Studia podyplomowe - prawo medyczne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-19, 22:53   #1
bezznaczeniax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 37

Studia podyplomowe - prawo medyczne


Witajcie drogie Wizażanki!
Kieruję do Was pytanie, bo mimo przeszukania internetu nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Otóż studiuję kierunek medyczny i zastanawiam się po jego zakończeniu nad podjęciem studiów podyplomowych z zakresu prawa medycznego. Interesowałby mnie UJ, w zasadach rekrutacji nie ma żadnych przeciwwskazań, liczy się tylko dyplom wyższej uczelni, niekoniecznie ukończenie prawa, jednak nie wiem czy jest sens poświęcać czas i pieniądze, jeśli z uwagi na moje "podstawowe" wykształcenie wyższe dalekie od prawa nie będę w stanie podjąć pracy w zakresie prawa medycznego. Czy któraś z Was orientuje się czy jest to rodzaj specjalizacji zarezerwowanej tylko dla prawników? Nie mówię absolutnie, że chciałabym całą swoją ścieżkę zawodową budować na bazie dwóch semestrów podyplomówki z prawa medycznego. Chciałabym pracować w zawodzie w którym aktualnie się szkolę, a prawo medyczne traktować jako dodatkową pracę, bardziej z zamiłowania i pasji, aniżeli potrzeb finansowych jednakże wiadomo, nie w formie wolontariatu.
Jeśli któraś z Was ma pojęcie o perspektywach po takich studiach podyplomowych będę bardzo wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam!
bezznaczeniax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 10:37   #2
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Zastanow sie co chcesz robić o po tym prawie medycznym, do czego ci sie ma przydac w przyszlej pracy. Przeciez przed sadem wystepowac nie bedziesz, prawnikiem zadnego szpitala też nie. Co zostaje? A po porodade prawna ludzie i tak pójdą do radcy albo adwokata, który sie w tym specjalizuje. Na niektórych uczelniach prawo medyczne jest fakultetem do wyboru na normalnych studiach prawniczych. Wiadomo, ze wieksze wziecie mial ktos kto to wybral plus np ta podyplomowka niz ktos kto w zasadzie prawnikiem nawet nie jest. Chyba, ze zdobytej wuedzy nie chcesz wykorzystywac w pracy stricte prawniczej. To jakiej?

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2014-11-20 o 10:40
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 11:24   #3
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

w sumie to nie wiem, po kiego ci to później - nie będziesz miała jak i gdzie wykorzystać tej wiedzy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-20, 20:31   #4
ewanka1989
Zakorzenienie
 
Avatar ewanka1989
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: kraków/warszawa
Wiadomości: 5 063
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Cytat:
Napisane przez bezznaczeniax Pokaż wiadomość
Witajcie drogie Wizażanki!
Kieruję do Was pytanie, bo mimo przeszukania internetu nie znalazłam satysfakcjonującej mnie odpowiedzi, więc może któraś z Was będzie w stanie mi pomóc. Otóż studiuję kierunek medyczny i zastanawiam się po jego zakończeniu nad podjęciem studiów podyplomowych z zakresu prawa medycznego. Interesowałby mnie UJ, w zasadach rekrutacji nie ma żadnych przeciwwskazań, liczy się tylko dyplom wyższej uczelni, niekoniecznie ukończenie prawa, jednak nie wiem czy jest sens poświęcać czas i pieniądze, jeśli z uwagi na moje "podstawowe" wykształcenie wyższe dalekie od prawa nie będę w stanie podjąć pracy w zakresie prawa medycznego. Czy któraś z Was orientuje się czy jest to rodzaj specjalizacji zarezerwowanej tylko dla prawników? Nie mówię absolutnie, że chciałabym całą swoją ścieżkę zawodową budować na bazie dwóch semestrów podyplomówki z prawa medycznego. Chciałabym pracować w zawodzie w którym aktualnie się szkolę, a prawo medyczne traktować jako dodatkową pracę, bardziej z zamiłowania i pasji, aniżeli potrzeb finansowych jednakże wiadomo, nie w formie wolontariatu.
Jeśli któraś z Was ma pojęcie o perspektywach po takich studiach podyplomowych będę bardzo wdzięczna za odpowiedź Pozdrawiam!

