Kupno mieszkania - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Dom, mieszkanie, nieruchomości

Notka

Dom, mieszkanie, nieruchomości Szukasz domu, mieszkania lub nieruchomości? Masz już upatrzone lokum i czeka cię remont? Dobrze trafiłeś - tutaj wymieniamy się wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 07:48   #31
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Powiedzmy, że masz umowy z trzema agencjami. Każdy pośrednik z każdej agencji zajmuje się jej promowaniem, reklamowaniem, każdy z nich przyprowadza Ci klientów. Generalnie pracują na Ciebie trzy osoby, ale tylko klient jednej z nich kupi Twoją nieruchomość, i tylko jednemu pośrednikowi zapłacisz pieniądze. Czyli reszta pracowała za free, tak ? Gratis, nie ?

Mnie by było zwyczajnie głupio, ale jak wiadomo większość ludzi nie ma kompletnie wyobraźni.
Życie

Ekspedientka zaoferuje 20 tu klientom szmatki a moze 21-szy kupi
Ba. Mam znajomą co pracuje w malutkim sklepie AGD.
Byłam w cięzkim szoku ze kobieta moze tak szczegółowo sie znać na częsciach(..ta część miksera była produkowana do 99 w Rosji itp itp )
I co ? Ludzie potrafią dupe jej zawracać pół godz pytająco różne paramatry i potem jechać do Tesco gdzie nikt im info nie udzieli ale jest taniej .Są do przodu 50zł /100 zł?
A przykładów z róznych dziedzin jest mnóstwo
Ty jestes pośrednikiem więc nikogo nie będzie dziwić ze bronisz tego i owego
A ja się w tej kwestii ludziom nie dziwię.Nie są to zadne produkty luksusowe tylko ich stawki są zawyzone (jak notariuszy np )
Wiem wiem kazdy chce żyć
Tylko ze posrednikom sie wydaje ze jak kupuje sie mieszkanie dajmy na to za 150 -200tys to 10 -12 tys dla nich to z rękawa sypnąć.
O wyzszych cenach nie wspomnę przy sprzedazy-kupnie domów

Ja akurat byłam b.rozżalna na 'mojego' pośrednika
Bo tylko (okej aż zaprezentował lokal)Resztą zajeliśmy się sami
A było tego mnóstwo!!!! Pani była zadłuzona wszędzie -wszystko musieliśmy odkrecać .Notariusz i cała reszta tez na naszej głowie
Posrednik zgłosił sie drugi raz po kase.Tyle

Prawda jest taka ze na drugi raz jakbym sprzedała ,a co wiecej kupowała mieszkanie ominełabym b.zrecznie pośrednictwo.Nawet jakby lokal był w ich ofercie
Bo to jest bardzo proste a kilka tys.w kieszeni mi róznice robi

życie
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 07:53   #32
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Ta jasne, tylko warunkiem, żeby obejrzeć nieruchomość jest podpisanie umowy na kolanie .. w większości przypadków przynajmniej ... albo może ja jestem za mało asertywna?
No może jesteś.
Cytat:
I proszę Cię, który pośrednik sprawdza stan, dokonuje oceny opłacalności? sprawdza stan prawny? z reguły pośrednictwo ogranicza się do wyegzekwowania od sprzedającego odpowiednich świstków, o które i ja sama mogłabym poprosić.
A Ty pracujesz jako pośrednik lub korzystasz z ich usług, ze wiesz co robi pośrednik z reguły ? A co masz napisane w umowie pośrednictwa, masz wymienione usługi, jakie pośrednik ma wykonać ? Jakich znowu świstków, rany boskie ...
Cytat:
Hmm to po co tracić czas na dokumentowanie każdej czynności?
Bo wystawiam za te rachunki czynności, to raz. A dwa - dokumentuję każdą czynność, jaką wykonuję, żeby klient wiedział, ze praca pośredniak to nie tylko piłowanie i malowanie paznokci i oglądanie świstków i żeby później się nie frustrował z tego powodu na jakimś forum.
Cytat:
luksusowe? no proszę Cię, jak na luksusowe usługi są zbyt łatwo i powszechnie "dostępne" i wręcz nachalnie oferowane ...
Usługa luksusowa, bo droga.
Cytat:
p.s. swoją drogą miło jest się dowiedzieć, że jestem kobietą luksusu hahaha
Kobieta luksusu wydaje pieniądze i nie żali się później na ten temat na forum, tym się od kobiety luksusowej różnisz.
Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
nie osadzaj z gory. sprawa wyglada tak: staram sie sprzedac mieszkanie od maja, troche dlugo.
Biorąc pod uwagę, że średni czas sprzedaży mieszkania wynosi 6 miesięcy - to normalny termin.
Cytat:
w kazdym ogloszeniu bylo wyraznie zaznaczone, ze mieszkanie sprzedam bezposrednio. w przeciagu dwoch tygodni zglosilo sie troje klientow bezposrednich
No to dlaczego jeszcze mieszkania nie sprzedałaś; poza tym jeśli klienci zgłaszają się do Ciebie saami to po co podpisujesz umowy z agencjami ?

---------- Dopisano o 08:53 ---------- Poprzedni post napisano o 08:49 ----------

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Tylko ze posrednikom sie wydaje ze jak kupuje sie mieszkanie dajmy na to za 150 -200tys to 10 -12 tys dla nich to z rękawa sypnąć.
O wyzszych cenach nie wspomnę przy sprzedazy-kupnie domów

Cytat:
Bo tylko (okej aż zaprezentował lokal)Resztą zajeliśmy się sami
A było tego mnóstwo!!!! Pani była zadłuzona wszędzie -wszystko musieliśmy odkrecać .Notariusz i cała reszta tez na naszej głowie
Posrednik zgłosił sie drugi raz po kase.
Tyle
Czyli pośrednik nie wykonał żadnej pracy dla Ciebie, nie masz żadnego dowodu na to, że pracował, wszystko zrobiłaś sama, ale mu zapłaciłaś

Jesteście, Dziewczyny, świetne
Cytat:
Bo to jest bardzo proste a kilka tys.w kieszeni mi róznice robi
Powodzenia
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:04   #33
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Biorąc pod uwagę, że średni czas sprzedaży mieszkania wynosi 6 miesięcy - to normalny termin. No to dlaczego jeszcze mieszkania nie sprzedałaś; poza tym jeśli klienci zgłaszają się do Ciebie saami to po co podpisujesz umowy z agencjami ?
no wlasnie. dlaczego? nie wiem dlaczego.
a powiedz, skoro pracujesz w tej branzy, lepiej jest pokazywac mieszkanie puste, czy umeblowane. bo ja mam wrazenie, ze klienci bardziej patrza na to, co mamy postawione na polce, niz np. na ustawnosc mieszkania
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:09   #34
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kupno mieszkania

