Boreade 12 - Krem silnie złuszczający - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-01-07, 07:46   #1
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Witam serdecznie

Tym razem zaczynam wątek tylko o jednym kosmetyku a mianowicie Boreade 12 Krem silnie złuszczający mam nadzieje że ktoś z was go stosował i podzieli się swoim doświadczeniem

Ja znalazłąm tylko oferte apteki innych informacji nie znalazłam słyszałam tylko że został wycofany z KWC poniewasz jest to lek ale chyba nie na recepte:




W aptece jego opis brzmi tak:

Producent: Labolatorium Expanscience

Polecany, gdy na twarzy są: - poszerzone i zatkane pory - wągry, mikrozaskórniaki - nierówna powierzchnia - położone w widocznym miejscu trwałe skazy, np. blizny - polecany do stosowania przed peelinegiem + przed czyszczeniem Poprawia wygląd zniszczonej skóry (nierówności, nadmiernie otwarte pory, mikrozaskórniki) Właściwości: - silne właściwości złuszczające - likwiduje nierówności skóry powstałe w przebiegu trądziku - poprawia wygląd zniszczonej skóry - zamyka rozszerzone pory



Piszcie

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-07 o 09:50 Powód: post pod postem
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 09:58   #2
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Boreade 12 - Krem silnie złuszczający

Krem jest oparty na kwasach, stąd jego reklama jako silnego środka złuszczającego. Zawiera 12% wolnych alfahydroksykwasów (AHA) – 10% kwas glikolowy, 2% kwas mlekowy. 12% AHA to dużo. Krem bedzie miał podobne działanie do Glyco-A. Glyco A ma 12% kwasy glikolowego - w Boreade masz 2 rodzaje kwasów.

Kremu nie wolno stsować odobom z choćby zalążkami problemów naczynkowych - AHA mogą je naprawdę rozjuszyć. Poza tym, takie stężenie obowiązkowo pociąga za sobą stosowanie filtrów rzędu min. spf40 i to nie byle jakich [ o czym juz pewnie wiesz, skoro czytujesz BK ]. I jeszcze uwazam, iz jeśli Twoja skóra nie miała dotąd stycznosci z kwasami, to takie stezenie jak na początek jest duuuużo za silne.

Wada kremu jest jeszcze, wg mnie, brak kwasy BHA w skłądzie - ten jest bezpieczny dla cer naczynkowych i to wlaśnie BHA załatwiają zaskórniki.

Jeśłi zdecydujesz sie na ten krem, przeczytaj prosze wątek zbiorczy o Glyco-A [poniewaz to specyfik o bliżźniaczym działaniu] - musisz byc swiadoma jakie powikłania mogą wystąpić. No i nie wolno stosowacv tego kremu na dzień i broń Boże codziennie!

Link:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...hlight=glyco+A

Miłej lektury - to dłuugi wątek. I gdyby co, to pytaj

Edytowane przez L_V
Czas edycji: 2007-01-07 o 09:59 Powód: link
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-07, 11:06   #3
milcia23
Raczkowanie
 
Avatar milcia23
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 327
Smile Dot.: Boreade 12 - Krem silnie złuszczający

Droga L_V dziękuje za odpowiedź i zaraz zabieram się do czytania o glico-A , ale o ile mi wiadomo właśnie gliko-A jest podobnej mocy do SVR Lysanel Active ja włąśnie Lysanela używam 4 dzień a od 2 miesięcy używam ZiajaPRO 25% i jak narazie nie mam żednych efektów prócz tego że Lysanel matuje i nic pozatym lekke pieczenie przez chwile ale wogóle się nie łuszcze ani zaczerwieniona nie jestem i dlatego pytałam się o Boreade 12 bo szukam czegoś mocniejszego więc może ty mi coś doradzisz.
milcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:18.