Proste i naturalne produkty nawilżające do twarzy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-06, 20:19   #31
nelkam
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 26
Dot.: Jaki krem nawilżający i naturalny?

Cytat:
Napisane przez rarebird Pokaż wiadomość
Świetne są kremy z Yves Rochera z serii Culture Bio na dzień i na noc, nie zapychają Jedynie może odstraszać zapach ziół, który bardzo szybko znika. Ale skoro nie czuć go już po paru min od zastosowania nie jest to nic strasznego.

Czy mogę go używać, mając niecałe 19 lat? Czy to kosmetyk dla bardziej dojrzałej cery? Bo nie jest nigdzie napisane..
__________________
Zapuszczam moje kręciołki i dbam o nie
dł. 55 cm chcę 65!
Wracam do naturalnego koloru


nelkam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-06, 21:52   #32
Meell
Zadomowienie
 
Avatar Meell
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: lubelskie
Wiadomości: 1 137
Dot.: Jaki krem nawilżający i naturalny?

Cytat:
Napisane przez nelkam Pokaż wiadomość
Czy mogę go używać, mając niecałe 19 lat? Czy to kosmetyk dla bardziej dojrzałej cery? Bo nie jest nigdzie napisane..
Ja mam 16 lat i używam z powodzeniem.
Meell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 22:44   #33
ona24_10
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 37
Dot.: Jaki krem nawilżający i naturalny?

Witam Was, Kochane!
Chciałabym odświeżyć temat, bo również szukam nawilżającego kremu pod podkład, do cery mieszanej; co najważniejsze - aby nie zapychał,bo mam do tego ogromne skłonności.

Czy macie jakiś pomysł? Bardzo Was proszę o jakieś sugestie
ona24_10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 11:19   #34
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Witajcie,
proszę o polecenie produktu, który fajnie nawilży cerę.
Odstawiłam wszelkie sklepowe produkty do pielegnacji cery.Uzywam jedynie mleka (tonik) oraz jogurtu naturalnego (maska).Zmywaczem jest mi mydlo dla dzieciaków.Widzę wielką poprawę stanu skóry, ale mam potrzebę nawilżyć cerę.
Nie znam produktu, który sprosta temu zadaniu.Co mozecie polecić?Mam cerę normalną/mieszaną/30letnią
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:18   #35
Just_lob
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Niedźwiadek ;)
Wiadomości: 328
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Sklepowe kosmetyki nie są złe. Trzeba tylko wystrzegać się tych z parafiną i alkoholem
__________________
Również szczęścia chodzą parami


Just_lob jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 12:59   #36
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Może zwykły żel aloesowy?
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 13:12   #37
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

U niektórych sprawdza się żel hialuronowy, albo aloes wymieszany z olejem. Nawilżacz zastosowany bez dodatku czegoś tłustego (emolientu) tylko wysuszy skórę jeszcze bardziej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 14:41   #38
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez Just_lob Pokaż wiadomość
Sklepowe kosmetyki nie są złe. Trzeba tylko wystrzegać się tych z parafiną i alkoholem
Wiesz co, do 22roku zycia miałam super cerę.Normalna, zdrowy koloryt, sporadycznie pojedynczy pryszczyk.Z wielką zadrością oglądam teraz zdjęcia, na których jestem piękna i młoda

Z wiekiem, a mam 30lat, wpadłam w pułapkę.Im moje dochody były większe- mogłam pozwolic sobie na więcej, więcej i jeszcze więcej kosmetyków.Byłam przekonana, że jak zaplacę sporo za mazidło to ha! cud-miód-malina.I to byl mój błąd życia. Nadmiar kosmetyków zniszczył mi cerę, ale... nie będę się rozpisywać.

Teraz chciałabym coś nawilżającego na buzię i dekolt, ale nie-sklepowego.Parafiny wystrzegałam sie od dawna i alkoholu też.

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:31 ----------

Cytat:
Napisane przez prettysimple Pokaż wiadomość
Może zwykły żel aloesowy?
kiedyś miałam okazję wyprobowac aloes na pojedynczych wykwitach-on wysuszał?!

---------- Dopisano o 15:34 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U niektórych sprawdza się żel hialuronowy, albo aloes wymieszany z olejem. Nawilżacz zastosowany bez dodatku czegoś tłustego (emolientu) tylko wysuszy skórę jeszcze bardziej.
a no własnie, wszystko teraz wiem sam aloes wysuszy, a zdodatkiem czegoś tłustego zamieni się w nawilżacz

---------- Dopisano o 15:41 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Będę wdzięczna za Wasze propozycje.

Kilka dni temu zainspirowana dyskusjami na wizażu miałam już składać zamówienie w esklepie z kosmetykami naturalnymi.Myslalam o kwasie hialuronowym i jakims olejku, ale wpadł mi w oczy taki artykuł
http://www.goldenline.pl/forum/1116768/kwas-hialuronowy
i z tym kwasem mi chyba przeszło.

