Hayraxy , Hassy i inne druciaki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-08, 13:17   #1
antosiowa16
Przyczajenie
 
Avatar antosiowa16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 29
Red face

Hayraxy , Hassy i inne druciaki


Witam wszystkie aparatki
Jutro wybieram się do ortodonty i mam nadzieję że po kilku wizytach będę posiadaczką pięknego druciaka
Lecz niestety mam wysokie i wąskie podniebienie ( jak się miało 5 lat to zasypianie nie mogło obyć się bez kciukasa ;P i przez co zassałam sobie tą wadę)

https://encrypted-tbn3.google.com/im...7p17CJBHLF-oHO
TO NIE SĄ MOJE ZĘBY
ale moje górne wyglądają identycznie jak te powyżej (chodzi tu o wąskość i układ jedynek )tylko że różnica odsunięcia dolnej szczęki od górnej wynosi 0,3 cm , lecz dolne są prościusieńkie
MOJE PYTANIA
1)Któraś z was ma taką wadę??
2)Jak przebiegało wasze leczenie??
3)Któraś z was ma założony, lub miała założony aparat Hassa lub Hayrax??
4) Cy gdy ma się założony aparat rozszerzający to można założyć aparat stały a jeśli tak to po ilu dniach/tygodniach/miesiącach od założenia aparatu rozszerzającego można mieć założony aparat stały??
5) Ile mniej więcej kosztuje aparat Hassa lub Hayrax ??

6)*Czy któraś z was miała do czynienia z panią ortodontką Małgorzatą Wojtanią ??

Za pomoc będę bardzo wdzięczna, ponieważ strasznie się stresuje tą jutrzejszą wizytą
antosiowa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:03   #2
juva
Raczkowanie
 
Avatar juva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Hayraxy , Hassy i inne druciaki

Powiem Ci tak, ja mam trochę inną wadę, ale również noszę jeden z powyższych cudaków, dokładnie to Hyrax z płaszczyznami nagryzowymi zrobionymi z akrylu. Przy moim aparacie można zakładać tylko dół, ale z tego co wiem przy pierścieniowych niektórzy mają od razu także górę. Zależy od wady i innych czynników, na których się nie znam. Mój hyrax kosztował 160zł i mam go nosić do grudnia czyli pół roku. Po tym czasie zakładam górę, wcześniej położą mi zamki na jedynki (leczenie diastemy).

Pocieszę Cię, że po miesiącu już przy przekręcaniu co drugi dzień przez dwa tygodnie, a przez kolejne trzy co tydzień w soboty efekt jest w moim odczuciu oszałamiający (odsyłam do najświeższego wątku aparaty ortodontyczne, tam zamieściłam zdjęcia przed i po na stronie 106)
Najważniejsze to nie dać się zwariować przez pierwszy tydzień bo różnie ludzie reaguja, dla mnie to była masakra, ale szybko się przyzwyczaiłam
Powodzenia z Twoim ekspanderkiem!

Edit:
Zapomniałam, że wiek jest istotny Jak masz mniej niż 18 aparat dosyć szybko rozerwie szew podniebienny co nie boli, ale jest trwalsze w skutkach. Moje leczenie to przesunięcie li i jedynie wyrostków zębowych + retencja dożywotnio.
__________________
Dumna Aparatka:
Hyrax 2.07.2012 Dół 2.07.2012 Wyciągi 15.07.2012

Piję drożdże! 27.08.
OCM 27.08
Zdrowo się odżywiam 27.08
Dbam o włosy 27.08

Edytowane przez juva
Czas edycji: 2012-08-09 o 07:06
juva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-09, 07:26   #3
antosiowa16
Przyczajenie
 
Avatar antosiowa16
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 29
Dot.: Hayraxy , Hassy i inne druciaki

Teraz mnie przeraziłaś tym rozerwaniem szwu podniebiennego (16 lat mam ) Dobra napisałaś że nie boli, ale czy to rozerwanie widać ?? będzie je potem trzeba zszywać ?? Kurde ale panikuje

Edytowane przez antosiowa16
Czas edycji: 2012-08-09 o 07:27
antosiowa16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-10, 11:10   #4
juva
Raczkowanie
 
Avatar juva
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 61
Dot.: Hayraxy , Hassy i inne druciaki

Nie, coś Ty nic z tych rzeczy Szew to tylko miękka chrząstka, się po prostu pięknie rozszerzy i tyle. "Rozerwanie" objawi się tylko jako diastema czyli przerwa między jedynkami, ale stały aparat szybko ją zlikwiduje i będzie pięknie.
Z ekspanderami główne problemy to przyzwyczajanie się do aparatu czyli seplenienie i nauka jedzenia stałych pokarmów. Ale po tygodniu powinno wszystko bezpowrotnie minąć. Serio, nie ma się co tego bać, działa cuda i o tym trzeba myśleć.
__________________
Dumna Aparatka:
Hyrax 2.07.2012 Dół 2.07.2012 Wyciągi 15.07.2012

Piję drożdże! 27.08.
OCM 27.08
Zdrowo się odżywiam 27.08
Dbam o włosy 27.08
juva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:00.