Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-06, 14:37   #91
julka910
Zakorzenienie
 
Avatar julka910
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 311
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez rumianek79 Pokaż wiadomość
Chciałam dołączyć się do dyskusji na temat przewagi kp nad mm tudzież odwrotnie. Otóż kp ma tę przewagę, że pokarm matki zawiera przeciwciała, które chronią przed chorobami i uodparniają dziecko. Chociażby siara. Poza tym pokarm matki jest bardziej lekkostrawny.
Oczywiście, że tak

Cytat:
Napisane przez rumianek79 Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo krytykować, zwłaszcza jeżeli nie doświadczył wcześniaczego macierzyństwa, całego tego stresu i traumy. W ogóle cała ta dyskusja to trochę takie gdybanie. Nie wiele tutaj mam wcześniaków, które przetrenowały to wszystko na własnej skórze. Wiele z Was pisze, że nie dałoby się odgonić od inkubatora, zostałoby za wszelką cenę w szpitalu. Ale to teoria. Praktyka wygląda inaczej.
klask i:
julka910 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 14:55   #92
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez rumianek79 Pokaż wiadomość
Nie chcę nikogo krytykować, zwłaszcza jeżeli nie doświadczył wcześniaczego macierzyństwa, całego tego stresu i traumy. W ogóle cała ta dyskusja to trochę takie gdybanie. Nie wiele tutaj mam wcześniaków, które przetrenowały to wszystko na własnej skórze. Wiele z Was pisze, że nie dałoby się odgonić od inkubatora, zostałoby za wszelką cenę w szpitalu. Ale to teoria. Praktyka wygląda inaczej. Praktyka wygląda tak, że kobieta musi przede wszystkim zaufać, że dziecko jest w dobrych rękach, odwiedzać je w miarę możliwości i zadbać przede wszystkim o siebie, by mieć pokarm i siły na walkę o dalsze życie. Bo to, co dzieje się gdy dziecko jest w szpitalu jest prawie niczym w obliczu dalszego życia. Dziecko wychodzi ze szpitala a matka musi być już gotowa na całe to latanie po specjalistach, intensywne rehabilitowanie i całą specjalistyczną opiekę. Ja czas kiedy moje dzieci leżały w szpitalu wykorzystałam na walkę o pokarm i na szukanie najlepszych specjalistów. Odwiedzałam je cały czas dwa razy w ciągu dnia. A na tydzień przed wyjściem dzieci ze szpitala położyłam się z nimi aby mnie lepiej poznały i aby nauczyć się "obsługi" obu na raz.

A co do wcześniaka z 23 tc to nie jest to nic nadzwyczajnego. Znam wiele takich historii, na dodatek kończących się happy endem. A mama, bohaterka tego wątku, jest dzielną kobietą. Wiecie jakie to trudne wytrwać w ściąganiu pokarmu tak długo? Skoro bycie w szpitalu z dzieckiem daje jej siłę do walki to powinna tam być, to znaczy, że tam jest jej miejsce i nic nikomu do tego.
A nie nie, wróć. To nie tak.
Ja doskonale zdaję sobe sprawę, że można nie chcieć oglądać szopki i lajtowych problemików, że można wybrać psychiczn, względny spokój w domu i dojeżdżanie. Jak najbardziej. I ja też to rozumiem. Ale tak samo rozumiem tę mamę, która za wszelką cenę chce tam zostać, i tylko zniesmaczyła mnie ta nagonka na nią.

A to, że to trudne to wiem. Widziałam raz, nie wiedziałam, czy tej kobiecie ściągającej dosłownie po 2-3ml do strzykawki brawo bić, czy na kolana paść, wielkie brawa dla niej i dla każdej tak walczącej.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 21:29   #93
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Ja też podziwiam mimowolną bohaterkę tego wątku. I trzymam kciuki aby nie wyeksploatowała się takim trybem życia. Bo sił na potem trzeba naprawdę mnóstwo. A nagonkę na tę kobietę uważam również za nieuzasadnioną. Jestem przekonana, że dla każdej mamy, która chciałaby zostać z dzieckiem miejsce w szpitalu znalazłoby się.
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 23:33   #94
ptysza
Zadomowienie
 
