takie geny, może czesanie i wody pomogły? Trzeba chyba samemu się przekonać.

Metoda autentyczna, sprawdzana na moich ciotkach za młodu. Wszystkie 5 miały warkocz do tyłka, ale ani babcia ani dziadek nie mieli oszałamiających włosów. Ha, ja też nie mam... I zaczełam 3 dni temu kurację wodą brzozową i dziś dolałam pokrzywy i skrzypu gotowanego. Oby pomogło.
genialna historia!!!
ejjj super, tylko że do kolan ? :P to chyba tutaj troche fantazja, ale wierzę że długie rosły

mogę zmieszać wodę brzozową i herbatę z pokrzywy i herbatę ze skrzypu i w tym moczyć włosy?
myślę żeby np nalać do umywalki tego wszystkiego i potrzymać w tym z 2 minuty włosy - da to coś, może być taka sztuczka? jak proponujecie?


Ilonoslaw masz w podpisie napsiane : kwiecień'11 - skrzyp. Co dokładnie? łykasz tabletki jakieś konkretne? (jakie?), czy herbata? Czy co?

__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia

Edytowane przez Friese
Czas edycji: 2011-06-08 o 18:58
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-08, 19:07   #340
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Moja babcia raczej nie koloryzuje. Kiedyś sie nie farbowały, nie cieniowały i bardziej wielbiły naturę, SLS nie było ;p więc możliwe.

Wczesniej piłam samą pokrzywę, potem dorzuciłam skrzyp. Susz, nie w torebkach ekspresowych. W aptece można kupić susz skrzypu np z FlosLek jak ja miałam i w smaku był w miarę. Teraz zebrałam własny skrzyp z pola i piję też ususzony. Ale jest mocniejszy.

Myślę że dwie minuty zamoczonych włosów w tym byłoby dobre, tylko kup wody bez alkoholu bo ten wysusza włosy. I koniecznie zrób masaż.
__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 12:34   #341
dirty_diana58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 50
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Ilonoslaw Pokaż wiadomość

Myślę że dwie minuty zamoczonych włosów w tym byłoby dobre, tylko kup wody bez alkoholu bo ten wysusza włosy. I koniecznie zrób masaż.
Nie wiem, czy na wzrost to pomoże, wydaje mi się, że w taki sposób może podziałać to tylko na polepszenie stanu włosa. Aczkolwiek próbować zawsze można.

Natomiast jeżeli chcemy uzyskać szybszy porost włosa należy kupić wodę brzozową z alkoholem i wsmarowywać ją jedynie przy skórze głowy [nie radzę na całą długość włosów, wtedy się wysuszą]. Tak jak napisała stonę wcześniej Paulinka675 alkohol zawarty w wodzie brzozowej pomaga dotrzeć, wniknąć składnikom do skóry głowy.
__________________

dirty_diana58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-09, 15:48   #342
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez dirty_diana58 Pokaż wiadomość
Natomiast jeżeli chcemy uzyskać szybszy porost włosa należy kupić wodę brzozową z alkoholem i wsmarowywać ją jedynie przy skórze głowy [nie radzę na całą długość włosów, wtedy się wysuszą]. Tak jak napisała stonę wcześniej Paulinka675 alkohol zawarty w wodzie brzozowej pomaga dotrzeć, wniknąć składnikom do skóry głowy.
Alkohol w ziołowych wodach i wcierkach to jest chyba jedynie rozpuszczalnikiem i utrwalaczem tego. Alkohol w mig odparowywuje, więc jak ma pomóc wniknąć do skóry głowy?

Na długość radziłam jej te bez alkoholu, a jak zamoczy głowę w tym i wykona masaż to prawie, że jak wcierka. Plus woda pokrzywowa nabłyszcza delikatnie włosy bo je odświeża. Oczywiście ta bez alkoholu.

