Sprawdzone produkty z Intermarche - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Kuchnia - moje gotowanie

Notka

Kuchnia - moje gotowanie Forum dla osób, które kochają gotować. W kuchnia - moje gotowanie dzielimy się wiedzą jak przyrządzić najlepsze na świecie potrawy, ciasta i desery.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-02, 17:52   #1
cappucino15
Raczkowanie
 
Avatar cappucino15
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 75

Sprawdzone produkty z Intermarche


Na forum są wątki o Biedronce i Lidlu. Pomyślałam, że warto też napisać rzeczach z Intermarche. Jest to mój ulubiony market i z chęcią dowiem się, czy Wy go również lubicie i jakie produkty polecacie.
Także, wypowiadać się

Edytowane przez cappucino15
Czas edycji: 2012-06-02 o 17:53
cappucino15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 21:20   #2
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Uwielbiam ten sklep, szkoda, że stosunkowo rzadko można go spotkać
Ulubione rzeczy? Na przykład kawa, Cafe au lait Chicoree
W ogóle wydaje mi się, że tam chyba nie ma kiepskich produktów, wszystko co kiedykolwiek kupiłam, było dobre, albo bardzo dobre
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-03, 17:16   #3
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

niektore rzeczy maja swietne ale szkoda że ceny tam są wyższe niż w konkurencyjnych marketach..
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 21:06   #4
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
niektore rzeczy maja swietne ale szkoda że ceny tam są wyższe niż w konkurencyjnych marketach..
Niestety, ale to prawda. Ceny niektórych produktów markowych mają dużo wyższe nawet niż w moich osiedlowych sklepikach, dlatego ruch mają średni.
Ja rzadko tam bywam, choć market jest na pograniczu osiedla i mam 5 minut pieszo.
Zdecydowanie wolę Lidl czy Biedronkę. Akurat tak się złożyło, że też są na osiedlu, więc jestem częstym bywalcem tych dwóch marketów.
W Intermarche kupowałam tylko wyposażenie do kuchni, typu patelnie, szklanki, kubki, miarki, miski i miseczki, tacki, sztućce, blachy do ciast itp. No i czasem uzupełnię zapasy higieniczne z Apty
A tak, to tylko jak mają bardzo promocyjne ceny.
Ostatnio kupiłam tam białe wino Martini Asti. Było w bardzo przystępnej cenie (z 40zł na 23zł)
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 06:29   #5
Ryska88
Rozeznanie
 
Avatar Ryska88
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 734
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Największym plusem tego marketu jest to, że robią baaardzo dużo przecen produktów tracących datę ważności ( w Biedronce jest to niemożliwe). Poza tym te przeceny dot.markowych produktów. Dzięki temu sklepowi właściwie jem dobrej jakości np. sery czy parówki ( tylko markowe). No i mają rzeźnik na sklepie co też jest dobre.
__________________
Kiedy się rodzimy potrafimy tylko żyć...
Ryska88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 13:39   #6
Ramona_85
Zakorzenienie
 
Avatar Ramona_85
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Wlkp
Wiadomości: 7 202
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez Ryska88 Pokaż wiadomość
Największym plusem tego marketu jest to, że robią baaardzo dużo przecen produktów tracących datę ważności
To tak jak u mnie. A te promocje biorą się z tego, że kasjerka odpowiedzialna za swój regał zamówi za dużo lub nie schodzi coś i musi to przecenić, bo jak nie zejdzie jej to płaci za to No chyba, że w porę to zgłosi managerowi (tj. przeterminowany produkt).

---------- Dopisano o 14:39 ---------- Poprzedni post napisano o 14:31 ----------

Cytat:
Napisane przez Ryska88 Pokaż wiadomość
w Biedronce jest to niemożliwe
Aby na pewno?? Nieraz widuję w lodówkach produkty przecenione, którym kończy się data ważności
Fakt, że są to tylko produkty krótkoterminowe
Ramona_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 13:19   #7
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

W mieście obok otworzyli niedawno Intermarche i szczerze mówiąc w ogóle mi ten sklep nie podszedł. Kupiłam na próbę kilka ich produktów i jakościowo gorsze, niż z Lidla, czy Biedronki, a ceny znanych marek mają wyższe, niż w okolicznych sklepach. Więcej tam raczej nie pojadę.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 18:00   #8
cappucino15
Raczkowanie
 
