bezpłodna ... ? :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-23, 08:50   #1
scandalous
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: Trójmiasto/Kielce
Wiadomości: 55
GG do scandalous
Unhappy

Pytanie do Pana doktora !!!


Witam. Mam pytanie, które nurtuje mnie już od bardzo dawna, a ponieważ w moim mieście nie spotkałam się jeszcze z wyrozumiałym i takim ... hmm .. "do pogadania" lekarzem, zdecydowałam się napisac tutaj ... Otóż 6 lat temu, miałam poważne problemy ze zdrowiem, co bylo efektem mojego ... bezgranicznego odchudzania Napisze wprost ... chorowałam na anoreksje, która z resztą w pewnym stopniu jest we mnie do dzis. Skutkiem tego był m.in. zanik miesiączki, na ok.rok. Wówczas lekarz przepisał mi zastrzyki (nie pamiętam nazwy). Dostawałam je 3 dni, ale niestety efektu nie było. I własnie wtedy zaczęłam brać hormony. Z początku było to jedno opakowanie (i tu też nie pamęitam nazwy) ... i znowu zero efektów. Pomogły mi dopiero Provera i Estrofem, które brałam przez dość długi czas. I tak minęło pare lat, wróciłam mniej wiecej do prawidłowej wagi, mam teraz 19lat i wciąż bardzo obfite, nieregularne i trwające ok 2 tyg. miesiączki ... Zastanawiam się, czy po takich "przejściach", jest ryzyko, że w przyszłości nie będę mogła zajść w ciążę ... ?

Edytowane przez scandalous
Czas edycji: 2005-11-24 o 12:28
scandalous jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-27, 21:26   #2
dr W.Kazimierak
Rozeznanie
 
Avatar dr W.Kazimierak
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 559
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Nikt z całą pewnością nie powie, jak będzie z przyszłą ciążą, czas pokaże.
Uważam że "na wejściu" jak u każdego chcącego dochować się potomstwo istnieje 20% ryzyko kłopotów z prokreacją. W tym wypadku ryzyko może być nieco większe z racji przebytych problemów.
Uważam jednak, że jest naprawdę bardzo duża szansa na wywołanie prawidłowych, owulacyjnych cykli.
__________________
Dr Wojciech Kazimierak
www.twojginekolog.pl
tel. 0609 93 93 93 - sprawy pilne, umawianie wizyt
Leczenie nie może być bardziej uciążliwe od choroby
dr W.Kazimierak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 11:47   #3
calineczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: bezpłodna ... ? :(

A mnie nurtuje taki problem ...Otóż... mam 19 lat, a pierwsza miesiaczke dostalam dopiero w 1 liceum...dlaczego tak poźno? Czasami cierpie na bardzo silne bóle brzucha... to objawia się szczegolnie nocą... nie wiem może cos jem nieodpowiedniego?? to są tak silne bole że nie moge się podnieść z podłogi... wtedy myśle że to koniec... wstyd się przyznać ale nie wybralam się z tym do lekarza... bo ze mnie taka panikara, że boje się że lekarz mi cos tam wykryje np raka... ale odkąd mysle z chlopakiem o dziecku to tak zaczelam sie zastanawiac czy te moje bóle brzucha mogą spowodowac ze trudno mi bedzie zajsć w ciążę? prosilabym pana Doktora i słowo na ten temat. Dziękuje
calineczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 11:55   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez calineczka19 Pokaż wiadomość
A mnie nurtuje taki problem ...Otóż... mam 19 lat, a pierwsza miesiaczke dostalam dopiero w 1 liceum...dlaczego tak poźno? Czasami cierpie na bardzo silne bóle brzucha... to objawia się szczegolnie nocą... nie wiem może cos jem nieodpowiedniego?? to są tak silne bole że nie moge się podnieść z podłogi... wtedy myśle że to koniec... wstyd się przyznać ale nie wybralam się z tym do lekarza... bo ze mnie taka panikara, że boje się że lekarz mi cos tam wykryje np raka... ale odkąd mysle z chlopakiem o dziecku to tak zaczelam sie zastanawiac czy te moje bóle brzucha mogą spowodowac ze trudno mi bedzie zajsć w ciążę? prosilabym pana Doktora i słowo na ten temat. Dziękuje
ni eiwme jak mozna myslec o dziecku i nie byc na tyle odpowiedzialnym aby wybrac sie do lekarza ,bylas kiedykolwiek ?

