Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-08-03, 12:22   #1
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Question

Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?


Hej, nie byłam pewna czy założyć na kręconych czy na ogólnym, ale tego też moje pytanie dotyczy... Otóż zawsze miałam włosy proste jak drut. No może czasem, jak były krótsze to się podwijały, ale to tyle. A teraz nagle to, co na załączonych zdjęciach. Zaczęło się to może z tydzień temu na włosach przy twarzy i codziennie widzę mocniejsze fale i że włosy coraz dalej od twarzy zaczynają się falować też. Czy to możliwe, żeby się tak nagle zaczęły kręcić? Nie ma żadnych powodów hormonalnych, może zbliżająca się 30stka? Albo to, że po zniszczenia rozjaśnianiem zaczęłam je olejować? Ostatnio też zrobiłam żel lniany, a wczoraj maskę z żółtka i po każdym takim zabiegu zdają się kręcić bardziej. A może są po prostu zniszczone? Co ja mam teraz z nimi robić?

Edit: Na zdjęciach (które nie wiem czemu wyszły poziomo) widać jak z tyłu mam ciągle zupełnie proste włosy, i takie własnie były w całości)
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg InkedDSC_0560_LI.jpg (67,0 KB, 182 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0561.jpg (83,3 KB, 139 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_0562.jpg (49,4 KB, 112 załadowań)

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2017-08-03 o 12:56
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-06, 18:04   #2
Selyuna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 45
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

To się może zmieniać z wiekiem, chociaż nie wiem czy aż tak szybko. A skąd wiesz że nie ma żadnych powodów hormonalnych?
Selyuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-07, 13:42   #3
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Selyuna Pokaż wiadomość
To się może zmieniać z wiekiem, chociaż nie wiem czy aż tak szybko. A skąd wiesz że nie ma żadnych powodów hormonalnych?
Nie jestem ani w wieku dojrzewania ani nie przechodzę menopauzy, nie jestem w ciąży. Nic mi się w ogóle nie dzieje, co mogłoby wskazywać na zachwiania hormonalne.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-08-29, 16:28   #4
mariollla56
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 8
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Nie wyglądają na bardzo zniszczone.
mariollla56 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 00:01   #5
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Falować im się chce Przeżywam to samo. Też miałam proste druty, a teraz uaktywnił się gen po mamie, która ma loki. Tak z ostatnie półtora roku nie wiedziałam, co się z nimi dzieje, myślałam, że przeproteinowane, mocno kombinowałam z pielęgnacją. Zaczęłam czytać o falach i nastąpiło olśnienie I teraz mam coś takiego na głowie, co na obrazku załączonym.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Triumf fal.jpg (118,9 KB, 176 załadowań)
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-07, 12:14   #6
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Falować im się chce Przeżywam to samo. Też miałam proste druty, a teraz uaktywnił się gen po mamie, która ma loki. Tak z ostatnie półtora roku nie wiedziałam, co się z nimi dzieje, myślałam, że przeproteinowane, mocno kombinowałam z pielęgnacją. Zaczęłam czytać o falach i nastąpiło olśnienie I teraz mam coś takiego na głowie, co na obrazku załączonym.
Ale masz ładne, błyszczące Ja z moimi to już nie wiem co robić. Jak zaczęłam o nie dbać jak o fale według zaleceń, to się mniej falują. Ale dalej zdecydowanie są falowane, nie proste. Moja mama też ma falowane, a dziadek ma 2c/3a, więc może coś mi się też właśnie uaktywniło.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-09, 21:04   #7
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Ale masz ładne, błyszczące Ja z moimi to już nie wiem co robić. Jak zaczęłam o nie dbać jak o fale według zaleceń, to się mniej falują. Ale dalej zdecydowanie są falowane, nie proste. Moja mama też ma falowane, a dziadek ma 2c/3a, więc może coś mi się też właśnie uaktywniło.
Dziękuję Twój kolor też mi się podoba Błyszczą po kasji
No i się dziwić nie można, że zaczęły falować, skoro w rodzinie takie perełki

A jak konkretnie wydobywasz skręt? Może coś trzeba poprawić.
Ja cały czas się uczę, ale jest coraz lepiej
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-09-10, 17:46   #8
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Dziękuję Twój kolor też mi się podoba Błyszczą po kasji
No i się dziwić nie można, że zaczęły falować, skoro w rodzinie takie perełki

