godziny pracy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 09:50   #1
juliamagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7

godziny pracy


szukałam trochę na forum czegoś na ten temat, ale nie znalazłam nic odpowiedniego. chciałabym dowiedzieć się czy mogę nalegać, żeby pracodawca płacił mi za godziny nocne, pracuję od 5 rano do 13, obecnie tylko w porze letniej, ale kierowniczka upiera się, żebyśmy pracowali tak cały rok. część pracowników ma problemy z dojazdami, więc poprzednie godziny(od 6 do 14) odpowiadały nam bardziej. czy ta godzina od 5- 6 to godzina pracy nocna i czy wobec tego mogę domagać się innej płatności za nią? a może mogę walczyć o zmianę? bardzo proszę o pomoc, szef niestety nie chcę z nami rozmawiać, a ja nie chcę zaczynać tematu, bez większej wiedzy
juliamagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 10:24   #2
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: godziny pracy

Będzie ciężko. Chociażby z tego względu, że przepisy przepisami, a firmy mają swoje wewnętrzne ustalenia- nie podobają się warunki, to wynocha, mamy na twoje miejsce 15 innych osób. To dotyczy szczególnie fabryk. pracujesz na produkcji?
Wszyscy moi znajomi pracujący w nocy dostają normalne stawki dzienne i nigdy żadnemu nie udało się wynegocjować więcej. dopłaty są za nadgodziny.

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-08-23 o 10:26
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 12:35   #3
juliamagdalena
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 7
Dot.: godziny pracy

tak, pracuje na produkcji. niestety takie właśnie miałam obawy, że raczej mi się nie uda nic wywalczyć

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:31 ----------

tak, pracuje na produkcji. właśnie tego się bałam, że nie uda mi się nic wywalczyć
juliamagdalena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-23, 18:46   #4
Ninlil
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninlil
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 839
Dot.: godziny pracy

Na trzy zmiany? zapomnij... wyobraź sobie że udało ci się wynegocjować wyższą stawkę. Ty dostaniesz, koleżanka będzie chciała, a potem koleżanka koleżanki i koledzy.Wyobraź sobie jak straciłaby na tym fabryka, która i tak ma taki przemiał, że pracowników za stawkę minimalną nigdy im nie zabraknie. twoje oczekiwania są nierealne.

Edytowane przez Ninlil
Czas edycji: 2010-08-23 o 18:51
Ninlil jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:35.