pana doktora na forum nie ma a nikt cie nie zdiagnozuje przez internet.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 11:57   #5
calineczka19
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 17
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
ni eiwme jak mozna myslec o dziecku i nie byc na tyle odpowiedzialnym aby wybrac sie do lekarza ,bylas kiedykolwiek ?

pana doktora na forum nie ma a nikt cie nie zdiagnozuje przez internet.
może źle się wyraziłam... nie planujemy dziecka teraz tylko w przyszlosci,myslimy o tym poważnie, narazie to rozmowa tylko.. ale zastanawiam sie nad tym moim problemem z brzuchem
calineczka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 12:41   #6
wiolkaa85
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 326
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Mysle, ze niezaleznie od tego, kiedy planujesz potomstwo, nalezy skonsultowac sie z lekarzem osobiscie.
Takie bole nie sa normalne.
wiolkaa85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 13:35   #7
BLONDYNECZKA76
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 46
Dot.: bezpłodna ... ? :(

witam serdecznie wszystkich mam małe pytanko jakie są objawy bezpłodności???
BLONDYNECZKA76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-15, 20:02   #8
EVA81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie do Pana doktora !!!

Ja natomiast mam28 lat i mialam 2 operacje na jajnikach(torbiele),niest ety usunieto mi jajowod wiec mam tylko polowe szans na zajscie w ciaze.5 lat bralam hormonet i od 2 lat nie uzywam zadnej antykoncepcji i powoli trace nadzieje;-(wciaz czesto odczuwam silne bole w podbrzuszu.wspolczuje wszystkim dziewczynom,ktore maja podobne problemy.
EVA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-15, 22:26   #9
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: Pytanie do Pana doktora !!!

Eva81 rozumiem Cie! Moim problemem też jest cysta (torbiel) na jajniku. Otóż w wieku 19 lat wykryto u mnie torbiel na jajniku, który usunięto podczas zabiegu laparoskopi. Potem ginekolog przepisał mi tabletki anty (Microgynon 21), które miały także służyć ochronie przed nawrotem torbiela. Przyjmowałam je następne 3 lata, po czym zrobiłam przerwe w przyjmowaniu, ale niestety straszne bóle brzucha powróciły,a problem z cystą znów się pojawił. Tylko tym razem na jajniku zrobiły się 2 torbiele Lekarz zalecił ponowne zastosowanie tabletek, gdyż torbiele były małe i można je było leczyć hormonami, dzięki tym tabletkom pomogło torbiele zniknęły. Jednak czułam, że hormony źle na mnie wpływają, byłam ciągle senna i zmęczona, miałam uporczywe bóle głowy i ogólnie złe samopoczucie. Brałam tabletki przez kolejne lata, zmieniałam na Yasminelle, potem Novynette. Teraz mam 24 lata i problem stał się dla mnie poważny. Zapragnęłam być mamą w niedalekiej przyszłości, ale lekarz powiedział, że kolejne odstawienie tabletek niesie ryzyko pojawienia się kolejnego torbiela Mimo tego postanowiłam odstawić tabletki i walczyć o zdrowie, oraz o szanse pojawienia się potomka. Od grudnia nie biorę tabletek, jednak na razie nie udało mi się zajść w ciążę. Co więcej ostatnio zaczęłam odczuwać ból podczas stosunku i boję się, że kolejny raz będę zmuszona wrócić do tabletek! Jestem naprawde załamana
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 14:24   #10
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez calineczka19 Pokaż wiadomość
boje się że lekarz mi cos tam wykryje np raka...
Bardzo słuszne myślenie. Jak nie pójdziesz to Ci nie wykryje.



