Czerwone i gorące policzki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 23:04   #1
purto2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Cool

Czerwone i gorące policzki


Witam. Mam problem od jakiś kilku miesięcy. Problem polega na tym, że praktycznie cały czas mam gorące i czerwone policzki. Jedynie rano na policzkach są bardzo mało widoczne tak jak kiedyś, ale kiedy już wychodzę na świat wystarczy minuta abym znów miał czerwone policzki. Najgorzej jest wtedy po wysiłku fizycznym (wystarczy sam bieg), stresujące sytuacje a kiedy poczuje ciepło moment i już cały rozpalony jestem. Jest to bardzo irytująca sprawa nie mam w ogóle żadnej pewności siebie przez to . Czerwony kolor widać tylko na policzkach a na czole, brodzie, szyi itd. już nie chociaż też czuję straszny gorąc to jednak nie ma żadnych zaczerwień. Najgorzej jest właśnie w sytuacjach stresowych, a wygląda to wtedy prawie podobnie tak jak na tym zdjęciu poniżej :






Proszę o pomoc, stosowałem już kilka kremów, ograniczyłem ostre potrawy, ale wszystko na nic. Chyba się załamię...
purto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 23:30   #2
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Czerwone i gorące policzki

A czego używasz do pielęgnacji cery?
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 23:48   #3
purto2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Użyłem kremów do zmniejszania widoczności rozszerzonych naczynek. Jeden to był marki Capillin, lekko pomógł ale nie wiele.
purto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 00:01   #4
mangoo123
Raczkowanie
 
Avatar mangoo123
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 182
Dot.: Czerwone i gorące policzki

A wcześniej? Jaki krem, jaki żel do mycia albo mydło, jakieś inne kosmetyki mające kontakt z twarzą (np. woda po goleniu)?
Od kiedy masz ten problem? 'Kilka miesięcy', czyli od początku zimy?

Moje policzki robią się czerwone i szczypią gdy są przesuszone, gdy jest mróz albo jest mi ciepło (np. po wysiłku) ale to raczej normalne.
Druga sytuacja w której pojawiają mi się takie 'czerwone plamy', obrzęk i gorąco to po spożyciu alkoholu, czyli taka reakcja alergiczna. Masz na coś alergie?


Najlepiej będzie jak udasz się z tym problemem do dermatologa.

Edytowane przez mangoo123
Czas edycji: 2013-03-14 o 00:13
mangoo123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 00:09   #5
purto2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Używałem tylko mydła zwykłego. Golę się czasami w odstępie 4-5 dni bo dopiero zarost zaczyna się pojawiać. Problem ten zaczął się w wakacje, wcześniej też miałem lekkie zaczerwienienia ale nie tak rzucające się w oczy, nie zwracałem na to uwagi. Alkoholu unikam, choć zdarza się raz w miesiącu jedna puszka piwa. Alergie mam na chipsy gdyż gdy trochę zjem zaczyna wysypywać mi krosty na rękach i twarzy. To tyle.
purto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 12:42   #6
Ewelina_94
Raczkowanie
 
Avatar Ewelina_94
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 154
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Cytat:
Napisane przez purto2 Pokaż wiadomość
Używałem tylko mydła zwykłego. Golę się czasami w odstępie 4-5 dni bo dopiero zarost zaczyna się pojawiać. Problem ten zaczął się w wakacje, wcześniej też miałem lekkie zaczerwienienia ale nie tak rzucające się w oczy, nie zwracałem na to uwagi. Alkoholu unikam, choć zdarza się raz w miesiącu jedna puszka piwa. Alergie mam na chipsy gdyż gdy trochę zjem zaczyna wysypywać mi krosty na rękach i twarzy. To tyle.
Biedny Ciężko powiedzieć, co to takiego. Ale ja mam podobnie, gdy się stresuję, policzki mi tak "pulsują", chociaż czerwone jakoś nie są. Ciężko coś doradzić, może faktycznie idź do lekarza :/
Ewelina_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 17:09   #7
Jacqueline27
Raczkowanie
 
Avatar Jacqueline27
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 479
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Musisz się wybrać do dermatologa. Nie ma innej opcji.
Może to rumień? Może uczulenie, podrażnienie? Początku trądziku różowatego?
Powinien zbadać Cię dobry dermatolog. Nie ma na co czekać.
Jacqueline27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-16, 10:44   #8
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Jeżeli to tak wyglada jak na tym zdjeciu, a dodatkowo masz na rekach )tricepsie glownie) udach czy dole plecach, krostki (liczne), to mozna powiedziec ze na 100% to Keratosis Pilaris Rubra Faceii, bo to zdjecie co wkleiles widzialem juz na forum keratosispilaris.org, autor tematu na tamtym forum wklil wlasnie to swoje zdjecie i bylo to KPRF (skrot od Keratosis ...) rogowacenie, czesto jest na rekach i innych czesciach ciala, do tego rumien, chropowate poliki czerwone, przesuszajace sie i gorace, wiem bo to samo mam, niestety.
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 01:06   #9
purto2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Cytat:
Napisane przez pandrov Pokaż wiadomość
Jeżeli to tak wyglada jak na tym zdjeciu, a dodatkowo masz na rekach )tricepsie glownie) udach czy dole plecach, krostki (liczne), to mozna powiedziec ze na 100% to Keratosis Pilaris Rubra Faceii, bo to zdjecie co wkleiles widzialem juz na forum keratosispilaris.org, autor tematu na tamtym forum wklil wlasnie to swoje zdjecie i bylo to KPRF (skrot od Keratosis ...) rogowacenie, czesto jest na rekach i innych czesciach ciala, do tego rumien, chropowate poliki czerwone, przesuszajace sie i gorace, wiem bo to samo mam, niestety.
Zapoznałem się z tym tematem trochę i z tego co piszesz, prawie wszystko mi się zgadza. Otóż mam krosty na tricepsie oraz twarzy, takie małe skupiska tych czerwonych punkcików na rękach. Policzki są nie mal cały czas czerwone do tego są gorące. To na pewno ta choroba?
purto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 19:31   #10
pandrov
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 177
Dot.: Czerwone i gorące policzki

nie jestem lekarzem od tego jest dermatolog ale po tym co piszesz i jakie masz objawy (ja mam takie same) to tak masz KPRF.
pandrov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:44   #11
purto2
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 5
Dot.: Czerwone i gorące policzki

Nie mam pewności co do tej choroby... Policzki są praktycznie cały czas czerwone ale nie aż tak bardzo, ale gorące się bardzo często się zdarzają. Na tricepsie mam taką kaszę (syfy z białą ropą) które można bez problemowo wyciskać i jest ich mniej ale to miałem od zawsze i to dlatego że jestem alergikiem. Co to tych czerwonych punkcików nie mam ich za dużo jedynie kilka na lewej ręce. Na twarzy mam również chropowatą skórę od syfów po przejechaniu dłonią po twarzy czuć je ale to też mam już od dzieciństwa. Prócz właśnie tego i czerwonych rumieńców nie mam nic. Jutro mam wizytę u dermatologa zobaczymy jak to będzie, ale nie chce mi się jakoś wierzyć że mam tą chorobę (KPRF)
Być może mam tylko rozszerzone naczynka na twarzy...

Edytowane przez purto2
Czas edycji: 2013-03-18 o 20:46
purto2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:20.