Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury > Pielêgnacja w³osów

Notka

Pielêgnacja w³osów W tym miejscu rozmawiamy o pielêgnacji w³osów. Je¶li twoje w³osy s± suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawê sytuacji. Do³±cz do nas.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2007-11-08, 16:58   #1
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Talking

Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osów


Zak³adam nowy w±tek, gdy¿ doch±dza mnie pytania/pro¶by o przepisy na mazid³owo/thanatosowe wcierki na porost, wzmocnienie, zatrzymanie wypadania w³osów. Kilku osobom podawa³am ju¿ te przepisy, ale teraz zak³adam osobny w±tek aby ka¿dy móg³ braæ czynny udzia³ w ratowaniu NASZYCH w³osów.

Kilka s³ów o moich w³osach:
Otó¿... wypad³y mi w³osy , kiedy¿ piêkne i grube, po trzech latach wypadania maia³am na g³owie pora¿kê: dziury, prze¶wity i depresja. Od ponad roku nie lec± i ³adnie odrastaj±, s± coraz grubsze. To by by³o na tyle je¶li chodzi o wariacje na temat mich w³osów.

W tym temacie opatentowujemy, testujemy i dzielimy siê wra¿eniami na temat: w³asnorêcznie robionych wcierek (kreatywno¶æ dziewczyny, kreatywno¶æ), p³ukanek, maseczek. Opieramy siê na produktach dostêpnych w Thanatosie, Mazid³ach, zio³ach, i ró¿nych ciekawych specyfikach dostêpnych np. w aptekach.

REGULAMIN

Tego nie robimy!!!

* nie rozmawiamy na temat hormonów (od tego jest osobny w±tek wypadanie w³osów)

* nie dyskutujemy na temat suplementacji ---> tabletek na wypadanie w³osów ( od tego te¿ jest w±tek o wypadaniu w³osów)

* odpada dyskusja na temat dostêpno¶ci/ niedostêpnosci ampu³ek i innch od¿ywek np. Wax (od tego te¿ jest w±tek o wypadaniu w³osów)

To robimy

* zamieszczamy przepisy na formulacje, przepisy autorstwa swojego lub cudzego np. z innych zasobów internetowych, ksi±¿ek, zagranicznych for internetowych

* zamieszczamy przepisy na p³ukanki, przepisy swoje, cudze, babæ, cioæ, z ksi±g zielarskich, zio³a na wzmacnianie, ale te¿ kolorek (fajnie jest czasem sobie cos roz¶wietliæ)

* wymieniamy pogl±dy i dyskutujemy o efektach naszych kuracji

* zamieszczamy artyku³y/wypowiedzi na temat pó³produktów/ pó³substancji mog±cych w jakikolwiek sposób pomóc naszym w³osom

Zapraszamy te¿ na forum wszystkie biochemiczki zainteresowane pielêgnacj± w³osów (wasza pomoc przy tworzeniu formulacji bêdzie niezastapiona)

Oczywiscie Limaria i Thanatos te¿ s± baaardzo mile widziani.

Og³aszam zatem wszem i wobec, ¿e w±tek uwa¿am za otwarty.

Wkrótce zamieszczê pierwsze przepisy

Aby odnale¼æ same przepisy w tre¶ci w±tku, przeszukaj go has³em receptura

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 20:32
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-08, 17:36   #2
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Bardzo siê cieszê, ¿e ten w±tek powsta³ i z niecierpilwo¶ci± czekam na jego szybki rozwój
Sama na pewno bêdê zdawa³a relacje z moich mazid³owych od¿ywek, jak tylko je nabêdê (kiedy dojdzie niezast±piona lipodermina na mazid³a, na któr± czekam z utêsknieniem )
Pozdrawiam serdecznie i niech ten w±tek (a raczej jego zawarto¶æ )stanie siê skutecznym lekiem na nasze w³osy
__________________




Edytowane przez virka
Czas edycji: 2007-11-09 o 11:17
virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-08, 18:08   #3
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Talking Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

1. Wcierka

*od¿ywka Jantar 23,43 ml
*GTE - 2%, 0,6 g.
*GSE - 2%, 0,6 g.
*niacynamide - 2%, 0,6 g.
*BHT - 0,1%, 0,03 g.
*alkohol - 15%, 4,5 ml.