A jak konkretnie wydobywasz skręt? Może coś trzeba poprawić.
Ja cały czas się uczę, ale jest coraz lepiej
Dzięki

Chętnie się powymieniam doświadczeniem. Na pewno coś robię źle. Zaczęłam kombinować i coś zepsułam :< No więc na początku falowały po suszeniu naturalnym. Teraz już niebardzo, straciły z 70% fali Suszę dyfuzorem (ale samo to daje bardzo biedny efekt) a potem robię ślimaczki. Działało świetnie ale ostatnio i po tym się prostują. Nie czeszę w ogóle. Rano pryskam wodą i nakładam zaaprobowany żel do kręconych włosów, ugniatam i zostawiam, ale tak mi te włosy zwisają bez życia, wyglądają jak powykręcane, zrolowane sznurówki

A Ty jak wydobywasz skręt?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_0669.jpg (84,9 KB, 101 załadowań)

Edytowane przez Rainberry
Czas edycji: 2017-09-10 o 17:50
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 20:48   #9
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Dzięki

Chętnie się powymieniam doświadczeniem. Na pewno coś robię źle. Zaczęłam kombinować i coś zepsułam :< No więc na początku falowały po suszeniu naturalnym. Teraz już niebardzo, straciły z 70% fali Suszę dyfuzorem (ale samo to daje bardzo biedny efekt) a potem robię ślimaczki. Działało świetnie ale ostatnio i po tym się prostują. Nie czeszę w ogóle. Rano pryskam wodą i nakładam zaaprobowany żel do kręconych włosów, ugniatam i zostawiam, ale tak mi te włosy zwisają bez życia, wyglądają jak powykręcane, zrolowane sznurówki

A Ty jak wydobywasz skręt?
Ja przed oświeceniem co do swoich włosów robiłam podobnie, tj. suszyłam suszarką z jonizacją i wilgotne zawijałam w ślimaki. Efekt był taki, że włosy były skręcone przez 15 minut, po czym zaczynały się prostować i nabierały puchu. Kiepsko wyglądały, więc zaczęłam czytać blogi o pielęgnacji fal i teraz stosuję metody Kasi na Fali i wreszcie jest fajnie. Po myciu i odciśnięciu wody nakładam rozwodnioną odżywkę, jakąś lekką, aktualnie Kallos bananowy albo marokańską Planety Organiki. Nie spłukuję już jej i ugniatam z żelem, pasmo po paśmie i zostawiam do wyschnięcia. Jak się śpieszę, to suszę dyfuzorem skalp. Nie dotykam skrętu, dopiero jak całkiem wyschną odgniatam je z żelu
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-14, 22:56   #10
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Pjerniczek Pokaż wiadomość
Ja przed oświeceniem co do swoich włosów robiłam podobnie, tj. suszyłam suszarką z jonizacją i wilgotne zawijałam w ślimaki. Efekt był taki, że włosy były skręcone przez 15 minut, po czym zaczynały się prostować i nabierały puchu. Kiepsko wyglądały, więc zaczęłam czytać blogi o pielęgnacji fal i teraz stosuję metody Kasi na Fali i wreszcie jest fajnie. Po myciu i odciśnięciu wody nakładam rozwodnioną odżywkę, jakąś lekką, aktualnie Kallos bananowy albo marokańską Planety Organiki. Nie spłukuję już jej i ugniatam z żelem, pasmo po paśmie i zostawiam do wyschnięcia. Jak się śpieszę, to suszę dyfuzorem skalp. Nie dotykam skrętu, dopiero jak całkiem wyschną odgniatam je z żelu
Raz próbowałam tak zrobić, to miałam pogięte, woskowe w dotyku druty :< Ciekawe co zrobiłam źle. Znaczy, użyłam jako odżywki bez spłukiwania taką do spłukiwania. Może to, albo za dużo żelu? Jak suszę naturalnie to ponad 2 h mi schodzi a muszę myć codziennie więc trochę to męczące.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-15, 00:12   #11
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
Raz próbowałam tak zrobić, to miałam pogięte, woskowe w dotyku druty :< Ciekawe co zrobiłam źle. Znaczy, użyłam jako odżywki bez spłukiwania taką do spłukiwania. Może to, albo za dużo żelu? Jak suszę naturalnie to ponad 2 h mi schodzi a muszę myć codziennie więc trochę to męczące.
Stawiałabym na żel. Może był za mocny, albo poszło za dużo i dlatego były nieprzyjemne w dotyku. Ja też używam bez spłukiwania takich do spłukiwania, jedynie je rozcieńczam Teraz mi schną włosy po masce z szungitem i postanowiłam nie dawać odżywki pod żel, tylko ugniotłam samym żelem - ciekawe, co wyjdzie
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-09-15, 00:13   #12
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

