Ciemna karnacja, blade nogi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-03-15, 11:57   #1
Nonamex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3

Ciemna karnacja, blade nogi


Hej. Mam dość nietypowe pytanie. Od małego mam ciemną karnację. Jednakże nogi, brzuch jest dość blade (tam gdzie nie dochodzi słońce). Bardzo dużo przebywam na słońcu. Odcien mojej skóry na twarzy, szyi oraz nogach nie zmienia się, nawet w zimie. Czy odcien skóry na twarzy spowodowany jest działaniem słońca, skoro nogi, brzuch, plecy mam blade?
Jeśli tak to co polecicie w celu rozjąśnienia skóry, pozbycia się tej opalenizny, chyba, że tak moja już uroda? Chciałabym aby odcień skóry na twarzy był taki jak np. na brzuchu, a jest dość spora różnica.
Pozdrawiam, na wszelkie pytania chętnie odpowiem.
Nonamex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:09   #2
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Cytat:
Napisane przez Nonamex Pokaż wiadomość
Hej. Mam dość nietypowe pytanie. Od małego mam ciemną karnację. Jednakże nogi, brzuch jest dość blade (tam gdzie nie dochodzi słońce). Bardzo dużo przebywam na słońcu. Odcien mojej skóry na twarzy, szyi oraz nogach nie zmienia się, nawet w zimie. Czy odcien skóry na twarzy spowodowany jest działaniem słońca, skoro nogi, brzuch, plecy mam blade?
Jeśli tak to co polecicie w celu rozjąśnienia skóry, pozbycia się tej opalenizny, chyba, że tak moja już uroda? Chciałabym aby odcień skóry na twarzy był taki jak np. na brzuchu, a jest dość spora różnica.
Pozdrawiam, na wszelkie pytania chętnie odpowiem.
Wychodzi na to, że twój naturalny kolor jest taki jak na nieopalonych miejscach. Możesz po prostu mieć skłonność do do trwałej opalenizny. Poza tym jednak lata wystawiania części skóry na słońce robią swoje.

Jeśli ci to przeszkadza, możesz spróbować rozjaśniać różnymi preparatami, ja bym radziła poszukać czegoś w sklepach internetowych z półproduktami kosmetycznymi, możesz kupić gotowe zestawy do zmieszania lub poszukać w necie receptur na specyfiki wybielające. Polecam ten sposób, bo można dzięki temu uzyskać za rozsądną cenę kosmetyki o naprawdę skutecznym działaniu, podczas gdy te sklepowe na ogół mają mało substancji naprawdę aktywnych, już nie mówiac o tym że kosmetyki ukierunkowane na problemy (np. rozjaśnianie przebarwień) są na ogół drogie.


Oprócz tego powinnaś stosować filtry przeciwsłoneczne, bo bez tego opalisz się znowu.


Są też jakieś suplementy przeciwdziałające mocnej pigmentacji, zapomniałam niestety co to za substancja - poszukaj w internecie.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 13:20   #3
Nonamex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Dziekuje za odpowiedź. Są jakieś skuteczne, domowe sposoby na rozjaśnienie skóry?
Nonamex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 15:50   #4
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Z tego, co kojarzę, nacieranie plastrami limonki jest ponoć bardzo dobre. Limonka dobrze rozjaśnia. Z tym, że większość skuteczniejszych domowych sposobów pochodzi z Azji i u nas raczej składniki nie należą do takich, które można zaleźć w przeciętnej spiżarni... limonka, papaja itp. Dlatego imho lepiej użyć wyciągów.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 16:51   #5
Nonamex
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Słyszałam takze o tonikach z cytryny, soku z cytryny, ogórków, mleku. Skuteczne?
Nonamex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 17:21   #6
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Cytat:
Napisane przez Nonamex Pokaż wiadomość
Słyszałam takze o tonikach z cytryny, soku z cytryny, ogórków, mleku. Skuteczne?
Ogorek pomogl mojej mamie rozjasnic piegi ale dosc dlugo to trwalo. Moze pomoze i na opalenizne.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-15, 19:13   #7
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Cytat:
Napisane przez Nonamex Pokaż wiadomość
Słyszałam takze o tonikach z cytryny, soku z cytryny, ogórków, mleku. Skuteczne?
Jakoś tam działają, ale efekt może być zbyt wolny jak na twoje oczekiwania. Większość z tych rzeczy nie zaszkodzi, ale sens ma raczej nakładanie świeżych produktów na skórę niż robienie z tego toniku. Właśnie dlatego warto kupować odpowiednie półprodukty kosmetyczne, że otrzymasz kosmetyk, w któym np. wit. C występuje w takiej postaci, która jest aktywna i nie utleni ci się w ciągu dwóch dni od otwarcia buteleczki. Ogólnie te składniki, które są w kremach wybielających to najczęściej te same, które właśnie rozjaśniają w limonce, cytrynie, ogórku, tylko nie musisz codziennie rozkrawać świeżego.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-16, 21:03   #8
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

z kremow rozjasniajacych slyszalam ze dobre sa te z wyciagiem ze slimaka, one sa wlasnie kremami azjatyckimi, tak jak pisala kolezanka wyzej, poszperaj w internecie o azjatyckich sposobach radzenia sobie ze zbędna opalenizna- tam biala skora jest bardzo pożądana i sposobów na wybielanie jest pewnie sporo
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-16, 22:27   #9
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Ciemna karnacja, blade nogi

Cytat:
Napisane przez adri_ Pokaż wiadomość
z kremow rozjasniajacych slyszalam ze dobre sa te z wyciagiem ze slimaka, one sa wlasnie kremami azjatyckimi, tak jak pisala kolezanka wyzej, poszperaj w internecie o azjatyckich sposobach radzenia sobie ze zbędna opalenizna- tam biala skora jest bardzo pożądana i sposobów na wybielanie jest pewnie sporo
Ja bym powiedziała tak: problem jest znany od dawna, chociaż tego typu trwała zmiana skóry po ekspozycji na słońce zdarza się chyba u każdego fototypu, jednak przy pewnym rodzaju karnacji jest wyjątkowo rzucająca się w oczy. Tak jest u osób, które mają z natury karnację całkiem jasną, ale opalają się na dużo ciemniejszy kolor. Imho częste u osób z południowej Europy, Kaukazu, regionu Morza Śródziemnego w ogóle, południowej Azji. To nie jest to samo, co u osób, które mają ciemną karnację i chcą ją rozjaśnić czy trzymać w ryzach (głównie zapobiegając nierównej pigmentacji). Tu w sumie przy odpowiedniej pielęgnacji (głównie unikanie słońca) skóra jest całkiem jasna. Ślady po opalaniu wyglądają bardzo kontrastowo, np. jeden dzień na słońcu i masz plecy w brązowo-białe łaty. Opalone ręce przy bladym brzuchu wyglądają jak od innej osoby i.t.d. Poza tym wygląd twarzy mocno zmienia tak ciemna opalenizna, niektóre osoby to bardzo irytuje, że potem trzeba się trochę inaczej malować, ubierać itp.


Największym problemem jest zwykle pozbycie się pigmentacji w miejscach wystawianych na słońce, potem już idzie nie tak trudno, byle pamiętać o filtrze i niewystawianiu się przypadkowo na promienie słoneczne.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-16 22:27:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:02.