No okej przesadziłam
U nas biura licza sobie 3,5 % prowizji
No ale mało to nie jest

szczerze mówiać biuro nie zdązyło go nawet zareklamowac -pani miała nóz na gardle napatoczylismy sie my. Samo Sprzedaz -kupno odbyło sie szybko.
Ale pomiedzy załatwiania było mnóóóstwo.Wszystko sami a naiwnie myslelismy ze biuro nas odciązy
Nie będę sie rozpisywac bo zajełoby mi to 2 godz

Za zyczonka powodzenia dziekuje ,skorzystam
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:19   #35
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
no wlasnie. dlaczego? nie wiem dlaczego.
a powiedz, skoro pracujesz w tej branzy, lepiej jest pokazywac mieszkanie puste, czy umeblowane. bo ja mam wrazenie, ze klienci bardziej patrza na to, co mamy postawione na polce, niz np. na ustawnosc mieszkania
Dam głowę, że po prostu życzysz sobie zbyt dużo pieniędzy. Ludzi, którzy chcą kupić daną nieruchomość nie obchodzi co masz na półce, ile osób przecież kupuje śmierdzące rudery do remontu.

Edit: a w ogóle to o to powinnaś spytać swojego pośrednika; gdybyś miała umowę z jednym porządnym pośrednikiem i dostępne od niego comiesięczne raporty: odsłon ogłoszenia mieszkania, ilości telefonów dot. mieszkania, ilości wizyt, ankiet klientów po wizytach itp. to wiedziałabyś o co chodzi.
Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Ale pomiedzy załatwiania było mnóóóstwo.Wszystko sami a naiwnie myslelismy ze biuro nas odciązy
Nie będę sie rozpisywac bo zajełoby mi to 2 godz
No to trzeba było odmówić zapłaty z powodu niewywiązania się pośrednika ze swoich obowiązków. I wszystko na temat. A Ty zapłaciłaś, a później żal na forum. Generalnie żal.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-12-09 o 08:21
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:22   #36
201710120930
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 741
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb;
No to trzeba było odmówić zapłaty z powodu niewywiązania się pośrednika ze swoich obowiązków. I wszystko na temat. A Ty zapłaciłaś, a później żal na forum. Generalnie żal.
Pierwszy raz to się zawsze płaci frycowe.
Drugi raz tego błędu nie popełnie

Edytowane przez 201710120930
Czas edycji: 2010-12-09 o 08:26
201710120930 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:28   #37
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Pierwszy raz to się zawsze płaci frycowe.
Drugi raz tego błędu nie popełnie
Jasne, trzeba sobie jakoś wytłumaczyć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 08:31   #38
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

Mnie by było zwyczajnie głupio, ale jak wiadomo większość ludzi nie ma kompletnie wyobraźni.
a ja nie rozumiem co w tym zlego Jak my sprzedawalismy nieruchomosc to w ciagu 10 min od wystawienia ogloszenia telefony nie przestawaly dzwonic. Wszystkie z agencji i wszystkie chcialy podpisac umowe. Przy podpisywaniu umow mowilismy, ze podpiszemy umowe tez z inna agencja. Nikomu to nie przeszkadzalo.

Wogole mam zla opinie o pracach agencji. Z tych kilkunastu,ktore dzwonily tylko jedna kobieta byla oggarnieta-przyjechala zobaczyc dzialke, zobaczyc akt wlasnosci,wypytac.Zdarzal y sie agencje, ktore tylko telefonicznie pytaly czy moga dodac dzialke do swojej oferty a potem widzialam w necie ceny o 20tys wyzsze w dodatku ze zdjeciami,ktore sama robilam. a jak juz agencji trafil sie klient to wszystko musial sprawdzac sam.lol
Jak dla mnie to troche wysoka cena za znalezienie ogloszenia w necie.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:43   #39
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Dam głowę, że po prostu życzysz sobie zbyt dużo pieniędzy. Ludzi, którzy chcą kupić daną nieruchomość nie obchodzi co masz na półce, ile osób przecież kupuje śmierdzące rudery do remontu.

Edit: a w ogóle to o to powinnaś spytać swojego pośrednika; gdybyś miała umowę z jednym porządnym pośrednikiem i dostępne od niego comiesięczne raporty: odsłon ogłoszenia mieszkania, ilości telefonów dot. mieszkania, ilości wizyt, ankiet klientów po wizytach itp. to wiedziałabyś o co chodzi.
sprzedac za bezcen, to kazdy potrafi. nie moge wziac mniej, i tak juz zjechalam prawie 40 000.
widze, ze Ty masz tylko swoja racje. jestes z Wroclawia, moze u mnie w miescie jakos inaczej to wyglada. nie znam sie na tym i przyznaje, ze moze gdzies popelniamy blad
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:45   #40
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
a ja nie rozumiem co w tym zlego
A co w tym dobrego ?
Jak sama piszesz - z wszystkich agentów tylko jedna kobieta była ogarnięta, co oznacza, że Twoim dobrem zajmują się idioci. Jeden źle opisze, drugi da cenę z kosmosu, trzeci wpisze złą miejscowość, a potencjalny zainteresowany pomyśli, że właściciel jest niespełna rozumu, bo ma umowy z kilkunastoma agencjami i w ogóle tego nie ogarnia.
Dwa - szastasz swoim podpisem i danymi osobowymi na prawo i lewo.
Trzy - podpisana umowa teoretycznie zobowiązuje Cię do zapłaty prowizji w przypadku gdyby temu idiocie trafił się zdeterminowany klient. Płacisz tysiące złotych idiocie, a później trafia Cię szlag na forum.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 08:47   #41
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość

I proszę Cię, który pośrednik sprawdza stan, dokonuje oceny opłacalności? sprawdza stan prawny? z reguły pośrednictwo ogranicza się do wyegzekwowania od sprzedającego odpowiednich świstków, o które i ja sama mogłabym poprosić.

Jeśli Ty jesteś takim pośrednikiem, o jakim piszesz to szacun, bo takich to ja nie spotkałam ..

Mi też nie udało się spotkać.

I Szugarbejb, mniemam, że Ty jesteś z grona tych profesjonalnych pośredników ale wierz mi, że dzieją się różne cyrki na rynku agencji. Kupując mieszkanie, miałam nieprzyjemność trafić, na agencje, która nie zrobiła totalnie nic - suma summarum zapłaciłam im 50 % ich prowizji, bo dla mnie płacenie np. 9 tysięcy za otworzenie mi drzwi i pokazania, tu jest proszę salon a tu kuchnia, jest lekką przesadą.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 08:51   #42
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
sprzedac za bezcen, to kazdy potrafi. nie moge wziac mniej, i tak juz zjechalam prawie 40 000.
widze, ze Ty masz tylko swoja racje. jestes z Wroclawia, moze u mnie w miescie jakos inaczej to wyglada. nie znam sie na tym i przyznaje, ze moze gdzies popelniamy blad
Ja nie mam żadnej swojej racji - nie widziałam nieruchomości, więc nie napiszę Ci, dlaczego nie możesz sprzedać nieruchomości. Ale biorąc pod uwagę, że 99% nieruchomości nie sprzedaje się z powodu zawyżonej ceny (wysoka cena + trudności z uzyskaniem kredytu przez potencjalnych Klientów = mieszkanie niesprzedane).

