Planowanie ciąży cz. 5 - Strona 75 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-03-24, 20:40   #2221
Mikini26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 17
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Dziaj zauważyłam lekkie zabarwienie wydzieliny, wpadające w brąz. Przy tym skurcze w podbrzuszu. Hmm zobaczymy jutro co z tego będzie.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikini26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 08:16   #2222
Martita_2012
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 426
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Hej, dziewczyny, witam się po przerwie. Nadrobiłam wszystko i gratulacje dla mamuś i nowych ciąż

Niepokoił mnie poziom progesteronu, bo zawsze przed rozkręceniem się okresu i na koniec mam plamienia (dopóki nie przeczytałam gdzieś, myślałam, że to normalne), niby wykresy mam zawsze dwufazowe, ale skok temperatury jest mały, no i nie wiem czy to ma znaczenie, ale moja mama miała za niski poziom przed ciążą. Zrobiłam badanie i wyszło 10,20ng/ml, niby w normie (od 1,2 do 15,9ng/ml). Badanie robiłam mniej wiecej 7-9dc, nie wiem dokładnie, bo każdy objaw owulacji miałam innego dnia. W każdym razie, już następnego dnia miałam leciusieńkie plamienie, które mam nadal, niedługo @. Myślicie, że gin da mi duphaston lub luteinę? I co jest lepsze?
Martita_2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 08:52   #2223
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Martita_2012 Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny, witam się po przerwie. Nadrobiłam wszystko i gratulacje dla mamuś i nowych ciąż

Niepokoił mnie poziom progesteronu, bo zawsze przed rozkręceniem się okresu i na koniec mam plamienia (dopóki nie przeczytałam gdzieś, myślałam, że to normalne), niby wykresy mam zawsze dwufazowe, ale skok temperatury jest mały, no i nie wiem czy to ma znaczenie, ale moja mama miała za niski poziom przed ciążą. Zrobiłam badanie i wyszło 10,20ng/ml, niby w normie (od 1,2 do 15,9ng/ml). Badanie robiłam mniej wiecej 7-9dc, nie wiem dokładnie, bo każdy objaw owulacji miałam innego dnia. W każdym razie, już następnego dnia miałam leciusieńkie plamienie, które mam nadal, niedługo @. Myślicie, że gin da mi duphaston lub luteinę? I co jest lepsze?
Takie plamienia to może być też nadzerka lub wyższa prolaktyna. U mnie się to tak objawialo. No albo taka Twoja uroda

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 14:11   #2224
elizakasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 157
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Jeżeli chodzi o mój przypadek to dzisiaj rano robiłam test-negatywny. Przed chwilą dostałam plamień brązowych, a teraz zaczął mi się okres. Zaczęłam sie zastanawiać, czy to przypadkiem nie poronienie, bo skąd te wcześniejsze pozytywne wyniki testów by były? Chociaż podobno przy poronieniu to jest bardziej taki mały krwotok ze skrzepami.
elizakasia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 14:38   #2225
gosia2091
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 132
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Dziewczyny przed chwila odebrałam wyniki prolaktyny 542.2 załamka. Jajniki nie produkują komórek jajowych nawet przy prolaktynie w normie a teraz podniesiony wynik. Boje się że o dziecku to tylko moge pomarzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosia2091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 15:06   #2226
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez gosia2091 Pokaż wiadomość
Dziewczyny przed chwila odebrałam wyniki prolaktyny 542.2 załamka. Jajniki nie produkują komórek jajowych nawet przy prolaktynie w normie a teraz podniesiony wynik. Boje się że o dziecku to tylko moge pomarzyć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet tak nie myśl.
Pójdzies do lekarza, dostaniesz leki na zbicie poziomu i wszystko będzie ok.
👍

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

U mnie @ jeszcze nie przyszła, zastanawia mnie to parugodzinne plamienie czwartkowe. Od tamtej pory się nie pojawiło...✊