To co byś chciała robić po podyplomówce z prawa medycznego skoro miałaby to być dodatkowa praca? Ewentualnie takie studia mogłyby się przydać jeśli zajmowałabyś się administracją służby zdrowia, była członkiem komisji lekarskiej albo zajmowała się problematyką odpowiedzialności zawodowej lekarzy... Chociaż tak naprawdę placówki medyczne korzystają z usług adwokatów/radców prawnych. Jeśli ktoś chce poradę prawną to idzie do adwokata/radcy prawnego.
__________________





ewanka1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 12:34   #5
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Niby jak chcesz praktykować prawo nie mając wykształcenia prawniczego? Nie wpadłaś na pomysł, że studia podyplomowe z zakresu prawa są dla osób z wykształceniem prawniczym? Bo wybierasz tak jak ja bym wybierała chcąc iść po prawie czy socjologii na podyplomowe z biotechnologii.
To oferta, która ma pozwolić na zawężenie specjalizacji komuś kto ma podstawy z tego zakresu, ewentualnie komuś kto jest laikiem, ale zajmuje się np. administracją i gubi się w gąszczu przepisów. Na swobodną pracę w zakresie prawa medycznego nie ma po tym szans bez studiów prawniczych bo nie ma w programie podstaw metodologicznych dotyczących praktykowania prawa (zasad wykładni, logiki prawniczej itd.)
Jeśli już teraz nie masz w pracy styczności z prawem medycznym to płacenie za takie studia to pieniądze wyrzucone w błoto.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 11:15   #6
pielegniareczka
Raczkowanie
 
Avatar pielegniareczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Dziewczyny błagam pomóżcie mi!
Obecnie jestem na studiach magisterskich z administracji spec. administracja publiczna, moje studia licencjackie to bezpieczeństwo wewnętrzne. Teraz zastanawiam się nad podyplomówką z prawa medycznego bądź z ubezpieczeń społecznych i gospodarczych. Jak myślicie czy da mi to możliwość późniejszej pracy w NFZ'cie, ZUS'ie lub KRUS'ie?

Edytowane przez pielegniareczka
Czas edycji: 2015-01-26 o 11:17
pielegniareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-26, 13:50   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Cytat:
Napisane przez pielegniareczka Pokaż wiadomość
Dziewczyny błagam pomóżcie mi!
Obecnie jestem na studiach magisterskich z administracji spec. administracja publiczna, moje studia licencjackie to bezpieczeństwo wewnętrzne. Teraz zastanawiam się nad podyplomówką z prawa medycznego bądź z ubezpieczeń społecznych i gospodarczych. Jak myślicie czy da mi to możliwość późniejszej pracy w NFZ'cie, ZUS'ie lub KRUS'ie?
Ale miks. Po co prawo medyczne do tego? -_- i jak ma sie np. prawo medyczne do zusu czy krusu? Zeby dostac sie na stolki w takich miejscach to potrzebne sa znajomosci a nie podyplomowka.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-26, 20:52   #8
pielegniareczka
Raczkowanie
 
Avatar pielegniareczka
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

no wiem, wiem że miks :P Niby tak ale jak patrzyłam na opis prawa medycznego to jest dobry dla osób planujących pracę w takich placówkach
pielegniareczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-25, 14:36   #9
OlaMaran20
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1
Dot.: Studia podyplomowe - prawo medyczne

Jeśli chodzi o podyplomówkię z prawa medycznego i bioetyki to ja wybrałam podyplomówkę na WSKZ, ponieważ zależało mi na kształceniu w całości online z uwagi na dzieci. Zrobiłam dobre rozeznanie przed zapisem i ta uczelnia spełniła wszystkie moje wymagania, niedługo będę pisać pracę dyplomową i czekać na koniec semestru
OlaMaran20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-02-25 15:36:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:27.