__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:07   #343
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Chcę płukac CAŁE włosy w: pokrzywa, brzoza, skrzyp - to jak?
bo chcę nalać sobie np do umywalki i potrzymać parę minut.

przecież taka woda brzozowa to mi na jeden zabieg starczy, to jak to zrobić? taką miksturę? herbatki, susz, nie mam pojęcia, taki susz to w zielarniach się kupuje? jakie to są ceny? a herbata? np pokrzywa i w tym trzymać? a co z brzozą? skąd mam wziać brzozę?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 12:45   #344
dirty_diana58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 50
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Chcę płukac CAŁE włosy w: pokrzywa, brzoza, skrzyp - to jak?
bo chcę nalać sobie np do umywalki i potrzymać parę minut.

przecież taka woda brzozowa to mi na jeden zabieg starczy, to jak to zrobić? taką miksturę? herbatki, susz, nie mam pojęcia, taki susz to w zielarniach się kupuje? jakie to są ceny? a herbata? np pokrzywa i w tym trzymać? a co z brzozą? skąd mam wziać brzozę?
kiedyś, kidy nie miałam jeszcze wody brzozowej, płukałam sobie włosy takim naparem z pokrzywy, tzn kupiłam herbatę i zaparzałam kilka saszetek, [bodajże 2 albo 3? nie pamiętam już.] na 500 ml, czekałam aż ostygnie . następnie umyłam włosy, spłukałam wodą i takim ostygniętym naparem później spłukałam, czekałam aż troche wchłonie skalp wytarłam włosy i potem już zabiegi stylizacyjne. potarzałam to cały miesiąc, kiedy myłam włosy. głównym celem było zmnieszenie przetłuszczania włosów. na początku trochę pomogło, ale czy jakieś zbawienne efekty były? nic nie zauważyłam..
__________________

dirty_diana58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 13:42   #345
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

dziekuje za odpowiedz

a ta brzozowa woda - to szkoda mi wlac do plukania, bo to na raz bedzie.
moge kupic cos z czego wyjdzie mi kilka razy na plukanki?
nie mam pojecia.. herbata jest taka? albo susz? bo woda brzozowa to zbankrutuje jak bede kupowac na jedna plukanke ;p
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:13   #346
Ilonoslaw
Raczkowanie
 
Avatar Ilonoslaw
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 86
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz

a ta brzozowa woda - to szkoda mi wlac do plukania, bo to na raz bedzie.
moge kupic cos z czego wyjdzie mi kilka razy na plukanki?
nie mam pojecia.. herbata jest taka? albo susz? bo woda brzozowa to zbankrutuje jak bede kupowac na jedna plukanke ;p
Popatrz w patekach internetowych czy nie ma liści brzozy suszonych. Google nie gryzą. A jak nie to jedź na wieś, nazbieraj listeczków i gotuj, zawsze coś tam sie wygotuje i naparek na płukankę jest.

__________________
wrzesień '10 - tabletki z pokrzywą
grudzień '10 - pokrzywa i wcierki
kwiecień'11 - skrzyp
maj 26. '11 - Seboradin
czerwiec'11-woda brzozowa i pokrzywowa

30.03 - 10cm
30.05 - 13cm
Ilonoslaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 21:20   #347
dirty_diana58
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wejherowo
Wiadomości: 50
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
dziekuje za odpowiedz

a ta brzozowa woda - to szkoda mi wlac do plukania, bo to na raz bedzie.
moge kupic cos z czego wyjdzie mi kilka razy na plukanki?
nie mam pojecia.. herbata jest taka? albo susz? bo woda brzozowa to zbankrutuje jak bede kupowac na jedna plukanke ;p
tzn, wode brzozowa lepiej tylko i wylacznie na sam skalp i nie dotykac tym reszty wlosow, gdyz zawiera alkohol a ten moze wysuszac wlosy.
co do plukanek mozesz np kupic suszona pokrzywe, lub skrzyp i sobie zaparzac [ moze byc zwykla herbata, badz suszone liscie w sklepie zielarskim, w aptece, badz po prostu samemu sobie zebrac ] , do tego kupic nie wodę tylko SOK brzozowy i dodawac do tego naparu, poczekac az ostygnie i tym sobie plukac wlosy.