Do szklanego naczynia wlewamy odmierzon± ilo¶æ od¿ywki Jantar, dodajemy GSE, czubat± ³y¿kê 0,5 ml (tak na oko jest to 0,6 ml. ja tak± ³y¿kê mam z mazide³, ale mo¿e mo¿na kupiæ j± gdzie¶ indziej). Mieszamy intensywnie aby sie rozpu¶ci³o ----> nie mog± utworzyæ siê grudki. Nastêpnie dodajemy BHT rozpuszczone w alkoholu (ja da³am 2 ziarenka, te¿ na oko, no bo jak mam odmierzyæ 0,03 g?) i mieszacie aby siê wszystko po³±czy³o, nastêpnie niacynamide i dopiero na koñcu GTE, na koñcu, bo gdy doda³am je razem, to siê grudki porobi³y i nie da³o siê ich rozp¶ciæ. Intenswnie mieszamy do ca³kowitego rozpuszczenia wszystkiego , przelewamy do ciemnej buteleczki i do lodówki. Trwa³o¶æ ok. 2-3 tyg.

Efekty: na razie nic mi jeszcze nie wyros³o , wcierka ma herbaciany zapach, kolor ró¿owo-br±zowy, skleja w³osy, ale da siê prze¿yæ, trochê barwi skórê, ale szampon sobie radzi z tym problemem.


Od¿ywka zrobiona dziêki pomocy dziewczyn z LU


*jako baza --->od¿ywka jantar----> 11 ml

* 15% spirytusu + 0,1% BHT ----> 2,25 ml. spirytusu(rozpu¶ci³am jedno wiêksze i ze 2 mniejsze ziarenka) ---->czyli 0,015g, da³am na oko kilka ziarenek

*ekstrakt ze skórki jab³ka ---> 1%---->0,15g

*ekstrakt z pokrzywy 3%------> 0,45g

*ekstrakt z kasztanowca ---->4%---->0,6g

*aloes w proszku ---->0,5%----->0,075g, po³owa ³yzeczki Z Mazide³ o pojemno¶ci 0,15

*niacynamide---->2% ---->0,3g


Piêknie po niej rosna w³osy (na d³ugo¶æ, na ilo¶æ to trochê za wcze¶nie) Po ka¿dym myciu s± d³uzsze


WZÓR NA OBLICZENIE STʯEÑ EKSTRAKTÓW/ZIÓ£/WITAMIN WE WCIERKACH

np. stê¿enie procentowe danego produktu (podawane jest np. na str. Mazide³ i Thanatosa, jak nie mo¿emy go znale¼æ lub nie jest podane, najbezpieczniej jest daæ 2-3%) mno¿ymy prze¿ ilo¶æ naszej wcierki (w tym wypadku 15 ml) i dzielimy przez 100%.

CZYLI:

PRZYK£AD: 3% x 15 / 100

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 18:52
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-08, 18:31   #4
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomo¶ci: 790
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

up czekam na dalszy ciag
fajny watek
pozdrawiam serdecznie
lida82 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-09, 18:36   #5
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

Kolejna od¿ywka, tym razem przed myciem.

Bierzemy szklane naczynie np. miseczkê i dodajemy takie oto sk³adniki:

*woda brzozowa/pokrzywowa (lub obie)

*kilka kropel witamienk Juwit

* olejki eteryczne: 2 krople tymiankowego, 2 krople drzewa cedrowego, 3 krople lawendy, 3 krople rozmarynu

* olej jojoba

*olej z pestek winogron

*olej kokosowy

* mozecie te¿ dodaæ np. miodu, tretinoinki, jaki¶ ekstrakt np. GTE, fluid z biosiark± (ja dodaje ten ostatni)

Moczymy w³osy, ods±czmy nadmiar wody rêcznkiem iwcieramy od¿ywkê w skórê, robi±c przy tym delikatny i dok³adny masa¿.

Efekt: w³osy nawil¿one, od¿ywionw, po kilku miesi±cach stosowania wyra¿nie grubsze i duuuzo odrostów, no bo przecie¿ o to chodzi, prawda?