A jakich produktów używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-20, 22:24   #13
Pjerniczek
Zadomowienie
 
Avatar Pjerniczek
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 353
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez Rainberry Pokaż wiadomość
A jakich produktów używasz?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W poprzednim poście mówiłam o braku odżywki b/s przed nałożeniem żelu i wyszło delikatnie - słabszy skręt, spora objętość, ale też z tyłu pojawił się puch

W mojej pielęgnacji stawiam głównie na emolienty i nawilżacze, ostrożnie podchodzę do protein, bo moje włosy łatwo nimi przekarmić. Lubię rosyjskie kosmetyki i są najczęściej w mojej łazience, a jak na razie ugniatam żelem lnianym albo z Joanny
__________________
olejowanie paznokci od 30.12.2014
włosomaniacząc od 28.04.2015
nie noszę stanika od 16.08.2023


77 70 55
Pjerniczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-25, 15:53   #14
okrytonasienna
Arctium lappa L.
 
Avatar okrytonasienna
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 769
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Jakbym o sobie czytała. Nigdy nie sądziłam, że będę wchodzić na forum kręconowłosych, całe życie byłam przekonana, że mam proste, tylko takie jakieś dziwne, pokrzywione, odgniecione. Okazało się, że mam "fale" 2A. Imho najtrudniejszy typ włosa, bez stylizacji puch i siano, są bardzo kapryśne. U mnie fale pojawiły się dopiero przy dłuższych włosach (za ramiona).
okrytonasienna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-09-26, 13:06   #15
Rainberry
Mroczny Elf św. Mikołaja
 
Avatar Rainberry
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Miasto Królów Polskich
Wiadomości: 1 205
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Cytat:
Napisane przez okrytonasienna Pokaż wiadomość
Jakbym o sobie czytała. Nigdy nie sądziłam, że będę wchodzić na forum kręconowłosych, całe życie byłam przekonana, że mam proste, tylko takie jakieś dziwne, pokrzywione, odgniecione. Okazało się, że mam "fale" 2A. Imho najtrudniejszy typ włosa, bez stylizacji puch i siano, są bardzo kapryśne. U mnie fale pojawiły się dopiero przy dłuższych włosach (za ramiona).
Moje nigdy nie były pokrzywione, dlatego ich nie podejrzewałam Do dziś nie wiem czy zaczęły się falować czy zawsze się falowały tylko je suszyłam na prosto i czesałam namiętnie. A czy ja mam 2A to już nie jestem taka pewna. Teraz przywaliłam mocniej proteinami i korzystam ze sposobu suszenia Mysi bez dyfuzora i z góry. I teraz moje włosy nabrały skrętu, nie wiem co to za typ.
Rainberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-20, 17:15   #16
karoncia
Przyczajenie
 
Avatar karoncia
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 17
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Często sposób obcięcia uwydatnia kręcenie się włosów im krótsze i bardziej pocieniowane, tym chętniej się kręcą. Ja to od zawsze mam kręcone, ale obserwowałam to u koleżanek.
karoncia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-21, 14:07   #17
renatapoluszak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Dokładnie zgadza sie
renatapoluszak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-01, 15:09   #18
bratnia_dusza
Raczkowanie
 
Avatar bratnia_dusza
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 209
Dot.: Włosy zaczęły się kręcić czy są po prostu zniszczone?

Ja mam od zawsze kręcone choć teraz odrobine mniej niż w dzieciństwie, ale czasem te loczki są ładniejsze a czasem mniej. Jak już pisałam w innym wątku najładniejsze miałam po kąpieli w morzu śródziemnym jak podetnę końcówki to też mam wrażenie że sie lepiej kręcą a jak długo nie podcinam to tak bardziej wisza i tracą na spręzystości.
bratnia_dusza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-03-01 15:09:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:29.