Avatar cappucino15
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 75
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Ja Intermarche lubię przede wszystkim za klimat, jest tak "miło" w porównaniu do Biedronki. Podoba mi się też to, że można dostać produkty wielu marek, tych lepszych i tych gorszych. Przeważnie to co chcę to, to znajdę. Jest tam zdecydowanie lepszy wybór dżemów, czy np. herbat niż w Biedronce. Dostanę tam też mój ulubiony jogurt naturalny (gęsty i bez cukru). Z datami ważności też jest ok (przynajmniej ja jeszcze na nic nie trafiłam), chyba że w przypadku serów, ale to chyba normalne. Co do cen, to faktycznie, tanio może nie jest, w porównaniu do innych marketów, jednak zdecydowanie wygodnie, tzn. kupić wszystko w jednym miejscu, niż chodzić i szukać w małych sklepikach. Podsumowując, bardzo lubię ten market. Jest tam dosyć duża różnorodność towarów, od tych tańszych po te droższe. Często robię tam zakupy i to się chyba nie zmieni, tym bardziej, że mają tam przeważnie świeże pieczywo (bardzo często jest jeszcze cieplutkie)
Aha, dużym plusem jest również lodówka, gdzie są zimne napoje, choć za każdym razem jak tam jestem to nie ma tego na co mam ochotę

Edytowane przez cappucino15
Czas edycji: 2012-06-07 o 18:03
cappucino15 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-14, 17:42   #9
mavika
Zakorzenienie
 
Avatar mavika
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 629
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Kocham wędliny z intermarche - te wyrabiane w Ich wędzarni. I fajne są grllowane produkty - poza sezonem często kupuję pierś z kurczaka.
__________________
Wątek ciuchowy
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...8#post38561988
mavika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-12, 07:43   #10
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Posypuję głowę popiołem. Zmieniłam zdanie o Intermarche. Minął jakiś czas, sklep się rozkręcił i okazuje się, że:
- mają świetne wędliny, część wędzonych w sklepie, przystępne ceny - nigdzie w okolicy nie da się kupić dobrej jakościowo kiełbasy za ok. 12 zł / kg, a tam tak (a nawet czosnkowa za niecałe 10 zł / kg daje radę);
- niezłe sałatki w przystępnych cenach;
- przemiła i wiedząca co poleca obsługa;
- dział z winami z dobrym wyborem, ładnie zakomponowany;
- Gourmet dla kotków w wyjątkowo przystępnej cenie i dużym wyborze smaków.

Pozostałe rzeczy wolę kupować gdzie indziej, ale dla zakupów mięsnych warto - na dziale właściwie zawsze kolejka.

Ps. nie polecam jednak ich parówek cielęcych - jakby się smalec jadło. Blee.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-07-13 o 10:54
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 17:28   #11
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

odswiezam
u mnie otwarli-czekam na opinie i polecenia
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-28, 10:11   #12
Prisha
Rozeznanie
 
Avatar Prisha
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: moje własne niebo (i Jego)
Wiadomości: 502
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Intemarche jest marketem najbliżej położonym koło miejsca mojego zamieszkania, a więc często robię tam zakupy i jestem zadowolona. Lubię go za ciepłe bułeczki i za to że mają swoją wędzarnie i dobre mięso (poza drobiem, jakoś mi nie podchodzi i kupuję gdzie indziej) oraz za przeceny nabiału, gdzie zbliża się termin ważności. Największy minus to kolejka do mięsnego .
__________________

Prisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 16:27   #13
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Tylko tam widziałam batony Papita. Te w żółtym/pomarańczowym opakowaniu z karmelem są przepyszne.
Niestety miałam okazję kupić je tylko raz będąc w odwiedzinach u koleżanki, bo w Stolicy nie ma tego sklepu
A z produktów niespożywczych, to fajne są żele pod prysznic z peelingiem Labell, truskawkowo-bananowy pachnie tak, że chciałoby się go zjeść. Jest jeszcze zapach owoców leśnych i jeszcze inny jeden, ale nie pamiętam jaki.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 22:02   #14
Kama_Siwa
Raczkowanie
 
Avatar Kama_Siwa
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Wiadomości: 136
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

U mnie otwierają 30 listopada
Kama_Siwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 12:33   #15
uwielbiam_owoce22
Zadomowienie
 