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:48 ----------

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
Mi też nie udało się spotkać.

I Szugarbejb, mniemam, że Ty jesteś z grona tych profesjonalnych pośredników ale wierz mi, że dzieją się różne cyrki na rynku agencji. Kupując mieszkanie, miałam nieprzyjemność trafić, na agencje, która nie zrobiła totalnie nic - suma summarum zapłaciłam im 50 % ich prowizji, bo dla mnie płacenie np. 9 tysięcy za otworzenie mi drzwi i pokazania, tu jest proszę salon a tu kuchnia, jest lekką przesadą.
Suszarko, ja wiem, że dzieją się cyrki, bo codziennie nasłucham się od swoich klientów historii mrożących krew w żyłach; a i codziennie przeglądam portale ogłoszeniowe i widzę, co się dzieje.

Tylko jak dla mnie sprawa jest prosta - pośrednik ma mi udowodnić, ze pracował. Bo to nie ja, jako klient, wykonuję dla niego usługę, tylko on dla mnie. Nie czuję i nie widzę, że pracował, wszystko robiłam sama = nie płacę prowizji, bo za co ? Niech pośrednik idzie do sądu, niech udowadnia, że pracował.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:13   #43
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ja nie mam żadnej swojej racji - nie widziałam nieruchomości, więc nie napiszę Ci, dlaczego nie możesz sprzedać nieruchomości. Ale biorąc pod uwagę, że 99% nieruchomości nie sprzedaje się z powodu zawyżonej ceny (wysoka cena + trudności z uzyskaniem kredytu przez potencjalnych Klientów = mieszkanie niesprzedane).
kurcze, przyszlo do nas mlode malzenstwo, kobita w ciazy. byli tak zadowoleni, pelni energii, ze gdyby mieli przy sobie te pieniadze, to z miejsca by kupili. ale nie dostali kredytu. maja wlasna firme i tak dobra ksiegowa, ktora nie wykazywala przychodow, aby placic nizsze podatki. i sami sobie dolek wykopali.
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:19   #44
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
A co w tym dobrego ?
Jak sama piszesz - z wszystkich agentów tylko jedna kobieta była ogarnięta, co oznacza, że Twoim dobrem zajmują się idioci. Jeden źle opisze, drugi da cenę z kosmosu, trzeci wpisze złą miejscowość, a potencjalny zainteresowany pomyśli, że właściciel jest niespełna rozumu, bo ma umowy z kilkunastoma agencjami i w ogóle tego nie ogarnia.
Dwa - szastasz swoim podpisem i danymi osobowymi na prawo i lewo.
Trzy - podpisana umowa teoretycznie zobowiązuje Cię do zapłaty prowizji w przypadku gdyby temu idiocie trafił się zdeterminowany klient. Płacisz tysiące złotych idiocie, a później trafia Cię szlag na forum.
1- Czlowiek byl glupi i nie widzial, ze agencje odwalaja taka fuszerke. Dzis juz wiem zawsze jest ten pierwszy raz.
2- w przypadku tych dzwoniacych nic nie podpisywalam, umowy bodajze mielismy 3. 3 z roznych dzielnic miasta wiec stwierdzilismy, ze bedzie wiecej potencjalnych kupcow. Poza tym te 3 agencje od razu zadzwonily i powiedzieli, ze maja chetnego na dzialke w tym rejonie. A i agenci, ktorzy przyjechali wydali sie nam ok.
3- podpisalismy umowy tylko z agencjami, ktore nie braly od nas prowizji (czyt. placil kupujacy). zdazaly sie agencje, ktore braly kase i od kupujacych i od sprzedajacych. Tak wiec w przypadku zakupu dzialki polecam wybrac sie na rower i samemu popytac. 20 tys w kieszeni- mozna wykonczyc kuchnie, pokoj i pewnie jeszcze cos zostanie.

chociaz tak sie zastanawiam po co te agencje. Dzialke kupil facet z neta. Szybko wszystko sprawdzil i jak najszybciej chcial podpisac umowe bo tydzien wczesniej ktos sprzatnal mu sprzed nosa dzialke po drugiej stronie ulicy Para z agencji tez sprawdzala wszystko sama. Wiec jak dla mnie zaplacili tylko za wyszukanie ogloszenia.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:50   #45
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
J


Suszarko, ja wiem, że dzieją się cyrki, bo codziennie nasłucham się od swoich klientów historii mrożących krew w żyłach; a i codziennie przeglądam portale ogłoszeniowe i widzę, co się dzieje.

Tylko jak dla mnie sprawa jest prosta - pośrednik ma mi udowodnić, ze pracował. Bo to nie ja, jako klient, wykonuję dla niego usługę, tylko on dla mnie. Nie czuję i nie widzę, że pracował, wszystko robiłam sama = nie płacę prowizji, bo za co ? Niech pośrednik idzie do sądu, niech udowadnia, że pracował.