---------- Dopisano o 15:22 ---------- Poprzedni post napisano o 15:20 ----------

Cytat:
Napisane przez BLONDYNECZKA76 Pokaż wiadomość
witam serdecznie wszystkich mam małe pytanko jakie są objawy bezpłodności???
Objaw jest jeden, nie zachodzi się w ciążę mimo 12 miesięcy (tak ustalono w Polsce) regularnego współżycia bez zabezpieczeń.
Przyczyn jest wiele.

---------- Dopisano o 15:24 ---------- Poprzedni post napisano o 15:22 ----------

Cytat:
Napisane przez Agatheska Pokaż wiadomość
Zapragnęłam być mamą w niedalekiej przyszłości, ale lekarz powiedział, że kolejne odstawienie tabletek niesie ryzyko pojawienia się kolejnego torbiela Mimo tego postanowiłam odstawić tabletki i walczyć o zdrowie, oraz o szanse pojawienia się potomka. Od grudnia nie biorę tabletek, jednak na razie nie udało mi się zajść w ciążę. Co więcej ostatnio zaczęłam odczuwać ból podczas stosunku i boję się, że kolejny raz będę zmuszona wrócić do tabletek! Jestem naprawde załamana
Co to za lekarz? I co wynika z tego dziwnego tekstu, jakim Cię karmi? Że masz zrezygnować z dziecka??

Idź na USG i sprawdź co Cię boli, może to stan zapalny po prostu.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:22   #11
EVA81
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3
Dot.: Pytanie do Pana doktora !!!

Agatheska nie martw sie jeszcze tak bardzo.my kobiety mamy jednak przerabane w tym zyciu...ja tez musze wziasc sie za siebie i moje zdrowie.najgorsze jest to ze wszystko w rekach lekarzy a ci niestety czesto sie myla albo poprostu nie rozumieja ze my chcemy tylko normalnie zyc,bez bolu i w szczesliwiej rodzinie;-(czy to tak wiele...
EVA81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-04-16, 18:28   #12
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez BLONDYNECZKA76 Pokaż wiadomość
witam serdecznie wszystkich mam małe pytanko jakie są objawy bezpłodności???
jak nie mozesz zajsc w ciaze przez 12 mcy mimo uprawiania seksu ok 3-4 razy w tygodniu. to jest objaw
Cytat:
Napisane przez EVA81 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam28 lat i mialam 2 operacje na jajnikach(torbiele),niest ety usunieto mi jajowod wiec mam tylko polowe szans na zajscie w ciaze.5 lat bralam hormonet i od 2 lat nie uzywam zadnej antykoncepcji i powoli trace nadzieje;-(wciaz czesto odczuwam silne bole w podbrzuszu.wspolczuje wszystkim dziewczynom,ktore maja podobne problemy.
zobaczysz jeszcze zajdziesz w ciaze. a lekarz nie zaproponowal zadnych badan zeby sprawdzic czy jest jakis problem?
Cytat:
Napisane przez Agatheska Pokaż wiadomość
Eva81 rozumiem Cie! Moim problemem też jest cysta (torbiel) na jajniku. Otóż w wieku 19 lat wykryto u mnie torbiel na jajniku, który usunięto podczas zabiegu laparoskopi. Potem ginekolog przepisał mi tabletki anty (Microgynon 21), które miały także służyć ochronie przed nawrotem torbiela. Przyjmowałam je następne 3 lata, po czym zrobiłam przerwe w przyjmowaniu, ale niestety straszne bóle brzucha powróciły,a problem z cystą znów się pojawił. Tylko tym razem na jajniku zrobiły się 2 torbiele Lekarz zalecił ponowne zastosowanie tabletek, gdyż torbiele były małe i można je było leczyć hormonami, dzięki tym tabletkom pomogło torbiele zniknęły. Jednak czułam, że hormony źle na mnie wpływają, byłam ciągle senna i zmęczona, miałam uporczywe bóle głowy i ogólnie złe samopoczucie. Brałam tabletki przez kolejne lata, zmieniałam na Yasminelle, potem Novynette. Teraz mam 24 lata i problem stał się dla mnie poważny. Zapragnęłam być mamą w niedalekiej przyszłości, ale lekarz powiedział, że kolejne odstawienie tabletek niesie ryzyko pojawienia się kolejnego torbiela Mimo tego postanowiłam odstawić tabletki i walczyć o zdrowie, oraz o szanse pojawienia się potomka. Od grudnia nie biorę tabletek, jednak na razie nie udało mi się zajść w ciążę. Co więcej ostatnio zaczęłam odczuwać ból podczas stosunku i boję się, że kolejny raz będę zmuszona wrócić do tabletek! Jestem naprawde załamana
ja proponuje zmienic lekarza. jak on moze takie rzeczy mowic? przeciez on jest od tego zeby rowniez pomoc zajsc w ciaze,a on chce zebys ty ciagle polykala te tabletki.
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:31   #13
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Smile Dot.: bezpłodna ... ? :(

