Kierownictwo i ich prace dodatkowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-07, 18:24   #1
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83

Kierownictwo i ich prace dodatkowe


Hej,

Mam problem z kierownictwem u mnie w pracy (3 osoby). Pracuje w jednej z sieci sklepów z artykułami RTV/AGD. Jestem promotorką jednej z marek RTV/AGD i powinnam promować swoje produkty, starać się doradzić ludziom odpowiedni produkt. Jednakże kierownictwo uważa że wszyscy promotorzy mają robić co im się każe tj sprzątanie w sklepie, metkowanie produktów itp. To nie należy do naszych obowiązków, ale każdy boi się postawić, bo podobno rok temu dziewczyna wyleciała przez to. Już wiele razy zdążyło mi się wykonywać zajęcia, które są obowiązkiem pracowników sklepu podczas gdy oni sprzedawali produkty z mojego działu.

Nie wiem co robić, chciałabym się postawić, ale boję się że stracę pracę a jest ona mi potrzebna żeby się utrzymać. Wiadomo, raz czy dwa można pomóc jak nie ma klientów, ale nie za każdym razem jak się wpadnie na kierownika. Nie chciałabym robić wielkiego dymu, tylko rozwiązać sprawę w miarę polubownie.

Dziewczyny pomóżcie, bo ja już nie mam pomysłu.

Wysłane z Tapatalka
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 13:43   #2
Anastazja9191
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 11
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

A na jakiej umowie pracujesz? Zatrudnia Cię jakaś agencja w tym sklepie? Nie masz żadnego opiekuna przydzielonego? Kiedy ja byłam powiedźmy hostessą danego produktu to nikt mi nic nie kazał robić na sklepie poza pomocą klientom i zachęcaniem ich do kupowania produktów.
Anastazja9191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 13:47   #3
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Zlecenie. Przez agencję. Mam swojego szefa którego wolałabym nie mieszać i opiekuna regionalnego który co jakiś czas wpada przynieść ulotki itp. W tym sklepie właśnie tak jest, że nawet hostessy się o coś prosi co nie leży w ich zakresie obowiązków np sprawdzanie przy drzwiach jak pika czy klient ma paragon.

Wysłane z Tapatalka
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 21:13   #4
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

w kazdej pracy tak jest, ze jak Cie poprosz o cos to robisz,

widac po porstu potrzebowali bardziej pracownika sklepowego a nie promotorki, generalnie albo sie z tym pogodzisz albo poszukaj nowej pracy
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 21:31   #5
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Tak, tylko, że tak jest niemal za każdym razem jak jestem w pracy. Kierownicy wolą żebyśmy my sprzątali albo odwalali brudną robotę aniżeli pracownicy sklepu mimo iż to ich obowiązek. Z pracy nie mogę teraz odejść, bo musze się utrzymać.

Wysłane z Tapatalka
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 17:26   #6
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Blondyna_92 Pokaż wiadomość
Tak, tylko, że tak jest niemal za każdym razem jak jestem w pracy. Kierownicy wolą żebyśmy my sprzątali albo odwalali brudną robotę aniżeli pracownicy sklepu mimo iż to ich obowiązek. Z pracy nie mogę teraz odejść, bo musze się utrzymać.

Wysłane z Tapatalka
juz Ci pisalam,ze to ze stanowisko sie tak nazywa jeszcze nie znaczy, ze pokrywa sie to z obowiazkami, ktore na nim sa - jeste spo prostu traktowana jak pracownik sklepowy i tyle
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 19:28   #7
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
juz Ci pisalam,ze to ze stanowisko sie tak nazywa jeszcze nie znaczy, ze pokrywa sie to z obowiazkami, ktore na nim sa - jeste spo prostu traktowana jak pracownik sklepowy i tyle
To nie rozumiem po co wprowadzają w błąd ludzi w ogłoszeniach. Mogli od razu napisać, że ma być to pracownik sklepowy a nie promotor.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-09, 21:04   #8
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
To nie rozumiem po co wprowadzają w błąd ludzi w ogłoszeniach. Mogli od razu napisać, że ma być to pracownik sklepowy a nie promotor.
tak czesto jest w pracy-ktos np rzuca oglosznie, ze potrzebuje kogos np do sekretariatu a przy okazji okazuje sie,ze niby tak ale przydalaby sie tez pomoc pani gieni w ksiegowosci i gosi przy wystawianiu faktur czy cos