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-25, 15:15   #2227
Mikini26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 17
Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Nawet tak nie myśl.
Pójdzies do lekarza, dostaniesz leki na zbicie poziomu i wszystko będzie ok.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 16:06 ---------- Poprzedni post napisano o 16:02 ----------

U mnie @ jeszcze nie przyszła, zastanawia mnie to parugodzinne plamienie czwartkowe. Od tamtej pory się nie pojawiło...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz



U mnie wczoraj plamienie, ale takie lekkie. Dzisiaj prawie już nic nie mam. Ale pamiętam, że przed moim pierwszym poronieniem, tez miałam takie plamienie przed miesiączka.
Tak naprawdę nie wiem kiedy spodziewać się okresu, ponieważ to miała być druga @ po poronieniu i nie wiem czy nic sie nie rozregulowało. Ale jutro juz moze zrobie pierwsze podejście do testu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Test zrobiony. 2 kreski,ale druga słabsza. Wiec jeszcze powtorze za kilka dni.
IMG_1490500670.859118.jpg

Edytowane przez Mikini26
Czas edycji: 2017-03-26 o 04:57
Mikini26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-25, 16:35   #2228
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Hej
co prawda starania o dziecko zaczynamy w maju, ale chciałabym zapytać Was o radę. 2 lata temu zaczęłam brać Euthyrox (wyniki z tamtego czasu TSH 1,91, FT4 13,56) oraz Dostinex 1/4 tabletki co 10 dni (PRL 507,8), cały czas brałam tabletki antykoncepcyjne. W październiku odstawiłam je i w styczniu zrobiłam badania: TSH 1,21, FT4 16,13, PRL 620, AMH 3,1. 15 dc miałam robione usg, pęcherzyk miał 32mm, ścianka wzorowa, lekarz mówił że wszystko wygląda książkowo i mam zgłosić się dopiero jak będzie problem z zajściem w ciążę. Obecnie biorę Euthyrox 50, lekarz zalecił Dostinex co 7 dni. Prowadzę obserwacje, cykle mam regularne 26-29 dni, skok temperatury między 15 a 16 dc, w ostatnim cyklu wyjątkowo w 19 dc. Faza lutealna trwa 10-13 dni. Dwa dni przed miesiączką mam brązowe plamienie, zazwyczaj dzień po również. Sama miesiączka trwa dwa dni. Biorę witaminę D, kwas foliowy i olej z wiesiołka. Zastanawiam się czy powinnam zrobić ponownie PRL i progesteron?? Jeśli tak to w którym dniu cyklu?

Edytowane przez karska
Czas edycji: 2017-03-25 o 16:38
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 10:13   #2229
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Mikini26 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj plamienie, ale takie lekkie. Dzisiaj prawie już nic nie mam. Ale pamiętam, że przed moim pierwszym poronieniem, tez miałam takie plamienie przed miesiączka.
Tak naprawdę nie wiem kiedy spodziewać się okresu, ponieważ to miała być druga @ po poronieniu i nie wiem czy nic sie nie rozregulowało. Ale jutro juz moze zrobie pierwsze podejście do testu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Test zrobiony. 2 kreski,ale druga słabsza. Wiec jeszcze powtorze za kilka dni.
Załącznik 6988561
Gratulacje!
Ja też dziś robiłam ale negatywny.
Gdyby potraktować moje czwartkowe plamienie jako późne zagnieżdżenie(25dc) to kiedy powinnam zrobić test?
Jeśli zrobię betę z krwi to wyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 10:17   #2230
Mikini26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 17
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Gratulacje!
Ja też dziś robiłam ale negatywny.
Gdyby potraktować moje czwartkowe plamienie jako późne zagnieżdżenie(25dc) to kiedy powinnam zrobić test?
Jeśli zrobię betę z krwi to wyjdzie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Dzięki! Ale obawy są, bo pierwsza ciąża puste jajo ;( zabieg 12.01.217.