sok brzozowy mozna samemu jakoś z brzozy wyciągnąć [ ja się na tym nie znam ;p ], ale moze być w aptekach, sklepach zielarskich, nawet w supermarketach np w bomi

wydaje mi się, że trudno mnie zrozumieć, bo piszę tak niespójnie ;p
__________________

dirty_diana58 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 07:49   #348
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Ilonoslaw Pokaż wiadomość
Moja babcia, gdy widziała jak wklepuje sobie wodę brzozową we włosy powiedziała mi o pewnej dziewczynie którą spotkała na robotach jak była młoda. Otóż owa dziewczyna (dajbóg Larysa, ale czy to ważne) pracowała w polu i przy lesie i zawsze zbierała pokrzywy, skrzyp i liście brzózki. W nocy jak nikt nie widział to gotowała to w kuchni i pzelewała do wiaderka, z którego potem lała to na głowę. Potem dłuugo, dłuugo czesała włosy z głową pochyloną w dół. Nie czesała na długości a tylko przy skórze głowy. Miała czarne włosy do kolan, bardzo gęste, zdrowe i grube. Gdy kiedyś pracodawca (o ile można tak tego kogoś nazwać) przyłapał ją na tej praktyce, rano przy wszystkich dziewczynach z obozu ściął ją na łyso nożyczkami i spalił jej te włosy. To było zima, babcia nie pamięta, który miesiąc, ale już w następną zimę, miała włosy do pasa. Oczywiście nie zaprzestając tej praktyki. Więc chyba warto czesać się i nakrapiać tymi wodami roślinnymi. Może ta dziewczyna miała takie geny, może czesanie i wody pomogły? Trzeba chyba samemu się przekonać.
zafascynowana tą historią jestem, dlatego te płukanki chcę robić
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-16, 10:43   #349
BlackSabbath
Raczkowanie
 
Avatar BlackSabbath
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 436
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Hej miałam napisać czy jestem zadowolona z wody brzozowej ISANA...
dopiero teraz odpowiadam z perspektywy kilku tygodni... opakowanie nieporęczne, więc przelewam do rozpylacza i spryskuję skórę głowy a potem wcieram i robię delikatny masaż... na opakowaniu napisane jest

"Wysoko-odżywcze ekstrakty z liści brzozy pielęgnują włosy i rewitalizują skórę głowy. Prowitamina B5 nadaje włosom połysk i wzmacnia je.
*poprawia się ukrwienie skóry głowy
*włosy stają się mocniejsze,
*nabierają blasku i objętości.
zresztą ta woda jest na KWC...
napisane jest aby "wcierać we włosy" a jednak ja nie wcieram jej we włosy, ponieważ na drugim miejscu w składzie jest alkohol i boję sie że to wysuszyłoby moje włosy...
swoją drogą, prawie we wszystkich kosmetykach na początku składu jest alkohol, a naturalne składniki są dalej

ale do rzeczy, woda spisała sie całkiem nieźle...
wyraźnie widać, że włosy są podniesione u nasady. Producent obiecuje poprawę ukrwienia skóry głowy, a co za tym idzie to chyba szybszy wzrost ?? tego raczej nie zauważyłam, choć kilka tygodni temu rozświetlałam odrosty sprayem rozjaśniającym i już są nastepne odrosty ok 2 cm więc może to zasługa tej wody? podobno masaż skóry głowy dobrze działa...
ja tą wodę nakładam kilka razy w tygodniu i jestem zadowolona...
__________________
Zapuszczam włosy!
cel-do talii

Stoję jeszcze w progu zatrzaśniętych drzwi
słyszę jeszcze słowa nieistotne już...
BlackSabbath jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-03, 17:27   #350
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

jest tutaj też mowa o skrzypie dlatego zapytam.