UWAGA: je¿eli komu¶ sie w³osy przet³uszczaj± to nie polecam dodawaæ oliwy z pestek winogron ani oleju kokosowego, ograniczyæ ilo¶æ oleju jojoba do kilku kropli, mozna dodaæ olejek herbaciany np. 5-6 kropel, ³adnie odzwie¿y, wybije bakterie

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 18:53
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-12, 12:03   #6
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

P³ukanka koloryzuj±co-wzmacniaj±ca (raczej dla bmlondynek i kolorów popielato-myszowatych)

* 1 ³yzka rumianku (moze byæ zwyk³y albo rzymski, zwyk³y nadaje w³osóm z³oty kolor, a rzymski taki miodowy)

* 1 ³yzka skrzypu

* 1 ³yzka pokrzywy

* 1 ³y¿ka li¶ci brzozy

Zalewamy wszystko gor±c± wod± i zostawiamy, pod przykryciem np. talerzykiem, do naci±gniêcia. jak ostygnie p³uczemy w³osy, stramy sie aby p³ukanka dociera³a do skóry. Mo¿na dodaæ po kilka kropel olejków eterycznych cytrusowych. £adnie rozja¶niaj± w³osy, nadaj± kolor, piêkny zapach

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 18:53
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 11:26   #7
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mario, dziêkujê Ci za ten w±tek
Ja mo¿e od siebie dodam przepis na naturaln± farbê do w³osów blond
Przepis zaczerpniêty z ksi±¿ki Stefanie Faber
Chcia³abym jeszcze dodaæ, ¿e nie próbowa³am tej farby jeszcze, bo mam zamiar siê teraz pohennowaæ, jednak¿e pó¼niej my¶lê, ¿e wypróbujê

Oto przepis:
- 3 gar¶ci suszonego korzenia rabarbaru
- sok z 1 cytryny
- odrobina olejku ro¶linnego

W sklepach zielarskich mo¿na dostaæ sproszkowany korzeñ b±d¼ w ma³ych kawa³eczkach. Je¿eli dostaniemy w kawa³eczkach to nale¿y go "sproszkowaæ" np. w m³ynku do kawy
Wsypujemy proszek do miseczki, dodajemy soku z cytryny i olejek ro¶linny i mieszamy a¿ powstanie papka. Do papki dolewamy gor±cej wody i ci±gle mieszamy a¿ do uzyskania takiej masy. Zostawiamy nasz± farbê na 15 minut i znowu dodajemy gor±cej wody. Nastêpnie nak³adamy j± na umyte w³osy, zawijamy w foliê i rêcznik i tak siedzimy
Autorka sugeruje, ¿eby wcze¶niej sprawdziæ ta farbê na odciêtym puklu w³osów, ¿eby zobaczyæ czy kolor nam siê spodoba i ¿eby wiedziec ile odczekaæ

Aa, z rabarbarem podobno nie ma ¿artów i powinno siê to traktowac jako prawdziw± farbê do w³osów D³u¿esze stosowanie powoduje rozja¶nienie naturalnego koloru wlosów.
Mo¿e komu¶ sie przyda ten przepisik
Pozdrawiam
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 11:33   #8
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Aha, jak dodacie hydromanilu do szamponu b±d¼ od¿ywki to powstaje na w³osach mega b³ysk S³ysza³am te¿, ¿e zdarza siê, ¿e obci±¿a i przyklapuje w³osy, ale lepsze to ni¿ nab³yszczacze, które obci±¿aj± tym bardziej
Ja dodajê troszkê do szamponu i jest cacy
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 11:59   #9
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Super w±tek

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
Mario, dziêkujê Ci za ten w±tek
Ja mo¿e od siebie dodam przepis na naturaln± farbê do w³osów blond
Przepis zaczerpniêty z ksi±¿ki Stefanie Faber
Chcia³abym jeszcze dodaæ, ¿e nie próbowa³am tej farby jeszcze, bo mam zamiar siê teraz pohennowaæ, jednak¿e pó¼niej my¶lê, ¿e wypróbujê

Oto przepis:
- 3 gar¶ci suszonego korzenia rabarbaru
- sok z 1 cytryny
- odrobina olejku ro¶linnego

W sklepach zielarskich mo¿na dostaæ sproszkowany korzeñ b±d¼ w ma³ych kawa³eczkach. Je¿eli dostaniemy w kawa³eczkach to nale¿y go "sproszkowaæ" np. w m³ynku do kawy
Wsypujemy proszek do miseczki, dodajemy soku z cytryny i olejek ro¶linny i mieszamy a¿ powstanie papka. Do papki dolewamy gor±cej wody i ci±gle mieszamy a¿ do uzyskania takiej masy. Zostawiamy nasz± farbê na 15 minut i znowu dodajemy gor±cej wody. Nastêpnie nak³adamy j± na umyte w³osy, zawijamy w foliê i rêcznik i tak siedzimy
Autorka sugeruje, ¿eby wcze¶niej sprawdziæ ta farbê na odciêtym puklu w³osów, ¿eby zobaczyæ czy kolor nam siê spodoba i ¿eby wiedziec ile odczekaæ