Moje plamienie zaczęło sie w piątek 24.03, jeszcze troszeczkę jest. I zrobiłam dzisiaj test. Ale powtórzę go w środę, może wtorek. U mnie zagnieżdżenie w 30 dc.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikini26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 11:14   #2231
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
Hej
co prawda starania o dziecko zaczynamy w maju, ale chciałabym zapytać Was o radę. 2 lata temu zaczęłam brać Euthyrox (wyniki z tamtego czasu TSH 1,91, FT4 13,56) oraz Dostinex 1/4 tabletki co 10 dni (PRL 507,8), cały czas brałam tabletki antykoncepcyjne. W październiku odstawiłam je i w styczniu zrobiłam badania: TSH 1,21, FT4 16,13, PRL 620, AMH 3,1. 15 dc miałam robione usg, pęcherzyk miał 32mm, ścianka wzorowa, lekarz mówił że wszystko wygląda książkowo i mam zgłosić się dopiero jak będzie problem z zajściem w ciążę. Obecnie biorę Euthyrox 50, lekarz zalecił Dostinex co 7 dni. Prowadzę obserwacje, cykle mam regularne 26-29 dni, skok temperatury między 15 a 16 dc, w ostatnim cyklu wyjątkowo w 19 dc. Faza lutealna trwa 10-13 dni. Dwa dni przed miesiączką mam brązowe plamienie, zazwyczaj dzień po również. Sama miesiączka trwa dwa dni. Biorę witaminę D, kwas foliowy i olej z wiesiołka. Zastanawiam się czy powinnam zrobić ponownie PRL i progesteron?? Jeśli tak to w którym dniu cyklu?
Jeśli chcesz spraedzić, czy wystąpiła owulacja, to progesteron bada się ok 7-8 dni po domniemanej owu czyli ok 21-25 dc.
Jeśli poglądowo to mój gin kazał mi zrobić od 3-10 dc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 15:03   #2232
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Mikini26 Pokaż wiadomość
U mnie wczoraj plamienie, ale takie lekkie. Dzisiaj prawie już nic nie mam. Ale pamiętam, że przed moim pierwszym poronieniem, tez miałam takie plamienie przed miesiączka.
Tak naprawdę nie wiem kiedy spodziewać się okresu, ponieważ to miała być druga @ po poronieniu i nie wiem czy nic sie nie rozregulowało. Ale jutro juz moze zrobie pierwsze podejście do testu.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Test zrobiony. 2 kreski,ale druga słabsza. Wiec jeszcze powtorze za kilka dni.
Załącznik 6988561

Gratuluję ta kreska wcale słaba nie jest, na pewno masz już całkiem ładny poziom hcg we krwi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 16:00   #2233
Mikini26
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 17
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Gratuluję ta kreska wcale słaba nie jest, na pewno masz już całkiem ładny poziom hcg we krwi


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jutro zrobie bete hcg


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikini26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 18:22   #2234
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Jeśli chcesz spraedzić, czy wystąpiła owulacja, to progesteron bada się ok 7-8 dni po domniemanej owu czyli ok 21-25 dc.
Jeśli poglądowo to mój gin kazał mi zrobić od 3-10 dc

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Muszę w takim razie zrobić po owulacji. Mój ginekolog mówił, że prolaktyne może robić w każdym dniu cyklu, a gdzieś czytałam że w określonych. Nie wiem, czy nie shizuje się za bardzo, bo nawet jeszcze nie zaczęliśmy się starać
Oczywiście trzymam za Was wszystkie kciuk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 19:38   #2235
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Ja przy hiperprolaktynemii od lat badam w dowolnym dniu cyklu, nigdy nie miało to większego znaczenia. Jak konsultowałam z endo i dwoma ginami, to też nie widzieli problemu.