Avatar ptysza
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 550
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez rumianek79 Pokaż wiadomość
Ja też podziwiam mimowolną bohaterkę tego wątku. I trzymam kciuki aby nie wyeksploatowała się takim trybem życia. Bo sił na potem trzeba naprawdę mnóstwo. A nagonkę na tę kobietę uważam również za nieuzasadnioną. Jestem przekonana, że dla każdej mamy, która chciałaby zostać z dzieckiem miejsce w szpitalu znalazłoby się.
rumianku a nie jest czasem tak, że poki dziecko przebywa w szpitalu matki nikt nie moze wypisac? moze tylko ona sama?
ptysza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 08:40   #95
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
rumianku a nie jest czasem tak, że poki dziecko przebywa w szpitalu matki nikt nie moze wypisac? moze tylko ona sama?

to chyba zależy od szpitala
tam gdzie ja rodziłam, matki były normalnie wypisywane do domu
gdyby moja córa miała dłużej leżeć to też już byłam do wypisu szykowana
dziewczyna z sali urodziła wcześniaka i ją wypisali a syn został w szpitalu i wyjścia nie miała - dojeżdżała codziennie prawie 100km....
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 10:34   #96
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez ptysza Pokaż wiadomość
rumianku a nie jest czasem tak, że poki dziecko przebywa w szpitalu matki nikt nie moze wypisac? moze tylko ona sama?
Niby tak jest ale często to tylko teoria. Szpitale i oddziały położnicze są przepełnione i często nie mają warunków dla matek, które miałyby przebywać dłużej niż czas trwania żółtaczki fizjologicznej. Oczywiście jeżeli człowiek się uprze to zawsze coś wywalczy. Ale są też i takie szpitale, które są gotowe na podobne sytuacje i mają specjalnie przeznaczone do tego zaplecze. Więc jeżeli już ma się to szczęście, że dziecko przebywa w takim szpitalu z zapleczem to dlaczego z tego nie korzystać. A ja podejrzewam, że ta dziewczyna musi za ten luksus i tak płacić. Ja leżałam z moimi dziećmi tylko tydzień. Za każdą dobę płaciłam 25 zł (tylko media i łóżko bo jedzenie na własną rękę).
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 11:03   #97
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Nie.
Nie płaci nic.

Zresztą, gdy moja córa miała niespełna 7mcy była prawie tydzień w szpitalu z powodu rota, leżałam z nią, ani złotówki nie płaciłam (co prawda spałam na 2 fotelach złączonych ), mało tego - w regulaminie mają jak byk napisane: mama jest na oddziale z dzieckiem. Była pani z dziewczyną z ZD, miała 15 lat, i miały dla siebie maleńki pokój, jedno szpitalne łóżko i polówkę, mama z babcią się zmieniały. Bez żadnego płacenia.

To naprawdę od szpitala zależy, a w ogóle z tego co pamiętam to nie wolno szpitalowi opłat pobierać do któregoś tam wieku dziecka.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-07, 11:12   #98
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34558211]Nie.
Nie płaci nic.

Zresztą, gdy moja córa miała niespełna 7mcy była prawie tydzień w szpitalu z powodu rota, leżałam z nią, ani złotówki nie płaciłam (co prawda spałam na 2 fotelach złączonych ), mało tego - w regulaminie mają jak byk napisane: mama jest na oddziale z dzieckiem. Była pani z dziewczyną z ZD, miała 15 lat, i miały dla siebie maleńki pokój, jedno szpitalne łóżko i polówkę, mama z babcią się zmieniały. Bez żadnego płacenia.

To naprawdę od szpitala zależy, a w ogóle z tego co pamiętam to nie wolno szpitalowi opłat pobierać do któregoś tam wieku dziecka.[/QUOTE]

Nie bardzo orientuję się czy wolno czy nie ale widzę jaka jest praktyka. Szpitale nazywają to "opłata za media" i pobierają. Za dwa tygodnie wyjeżdżam z córką na turnus rehabilitacyjny do CZD do Warszawy i tam też będę spała przy jej łóżeczku na polówce. Tam także będę musiała za każdą dobę uiścić taką opłatę, na szczęście tylko 6 zł za dobę.