Avatar uwielbiam_owoce22
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: wojewodztwo mazowieckie
Wiadomości: 1 218
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Polecam Intermarche - zwłaszcza te produkty z logo Selection. Początkowo kupowalam tylko te markowe produkty ale z czasem postanowilam zaryzykować i muszę powiedzieć, ze byłam miło zaskoczona produkty pod ich marką mogą być ciut droższe od tych, które można kupić np. W biedronce czy dino ale one są w ostateczności w lepszej jakości.
Mogę z czystym sumieniem polecić:
- herbaty (liściaste, w torebkach),
- masło paturages (teraz była promocja 3.29 zł za kostkę) nakupilam pełno kostek dla babci bo ona musi płacić w osiedlowym sklepiku za laciate 5.30.
- margaryna z maslem, opakowanie 500g 2.35 w smaku przypomina Delme z masłem.
- makarony Florini (spaghetti, penne, tagliatelle) w smaku jak primo gusto czy barilla.
- dżemy Paquito,
- soki Paquito,
- frytki cztery strony smaku USA - w smaku jak Aviko, dużo lepsze niż te z biedronki,
- dodatki do ciast: budynie, cukru waniliowe, proszki do pieczenia, galaretki,
- bardzo dobre pieczywo wypiekane na miejscu polecam ciabatty, bagietki, chlebek fitness czy drwala,
- kiełbasy z własnej wedzarni, kabanosy pepperoni,
- olej rzepakowy soleil ja nie widzę różnicy pomiędzy nim a wielkopolskim, kujawskim czy olivierem.
- bakalie: migdaly, wiorki, zurawina, orzechy laskowe,
- oliwa z oliwek, majonez ( z tego co kojarze wytworca jest Develey).
- mrozonki cztery pory smaku,
- podpaski, papier toaletowy.

---------- Dopisano o 13:33 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

Cytat:
Napisane przez Prisha Pokaż wiadomość
Intemarche jest marketem najbliżej położonym koło miejsca mojego zamieszkania, a więc często robię tam zakupy i jestem zadowolona. Lubię go za ciepłe bułeczki i za to że mają swoją wędzarnie i dobre mięso (poza drobiem, jakoś mi nie podchodzi i kupuję gdzie indziej) oraz za przeceny nabiału, gdzie zbliża się termin ważności. Największy minus to kolejka do mięsnego .
Zgadzam się z tobą mi też piersi kurczaka i kotlety schaboee nie podchodzą - kupuje w osiedlowym rzezniku, z wędlin to tylko salami obtoczone w papryce lub cebuli, te kabanosy pepperoni i kiełbasy z ich wedzarni - szczególnie te powyżej 20 zł, tylko, że oni często robią promocję i można kiełbasę, która kosztuje 26 zł kupić w promocji za 18 lub 19
Ja jak ostatnio byłam u rodziców to moja mama polecala mięso z lidla z jakimś symbolem quality ? Dobre gatunkowo mięso tam mają
uwielbiam_owoce22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 13:48   #16
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez Ramona_85 Pokaż wiadomość
Niestety, ale to prawda. Ceny niektórych produktów markowych mają dużo wyższe nawet niż w moich osiedlowych sklepikach, dlatego ruch mają średni.
Ja rzadko tam bywam, choć market jest na pograniczu osiedla i mam 5 minut pieszo.
Zdecydowanie wolę Lidl czy Biedronkę. Akurat tak się złożyło, że też są na osiedlu, więc jestem częstym bywalcem tych dwóch marketów.
W Intermarche kupowałam tylko wyposażenie do kuchni, typu patelnie, szklanki, kubki, miarki, miski i miseczki, tacki, sztućce, blachy do ciast itp. No i czasem uzupełnię zapasy higieniczne z Apty
A tak, to tylko jak mają bardzo promocyjne ceny.
Ostatnio kupiłam tam białe wino Martini Asti. Było w bardzo przystępnej cenie (z 40zł na 23zł)
Za to właśnie lubiłam Intermarche w Gdańsku.
W Tesco marne te produkty chińskiej produkcji pod marką Tescoma,a w Intermarche są produkty polskie w podobnych cenach,a jakości takiej,że akcesoria kupione w tym sklepie zabrałam ze sobą za granicę
Cytat:
Napisane przez uwielbiam_owoce22 Pokaż wiadomość
Polecam Intermarche - zwłaszcza te produkty z logo Selection. Początkowo kupowalam tylko te markowe produkty ale z czasem postanowilam zaryzykować i muszę powiedzieć, ze byłam miło zaskoczona produkty pod ich marką mogą być ciut droższe od tych, które można kupić np. W biedronce czy dino ale one są w ostateczności w lepszej jakości.
Mogę z czystym sumieniem polecić:
- herbaty (liściaste, w torebkach),
- masło paturages (teraz była promocja 3.29 zł za kostkę) nakupilam pełno kostek dla babci bo ona musi płacić w osiedlowym sklepiku za laciate 5.30.
- margaryna z maslem, opakowanie 500g 2.35 w smaku przypomina Delme z masłem.
- makarony Florini (spaghetti, penne, tagliatelle) w smaku jak primo gusto czy barilla.
- dżemy Paquito,
- soki Paquito,
- frytki cztery strony smaku USA - w smaku jak Aviko, dużo lepsze niż te z biedronki,
- dodatki do ciast: budynie, cukru waniliowe, proszki do pieczenia, galaretki,
- bardzo dobre pieczywo wypiekane na miejscu polecam ciabatty, bagietki, chlebek fitness czy drwala,
- kiełbasy z własnej wedzarni, kabanosy pepperoni,
- olej rzepakowy soleil ja nie widzę różnicy pomiędzy nim a wielkopolskim, kujawskim czy olivierem.
- bakalie: migdaly, wiorki, zurawina, orzechy laskowe,
- oliwa z oliwek, majonez ( z tego co kojarze wytworca jest Develey).
- mrozonki cztery pory smaku,
- podpaski, papier toaletowy.[COLOR="Silver"]
Dodam,że mają często rzadko spotykane marki np smakowe herbaty Ahmad Tea, takie lepsze kawy, chałwę turecką i inne rarytaski.