Dziewczyny!
Źle mnie zrozumiałyście, albo ja nie jasno się wyraziłam. Chodziło o to, że ginekolog ostrzegał mnie tylko, że jeśli znowu odstawię tabletki to istnieje możliwość, iż ponownie mi wytworzy się torbiel. Także lekarz jest jak najbardziej w porządku, chciał mnie tylko ostrzec. W dodatku lekarz mnie wręcz namawiał właściwie, żebym się szybko zdecydowała na dziecko po odstawieniu hormonów.

Natomiast USG owszem miałam robione, to właśnie ono mi wykazało torbiel, który jak pisałam usunęli mi w szpitalu, więc to nie jest stan zapalny!
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."

Edytowane przez Agatheska
Czas edycji: 2009-04-16 o 18:39
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:45   #14
czoornoo
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 812
GG do czoornoo
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez Agatheska Pokaż wiadomość
Dziewczyny!
Źle mnie zrozumiałyście, albo ja nie jasno się wyraziłam. Chodziło o to, że ginekolog ostrzegał mnie tylko, że jeśli znowu odstawię tabletki to istnieje możliwość, iż ponownie mi wytworzy się torbiel. Także lekarz jest jak najbardziej w porządku, chciał mnie tylko ostrzec. W dodatku lekarz mnie wręcz namawiał właściwie, żebym się szybko zdecydowała na dziecko po odstawieniu hormonów.

Natomiast USG owszem miałam robione, to właśnie ono mi wykazało torbiel, który jak pisałam usunęli mi w szpitalu, więc to nie jest stan zapalny!
a tak w ogole to ja sie nie znam i zapytam-nie ma innych sposobow zeby wyleczyc torbiel? zawsze tylko tabetki anty?
__________________

czoornoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-16, 18:57   #15
Agatheska
Zadomowienie
 
Avatar Agatheska
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 494
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Z własnej autopsji wiem, że jesli torbiel jest niewielki kilka mm, to leczy się go właśnie tabletkami, które powodują jego zanik. Natomiast jeśli już jest sporych rozmiarów, niestety należy zastosować zabieg zwany laparoskopia
__________________
"Gdybyś mógł zajrzeć w głębie mojej duszy, znalazłbyś bezcenne skarby. Gdybyś mógł spojrzeć na mnie raz jeszcze, ujrzałbyś wyjątkowość. Gdybyś mógł posłuchać mojego umysłu, usłyszałbyś bicie serca. Gdybyś tylko zechciał, mogłbyś mieć taką moc, gdybyś tylko chciał, mógłbyś ..."
Agatheska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-17, 12:43   #16
saleminka8
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 26
Dot.: bezpłodna ... ? :(