dokładnie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 09:53   #46
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kobieta luksusu wydaje pieniądze i nie żali się później na ten temat na forum, tym się od kobiety luksusowej różnisz.
A czy ja się żalę, że wydałam tą kasę? ja się żalę na żenująco niski poziom pracy większości tego typu agencji. Do mojej babki żalu nie mam, bo w sumie zrobiła co do niej należało i była dość konkretna. Chociaż i ona mnie "oszukała" na b. drobną kwotę, ale jednak. Ale mi się już nie chciało z nią użerać. Zrobiła coś, na czym mi zależało i czego samej mi się nie udało z poprzednim właścicielem mieszkania, które chciałam kupić (mam niestety problem z tym, że ludzie mnie nie traktują poważnie, nawet notariuszka dziwnie na mnie łypała zanim nie wyciągnęłam dowodu).
W każdym razie to, że wydałam tą kasę nie znaczy, że nie mam prawa narzekać na cenę i że czyni mnie to kimś "gorszym".
Poza tym, jak już tu ktoś wspomniał, wielu ludzi pracuje "darmo" zanim coś się im uda sprzedać, bo mają to wkalkulowane w koszty. Tak samo powinno być z pośrednictwem, i dziwię się, że teog nie rozumiesz.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:11   #47
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Przy podpisywaniu umow mowilismy, ze podpiszemy umowe tez z inna agencja. Nikomu to nie przeszkadzalo.
Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
2- w przypadku tych dzwoniacych nic nie podpisywalam, umowy bodajze mielismy 3.
No to w końcu jak ?
Cytat:
A i agenci, ktorzy przyjechali wydali sie nam ok.
Cytat:
Wogole mam zla opinie o pracach agencji. Z tych kilkunastu,ktore dzwonily tylko jedna kobieta byla oggarnieta-
No to w końcu jak ?
Cytat:
3- podpisalismy umowy tylko z agencjami, ktore nie braly od nas prowizji (czyt. placil kupujacy).
Pierwsze słyszę. Pośrednik nie może oferować swoich usług jako darmowych
Cytat:
Tak wiec w przypadku zakupu dzialki polecam wybrac sie na rower i samemu popytac. 20 tys w kieszeni- mozna wykonczyc kuchnie, pokoj i pewnie jeszcze cos zostanie.
Oczywiście, bo jak wiadomo przecież większość klientów nie pracuje, nie ma życia rodzinnego i generalnie nic nie robi, tylko ma czas na rower i szukanie działek.
Cytat:
chociaz tak sie zastanawiam po co te agencje.
No właśnie, to po co podpisywałas z nimi umowy ?
Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
byli tak zadowoleni, pelni energii, ze gdyby mieli przy sobie te pieniadze, to z miejsca by kupili. ale nie dostali kredytu. maja wlasna firme i tak dobra ksiegowa, ktora nie wykazywala przychodow, aby placic nizsze podatki. i sami sobie dolek wykopali.
Czyli podpisałaś z nimi umowę przedwstępną i nie dostali kredytu czy tylko tak Ci powiedzieli, żeby Ci nie było przykro ?
Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Poza tym, jak już tu ktoś wspomniał, wielu ludzi pracuje "darmo" zanim coś się im uda sprzedać, bo mają to wkalkulowane w koszty. Tak samo powinno być z pośrednictwem, i dziwię się, że teog nie rozumiesz.
Ja to doskonale rozumiem. No więc ja pobieram bardzo wysokie prowizje, ponieważ bardzo ciężko pracuję i mam bardzo duże koszty. A jeśli komuś to nie pasuje to obowiązku, tak jak już tłumaczyłam wcześniej, korzystania z bardzo drogich usług pośrednika nie ma.

Cytat:
helooł, ja za kupno mojego zabuliłam pośredniczce 5k, ciekawe ile ona się narobiła, żeby tą kasę zarobić ... ? niektórzy tyle dostają za 2 miesiące pracy, albo i więcej ...
Cytat:
Do mojej babki żalu nie mam, bo w sumie zrobiła co do niej należało i była dość konkretna. Chociaż i ona mnie "oszukała" na b. drobną kwotę, ale jednak. Ale mi się już nie chciało z nią użerać. Zrobiła coś, na czym mi zależało i czego samej mi się nie udało z poprzednim właścicielem mieszkania, które chciałam kupić (mam niestety problem z tym, że ludzie mnie nie traktują poważnie, nawet notariuszka dziwnie na mnie łypała zanim nie wyciągnęłam dowodu).
W sumie komentarz wydaje się zbędny.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:16   #48
eeela
Raczkowanie
 
Avatar eeela
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 332
GG do eeela
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli podpisałaś z nimi umowę przedwstępną i nie dostali kredytu czy tylko tak Ci powiedzieli, żeby Ci nie było przykro ?
rozmowa z Toba zaczyna robic sie zalosna. jestes pelna zolci.
__________________
http://www.pustamiska.pl
eeela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 10:26   #49
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez eeela Pokaż wiadomość
rozmowa z Toba zaczyna robic sie zalosna. jestes pelna zolci.

Edit: no jak babcię kocham, czytam sto razy moje pytanie i zastanawiam się, gdzie w nim żółć.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.

Edytowane przez szugarbejb
Czas edycji: 2010-12-09 o 10:29
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 11:12   #50
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kupno mieszkania

[QUOTE=szugarbejb;23654846]No to w końcu jak ?
No to w końcu jak ?
/QUOTE]
troche niejasno napisalam. Czasem bylo tak, ze dzwonil facet z zapytaniem czy moze przedstawic nasza dzialke klientowi. Zgadzalismy sie i tyle. Widocznie klient nie byl zainteresowany, bo facet nie oddzwonil. Ale nie przeszkodzilo mu to dodac naszej dzialki do swojej oferty jak to dziala to mnie nie pytaj.

Cytat:
Pierwsze słyszę. Pośrednik nie może oferować swoich usług jako darmowych Oczywiście, bo jak wiadomo przecież większość klientów nie pracuje, nie ma życia rodzinnego i generalnie nic nie robi, tylko ma czas na rower i szukanie działek.
No właśnie, to po co podpisywałas z nimi umowy ?
.
Nie wiem, nie znam sie w umowie nie bylo tych magicznych 3,5%.
24h nie pracuje i jak ja mialabym wydac 20tys na nic,to sama wykonalabym telefony, a w weekend pojechala obejrzec. Szczerze to dziwi mnie, ze ludzie tak szastaja pieniedzmi. Jak dla mnie kasa jest ogromna. Niewspolmierna do wykonanej pracy. Zawsze myslalam, ze agencje sprawdzaja np. czy na dzialke nie ma np kredytu, warunki zabudowy itp. A tu nic. Kupujacy sam latal. I o dziwo czas mial ^^
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:24   #51
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Ale nie przeszkodzilo mu to dodac naszej dzialki do swojej oferty jak to dziala to mnie nie pytaj.
Tak to działa, że on to zrobił nielegalnie,a Ty nie protestowałaś. A później żal na forum.
Cytat:
Nie wiem, nie znam sie w umowie nie bylo tych magicznych 3,5%.
A co było ? "Za usługę pośrednictwa pośrednik nie pobierze żadnej opłaty" ? Nie wierzę.
Cytat:
24h nie pracuje i jak ja mialabym wydac 20tys na nic,to sama wykonalabym telefony, a w weekend pojechala obejrzec.
A są tacy, którzy tyle pracują. Są tacy, którzy tyle nie pracują, ale nie maja ochoty samodzielnie tego robić. Ba, są tacy, których np. nie ma w kraju.

Jeśli już przywołałam fryzjera, to przy nim zostanę.
Można kupić sobie farbę za 30 zł na Allegro i ufarbować się samemu w weekend we własnej łazience niż płacić fryzjerowi 500 zł. Tzw. wybór.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:35   #52
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość

W sumie komentarz wydaje się zbędny.
Ok, zrobiła coś dobrze, i za to jej chwała, aczkolwiek uwazam, że zarobiła na mnie dużo. Że nie straciła na to aż tak wiele czasu ani nie potrzebowała do tego wybitnie dużej wiedzy. I tyle. Nie mam poczucia wielkej straty, ale mam poczucie pewnej niesprawiedliwości, bo mało który zawód daje aż takie możliwości zarobku przy w niektórych przypadkach nikłej wiedzy i zaangażowaniu (żeby nie było nie uogólniam, chodzi mi o większość tzw "pośredników").

btw. czy dobrze myślę, że w tak chwalonych przez Ciebie Stanach prowizję pobiera się tylko od sprzedającego?