Dziewczyny, z racji tego że przyjechałam do domu na wieś postanowiłam robić sobie płukanki ze skrzypu - podpowie mi któraś z Was:
1. ile wody nalać do garnka
2. ile włożyć skrzypu
3. ile czasu gotować ?

4. jak tą płukankę zrobić, trzymać w niej włosy z 2-3 minuty? czy wystarczy tylko polać włosy?

ten skrzyp mam włożyć cały, czy mam pokroić jakoś drobno, czy jak?
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-03, 19:16   #351
ston3d
Zadomowienie
 
Avatar ston3d
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 538
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
jest tutaj też mowa o skrzypie dlatego zapytam.

Dziewczyny, z racji tego że przyjechałam do domu na wieś postanowiłam robić sobie płukanki ze skrzypu - podpowie mi któraś z Was:
1. ile wody nalać do garnka
2. ile włożyć skrzypu
3. ile czasu gotować ?

4. jak tą płukankę zrobić, trzymać w niej włosy z 2-3 minuty? czy wystarczy tylko polać włosy?

ten skrzyp mam włożyć cały, czy mam pokroić jakoś drobno, czy jak?
O płukankach było już miliard razy, tak trudno korzysta się z szukajki?
1. ile chcesz
2. ile chcesz
3. 10-15 minut
4. jak chcesz, ale lepiej potrzymać w niej włosy- to chyba logiczne?
5. możesz rozdrobnić

Borze, to tylko płukanka do włosów, po co aż tak się nad tym zastanawiać, jakkolwiek zrobisz to będzie ok Poza tym zaśmiecasz forum, zadając to samo pytanie w kilku wątkach. Aż żałuję że odpowiedziałam, mogłabyś się odrobinę wysilić i poszukać w google albo w forumowej wyszukiwarce wiadomości o płukankach, a nie truć ciągle nam tyłek o takie bzdety.
__________________
Włosomaniaczka
Obecnie: ~60 cm
Cel I: do ziemi
Cel II: żeby ukochany mógł wejść po nich na 3 piętro



Fakty nie przestają istnieć z powodu ich ignorowania.


Edytowane przez ston3d
Czas edycji: 2011-07-03 o 19:31
ston3d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-04, 11:24   #352
sajf
Zakorzenienie
 
Avatar sajf
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 3 111
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Moje efekty po stosowaniu brzozówki z Isany[ ok 3 - 4 razy w tygodniu smaruję skórę głowy]
- zauwazalne mniejsze przetłuszczanie włosów
-mniej włosów wypada/stosuję jeszcze suplementację
- minus przesuszyłam sobie końce ponieważ nieraz zbyt mocno chlustałam brzozową i trafiło nie tylko na skalp/ teraz w koncówki wcieram oliwę z oliwek i naftę co kilka dni)
__________________
Nie dyskutuj z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.



"Łódka płynie, Księżyc świeci, Trójgraniasty Groszek leci"

Edytowane przez sajf
Czas edycji: 2011-07-04 o 12:43
sajf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 23:20   #353
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Dobra.
v Wątek przeczytany.
v Woda z Isany kupiona.
Zaczynamy stosowanie Najbardziej zależy mi na zahamowaniu wypadania. Miłoby było jakby się więcej włosów pojawiło, ale jak nie będę wypadać to już będzie cudnie. Marzą mi się długie włosy, ale póki co każda moja próba zapuszczenia kończy się tak, że muszę je ściąć bo wypadają
Może to pomoże
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 00:20   #354
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Ja póki co używam wody brzozowej firmy Barwa.
Po jakiś kilku miesiącach stosowania 2/3x na tydzień stwierdzam, że faktycznie włosy mniej mi wypadają i mniej się przetłuszczają, jednak nie jestem na 100% pewna czy to zasługa tej wody. Czy mi rosną szybciej włosy albo jakoś dużo baby hair? Póki co nie zauważyłam...