Aa, z rabarbarem podobno nie ma ¿artów i powinno siê to traktowac jako prawdziw± farbê do w³osów D³u¿esze stosowanie powoduje rozja¶nienie naturalnego koloru wlosów.
Mo¿e komu¶ sie przyda ten przepisik
Pozdrawiam

Polecam koniecznie wypróbowanie tego najpierw na puklu w³osów. Mnie rozja¶ni³, ale na rudawy blond, a nie na blond. A nie mam bardzo ciemnych w³osów.
margaretka02 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 12:24   #10
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 310
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

A ja mam ogromn± pro¶bê...
Nie mam w domu wagi laboratoryjnej, ani nawet ³y¿eczki z miark±, dlatego fajnie by³oby dodatkowo obok gramatury zamieszczaæ "wagê u¿ytkow±" w ³y¿eczkach lub szczyptach lub kropelkach
Wiêkszo¶æ przepisów ju¿ tak ma, chwa³a wam za to Wiza¿anki, ale odmierzenie np 1 g to ju¿ dla mnie czarna magia
DeathDealer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 12:46   #11
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Poka¿ wiadomo¶æ

Polecam koniecznie wypróbowanie tego najpierw na puklu w³osów. Mnie rozja¶ni³, ale na rudawy blond, a nie na blond. A nie mam bardzo ciemnych w³osów.
O mamo to rzeczywi¶cie trzeba uwa¿aæ
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-13, 12:51   #12
aklat
Rozeznanie
 
Avatar aklat
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomo¶ci: 750
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Hej
bardzo fajny watek, ale nie jestem pewna czy tematycznie nie pokrywa sie z juz istniejacym na biochemii:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?t=168168
__________________


aklat jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 13:01   #13
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomo¶ci: 2 144
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Subskrybujê Bardzo siê cieszê, ¿e powsta³ taki w±tek

Jednocze¶nie przeklejam z innego w±tku przepis na hennowy gloss . Jak sama nazwa wskazuje dzia³a on nab³yszczaj±co, a przy okazji nadaje w³osom rudawych refleksów, tym intensywniejszych, im ja¶niejsze w³osy .

Cytat:
Hmm, ja w takim celu nadania rudawych refleksów stosujê co¶, co na zagranicznych stronach nazywane jest henna gloss i uzyskujê bardzo delikatny rezultat kolorystyczny, ale na jasnych w³osach bêdzie bardziej intensywny.

Robi siê to tak (proporcje na ¶redniogêste w³osy za ramiona): 2-3 ³y¿ki henny zalewa siê niezbyt gor±c± wod± lub czym¶ kwa¶nym - sokiem z cytryny, limonki, grejpfruta, octem jab³kowym, wod± z odrobin± kwasku cytrynowego itp. (podobno wtedy mocniej farbuje, ale nie wszyscy siê z tym zgadzaj±) i odstawia na kilka/kilkana¶cie godzin, a¿ do uwolnienia siê barwnika. Papka powinna mieæ konsystencjê puree ziemniaczanego .
Jak sprawdziæ, czy henna jest gotowa? Po pierwsze zmieni kolor na brunatny. Mo¿na te¿ kapkê na³o¿yæ na skórê, po chwili zmyæ i je¶li zostanie br±zowo - pomarañczowy ¶lad to znaczy, ¿e mo¿na nak³adaæ. Najpierw jednak nale¿y hennê wymieszaæ z du¿± ilo¶ci± jakie¶ w miarê prostej w sk³adzie od¿ywki (ja stosujê w tym celu od¿ywkê Ziaja Plantica) lub jogurtu naturalnego. Jogurtu lub od¿ywki powinno byæ w przybli¿eniu tyle, ile hennowej papki. W³osy umyæ, na³o¿yæ mieszankê, odziaæ siê w czepek foliowy i potrzymaæ z godzinkê lub pó³torej, pamiêtaj±c, ¿e im d³u¿ej z tym chodzimy, tym intensywniejszy kolor. Potem ju¿ tylko sp³ukaæ i nie przejmowaæ siê je¶li w³osy bêd± na pocz±tku wydawa³y siê têpe. 2-3 dni i bêd± ¶licznie b³yszcza³y
Cytat:
Je¶li rezultat kolorystyczny ma byæ naprawdê delikatny, to mo¿na: zmniejszyæ ilo¶æ henny/ zwiêkszyæ ilo¶æ od¿ywki/omin±æ albo skróciæ etap uwalniania siê barwnika/ skróciæ czas aplikacji.
Przy okazji wszystkim zainteresowanym henn±, indygo, cassi± i innymi ro¶linnymi farbami polecam ten w±tek:http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=42193&page=14
__________________
"...Nieosi±galno¶æ nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko idea³owi, gdy¿ idea³y s± tylko drogowskazami, nigdy za¶ celami..."
una creatura bella jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 15:23   #14
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Oooo super, ja marzê aby moje w³osy by³y bardziej rude, bo ja mam tylko takie rudawe b³yski, na pewno wypróbujê