I czy nie uważasz, że to nieetyczne, by jedna firma reprezentowała interesy 2 stron? w końcu sprzedającemu i jego pośrednikowi zależy na jak najwyższej cenie, a kupującemu na jak najniższej, to są sprzeczne interesy i nie powinno się chyba pobierać od obu stron kasy za taką transakcję ... w Stanach chyba to wiedzą, u nas gorzej ...

---------- Dopisano o 11:35 ---------- Poprzedni post napisano o 11:33 ----------

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Jeśli już przywołałam fryzjera, to przy nim zostanę.
Można kupić sobie farbę za 30 zł na Allegro i ufarbować się samemu w weekend we własnej łazience niż płacić fryzjerowi 500 zł. Tzw. wybór.
Tak, można. Tylko różnica jest taka, że jak widzisz aukcję na allegro to wiesz, że to jest TYLKO zakup farby za tyle i tyle, a nie odzywa się do Ciebie nagle fryzjer podszywający się pod sprzedającego farbę ...
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...

Edytowane przez MarudexuS
Czas edycji: 2010-12-09 o 11:37
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:41   #53
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tak to działa, że on to zrobił nielegalnie,a Ty nie protestowałaś. A później żal na forum.
A co było ? "Za usługę pośrednictwa pośrednik nie pobierze żadnej opłaty" ? Nie wierzę.
A są tacy, którzy tyle pracują. Są tacy, którzy tyle nie pracują, ale nie maja ochoty samodzielnie tego robić. Ba, są tacy, których np. nie ma w kraju.

Jeśli już przywołałam fryzjera, to przy nim zostanę.
Można kupić sobie farbę za 30 zł na Allegro i ufarbować się samemu w weekend we własnej łazience niż płacić fryzjerowi 500 zł. Tzw. wybór.
od razu zal na forum, pisze po prostu jak bylo

"Za usługę pośrednictwa pośrednik nie pobierze żadnej opłaty" ?
Niestety nie pamietam

a co do cen- wyrazam swoja opinie. A ze jest niepochlebna to trudno. Dziwi mnie, ze ludzie biora kredyty,a potem lekka reka wydaja taka sume. Po prostu jestem sknera i jak bym miala wydac tyle forsy to znalazalabym czas na samodzielne poszukiwanie. Ale co kto woli.
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:45   #54
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
Że nie straciła na to aż tak wiele czasu ani nie potrzebowała do tego wybitnie dużej wiedzy. I tyle.
Spoko. Nie chce mi się cytować, ale wcześniej sama pisałaś o tym, że każdy zawód "usługowy" ma wpisane koszty w działalność. I ona zarobiła na Tobie, a na innych nie zarobiła. A za lokal czynsz trzeba płacić, za opłaty, za benzynę, za OC, za abonamenty miesięczne na portalach i moge tak wymieniać do rana.
Cytat:
Nie mam poczucia wielkej straty, ale mam poczucie pewnej niesprawiedliwości, bo mało który zawód daje aż takie możliwości zarobku przy w niektórych przypadkach nikłej wiedzy i zaangażowaniu (żeby nie było nie uogólniam, chodzi mi o większość tzw "pośredników").
To dlaczego nie otworzysz biura nieruchomości, skoro do tego nie potrzeba dużej wiedzy i to takie łatwe i duże pieniądze ?
Cytat:
btw. czy dobrze myślę, że w tak chwalonych przez Ciebie stanach prowizję pobiera się tylko od sprzedającego?
Oczywiście. I ja tak pobieram.
Cytat:
I czy nie uważasz, że to nieetyczne, by jedna firma reprezentowała interesy 2 stron? w końcu sprzedającemu i jego pośrednikowi zależy na jak najwyższej cenie, a kupującemu na jak najniższej, to są sprzeczne interesy i nie powinno się chyba pobierać od obu stron kasy za taką transakcję ... w stanach chyba to wiedzą, u nas gorzej ...
Nie. Tak Sprzedającemu i Kupującemu zależy na cenie realnej. Bo Sprzedający może sobie żądać wysokiej ceny za nieruchomość, ale co z tego, skoro nie znajdzie za taką cenę kupca. Wysoka cena = brak kupca = brak transakcji = brak prowizji pośrednika. Kupujący też zazwyczaj nie spada z kosmosu i wie, że jest granica do której może negocjować wysokość ceny (wyznaczona np. przez cenę podobnych nieruchomości w okolicy).

A generalnie tak Sprzedającemu jak i Kupującemu zależy, żeby bezproblemowo transakcja doszła do skutku. I tego dobry pośrednik jest w stanie jak najbardziej dopilnować.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość

Tak, można. Tylko różnica jest taka, że jak widzisz aukcję na allegro to wiesz, że to jest TYLKO zakup farby za tyle i tyle, a nie odzywa się do Ciebie nagle fryzjer podszywający się pod sprzedającego farbę ...
Sorry, nie skumałam.
Edit: acha, że pośrednicy podszywają się pod osoby prywatne ?
Ale tak jak pisałam wcześniej, nie musisz korzystać z usług takiego pośrednika. Mówisz, że chcesz obejrzeć nieruchomość bez podpisywania umowy, do czego masz prawo, a dalej obsłużysz się sama.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:47   #55
mad86
Zakorzenienie
 
Avatar mad86
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 954
Dot.: Kupno mieszkania

szugarbejb my mielismy przypadek, ze przyszedl facet twierdzac, ze ma kupca na "juz" i ze jak podpiszemy umowe (3,5%) to nas sobie przedstawi. Oczywiscie kupiec zlecil mu szukanie dzialki. Facet chcial zgarnac prowizje od nas i od niego. My sie nie zgodzilismy. Kupiec dzialki nie zobaczyl. Gdzie tu sens? Za to kupiec placi w tym momencie?
__________________
24.02- Jantar+pokrzywa
mad86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 11:50   #56
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
Dziwi mnie, ze ludzie biora kredyty,a potem lekka reka wydaja taka sume. Po prostu jestem sknera i jak bym miala wydac tyle forsy to znalazalabym czas na samodzielne poszukiwanie. Ale co kto woli.
Spoko Mnie też często dziwi, że np. ludzie pracują na etacie i pracują na kogoś zamiast otworzyć własna firmę i pracować na siebie. Albo że np. jeżdżą taksówką i bulą kasę komuś zamiast jechać własnym samochodem.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez mad86 Pokaż wiadomość
szugarbejb my mielismy przypadek, ze przyszedl facet twierdzac, ze ma kupca na "juz" i ze jak podpiszemy umowe (3,5%) to nas sobie przedstawi. Oczywiscie kupiec zlecil mu szukanie dzialki. Facet chcial zgarnac prowizje od nas i od niego. My sie nie zgodzilismy. Kupiec dzialki nie zobaczyl. Gdzie tu sens? Za to kupiec placi w tym momencie?
Za nic, kupca żadnego nie było. Standard.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 12:05   #57
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Spoko. Nie chce mi się cytować, ale wcześniej sama pisałaś o tym, że każdy zawód "usługowy" ma wpisane koszty w działalność. I ona zarobiła na Tobie, a na innych nie zarobiła. A za lokal czynsz trzeba płacić, za opłaty, za benzynę, za OC, za abonamenty miesięczne na portalach i moge tak wymieniać do rana.
No w sumie racja, ale wychodzi na to, że na 1-2 transakcjach można już zrobić sobie niezłą pensję. A takich pośrednik ma chyba więcej w miesiącu ... no chyba, że się mylę?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
To dlaczego nie otworzysz biura nieruchomości, skoro do tego nie potrzeba dużej wiedzy i to takie łatwe i duże pieniądze ?
Bo mnie to nie interesuje, poza tym nie mam mentalności handlowca, a to niestety jest niezbędne w tym zawodzie.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Oczywiście. I ja tak pobieram.
O, to miło.
Ale w takim razie, skoro tam biorą 6% (info znalezione na forum pośredników) a u nas 2x3% to chyba wcale nie jest tak, że się w Polsce nie cenią?