A jeśli jest ktoś zainteresowany wodą brzozową i pokrzywową (ostatnio nabyłam tam właśnie tę drugą = ale jeszcze jej nie testowałam) Barwy to w Warszawie można je kupić po 4,30zł (a ja kupowałam wodę brzozową w hurtowni za aż 6zł! grrr) w tym kiosku obok Smyka, tam można powiedzieć na przeciwko tej nowej drogerii Hebe - po drugiej stronie ulicy (blisko przystanku autobusowego).

edit. po wizycie u fryzjera (lipcowej, a przedtem była w listopadzie 2010) fryzjerka stwierdziła, że miałam jak mnie ostatni raz widziała 3x mniej włosów, a ja w końcu zauważyłam dużo baby hair, więc chyba jednak ta woda brzozowa działa dobrze na porost włosa
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-07-21 o 23:25 Powód: ortogr.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-09, 08:10   #355
Antii89
Zakorzenienie
 
Avatar Antii89
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 13 474
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Przeczytałam cały wątek i skuszona własnie zamówiłam na doz wodę pokrzywową i brzozową z Barwy. Już się doczekać nie mogę.
Bardzo zależy mi na zmniejszeniu przetłuszczania.
__________________
"Najfajniej jest, gdy stoisz przed lustrem susząc włosy i szczerzysz zęby w uśmiechu na wspomnienie o wczorajszym wieczorze."
Antii89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-11, 22:13   #356
Friese
Zakorzenienie
 
Avatar Friese
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 570
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Dziewczyny, mała reklama wątku, aby coraz więcej wizażanek zapuszczających włosy się przyłączyło

Zapraszam do wątku:
Zapuszczanie włosów - nasza kuracja (bez dyskusji i komentarzy) / klik /
- tutaj opisując swoją kuracje jeśli włosy Wam przyspieszyły pomożecie wielu dziewczynom w pomysłach
Instrukcja w #1 poście
__________________
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
03.2018: Pasjonatka Fotografii
FB: ARIKA - Fotografia
Friese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-12, 08:43   #357
Aimee_J
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 3 360
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Z chęcią, ale obawiam się, że za moje dbanie o włosy dostanę po głowie
Aimee_J jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 19:41   #358
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Zdecydowanie bez obaw! Ja gdy wklepię, wetrę olej kokosowy np. w skalp to również potem psiknę kilka razy wodą brzozową zanim spłuczę - na 4-5 godzin, wtedy mam wrażenie, że radośnie przedostało się więcej substancji do cebulek
Czyli to znaczy, że mogę wmasować w skalp wodę brzozową a potem dołożyć do tego oleje (np rycyna, kokos) i zostawić spokojnie na całą noc? Bo właśnie kupiłam swoją pierwszą buteleczkę wody z firmy Barwa i nałożyłam na głowę i zaczęłam sie zastanawiać czy nie będzie żadnych interakcji z olejami Byłabym wdzięczna gdyby ktoś mnie oświecił
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 20:15   #359
201802141209
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 465
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

Treść usunięta
201802141209 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-29, 20:20   #360
xsylax
Zadomowienie
 
Avatar xsylax
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 1 638
Dot.: Woda pokrzywowa, woda brzozowa?

To w takim razie dziękuję za uspokojenie, też tak dziś zrobię
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
Kosmetyki, makijaże, włosy

www.mysiblog.blogspot.com

--------------------------------

Odchudzam się! Paleo od 06.01.2014 r

-14.5 kg

86-85-84-83-82-81-80-79-78-77-76-75-74-73-72-71.5-70-69-68-67-66-65-64-63-62
xsylax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-02-11 14:58:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:22.