Mobilny przekaz myśli ;-)
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 19:46   #2236
gosia2091
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 132
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Według kalendarzyka wczoraj powonnam mieć dni płodne gdy byłam u ginekologa w 12dc to nie zapowiadało się na owulacjr i wczorajsze wyniki podniesionej prolaktyny też raczej zmniejszają szanse na jajeczko jednak od wczoraj odczuwam kłucie w lewym jajniku czy może jakimś cudem jakeczko mogło dojrzeć? Pewnie robie sobie tylko złudne nadzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosia2091 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 20:05   #2237
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Najlepiej idź na usg się przekonać. Niestety ja mialam bóle jak na owulacje nawet wtedy, gdy cykle były bezowulacyjne :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 20:20   #2238
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Dziewczyny dziękuję za wszystkie odpowiedzi, zza wsparcie. Chwilowo nie będę się starała o dziecko. Będę do Was zaglądać, czytać, mimo braku wiadomości z mojej strony będę trzymać za Was kciuki.
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 20:20   #2239
gosia2091
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 132
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Ahoy Pokaż wiadomość
Najlepiej idź na usg się przekonać. Niestety ja mialam bóle jak na owulacje nawet wtedy, gdy cykle były bezowulacyjne :/


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tego się obawiam że to troche moja psychika chce żeby owulacja była

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
gosia2091 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-26, 21:31   #2240
dorusss90
Zakorzenienie
 
Avatar dorusss90
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 765
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Ja dzisiaj mam takie beżowe plamienie, 26 dc dzisiaj skończyłam brać dupka. Nie wiem czy jest na razie sens robić test, może @ się rozkreci...
__________________

dorusss90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-26, 23:14   #2241
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez gosia2091 Pokaż wiadomość
Według kalendarzyka wczoraj powonnam mieć dni płodne gdy byłam u ginekologa w 12dc to nie zapowiadało się na owulacjr i wczorajsze wyniki podniesionej prolaktyny też raczej zmniejszają szanse na jajeczko jednak od wczoraj odczuwam kłucie w lewym jajniku czy może jakimś cudem jakeczko mogło dojrzeć? Pewnie robie sobie tylko złudne nadzieje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak jak pisze Ahoy, usg prawdę Ci powie. Niestety, przy wysokiej PRL to ciężko powiedzieć czy masz owulację czy nie. Może być różnie. Może być nawet podwójne jajko. Tak mi tłumaczył to lekarz jak się go kiedyś pytałam żeby mi wyjaśnił jaka patologia przy moim schorzeniu może wystąpić. Na razie modlę się żeby ciąża mnie wyleczyła, bo już mam dość Dostinexu po tylu latach. Przy zaburzeniach prolaktyny można też zrobić ze skierowania lekarza badanie z obciążeniem MTC bo ta nieprawidłowość też może blokować owulację, podczas gdy zwykła PRL jest w normie (u mnie to podejrzewano parę miesięcy temu pomimo utrzymywania za pomocą leku prolaktyny w normie) - ale to już na głębsze analizy jak się próbuje znaleźć przyczynę problemu z zajściem w ciążę. Na razie bym polecała monitoring w okolicach owulacji, żeby mieć pewność że jest. To bardzo pomaga.

Mobilny przekaz myśli ;-)
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 11:18   #2242
marmoladkazjablka
Zakorzenienie
 
Avatar marmoladkazjablka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 3 071
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Ja mam 2 dzień spóźnienia @.
Ciągnący śluz minimalnie podbarwiony na różowo, zero objawow na okres czyli bol piersi itd...
Wczorajszy test negatywny ale chyba jutro pojde na bete z krwi, bo chciałam w pt złożyć wymówienie ale teraz chwilę chyba to wstrzymam tzn do wynikow 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marmoladkazjablka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 11:19   #2243
MartaMagda
Zakorzenienie
 