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Nie. Tak Sprzedającemu i Kupującemu zależy na cenie realnej. Bo Sprzedający może sobie żądać wysokiej ceny za nieruchomość, ale co z tego, skoro nie znajdzie za taką cenę kupca. Wysoka cena = brak kupca = brak transakcji = brak prowizji pośrednika. Kupujący też zazwyczaj nie spada z kosmosu i wie, że jest granica do której może negocjować wysokość ceny (wyznaczona np. przez cenę podobnych nieruchomości w okolicy).

A generalnie tak Sprzedającemu jak i Kupującemu zależy, żeby bezproblemowo transakcja doszła do skutku. I tego dobry pośrednik jest w stanie jak najbardziej dopilnować.
Tak, ale kto w takiej sytuacji ma negocjować? pośrednik sam ze sobą? czy kupujący z pośrednikiem? czy kupujący ze sprzedającym w asyście pośrednika? wtedy po co on? dla ozdoby? jedyną rolę jaką tu ew. widzę to mediator, ale biorąc pod uwagę to, że pośrednik dostaje % od ceny transakcji to nie jest w tej sytuacji bezstronny i niestety kupujący jest tu na przegranej pozycji. Oczywiście kupować nie musi, ale mnie się wydaje, że taka sytuacja nie jest dla kupującego komfortowa.

Tak w ogóle mam wrażenie, że bardzo osobiście traktujesz takie negatywne uwagi o pośrednikach, dziwi mnie to trochę. Chyba zdajesz sobie sprawę jak sytuacja wygląda i jak te tabuny pseudo pośredników niszczą reputację tego zawodu. Nie lepiej pokazywać się w takich dyskusjach od tej dobrej strony, pokazać, że pośrednik to może być kompetentna, uczciwa osoba zamiast skupiać się na poniżaniu tych, którzy ośmielają się krytykować ten zawód? Ja nie twierdzę, że ten zawód jest niepotrzebny, i nawet ci najlepsi niech zarabiają i niech pobierają wysokie prowizje, tylko niech się te hurtowe ilości pseudo pośredników trochę opanują i pozwolą bezstresowo poszukać sobie ofert bezpośrednich tym, którzy nie chcą skorzystac czy ich nie stać na takie usługi. I niech pilnują lepiej swoich interesów, bo sami nie wiedzą co mają (moje mieszkanie "wisiało" na necie jeszcze długo po tym jak je kupiłam, a wiele razy zdarzało mi się widzieć inne ogłoszenia, które nie były już aktualne).

Tak samo jest też np z doradztwem finansowym - ci prawdziwi utozsamiani są obecnie z tymi tabunami pseudo doradców po tygodniowym kursie, wciskających ludziom jakieś programy inwestycyjno oszczędnościowo ubezpieczeniowo itepe. W sumie rozumiem, że to może być frustrujące itp. ale Twoja postawa nikomu tutaj na pewno nie ułatwia zrozumienia tego, co chcesz przekazać (no chyba,że się mylę i jedyne na czym Ci zaleŻy to sobie poużywać na forum i "pożalować" jakie to jesteśmy nieobyte itp)
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 12:32   #58
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez MarudexuS Pokaż wiadomość
No w sumie racja, ale wychodzi na to, że na 1-2 transakcjach można już zrobić sobie niezłą pensję. A takich pośrednik ma chyba więcej w miesiącu ... no chyba, że się mylę?
Ok, mamy grudzień. Mam 2 transakcje w grudniu na 6 tysięcy = 12 tysięcy, plus jeden najem, niech będzie + 3 tys. razem 15 tysięcy.

Wynajem lokalu - 3 tys plus opłaty, razem 4,5. Benzyna miesięcznie i ubezpieczenia - niech będzie 1200 zł. Koszty roczne - abonamenty, ubezpieczenia, księgowa itp. - 500 zł miesięcznie. Razem = 6200zł.

Do marca nie mam żadnej transakcji (ostra zima, brak odpowiednich ofert an rynku, moi klienci nie dostają kredytów itp.).

Więc ?

Ja na przykład teraz 5 godzinę siedzę i czekam na klientów z Warszawy, ugrzęzli gdzieś, coś im sie stało z autem i nie wiem, czy dojadą. Jeśli nie dojadą następny wolny termin mają w styczniu. Czyli w tym miesiącu nie zarobię. W przyszłym Sprzedający może się wycofać z transakcji.
Jak się nie wycofa to w lutym Kupujący nie dostana kredytu.

I co wtedy ?


Cytat:
Bo mnie to nie interesuje, poza tym nie mam mentalności handlowca, a to niestety jest niezbędne w tym zawodzie.
Czyli to łatwy zawód i właściwie każdy może sobie zrobić wszystko sam czy tez zawód wymaga wiedzy i umiejętności ?
Cytat:
O, to miło.
Ale w takim razie, skoro tam biorą 6% (info znalezione na forum pośredników) a u nas 2x3% to chyba wcale nie jest tak, że się w Polsce nie cenią?
A skąd wiesz, że u nas pośrednicy biorą 2x 3% ? Sprawdzałaś faktury ?