Dzięki dziewczyny: ) coś jeszcze dorzucicie?
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:11   #39
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

krem BIOELUEN. Teoretycznie na atopowe zapalenie skóry, ale świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Składa się właściwie z samych ziółek

o tu masz link: http://www.strefalekow.pl/product/de...nie-skory.html

kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:28   #40
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
krem BIOELUEN. Teoretycznie na atopowe zapalenie skóry, ale świetnie nawilża i łagodzi podrażnienia. Składa się właściwie z samych ziółek

o tu masz link: http://www.strefalekow.pl/product/de...nie-skory.html

dzięki : ) a tak wogóle miło Cię widzieć, tym razem na wątku, w którym ja wołam pomocy : )
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 19:34   #41
kawa_zmlekiem
damn good coffee
 
Avatar kawa_zmlekiem
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 11 448
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
dzięki : ) a tak wogóle miło Cię widzieć, tym razem na wątku, w którym ja wołam pomocy : )
Odwdzięczam się widzę ze mamy te same problemy
kawa_zmlekiem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-08-30, 19:46   #42
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez kawa_zmlekiem Pokaż wiadomość
odwdzięczam się widzę ze mamy te same problemy
: )

w tym kremiku jest dziurawiec, zainteresowana nim jestem, własnie studiuję skład, ale ten dziurawiec i jego fototoksyczne własciwosci...dobry będzie zimą

Edytowane przez Nugatttowa
Czas edycji: 2012-08-30 o 19:49
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 07:58   #43
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość


Będę wdzięczna za Wasze propozycje.

Kilka dni temu zainspirowana dyskusjami na wizażu miałam już składać zamówienie w esklepie z kosmetykami naturalnymi.Myslalam o kwasie hialuronowym i jakims olejku, ale wpadł mi w oczy taki artykuł
http://www.goldenline.pl/forum/1116768/kwas-hialuronowy
i z tym kwasem mi chyba przeszło.

Dzięki dziewczyny: ) coś jeszcze dorzucicie?
Co Cie tam wystraszyło? Żel hialuronowy zmieszany z olejem jako dwufazowa mieszanina jest na prawdę bardzo fajnym sposobem na nawilżenie naszej skóry Ja polecam. Testowałam z olejkiem z pestek malin.

Edytowane przez Limone
Czas edycji: 2012-08-31 o 08:00
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 10:31   #44
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Aaaa, naczytałam się gdzies w sieci, że kwas hialuronowy w kremidłach nie przenika w głąb skóry, a tym samym jego dzialanie jest wątpliwe.
No dobra, jestem laikiem więc wypowiadać sie nie mogę, bo pojęcia nie mam.Bazuje tylko na czyichś opiniach.

Postanowiłam, że zamówie żel hialuronowy+ olej (mnie pasuje konopny i dodatkowo kusi mnie arganowy-hmm choć boję się o zapchanie).

Poweidzcie mi proszę, jak powinnam przygotować takie nawilżające mazidełko do buzi.Rozumiem, że dostaję buteleczkę żelu i olejku.Czy wystarczy, że naleję odpowiednią ilość jednego i drugiego na wgłębienie dloni, wymieszam i zaaplikuję na skórę?Czy powinnam zrobic miksturę i umieścić w butelce?Bardzo proszę o cierpliowść i wyrozumiałość, ale chciałabym wiedzieć czy istnieją jakies określone proporcje(których mam sie trzymać) z jakich powinnam wykonać takie mazidło na bazie żelu i oleju konopowego?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

!!! żel sprzedawany jest w róznych stężeniach %, który powinnam zamówić?Rozsądek podpowiada najnizysz ; )
???

Edytowane przez Nugatttowa
Czas edycji: 2012-09-06 o 14:28 Powód: błąd
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 10:51   #45
Limone
Zakorzenienie
 
Avatar Limone
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 140
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
Aaaa, naczytałam się gdzies w sieci, że kwas hialuronowy w kremidłach nie przenika w głąb skóry, a tym samym jego dzialanie jest wątpliwe.
No dobra, jestem laikiem więc wypowiadać sie nie mogę, bo pojęcia nie mam.Bazuje tylko na czyichś opiniach.

Postanowiłam, że zamówie żel hialuronowy+ olej (mnie pasuje konopowy i dodatkowo kusi mnie arganowy-hmm choć boję się o zapchanie).

Poweidzcie mi proszę, jak powinnam przygotować takie nawilżające mazidełko do buzi.Rozumiem, że dostaję buteleczkę żelu i olejku.Czy wystarczy, że naleję odpowiednią ilość jednego i drugiego na wgłębienie dloni, wymieszam i zaaplikuję na skórę?Czy powinnam zrobic miksturę i umieścić w butelce?Bardzo proszę o cierpliowść i wyrozumiałość, ale chciałabym wiedzieć czy istnieją jakies określone proporcje(których mam sie trzymać) z jakich powinnam wykonać takie mazidło na bazie żelu i oleju konopowego?

