Odstawienie tabletek anty - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-02, 08:30   #1
bajkowa
Zadomowienie
 
Avatar bajkowa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 615

Odstawienie tabletek anty


Po 7 miesiącach zażywania tabletek postanowiłam je odstawić, ponieważ mam małe skutki uboczne i źle mi z tym Naczytałam się w necie, że takie rzeczy się dzieją po odstawieniu że już sama nie jestem pewna..
Najbardziej boję się o ten wysyp pryszczów, jednak zastanawia mnie czy również czeka mnie taki ogromny i długotrwały wysyp ponieważ kobiety,które to pisały zażywały tabletki ok. 7-10 lat a ja zażywam je od 7 miesięcy i nigdy nie miałam jakiś dużych problemów ze skóra teraz w czasie branie wyskoczy mi to i owo i własnie moje pytanie brzmi czy również czeka mnie taki długotrwały i mocny wysyp wyprysków, jeżeli krótko zażywam tabsy ? i jeszcze jedno pytanie o wypadanie włosów czy czeka mnie wypadanie garściami ? zazywam Naraya i z tego co wiem są one antyandrogenne (czy jakoś tak) więc sama już nie wiem . Z góry dziękuję za odpowiedzi bo strasznie się boję . Pozdrawiam

Aha ! jeszcze jedno , po jakim czasie po odstawieniu wylazły Wam te pryszcze i ile się "trzymały" ?
__________________

To możliwość spełnienia marzeń sprawia,
że życie jest tak fascynujące. <3

Paulo Coelho


Edytowane przez bajkowa
Czas edycji: 2012-05-02 o 08:32
bajkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 08:50   #2
Figlak
Zadomowienie
 
Avatar Figlak
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 1 136
Dot.: Odstawienie tabletek anty

Hej.
Ja odstawiłam ponad miesiąc temu. Brałam przez rok. Podczas brania tabletek cera bardzo mi się poprawiła, teraz czasem wyskoczy jakiś pryszcz ale póki co zadnego wysypu nie mam. Włosy zawsze mi bardzo wypadały i nie zmieniło się to ani podczas brania tabletek ani po odstawieniu. Okres przyszedł tak jak był przed tabletkami.
Ale myślę, ze każda kobieta reaguje inaczej i nie ma reguły
Figlak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:15   #3
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek anty

nikt nie jest wróżką i nie powie Ci jaka jest szansa na te skutki uboczne odstawienia. ksżźdy organizm jest inny, wystarczy lgicznie pomyślec. możesz robić sonde, pytać koleżanek, ale to niajk si,ę będzie miało z tym jak zareasguje Twój organizm. trzeba czekac i obserwować ciało,.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 09:39   #4
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 024
Dot.: Odstawienie tabletek anty

Po pierwsze, każdy organizm reaguje inaczej.
a po drugie kilka wątków niżej jest wątek zbiorczy o odstawianiu tabletek.
9cfdbdf4a8633c241406c59618b1b1f07a8603a7_62eda0f28d492 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 16:14   #5
findsomething
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 463
Dot.: Odstawienie tabletek anty

Skóra wróci do normalnego stanu sprzed brania. Nie będziesz miala żadnego wysypu, chyba że wystąpią problemy gospodarki hormonalnej.
Sama musisz się przekonać, Twoje ciało jest TWOJE i nikt nie wie jak zareaguje na odstawienie.
findsomething jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 17:33   #6
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Odstawienie tabletek anty

Cytat:
Napisane przez findsomething Pokaż wiadomość
Skóra wróci do normalnego stanu sprzed brania. Nie będziesz miala żadnego wysypu, chyba że wystąpią problemy gospodarki hormonalnej.
możę wróci, moze nie. nic nie jest pewne. zaburzy się poziom hormonów- to wystarczajace zeby cera się pogorszyła.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-02, 20:37   #7
ranka
Kici kici miau miau
 
Avatar ranka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: 3 city
Wiadomości: 26 574
Dot.: Odstawienie tabletek anty

dokladnie, moze tak byc. odstawienie antykoncepcji to nagle zachwianie gospodarki hormonalnej , tak wiec pogorszenie stanu cery czy wlosow moze wystapic
__________________
wymienię

Instagram mój
ranka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:04.