Nie znam ani jednego pośrednika, który bierze w tej chwili tyle pieniędzy.
Cytat:
Tak, ale kto w takiej sytuacji ma negocjować? pośrednik sam ze sobą? czy kupujący z pośrednikiem? czy kupujący ze sprzedającym w asyście pośrednika? wtedy po co on? dla ozdoby?
Kombinacji jest tu wiele, to raz.
A dwa, dla Ciebie być może jest dla ozdoby, pytanie dlaczego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, że są osoby, dla których problemem jest rozmowa telefoniczna (nie wiem, jak nazywa się ta fobia),a co dopiero rozmowa na żywo ze Sprzedającym.
Sama opisujesz sytuację, w której byłaś - ludzie z powodu wyglądu nie traktowali Cie poważnie, tak ? Czy pośredniczka była Twoją ozdobą ?
Potrafisz też wyobrazić sobie sytuację, w której ludzie zwyczajnie nie mają czasu/nie chcą/nie ma ich w kraju, żeby samemu to zrobić ?
Cytat:
jedyną rolę jaką tu ew. widzę to mediator, ale biorąc pod uwagę to, że pośrednik dostaje % od ceny transakcji to nie jest w tej sytuacji bezstronny i niestety kupujący jest tu na przegranej pozycji. Oczywiście kupować nie musi, ale mnie się wydaje, że taka sytuacja nie jest dla kupującego komfortowa.
Tego podejścia tez nie rozumiem.
Raz, że sytuacja gdzie jeden pośrednik reprezentuje dwie strony transakcji jest coraz rzadsza.
Dwa - pośrednik dostaje pieniądze po doprowadzeniu do transakcji. Nie dostaje % od potencjalnego zainteresowania ani też od negocjacji przy kawce. Jeśli Sprzedający żąda wysokiej ceny za nieruchomość (fajnie, bo wysoki % prowizji), ale Kupujący nie ma tyle pieniędzy, to do transakcji zwyczajnie nie dojdzie i zimna. Więc pośrednik nie dąży do jak najwyższej ceny tylko do zawarcia transakcji.
Cytat:
Tak w ogóle mam wrażenie, że bardzo osobiście traktujesz takie negatywne uwagi o pośrednikach, dziwi mnie to trochę.
No faktycznie, dziwne
Cytat:
Chyba zdajesz sobie sprawę jak sytuacja wygląda i jak te tabuny pseudo pośredników niszczą reputację tego zawodu.
Chyba zdajesz sobie sprawę, że odsetek nieuczciwych klientów jest podobny do odsetka nieuczciwych pośredników,a ja jakoś nie wchodzę na forum i nie utyskuję, ze wszyscy są cwaniakami, złodziejami, oszustami, nic nie robią itp.
Cytat:
tylko niech się te hurtowe ilości pseudo pośredników trochę opanują i pozwolą bezstresowo poszukać sobie ofert bezpośrednich tym, którzy nie chcą skorzystac czy ich nie stać na takie usługi. I niech pilnują lepiej swoich interesów, bo sami nie wiedzą co mają (moje mieszkanie "wisiało" na necie jeszcze długo po tym jak je kupiłam, a wiele razy zdarzało mi się widzieć inne ogłoszenia, które nie były już aktualne).
I to ja mam ich zmusić do tego czy jak ?
Myślę, że to działa w obie strony. Im więcej uczciwych klientów tym więcej uczciwych pośredników.

Cytat:
W sumie rozumiem, że to może być frustrujące itp. ale Twoja postawa nikomu tutaj na pewno nie ułatwia zrozumienia tego, co chcesz przekazać (no chyba,że się mylę i jedyne na czym Ci zaleŻy to sobie poużywać na forum i "pożalować" jakie to jesteśmy nieobyte itp)
Niestety nie rozumiem określenia pt. "Twoja postawa"; niestety wątek dzieje się w takiej atmosferze a nie innej, sama zaczęłaś od tego, że generalnie zapłaciłaś pośredniczce za nic, a później, ze jednak faktycznie zrobiła to, co do niej należało, ale i tak jest be i niedobra.
Poza tym z tego co kojarzę to jest to nasz, moja i Twoja, któraś z kolei rozmowa na ten sam temat. I Ty wciąż piszesz, że pośrednicy to nieroby, którzy dostają ogrom kasy za nic, a ja wciąż twierdzę, że nie.

I podczas gdy proponuję Ci, żebyś sama otworzyła biuro nieruchomości, skoro to taka łatwa kasa i każdy przecież wie, jak to się robi, to Ty twierdzisz, ze jednak nie umiesz.

Tak, to jest frustrujące. Rypanie wkoło tego samego.

Ale akurat przed chwilą dostałam PW z zapytaniem w jaki sposób korzystać z usług pośrednika, żeby było dobrze i porządnie, więc myślę, ze jednak te moje frustracje tutaj nie idą na marne.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 13:05   #59
whip
psy-chopatka
 
Avatar whip
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 636
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ale akurat przed chwilą dostałam PW z zapytaniem w jaki sposób korzystać z usług pośrednika, żeby było dobrze i porządnie, więc myślę, ze jednak te moje frustracje tutaj nie idą na marne.
Jeśli możesz to odpowiedz prosze na forum, chętnie sie dowiem.
__________________
"Love it, change it or leave it "
whip jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 13:09   #60
MarudexuS
Zakorzenienie
 
Avatar MarudexuS
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Boat City
Wiadomości: 5 447
GG do MarudexuS
Dot.: Kupno mieszkania

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Ok, mamy grudzień. Mam 2 transakcje w grudniu na 6 tysięcy = 12 tysięcy, plus jeden najem, niech będzie + 3 tys. razem 15 tysięcy.

Wynajem lokalu - 3 tys plus opłaty, razem 4,5. Benzyna miesięcznie i ubezpieczenia - niech będzie 1200 zł. Koszty roczne - abonamenty, ubezpieczenia, księgowa itp. - 500 zł miesięcznie. Razem = 6200zł.

Do marca nie mam żadnej transakcji (ostra zima, brak odpowiednich ofert an rynku, moi klienci nie dostają kredytów itp.).

Więc ?

Ja na przykład teraz 5 godzinę siedzę i czekam na klientów z Warszawy, ugrzęzli gdzieś, coś im sie stało z autem i nie wiem, czy dojadą. Jeśli nie dojadą następny wolny termin mają w styczniu. Czyli w tym miesiącu nie zarobię. W przyszłym Sprzedający może się wycofać z transakcji.
Jak się nie wycofa to w lutym Kupujący nie dostana kredytu.

I co wtedy ?
Ok, dzięki za przedstawienie sytuacji od 2 strony.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Czyli to łatwy zawód i właściwie każdy może sobie zrobić wszystko sam czy tez zawód wymaga wiedzy i umiejętności ?
A skąd wiesz, że u nas pośrednicy biorą 2x 3% ? Sprawdzałaś faktury ?

Nie znam ani jednego pośrednika, który bierze w tej chwili tyle pieniędzy.
Ja nie mówię, że łatwy, tylko że wydaje mi się, że zbyt wysoko nagradzany w stosunku do "wkładu" pracy i kompetencji. A to, że nie każdy ma predyspozycje to inna sprawa. Też nie każdy nadaje się na sprzedawcę w sklepie i jakoś nie zarabiają kokosów ... a np handlowcy w dużych firmach już tak.