Zresztą teraz, jak szpitale zaczęły się prywatyzować, wiele z nich ma podpisane tylko jakieś symboliczne kontrakty z NFZ, muszą też jakoś zarabiać... Takie czasy, ja już się przyzwyczaiłam, że za wszystko muszę płacić. Miesięczne koszty lekarzy i rehabilitacji (ostatnio robiłam taki mały rozrachunek) przeraziły mnie. Ale to temat na inny wątek
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 12:02   #99
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Ale turnus reh. a przymusowy pobyt w szpitalu to dwie różne rzeczy. Tu ładnie wyjaśnione:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/7898BC68

I umówmy się, 25zł za noc to jakaś kpina, bo ja rozumiem "koszta ponoszone przez szpital", ale niech szpital mi powie, CO jest w tej kwocie, bo ani pościeli nie zmieniają, często nawet łóżka nie ma, a już kiedyś nawet w telewizji byla afera, że mama na krześle "spała" a szpital kazał sobie cięzkie pieniądze płacić.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 13:26   #100
rumianek79
Rozeznanie
 
Avatar rumianek79
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 635
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;34559292]Ale turnus reh. a przymusowy pobyt w szpitalu to dwie różne rzeczy. Tu ładnie wyjaśnione:

http://orka2.sejm.gov.pl/IZ5.nsf/main/7898BC68

I umówmy się, 25zł za noc to jakaś kpina, bo ja rozumiem "koszta ponoszone przez szpital", ale niech szpital mi powie, CO jest w tej kwocie, bo ani pościeli nie zmieniają, często nawet łóżka nie ma, a już kiedyś nawet w telewizji byla afera, że mama na krześle "spała" a szpital kazał sobie cięzkie pieniądze płacić.[/QUOTE]

Szczerze mówiąc nie bardzo widzę różnicę. Dla nas ten turnus to również przymusowy pobyt. Moje dziecko jest chore a to jest dla niego szansa na pokonanie tej choroby lub chociażby złagodzenie jej skutków. Inaczej: to gdy kładę się z małą na neurologię w celu zmiany antyepileptyków to też jest to "nieprzymusowe"? W końcu taką zmianę możne również przeprowadzić "zaocznie" pod kontrolą lekarza na prywatnych wizytach robiąc prywatnie badanie krwi, EEG czy w razie potrzeby TK. Czy tylko pobyt na intensywnej jest pobytem przymusowym?

Tak jeszcze uzupełniając: szpital który pobierał ode mnie 25 zł zapewnił mi całkiem fajne warunki, tzn. łóżko w pokoju trzyosobowym wraz z łazienką, dostęp do kuchni, własną szafkę.
rumianek79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-07, 20:19   #101
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dla ciebie różnicy nie ma, bo to konieczność, rozumiem. Ale wg prawa to dwie różne sprawy po prostu, turnus a szpital.
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-08, 15:39   #102
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Oczywiscie,ze zostalabym z dzieckiem w szpitalu.
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 13:25   #103
nadi25
Raczkowanie
 
Avatar nadi25
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 145
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Witam, dołączę sie do wątku. Jestem mama wczesniaka z 26 tyg, lezal w szpitalu Bielanskim. Ja moglam byc przy nim 2 razy dziennie max po godzinie, na pocZatku nawet krocej. Mimo ze udalo mi sie lezec w szpitalu w ktorym on 2.5 tyg. tyle pozwolili ale dawali delikatnie do zrozumienia ze to juz za dlugo. A mna sie wogole juz po porodzie nie interesowali, moglo mnie nawet nie byc na obchodach. Do Warszawy gdzie dziecko lezalo mialam z domu swojego ponad 200km, szukalam noclegu w warszawie, na poczatku znalazlam taki oddalony o 40 km, ale czasem jechalam tam samochodem i 4 godz (korki ktorych nie dalo sie ominac). Poniewaz maz pracowal to przez 4 tyg dowozili mnie autem rodzice ktorzy siedzieli tam ze mna(wychodzilismy o 9 zeby na 12 dojechac), godzine z malym, potem siedzienie w samochodzie do 17 miedzy czasie sciaganie mleka w aucie (mega zabawa zeby zachowac srodki higieny-mycie piersi itp), wejscie do malego o 17 i powrot na nocleg. i tak przez 4 tyg. Rodzice cale dnie w aucie. Ale nie moglam nie jechac bo ciagle chcialam wiedziec co z dzieckiem. Potem mialam blizej jakies 40 min tramwajami i tez jezdzilam 2 razy dziennie mimo ze czasem padalam na twarz.Nawet po jakims czasie juz nie mialam sil wstac w nocy nasciaganie, wylaczalam buziak i spalam dalej nieswiadoma. Ja zalowalam ze ie moglam byc z dzieckiem ciagle. Byl 2 razy na kilka dni w CZD i tam moglam przy nim ciagle prawie siedziec. wracalam na noce bylam wtedy szczesliwa. Ale niestety musimy sie dostosowac do panujacych warunkow i wymogow. Ale tez wiem jedno odkad zaczelam brac dziecko na rece szlo do przodu jak burza( u nas nie bylo kangurowania na respiratorze i cpap) wiec moglam dopiero jak byl juz duzy. Moim zdaniem nikt nie ma prawa osadzac matki ani tej co siedzi z dzieckiem ani tej co jedzie do domu i przyjezdza raz na jakis czas. Kazda sytuacja jest inna i kazdy jest inny i robi to co uwaza za sluszne.
nadi25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 21:43   #104
natalor
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 349
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Ja również nie wyobrażam sobie sytuacji,w której ja jestem w domu a dziecko w szpitalu.Z drugiej strony taka malutka istotka spędza w nim kilka miesięcy więc jestem w stanie zrozumieć ,,oburzenie,, innych mam.
natalor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:13   #105
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Odkopię trochę, ale z perspektywy matki wcześniaka, MEGA doceniam mój szpital, że mimo pełnej porodówki pozwolono mi zostać z dzieckiem aż do samego wypisu. W sumie byliśmy w szpitalu 11 dni - mały najpierw w inkubatorze, potem w łożeczku ale na neonatologii, potem ze mną tylko w dzień, potem 2 dni razem i dwie noce i do domu.