Jeszcze jeden sk³adnik, który przyrudza to macerat z marchwii z mazide³. Czyta³am w opiniach, ¿e jaka¶ babeczka zrobi³a sobie nim rude refleksy-pasemka na swoich myszowatych w³osach. Na pewno wypróbujê

Ps. Obmy¶lam kolejn± od¿ywkê-wcierkê super-hiper bombe, ale na razie muszê zdobyæ pewne informacje na temat jednego ze sk³adników. Niestety koszt tych produktów jest nieco drozszy ni¿ tych wcze¶niejszych.

Topik wcale nie jest zbêdny, bo tutaj rozprawiamy na temat konkretnych, i tylko, pó³produktów, zió³ i przepisów. A topiku na temat pó³produktów na w³osy nie ma
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-13, 22:36   #15
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ja uwa¿am, ¿e w±tek jak najbardziej potrzebny i przydatny
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-14, 09:01   #16
DeathDealer
Raczkowanie
 
Avatar DeathDealer
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomo¶ci: 310
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Na b³yszcz±ce w³oski mieszam takie sk³adniki:
- nafta
- olejek rycynowy
- olejek kokosowy
- od¿ywka do w³osów
Sk³adniki dajê na oko - wiêcej nafty i od¿ywki, a olejków tak po ³y¿eczce mniej wiêcej.
Wszystko to k³adê przed myciem, siedzê z tym na g³owie jakie¶ 40 minut, potem mycie, troszkê od¿ywki na koniec, ¿eby rozczesaæ i gotowe.

£adnie siê po tym b³yszcz± w³osy, przynajmniej moje, a efekt znacznie lepszy ni¿ po samej nafcie albo samej od¿ywce.
DeathDealer jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 07:46   #17
MO__NIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Witam wszystkich dziêkuje za za³o¿enie tematu super pomys³ a najbardziej ucieszy³ sie mój m±¿. Pozdrawiam
MO__NIKA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 10:11   #18
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Tutaj jest przepis na bogate serum wzmacniaj±ce do w³osów na mazid³ach , czekam na wyp³atê i zamawiam
http://mazidla.com/index.php?option=...d=285&Itemid=2
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 11:48   #19
MO__NIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomo¶ci: 4
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Mam pytanie który zastosowaæ przepis z podanych który mo¿e spowodowaæ odrost w³osów (zakola mê¿a) ??
MO__NIKA jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-15, 15:38   #20
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Z ³ysieniem typu mêskiego ----> androgenowym jest sporo k³opotów. Zwykle w tego typu ³ysieniu nie da siê ca³kowicie powstzymaæ tego procesu (niestety). Mê¿czy¼ni dotkniêci tym procesem wcze¶niej lub pó¼niej trac± w³osy, bo zaikaj± cebulki w³osowe, w³±sciwie ulegaj± miniaturyzacji z powodu testosteronu, którego nadmiar niszczy cebulki u osób wra¿liwych na ten testoseron (nie ka¿dy mê¿czyzna jest wra¿liwy na nadmiar testosteronu, wiêkszo¶c tak, ale s± wyj±tki). Oczywi¶cie zdarza sie, ¿e ³ysienie androgenowe udaje siê zastopowaæ, gorzej z cofniêciem skutków, czyli zakoli nad czo³em oraz zakola na czubku g³owy. Im szybciej sie "z³apie) ³ysienie, tym wiêksze prawdopodobienstwo zatrzymania/cofniêcia ³ysienia.