---------- Dopisano o 11:31 ---------- Poprzedni post napisano o 11:29 ----------

!!! żel sprzedawany jest w róznych stężeniach %, który powinnam zamówić?Rozsądek podpowiada najnizysz ; )
???
Ja ekspertem tez nie jestem, ale u mnie nawilżenie widać, więc na tym się opieram Ja żel miałam z BU, podstawowa wersja. Mieszaninę olej-żel musisz robić każdorazowo przed użyciem, właśnie mieszając na dłoni. Proporcje sama sobie musisz wypracować metoda prób i błędów niestety. Co do olei nie pomogę, bo nie testowałam. Arganowy mam z e-naturalnie, nierafinowany i niestety śmierdzi kozim serem, więc jego na pewno do twarzy nie polecam
Limone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 11:46   #46
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

Polecam krem AA eco z rokitnikiem
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 13:25   #47
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

kozi ser mówisz...mmm, to się jeszcze zastanowię; )

Ja drugi tydzień przemywam twarz mlekiem, kurczę mam tak fajną buzię : )Nawet myślałam, żeby poszukać tzw. baby lub chłopa co to kozy ma i mi kozie mleko odsprzeda-podobno jest wartościowsze od tego krowiego. Mam tylko mały problem z zaakceptowaniem tego zapaszku na buzi : ))

---------- Dopisano o 14:24 ---------- Poprzedni post napisano o 14:22 ----------
.

---------- Dopisano o 14:25 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Polecam krem AA eco z rokitnikiem
dzieki : ) zaraz poczytam o nim
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-31, 18:59   #48
Sovilo
Zakorzenienie
 
Avatar Sovilo
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 4 232
Dot.: NATURALNY nawilżacz do twarzy-produkty godne polecenia

świetny wątek- czegoś takiego szukałam Sama mam 29 lat, aktualnie jestem w 4 miesiącu ciązy i postanowiłam zredukować ilość kosemtyków nakładanych na twarz i ciało. Buzię dotychczas zmywałam wodą micelarną burżuja, ale teraz zamówiłam mydełko Aleppo- z zamiarem mycia twarzy i całego ciała. Zobaczymy
__________________
Nie odpowiadam w wątku? Pisz na PW!

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-02 o 16:32
Sovilo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-02, 16:51   #49
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Proste i naturalne produkty nawilżające do twarzy

Wątek o olejach już mamy, nie ma sensu go dublować. Przenoszę dyskusję:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post36277973

Wątek nt. kwasu hialuronowego:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=18929
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-03, 11:31   #50
s_biela
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 126
Dot.: Proste i naturalne produkty nawilżające do twarzy

ja polecam mój łatwo dostępny i sprawdzony duet hipp: bardziej treściwa oliwka, i lżejsze na lato mleczko/balsam (obydwa stosuję do twarzy)
s_biela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 17:46   #51
Nugatttowa
Raczkowanie
 
Avatar Nugatttowa
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 151
Dot.: Proste i naturalne produkty nawilżające do twarzy

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wątek o olejach już mamy, nie ma sensu go dublować. Przenoszę dyskusję:
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post36277973

Wątek nt. kwasu hialuronowego:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=18929
Szkoda, że wrzuciłas ten wątek do "innego wspólnego wora" bo nie taka była moja intencja.Szukam NATURALNEGO (jak zaznaczyłam w nagłówku ) nawilżacza, czyli mile widziane propozycje w stylu "porad babuni" bez chemii w słoiczkach ze sklepowej półki
Nugatttowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 19:07   #52
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Proste i naturalne produkty nawilżające do twarzy

Cytat:
Napisane przez Nugatttowa Pokaż wiadomość
Szkoda, że wrzuciłas ten wątek do "innego wspólnego wora" bo nie taka była moja intencja.Szukam NATURALNEGO (jak zaznaczyłam w nagłówku ) nawilżacza, czyli mile widziane propozycje w stylu "porad babuni" bez chemii w słoiczkach ze sklepowej półki
A zauważyłaś, że dziewczyny zaczęły podawać przykłady gotowych kremów? (notabene wątek o kosmetykach naturalnych też już mamy i nie ma sensu pisać tu o wszystkich kremach nawilżających). Nadany przez Ciebie tytuł był niejednoznaczny i najwyraźniej niezgodny z Twoją intencją, bo określenie "produkty godne polecenia" nie wyklucza kosmetyków o skomplikowanych składach. Dlatego dodałam "proste". "Porady babuni" jak najbardziej mieszczą się w aktualnym temacie. Wątek może mieć charakter ogólniejszy (taka moja rola, żeby łączyć wątki zbliżone tematycznie), ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby pytać w nim o konkretne, np. wyłącznie NATURALNE lub "domowe" środki. Inna sprawa, że pojęcie naturalności jest różnie rozumiane, zarówno w odniesieniu do kosmetyków, składników kosmetycznych, jak i produktów spożywczych (np. mleko czy jogurt kupione w sklepie).

I na tym zakończmy, proszę, dyskusję na ten temat. Kto będzie chciał się podzielić "domowymi patentami", to się podzieli. Nie trzeba do tego odrębnego wątku.

W czasach, gdy każdy może kupić składniki jakości kosmetycznej czy farmaceutycznej, również naturalne, a nawet ekologiczne, korzystanie z "porad babuni" i wątpliwej jakości produktów spożywczych wydaje się anachronizmem. To moja skromna opinia.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2012-09-03 o 19:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.