Dojeżdżanie to nie to samo: chodziłam do małego kilka razy dziennie, karmiłam go butelką (moim mlekiem) + kangurowaliśmy się po 5-6h. Gdybym miała dojeżdżać z domu, to spędzałabym tam pewnie cały dzień, bo tz by mnie zawiózł w drodze do pracy i odebrał później.

Dodam też, że od momentu rozpoczęcia kangurowania mały poczynił przeogromne postępy, az położne i lekarze byli w szoku. Naprawdę siła bliskości jest niesamowita. Z godziny na godzinę mieliśmy kolejne dobre informacje.

Pierwsze prognozy mówiły o wyjściu na Sylwestra, a wyszliśmy 18.12, więc prawie 2 tygodnie wcześniej
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:23   #106
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dotka90, czyli już urodziłaś. Piszę, bo pamiętam, że miałaś w podpisie licznik tygodni. Dobrze, że już w domu.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:28   #107
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

No niestety, totalne zaskoczenie ale szczęście niesamowite, że byłam w szpitalu, bo maly w przeciagu 2h owinal sie 3x pepowina, zaniklo tetno na KTG i zrobili natychmiastowa cesarkę. Skończony 33tydzień..
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:32   #108
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dotka, no to gratuluję, że wszystko tak się skończyło i oby dzieciuch nadrabiał szybko
A ty w Rudzie może rodziłaś? pytam, bo to kangurowanie - oni tam bardzo, bardzo to propagują
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:39   #109
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Czyli 1,5 miesiąca przed terminem porodu? Wierzę, że to musiał być ogromny stres, bo niestety z doświadczenia wiem, że wszystko, co związane z ciążą, dzieckiem generuje potworny stres. Ale tak bywa, że nigdy nie masz gwarancji na szczęśliwy finał ciąży i jednego dnia jest wszystko super, a drugiego lądujesz w szpitalu... Jednak w Twoim przypadku najgorsze już za Wami i to jest najważniejsze. Jesteście w domu, z dala od szpitalnych bakterii, ciągłych badań i stresów, spokojnie sobie wszystko poukładacie
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-19, 16:40   #110
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Nie nie, ja rodziłam w Bochni. Tutaj też na kangurowanie nastawieni, ale na rozpoczęcie kangurowania to ja mocno naciskałam, bo nie chcieli się jeszcze zgodzić - mały miał wkłucie w główce i bali się, że wypadnie. Ale nie było takiej opcji, bo po przyklejeniu się do mojej klatki piersiowej to od karmienia do karmienia ani drgnał później już normalnie przychodziłam i nie pytałam czy mogę, tylko mówiłam, że przyszłam sie poprzytulać i dawali mi małego. Kangurował też TŻ jak przyjeżdżał do nas wieczorami

Vixen
, tak - tp miałam na 18.01 a przy przyjęciu wyszła zgładzona szyjka, dostałam zastrzyk na rozwój płuc i kroplówki na wstrzymanie akcji + miałam wytrzymać jeszcze 2-3 tygodnie i byłoby okej. A kilka godzin póxniej zrobili mi cesarkę z kompletnie innego powodu. Jak zadzwoniłam do TŻta, ze jest tatą, to prawie zemdlał przy telefonie, bo kilka godzin wczesniej mnie zostawiał i rozmawialiśmy, że teraz 3 tygodnie leżę w domu i wstaję tylko siku, a tu nagle cc i zagrozenie zycia dziecka.