Cytat:
Napisane przez calineczka19 Pokaż wiadomość
A mnie nurtuje taki problem ...Otóż... mam 19 lat, a pierwsza miesiaczke dostalam dopiero w 1 liceum...dlaczego tak poźno? Czasami cierpie na bardzo silne bóle brzucha... to objawia się szczegolnie nocą... nie wiem może cos jem nieodpowiedniego?? to są tak silne bole że nie moge się podnieść z podłogi... wtedy myśle że to koniec... wstyd się przyznać ale nie wybralam się z tym do lekarza... bo ze mnie taka panikara, że boje się że lekarz mi cos tam wykryje np raka... ale odkąd mysle z chlopakiem o dziecku to tak zaczelam sie zastanawiac czy te moje bóle brzucha mogą spowodowac ze trudno mi bedzie zajsć w ciążę? prosilabym pana Doktora i słowo na ten temat. Dziękuje


sądzę jak wiolkaa85

Ja również dostałam okres w 1 liceum i to prawie na początku roku

Nawet jakby doktor odpisał to będzie to tekst typu "proszę iść do lekarza"
Napewno musisz być przebadana,ja bym nie myślała o dziecku mojąc takie dolegliwości.Zanim zaczęłam starania to byłam u lekarza z wszystkim co mnie zaniepokoiło wcześniej.

Cytat:
Napisane przez EVA81 Pokaż wiadomość
Ja natomiast mam28 lat i mialam 2 operacje na jajnikach(torbiele),niest ety usunieto mi jajowod wiec mam tylko polowe szans na zajscie w ciaze.5 lat bralam hormonet i od 2 lat nie uzywam zadnej antykoncepcji i powoli trace nadzieje;-(wciaz czesto odczuwam silne bole w podbrzuszu.wspolczuje wszystkim dziewczynom,ktore maja podobne problemy.


EVA81 to że masz 1 jajowód nie oznacza 50 % szans na ciąże !
masz taką samą szansę na dziecko jak inne kobiety, nie wiem jak to wszystko tam pracuje,bo na ogół jest owulacja raz lewego jajnika a raz z prawego.
Tak samo można pomyśleć o mnie –mam cykle 36-56 dniowe,ani jeden lekarz nie „grzebał” mi w cyklu,bo chyba się bali mi go nawet próbować wyregulować,miałam sprawdzane czy występują owulację i faktycznie były udało mi się zajść w ciąże w cyklu 8 tygodniowym ale poroniłam znowu jestem w ciąży-tym razem cykl był 36 dniowy.


Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Objaw jest jeden, nie zachodzi się w ciążę mimo 12 miesięcy (tak ustalono w Polsce) regularnego współżycia bez zabezpieczeń.
Przyczyn jest wiele.
Ja starałam się 1,5 roku, stosowałam przeróżne metody, obserwacja śluzu…
Aż zaskoczyła metoda termiczna,przez cały ten czas kiedy obserwowałam swoje ciało zdołałam wyliczyć,że moja faza lutealna trwa 13 dni ,jak po kilku cyklach ciągle trzymała się na tym poziomie (13dni) to w dniu gdy temperatura poszła mi w góre współżyliśmy i udało się,poroniłam ale znowu udało nam się i tą samą metodą

Więc niech tu nikt nie traci wiary


Cytat:
Napisane przez Agatheska Pokaż wiadomość
Z własnej autopsji wiem, że jesli torbiel jest niewielki kilka mm, to leczy się go właśnie tabletkami, które powodują jego zanik. Natomiast jeśli już jest sporych rozmiarów, niestety należy zastosować zabieg zwany laparoskopia
ja w 2007 miałam liczne torbiele na jednym jajniku,były małe więc poprostu brałam tabletki antykoncepcyjne (Diane 35) i szybko znikły i już się nie pojawiły

Edytowane przez saleminka8
Czas edycji: 2009-04-17 o 12:45
saleminka8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:32.