Głównie jednak chodziłam po świeże i smaczne wędliny (nie te paczkowane) oraz nabiał (mleko w woreczku świeże i jogurty).

Jeśli o chemię gospodarczą chodzi to jako nieliczne sieci mieli proszki i płyn z serii Biały Jeleń, kosmetyki polskich marek w cenach podobnych do Rossmann,ale za to większym wyborze.
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 16:20   #17
vilet784
Rozeznanie
 
Avatar vilet784
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: malopolska
Wiadomości: 755
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

U mnie 21.08 otwarcie, może jeszcze ktoś mógłby coś polecić?
Widzę że jak na razie najwięcej z Was poleca wędliny, cieszę się bo u mnie w miasteczku o nie ciężko.
vilet784 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 12:35   #18
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez vilet784 Pokaż wiadomość
U mnie 21.08 otwarcie, może jeszcze ktoś mógłby coś polecić?
Widzę że jak na razie najwięcej z Was poleca wędliny, cieszę się bo u mnie w miasteczku o nie ciężko.
U mnie też otwarcie było 21


Cieszę się, że mają dział ze zdrową żywnością i linię Labell Bio kosmetyków ekologicznych i rozbudowany dość dział zabawek ku uciesze mojego syna, bo na pewno nie mojego portfela

Kupiłam kokos, ale już wiem, żeby uważać, nie jest zbyt świeży niestety. Soku ma dużo, ale kwaśny, miąższu dość mało, ale cena 2,50, to czego innego mogłam się spodziewać

Kupiłam też ich kawę rozp. zobaczymy. Myślałam że to będzie coś w stylu Lidla, jednakże bardziej kojarzy mi się z Tesco.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-03, 15:09   #19
pose4me
Przyczajenie
 
Avatar pose4me
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 6
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

haloo! czy ktoś jeszcze jest na tym wątku? a propos intermarche to chciałam was podpytac o boczek wędzoony juz krojony, w plastikowym opakowaniu. widziałam, ze są takie jakby w dwóch porcjach (2X90g). Kupujecie to czy wolicie raczej w kawałku i potem samemu kroić? bo do jajecznicy albo carbonary taki chyba bedzie pasowac?
pose4me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-07-04, 02:29   #20
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Zrobię up bo u mnie otwarli i juz widzę parę fajnych rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 10:01   #21
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Zrobię up bo u mnie otwarli i juz widzę parę fajnych rzeczy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co np.?
Polecam szampon Labell Bio. Boski jest
Mają też smaczne i tanie lody rożki w lodówkach przy kasach firmy Paturages.
__________________

Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-04, 14:39   #22
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Sprawdzone produkty z Intermarche

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Co np.?
Polecam szampon Labell Bio. Boski jest
Mają też smaczne i tanie lody rożki w lodówkach przy kasach firmy Paturages.
Wędliny przede wszystkim! Nie lubię kiełbas takich grubych ale ich wyroby są pyszne. Podobnie rzeczy z pieca! Kurczaki zawsze świeże i miękkie a nie jak w innych marketach! I serek wiejski ich marki jest pyszny a ja o dziwo jem tylko 1 firmy i wszytskie inne są dla mnie nie do przyjęcia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kuchnia - moje gotowanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-04 15:39:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:05.