Aha, dodam jeszcze, że jakbym była w domu to obstawiam, że miałabym totalną deprechę. I tak dopadł mnie okropny baby blues i płakałam dosłownie co chwilę i nie byłam w stanie mówić o tym co sie stało (nawet teraz trochę jest jeszcze ciężko, bo jechałam na cc ze świadomościa, że nie wiem czy dziecko żyje ).
Jak urodziłam w poniedziałek, to pierwszy raz więcej niż 15 minut cięgiem spałam chyba dopiero w czwartek - w domu bym pewnie chodziła po ścianach i tylko miała jeszcze gorsze nerwy.

Edytowane przez Dotka90
Czas edycji: 2015-12-19 o 16:44
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:47   #111
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dotka, teraz musi byc dobrze. Ucałuj synka od wizażowej ciotki
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 16:53   #112
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Wiem, że to Cię nie pocieszy, bo cudze nieszczęścia dla normalnych ludzi to żadna pociecha , ale mojej koleżance urodziło się dziecko ważące 600 g, i to też praktycznie z dnia na dzień (stan przedrzucawkowy, sama prawie na tamten świat trafiła). Stres taki, że już jej się odechciało potomstwa, bo ta przypadłość zwykle się powtarza i mam wrażenie, że medycyna jednak tutaj często bywa bezsilna, jak ciśnienie skacze do jakichś nieziemskich wysokości. Z dzieckiem wszystko ok, teraz chodzi do przedszkola. Ale co przeżyli, to ich...
Więc skoro was tak szybko wypuścili, to synek na pewno jest silnym chłopcem i za jakiś czas nie będzie żadnej różnicy między nim a donoszonymi dziećmi.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-19, 22:13   #113
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dotka, spokojnie dochodź do siebie, trzymaj dziecko maksymalnie blisko, wszystko się ułoży, ważne, że jesteście w domu wszyscy razem.
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 12:31   #114
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
No niestety, totalne zaskoczenie ale szczęście niesamowite, że byłam w szpitalu, bo maly w przeciagu 2h owinal sie 3x pepowina, zaniklo tetno na KTG i zrobili natychmiastowa cesarkę. Skończony 33tydzień..


najważniejsze, ze tak się skończyło i jesteś już ze swoim dzieckiem razem w domu. będzie okej, najważniejsze teraz to Wasza bliskość, bliskość i jeszcze raz bliskość. Przesyłam mocne ściski dla Was!
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 15:29   #115
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dzięki dziewczyny

Wiem, że teraz grunt to bliskość - mnóstwo się przytulamy i ja z małym i TŻ. Młody śpi z nami, z racji że mamy go dogrzewać.

Vixen
, takie maluszki mnie przerażają. Młody waży niecałe 2300, a jak stanęłam z nim przed lustrem, to boziuuuu, jakie to maleństwo
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 16:07   #116
wika82
Zakorzenienie
 
Avatar wika82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 16 184
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny

Wiem, że teraz grunt to bliskość - mnóstwo się przytulamy i ja z małym i TŻ. Młody śpi z nami, z racji że mamy go dogrzewać.

Vixen
, takie maluszki mnie przerażają. Młody waży niecałe 2300, a jak stanęłam z nim przed lustrem, to boziuuuu, jakie to maleństwo

Super. ))
__________________
najważniejsze w życiu jest być zdrowym, mieć zdrowego małżonka, zdrowe dziecko, zdrowych rodziców, zdrowe rodzeństwo. wszystko inne jest kwestią chęci i siły, niekiedy szczęścia...
wika82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-20, 20:39   #117
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Zostać z wcześniakiem w szpitalu czy iść do domu?

Dotka, gratulacje dobrze, że udało się zrobić szybko cc i długo was nie trzymali.

Moja córka urodziła się 2350 to dla mnie "normalne" dzieci takie 3,5kg to wielkoludy
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-12-20 20:39:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:42.