Trzeba robiæ wszystkjo aby zneutralizowaæ zjawisko odk³adania siê androgenów w cebuklach w³osowych. Mo¿na to osi±gn±æ na wiele sposobów:

* naturalne

picie zielonej herbaty (2-3 fili¿anki/dziennie), wcierki takie jak np. w/w z zielon± herbat±

wcierki z wyci±giem z pestek winogron

picie i wiceranie saw palmetto (dostêpny u Thanatosa ekstrakt na wcierki)
czyli palma saba³owa

picie wirzbownicy drobnokwiatowej albo drobnolistnej

witaminy np. Vitapil

szampon np. z ketokanozolem (Nizoral), inne ³agodne szampony bez SLS-ów, mo¿na dodaæ wtedy niektóre pó³produkty z Mazide³/Thanatosa np. keratynê, ekstrakt z zielonej herbaty, saw-palmetto, d-panthenol, niacynamide....

* farmakologiczne

Loxon 2% lub 5%

finasteryd

propercia i inne tabletki/wcierki chemiczne

UWAGA po w/w tabletki/Loxon proszê udaæ siê do dermatologa!!! on zdecyduje o formie leczenia, oceni zaawansowanie procesu ³ysienia u mê¿a itp. na 100% przepisze Loxon

Dajê linka do forum o ³ysieniu (g³ównie meskim), te¿ siê tutaj udzielam i odsy³am mê¿a aby sobie poczyta³, jest tutaj wiele inf./opinii/wskazówek itp. b. pomocne, tylko trzeba siê zalogowaæ!!!

http://www.lysienie.info/
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 18:48   #21
sirgunia
Raczkowanie
 
Avatar sirgunia
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomo¶ci: 474
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

a skad bierzecie te wszystkie skladniki do wcierek dziewczynki?
sirgunia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 19:13   #22
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Ze sklepów internetowych:

Mazid³a

Thanatos

Eco spa

Wpisz w google, zaraz ci wyskocz±
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-15, 22:22   #23
karina222
Zadomowienie
 
Avatar karina222
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomo¶ci: 1 609
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

W mazidlach znalazlam taka informacje o kwasie hialuronowym:

"jest niedra¿ni±cym ¶rodkiem przyspieszaj±cym wzrost w³osów"

ale nie ma ¿adnego przepisu na to jak go zastosowac

czy mo¿e kto¶ ma jakie¶ do¶wiadczenie w tej materii?
karina222 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-16, 12:09   #24
Justin Timberlake
Zakorzenienie
 
Avatar Justin Timberlake
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomo¶ci: 3 307
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
Tutaj jest przepis na bogate serum wzmacniaj±ce do w³osów na mazid³ach , czekam na wyp³atê i zamawiam
http://mazidla.com/index.php?option=...d=285&Itemid=2
Dziewczyny, myslicie ¿e w tej formulacji mog³abym pomin±æ kwas l-mlekowy na rzecz kwasu hialuronowego? Bo mam stresa z tym l-mlekowym

A przepis jest super Z samego opisu wyobra¿am sobie burzê na g³owie, hehe iekawe jak bêdzie po zastosowaniu
Justin Timberlake jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-16, 13:55   #25
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Justin Timberlake Poka¿ wiadomo¶æ
Dziewczyny, myslicie ¿e w tej formulacji mog³abym pomin±æ kwas l-mlekowy na rzecz kwasu hialuronowego? Bo mam stresa z tym l-mlekowym

A przepis jest super Z samego opisu wyobra¿am sobie burzê na g³owie, hehe iekawe jak bêdzie po zastosowaniu
Ja te¿ jestem ciekawa dzia³ania tego serum, ale na pewno co¶ tam pozmieniam (muszê siê wg³êbiæ w te wszystkie kwasy...) Nawet gdybym ca³kiem pominê³a kwasy, to zostanie i tak bomba od¿ywcza do w³osów (mleczko owsiane, ekstrakt z rozmarynu, oleje, hydrolaty, olejki eteryczne do tego lipodermina...)
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-16, 18:58   #26
Maria221
Wtajemniczenie
 
Avatar Maria221
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomo¶ci: 2 981
Wink Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Receptura

