"O kilka tonów..." - farbowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-06-24, 13:19   #1
_Lidia_
Raczkowanie
 
Avatar _Lidia_
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 71

"O kilka tonów..." - farbowanie


Zwykle mówi się, rozjaśnij o dwa tony, przyciemnij maksymalnie o trzy tony etc. Oczywiście zdaję sobie sprawę na czym te wszystkie porady polegają, ale nigdy do końca nie umiem sobie tego wyobrazić. Czy mogłybyście mi pokazać na jakiejś palecie farb do włosów albo czymś podobnym to zilustrować, jak te tony, odcienie farb wyglądają?

Np jeżeli ktoś ma brązowe włosy, jakie wyjdą jeżeli rozjaśni je o dwa tony tak po górze tylko? Wiem, że fryzjer dobrze by to wytłumaczył, ale zanim się do niego wybiorę, chciałabym zapytać Was.

I jeszcze jedno, takie pytanko trochę odbiegające, o ile maksymalnie da się rozjaśnić włosy z brązu, nie używając przy tym rozjaśniacza tylko farby (chodzi mi o profesjonalny zabieg u fryzjera).

Z góry dziękuję za odpowiedź.
_Lidia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 14:21   #2
klaudynka4
Zakorzenienie
 
Avatar klaudynka4
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Wiadomości: 7 096
GG do klaudynka4 Send a message via Skype™ to klaudynka4
Dot.: "O kilka tonów..." - farbowanie

Samą farbą się włosów nie rozjaśni. Rozjaśniacz jest niezbędny
__________________
Moja wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=878926
klaudynka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 18:13   #3
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: "O kilka tonów..." - farbowanie

Z tego co się orientuje to farba jest w stanie rozjaśnić naturalne włosy o 1 lub 2 tony. Logiczne, że bez rozjaśniacza brunetka nie stanie się po samej farbie blondynką. Ale jeden i dwa tony - myślę, że jest to możliwe. Oczywiście mowie o naturalnych włosach.

Sama mam ciemno brązowe włosy i zamierzam kupić wkrótce jakaś farbę jaśniejszą (jakieś brązy) i mam nadzieje, że mi się to uda samą farbą. Chyba, ze się mylę ? Czekam również na odp. pzdr
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-24, 18:20   #4
agatka222
Rozeznanie
 
Avatar agatka222
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 517
Dot.: "O kilka tonów..." - farbowanie

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Z tego co się orientuje to farba jest w stanie rozjaśnić naturalne włosy o 1 lub 2 tony. Logiczne, że bez rozjaśniacza brunetka nie stanie się po samej farbie blondynką. Ale jeden i dwa tony - myślę, że jest to możliwe. Oczywiście mowie o naturalnych włosach.

Sama mam ciemno brązowe włosy i zamierzam kupić wkrótce jakaś farbę jaśniejszą (jakieś brązy) i mam nadzieje, że mi się to uda samą farbą. Chyba, ze się mylę ? Czekam również na odp. pzdr
Też mi się wydaje, że farba może rozjaśnić naturalne włosy o góra 2 tony.

Co do Twojego pytania joaa12, to na forum można znaleźć mnóstwo wątków o tym, że brązowe farby wychodzą najczęściej jak czarne..
Ogólnie daje się zaobserwować taka tendencja, że włosy po farbowaniu daną farbą są dużo ciemniejsze, niż na opakowaniu. Więc radziłabym Ci kupić jednak jaśniejszą farbę, np. ciemny blond i spróbować
agatka222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:28.