Avatar MartaMagda
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: z szafy
Wiadomości: 7 859
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja mam 2 dzień spóźnienia @.
Ciągnący śluz minimalnie podbarwiony na różowo, zero objawow na okres czyli bol piersi itd...
Wczorajszy test negatywny ale chyba jutro pojde na bete z krwi, bo chciałam w pt złożyć wymówienie ale teraz chwilę chyba to wstrzymam tzn do wynikow 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Trzymam kciuki za betę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nina 💕 29.01.2017
MartaMagda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 12:10   #2244
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez marmoladkazjablka Pokaż wiadomość
Ja mam 2 dzień spóźnienia @.
Ciągnący śluz minimalnie podbarwiony na różowo, zero objawow na okres czyli bol piersi itd...
Wczorajszy test negatywny ale chyba jutro pojde na bete z krwi, bo chciałam w pt złożyć wymówienie ale teraz chwilę chyba to wstrzymam tzn do wynikow 😁

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 15:14   #2245
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Tak jak pisze Ahoy, usg prawdę Ci powie. Niestety, przy wysokiej PRL to ciężko powiedzieć czy masz owulację czy nie. Może być różnie. Może być nawet podwójne jajko. Tak mi tłumaczył to lekarz jak się go kiedyś pytałam żeby mi wyjaśnił jaka patologia przy moim schorzeniu może wystąpić. Na razie modlę się żeby ciąża mnie wyleczyła, bo już mam dość Dostinexu po tylu latach. Przy zaburzeniach prolaktyny można też zrobić ze skierowania lekarza badanie z obciążeniem MTC bo ta nieprawidłowość też może blokować owulację, podczas gdy zwykła PRL jest w normie (u mnie to podejrzewano parę miesięcy temu pomimo utrzymywania za pomocą leku prolaktyny w normie) - ale to już na głębsze analizy jak się próbuje znaleźć przyczynę problemu z zajściem w ciążę. Na razie bym polecała monitoring w okolicach owulacji, żeby mieć pewność że jest. To bardzo pomaga.

Mobilny przekaz myśli ;-)
Jaką dawkę Dostinex bierzesz i co ile dni? Za 2 tygodnie zrobię progesteron i prolaktyne dla pewności. Chociaż wydaje mi się, że mam owulacje, skok i utrzymanie temperatury jest, śluz też, na usg w 15dc ładny pęcherzyk. Okaże się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 16:04   #2246
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Wiesz, mi też się wydawało, że mam owu, bo był skok, był śluz a zamiast jajka robiła się torbiel

Dostinexu już nie biorę - ciąża. Wcześniej musiałam utrzymać dawkowanie pół tabletki na 2 tygodnie. Inaczej mi prolaktyna skakała. Ale do tej normy to dochodziłam przez półtora roku.

Mobilny przekaz myśli ;-)
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 16:54   #2247
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
Wiesz, mi też się wydawało, że mam owu, bo był skok, był śluz a zamiast jajka robiła się torbiel

Dostinexu już nie biorę - ciąża. Wcześniej musiałam utrzymać dawkowanie pół tabletki na 2 tygodnie. Inaczej mi prolaktyna skakała. Ale do tej normy to dochodziłam przez półtora roku.

Mobilny przekaz myśli ;-)
I kiedy odstawiłaś? Na ulotce jest napisane ze chyba miesiąc przed staraniami, mi lekarz kazał dopiero jak wyjdzie pozytywny test ciążowy. Brak owulacji wykryto u Ciebie na usg?
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 16:59   #2248
Serenely
Zakorzenienie
 
Avatar Serenely
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 4 798
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

No skoro miałam torbiel, to ją potwierdzili na USG akurat chodziłam po owulacji na monitoring, więc widać było, że pęcherzyk nie pękł.

Dostinexu nie odstawiałam, bo skąd mogłam wiedzieć kiedy zajdę w ciążę, a jeszcze by mi brakowało, żeby prolaktyna zaczęła mi szaleć właśnie na ciążę. Trafiłam w testem akurat przed terminem łyknięcia kolejnej połówki.