Dziewczyny kolejny, tym razem znaleziony gdzie¶ w czelu¶ciach Wiza¿u, przepis na porost w³osów. mam nadziejê, ze autorka siê nie obrazi, jak go tutaj wpiszê

* 6 ³y¿ek nalewki z mi³ozeby japoñskiego

* 5 ampu³ek Biostyminy

* pó³ buteleczki soku z pokrzywy

* 10 ³y¿ek nalwekki z ¿eñ szenia (Panaxan)

* 10 ³y¿ek nalewki z sza³wii lekarskiej

Wymieszaæ i odstawiæ na 2 dni, wcieraæ na noc

Nalewki znalaz³am w aptekach internetowcyh, wiêc pewnie s± i w normalnych. Trzeba poytaæ. Biostymina jest na receptê.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2008-06-27 o 18:54
Maria221 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-16, 21:04   #27
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Biostymina jest na receptê.
Niekoniecznie...
Ja kupi³am bez recepty, powiedzia³am, ¿e potrzebujê do wcierania we w³osy i sprzedali
Wiêc warto spróbowaæ
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-19, 21:40   #28
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 5 929
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez Maria221 Poka¿ wiadomo¶æ
Z ³ysieniem typu mêskiego ---->

finasteryd

propercia i inne tabletki/wcierki chemiczne

UWAGA po w/w tabletki/Loxon proszê udaæ siê do dermatologa!!! on zdecyduje o formie leczenia, oceni zaawansowanie procesu ³ysienia u mê¿a itp. na 100% przepisze Loxon

Dajê linka do forum o ³ysieniu (g³ównie meskim), te¿ siê tutaj udzielam i odsy³am mê¿a aby sobie poczyta³, jest tutaj wiele inf./opinii/wskazówek itp. b. pomocne, tylko trzeba siê zalogowaæ!!!

http://www.lysienie.info/
Mario, s³ysza³am, ¿e po finasterydzie mog± wyst±piæ jakie¶ powik³ania, s³ysza³a¶ co¶ o tym?


------------------
A co do kobiecych problemów z w³osami- ja uda³am sie z tym do dermatologa. Przepisa³a mi ten delikatniejszy loxon i da³a przepis na wcierki- do wykonania w aptece. Buteleczka takiej wcierki kosztowa³a mnie ok 30z³ i starczy³a na 4 miesi±ce
wklejam przepis do owego mazid³a
Za³±czone zdjêcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0290.JPG (91,8 KB, 782 za³adowañ)
__________________
olik04 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-20, 10:01   #29
virka
Zakorzenienie
 
Avatar virka
 
Zarejestrowany: 2005-02
Wiadomo¶ci: 6 410
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez olik04 Poka¿ wiadomo¶æ
A co do kobiecych problemów z w³osami- ja uda³am sie z tym do dermatologa. Przepisa³a mi ten delikatniejszy loxon i da³a przepis na wcierki- do wykonania w aptece. Buteleczka takiej wcierki kosztowa³a mnie ok 30z³ i starczy³a na 4 miesi±ce
wklejam przepis do owego mazid³a
Na jakie problemy dok³adnie mia³a¶ przepisan± t± wcierkê? I napisz jeszcze proszê, czy by³a¶ zadowolona z efektów
__________________



virka jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2007-11-20, 15:58   #30
olik04
Zakorzenienie
 
Avatar olik04
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomo¶ci: 5 929
Dot.: Zio³owo/Mazid³owo/Thanato sowe sposoby na wzmocnienie, porost, wypadanie w³osó

Cytat:
Napisane przez virka Poka¿ wiadomo¶æ
Na jakie problemy dok³adnie mia³a¶ przepisan± t± wcierkê? I napisz jeszcze proszê, czy by³a¶ zadowolona z efektów
u¿ywa³am razem z loxonem 5%
Z efektów jestem zadowolona- wcierka jest na wzmocnienie, jaka¶ witaminowa, wzmacnia i sprawia, ¿e w³osy mniej wypadaj±. Teoretycznie tak powinno byæ. Ja zauwa¿y³am od¿ywienie i ju¿ wypada mi mniej w³osów czyli u mnie zadzia³a³o. Tylko oczywi¶cie na efekty trzeba jednak poczekaæ kilka miesiêcy.
__________________
olik04 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2019-01-24 22:13:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:15.