A te 3% z tego co pamiętam niedawno było standardem, obecnie rzeczywiście jest mniej, ale to chyba w związku z kryzysem ? ale 2,5% to chyba już biorą .. moja tyle wzięła w każdym razie.
I w Stanach podejrzewam, że też prowizje poleciały w dół ... więc tak czy siak chyba tak źle w stosunku do nich nie jest ...

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Kombinacji jest tu wiele, to raz.
A dwa, dla Ciebie być może jest dla ozdoby, pytanie dlaczego nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, że są osoby, dla których problemem jest rozmowa telefoniczna (nie wiem, jak nazywa się ta fobia),a co dopiero rozmowa na żywo ze Sprzedającym.
Sama opisujesz sytuację, w której byłaś - ludzie z powodu wyglądu nie traktowali Cie poważnie, tak ? Czy pośredniczka była Twoją ozdobą ?
Potrafisz też wyobrazić sobie sytuację, w której ludzie zwyczajnie nie mają czasu/nie chcą/nie ma ich w kraju, żeby samemu to zrobić ?
Heh potrafię, potrafię też sobie wyobrazić, że kogoś zwyczajnie stac na takie usługi itede, i że zawód jako taki jest potrzebny, ale z drugiej strony cały czas piszę Ci, że są też osoby, które chcą i potrafią się zająć zakupem nieruchomości same, ale mają trudności z przebiciem się przez gąszcz ofert pseudo pośredników, którzy nie raczą w ofercie zaznaczyć, że są z agencji itepe.. I to jest frustrujące najbardziej, a nie sam fakt istnienia agencji i ich wysokich prowizji. Ja skorzystałam z pośrednictwa w sumie tylko dlatego, że oferta była dla mnie atrakcyjna i niestety nie znalazłam jej bezpośrednio, ale ciągle szukałam ofert bezpośrednich, bo dałabym sobie radę z formalnościami. Jedynym moim problemem jest czasem właśnie to, że wyglądam na siksę i ciężko mi czasem zdobyć zaufanie, ale to też nie była przeszkoda nie do pokonania. Ta kobieta mi pomogła, fakt, ale być może dałabym radę sama, niestety nie miałam okazji spróbować z tym sprzedającym.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Tego podejścia tez nie rozumiem.
Raz, że sytuacja gdzie jeden pośrednik reprezentuje dwie strony transakcji jest coraz rzadsza.
Dwa - pośrednik dostaje pieniądze po doprowadzeniu do transakcji. Nie dostaje % od potencjalnego zainteresowania ani też od negocjacji przy kawce. Jeśli Sprzedający żąda wysokiej ceny za nieruchomość (fajnie, bo wysoki % prowizji), ale Kupujący nie ma tyle pieniędzy, to do transakcji zwyczajnie nie dojdzie i zimna. Więc pośrednik nie dąży do jak najwyższej ceny tylko do zawarcia transakcji.
U mnie tak właśnie to wyglądało i szczerze mówiąc miałam ciągle wrażenie, że ta pani reprezentuje raczej tego pana, a ja jej płacę własciwie za to, że ma tą ofertę i że przygotuje wszystkie formalności.

Tak, pośrednik dąży do zawarcia transakcji po jak najkorzystniejszych dla sprzedającego i siebie waruunkach, a nie dla mnie .. więc ta realna transakcja zawsze będzie w tej najwyższej akceptowanej przez kupującego kwocie, a nie najniższej akceptowanej przez sprzedającego. Przecież nie zawsze są one dokładnie na tej samej granicy.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
No faktycznie, dziwne Chyba zdajesz sobie sprawę, że odsetek nieuczciwych klientów jest podobny do odsetka nieuczciwych pośredników,a ja jakoś nie wchodzę na forum i nie utyskuję, ze wszyscy są cwaniakami, złodziejami, oszustami, nic nie robią itp. I to ja mam ich zmusić do tego czy jak ?
Myślę, że to działa w obie strony. Im więcej uczciwych klientów tym więcej uczciwych pośredników.
A tego to ja nie wiedziałam, bo ja się nie interesuję innymi kupującymi, ale faktycznie ostatnio dochodzę do wniosku, że o uczciwego człowieka w ogóle trudno ...
Ja pisząc o pośrednikach opieram się na własnych doświadczeniach, niestety nie mam doświadczenia z klientami, stąd nie mogę tego wiedzieć. Natomiast dla Ciebie inni pośrednicy są konkurencją, zakładam więc, że interesujesz się ich poczynaniami. I nikt tu nie chce nikogo do niczego zmuszać, zywczajnie wchodzimy na forum, wypowiadamy się w temacie bazując na naszych doświadczeniach, a Ty musisz nas za to za każdym razem zjechać .. ja Cię nie objadę jak wejdziesz na wątek o nieuczciwych klientach i powiesz, że masz takich dość i uważasz,że postępują nieuczciwie, bo ja jako klientce sobie nie mam nic do zarzucenia i mi to zwyczajnie wisi co o kimś tam napiszesz.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Pokaż wiadomość
Niestety nie rozumiem określenia pt. "Twoja postawa"; niestety wątek dzieje się w takiej atmosferze a nie innej, sama zaczęłaś od tego, że generalnie zapłaciłaś pośredniczce za nic, a później, ze jednak faktycznie zrobiła to, co do niej należało, ale i tak jest be i niedobra.
Poza tym z tego co kojarzę to jest to nasz, moja i Twoja, któraś z kolei rozmowa na ten sam temat. I Ty wciąż piszesz, że pośrednicy to nieroby, którzy dostają ogrom kasy za nic, a ja wciąż twierdzę, że nie.

I podczas gdy proponuję Ci, żebyś sama otworzyła biuro nieruchomości, skoro to taka łatwa kasa i każdy przecież wie, jak to się robi, to Ty twierdzisz, ze jednak nie umiesz.

Tak, to jest frustrujące. Rypanie wkoło tego samego.

Ale akurat przed chwilą dostałam PW z zapytaniem w jaki sposób korzystać z usług pośrednika, żeby było dobrze i porządnie, więc myślę, ze jednak te moje frustracje tutaj nie idą na marne.
Pokaż mi gdzie napisałam,że za nic i pokaż mi, gdzie napisałam, że nierób ...
I tak, zrobiła to, co do niej należało, co nie znaczy,że jestem w 100% zadowolona z jakości jej usług w stosunku do ceny i mam do tego prawo.
I nie,że nie umiem, bo jak bym chciała to bym pewnie dała radę. Nie jestem jełopem. Po prostu zwyczajnie nie leży mi taki sposób zarabiania pieniędzy, mam inne pomysły, które będę sobie realizować. Na razie nie mam zresztą potrzeby ani ochoty zmieniać zajęcia.
__________________
Gdyby wybory miały coś zmienić już dawno byłyby zakazane ...
MarudexuS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dom, mieszkanie, nieruchomości


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-10 19:45:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:24.