Z ciekawości odnośnie Dostinexu i ciąży, bo mi się przypomniało po wizycie u endo: lekarka była za tym, żeby brać do samej ciąży i jej potwierdzenia, gin też był podobnego zdania. Bo niby nie można robić badań na ciężarnych, ale że ile to kobiet właśnie brało Dostinex i akurat zaszło... Nie kłóciłam się. Ulotka mówi co innego i trochę miałam obawy. Na szczęście dobrze trafiłam i przy wizycie kontrolnej u endo wspomniałam, że nie zdążyłam wziąć Dostinexu, bo test wyszedł, a ta tylko mimochodem rzuciła, że dobrze, że już go nie łykam.... ;-)

Edytowane przez Serenely
Czas edycji: 2017-03-27 o 17:26
Serenely jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 18:05   #2249
karska
Wtajemniczenie
 
Avatar karska
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2 718
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez Serenely Pokaż wiadomość
No skoro miałam torbiel, to ją potwierdzili na USG akurat chodziłam po owulacji na monitoring, więc widać było, że pęcherzyk nie pękł.

Dostinexu nie odstawiałam, bo skąd mogłam wiedzieć kiedy zajdę w ciążę, a jeszcze by mi brakowało, żeby prolaktyna zaczęła mi szaleć właśnie na ciążę. Trafiłam w testem akurat przed terminem łyknięcia kolejnej połówki.

Z ciekawości odnośnie Dostinexu i ciąży, bo mi się przypomniało po wizycie u endo: lekarka była za tym, żeby brać do samej ciąży i jej potwierdzenia, gin też był podobnego zdania. Bo niby nie można robić badań na ciężarnych, ale że ile to kobiet właśnie brało Dostinex i akurat zaszło... Nie kłóciłam się. Ulotka mówi co innego i trochę miałam obawy. Na szczęście dobrze trafiłam i przy wizycie kontrolnej u endo wspomniałam, że nie zdążyłam wziąć Dostinexu, bo test wyszedł, a ta tylko mimochodem rzuciła, że dobrze, że już go nie łykam.... ;-)
No właśnie zaniepokoila mnie ulotka ja biore 2 lata, do stycznia 1/4 tabletki co 10 dni, cały czas mialam prolaktyne w normie, teraz mi wzrosła dlatego lekarz zalecił co 7 dni. Za 2 tyg zrobie badania razem z progesteronem.
Czy wiecie może cos na temat latania samolotem w ciąży? Zastanawiamy sie z TZ kiedy zaczac starania (jeśli mam owu to na początku maja i w ostatnich dniach), w pierwszym tygodniu czerwca lecimy na wakacje. Czytałam ze około 5 tygodnia ciąży loty nie sa zalecane. W ogóle byłby cud gdyby udało się w pierwszym cyklu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 18:29   #2250
Ahoy
Wtajemniczenie
 
Avatar Ahoy
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 2 082
Dot.: Planowanie ciąży cz. 5

Cytat:
Napisane przez karska Pokaż wiadomość
No właśnie zaniepokoila mnie ulotka ja biore 2 lata, do stycznia 1/4 tabletki co 10 dni, cały czas mialam prolaktyne w normie, teraz mi wzrosła dlatego lekarz zalecił co 7 dni. Za 2 tyg zrobie badania razem z progesteronem.
Czy wiecie może cos na temat latania samolotem w ciąży? Zastanawiamy sie z TZ kiedy zaczac starania (jeśli mam owu to na początku maja i w ostatnich dniach), w pierwszym tygodniu czerwca lecimy na wakacje. Czytałam ze około 5 tygodnia ciąży loty nie sa zalecane. W ogóle byłby cud gdyby udało się w pierwszym cyklu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Kiedyś czytałam, że samolotem można spokojnie latać jeśli lot nie trwa dłużej niż 2h. Generalnie wiele kobiet lata i nic się nie dzieje :P


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
10.02.2017 - dobry początek <3
Ahoy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-03 22:41:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.