nie jestes niestety na takim stanowisku,zeby negocjowac swoje obowiazki w pracy - ale zawsze sie za inna mozesz rozjejzec
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 22:02   #9
Takion94
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 1 814
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
tak czesto jest w pracy-ktos np rzuca oglosznie, ze potrzebuje kogos np do sekretariatu a przy okazji okazuje sie,ze niby tak ale przydalaby sie tez pomoc pani gieni w ksiegowosci i gosi przy wystawianiu faktur czy cos

nie jestes niestety na takim stanowisku,zeby negocjowac swoje obowiazki w pracy - ale zawsze sie za inna mozesz rozjejzec
Powiem szczerze, że jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem żeby aplikować na stanowisko biurowe a w rzeczywistości robię papierkową robotę+ jestem sprzątaczem+jeszcze wykonuje robotę za innych. Zawsze miałem podany zakres obowiązków.
Takion94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 12:41   #10
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Nocna Nimfa Pokaż wiadomość
tak czesto jest w pracy-ktos np rzuca oglosznie, ze potrzebuje kogos np do sekretariatu a przy okazji okazuje sie,ze niby tak ale przydalaby sie tez pomoc pani gieni w ksiegowosci i gosi przy wystawianiu faktur czy cos

nie jestes niestety na takim stanowisku,zeby negocjowac swoje obowiazki w pracy - ale zawsze sie za inna mozesz rozjejzec
Tyle, że pani sekretarka robi papierkową robotę, wiec to wiąże się z jej pracą. Nie musi sprzątać czy układać produktów nie związanych z jej pracą. Chyba że ktoś ją poprosi i robi tą przysługę koleżance z pracy.

W umowie nie mam nic o sprzątaniu sklepu. Mam tylko 'stosować się do zaleceń kierownika' cokolwiek to znaczy.



Wysłane z Tapatalka
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 15:07   #11
Zdrigu
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 7
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Tylko że jak się nie będziesz stosować do zaleceń i będziesz dużo burczał to Ciebie zwolnia i zatrudnia kogoś innego . http://architekciwesel.pl Wszytko zależy co umiesz i jak ważny jesteś dla firmy.

Edytowane przez Zdrigu
Czas edycji: 2016-01-07 o 14:28
Zdrigu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 18:04   #12
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Takion94 Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że jeszcze nigdy się z tym nie spotkałem żeby aplikować na stanowisko biurowe a w rzeczywistości robię papierkową robotę+ jestem sprzątaczem+jeszcze wykonuje robotę za innych. Zawsze miałem podany zakres obowiązków.
ja sie spotkalam i na wlasnym przykladzie i na bazie tego co spotyka znajomych-nie zawsze tak jest ale zdarza sie, zwlaszcza w malych firmach albo na najnizszych stanowiskach, gdzie defacto niby sie cos robi (mozna powiedziec ,ze jest motyw przewodni) ale glownie robi sie to co Ci akurat kaza

Cytat:
Napisane przez Blondyna_92 Pokaż wiadomość
Tyle, że pani sekretarka robi papierkową robotę, wiec to wiąże się z jej pracą. Nie musi sprzątać czy układać produktów nie związanych z jej pracą. Chyba że ktoś ją poprosi i robi tą przysługę koleżance z pracy.

W umowie nie mam nic o sprzątaniu sklepu. Mam tylko 'stosować się do zaleceń kierownika' cokolwiek to znaczy.

Wysłane z Tapatalka
widac znaczy spzratanie sklepu, nie jestes na tyle kluczowym rpacownikiem,zebys miala pole negocjacyjne w tej kwestii (zreszta malo kto ma wybor obowiazkow sluzbowych
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 18:36   #13
Blondyna_92
Raczkowanie
 
Avatar Blondyna_92
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 83
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Cytat:
Napisane przez Zdrigu Pokaż wiadomość
Tylko że jak się nie będziesz stosować do zaleceń i będziesz dużo burczał to Ciebie zwolnia i zatrudnia kogoś innego . Wszytko zależy co umiesz i jak ważny jesteś dla firmy.
Teoretycznie moim szefem nie jest, ale wiem, że jeden z kierowników jest do tego zdolny. Mój szef jest bardzo w porządku, ale jak mu kierownik sklepu będzie truć to właśnie boje się, że będą problemy.

Wysłane z Tapatalka
Blondyna_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-18, 10:11   #14
iskoas
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 5
Dot.: Kierownictwo i ich prace dodatkowe

Ważne też jest jakie są układy w pracy bo wiadomo istnieje coś takiego jak kolesiostwo...
iskoas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-18 11:11:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:17.