Shellac- rewolucyjna nowość - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-15, 12:22   #601
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez AsiaSzeremeta Pokaż wiadomość
Przede wszystkim nie ustawa o kosmetykach mówi, iż każdy produkt powinien być oznaczony w sposób czytelny w języku Państaw na terenie jakiego jest dystrybuowany wraz z podaniem daty "przydatności do spożycia" w przypadku shellac-a daty przydatności do użycia. Żaden sprzedawca allegrowy nie oznacza w ten sposób swoich produktów a to sprawia iż nie mamy pewności co do daty produkcji oraz czasu w jakim możemy użyć produktu aby był on dalej zdatny do użycia.
Dodatkowo nie mając właściwie oznaczonych produktów narażamy się na karę z Inspekcji handlowej.
Poza tym mogą się zdarzyć oczywiście przypadki iż nie będzie się różnił niczym, ale pewności nigdy nie ma - z reguły sprzedawcy allegrowi kupują off stocki i stąd mają tak niskie ceny.
Ustawa chociaż jest na pewno ważna to jednak nie dla każdego. Poza tym o tym czy na etykiecie produkt ma jakąś datę kupujący dowie się dopiero po otrzymaniu paczki.

Czy handlarze kupujący off stocki etykietujący schellac np pod własną marką lub z podrobionymi oryginalnymi etykietami mają taki sam towar co np wyłączny dystrybutor schellac-ów?
Chodzi mi o jakość towaru.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-16, 15:51   #602
agakor
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 4
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez olaola1981 Pokaż wiadomość
Ja nie zadaję pytań o wszystko A na tej stronce co podałaś pierwsze 2 z brzegu kosztowały po 110 zł chyba. Ja kupuję za niecałe 70. Dla mnie to spora różnica.
Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą to logujesz się do Ekert i masz shellaca za 85 zł a jak zamawiasz hurtem płacisz mniej czyli po 79 zł
agakor jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-01, 13:08   #603
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Ustawa chociaż jest na pewno ważna to jednak nie dla każdego. Poza tym o tym czy na etykiecie produkt ma jakąś datę kupujący dowie się dopiero po otrzymaniu paczki.

Czy handlarze kupujący off stocki etykietujący schellac np pod własną marką lub z podrobionymi oryginalnymi etykietami mają taki sam towar co np wyłączny dystrybutor schellac-ów?
Chodzi mi o jakość towaru.
Jokośc również jesteś w stanie sprawdzić dopiero po otrzymaniu paczki, z off stockami jest tak iż przeważnie długo leżą na magazynach więc w praktyce mają krótszą datę przydatności.
Odpowiadając na Twoje pytanie sądzę, że nie ale głowy sobie nie dam uciąć.
Mamy wolnorynkową gospodarkę, każdy może kupować gdzie chce i od kogo chce, pytanie tylko czy dla 10-20 zł warto zastanawiać się czy ma się w pełni oryginalny i wartościowy produkt??
__________________
pozdrawiam CSP Moon
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-03, 07:02   #604
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez AsiaSzeremeta Pokaż wiadomość
Jokośc również jesteś w stanie sprawdzić dopiero po otrzymaniu paczki, z off stockami jest tak iż przeważnie długo leżą na magazynach więc w praktyce mają krótszą datę przydatności.
Odpowiadając na Twoje pytanie sądzę, że nie ale głowy sobie nie dam uciąć.
Mamy wolnorynkową gospodarkę, każdy może kupować gdzie chce i od kogo chce, pytanie tylko czy dla 10-20 zł warto zastanawiać się czy ma się w pełni oryginalny i wartościowy produkt??
No właśnie, skoro towar można ocenić dopiero po zakupie to każda reklamacja w razie jakichś problemów staje się uciążliwa. Moim zdaniem szanująca się firma nie sprzedaje swoich strategicznych produktów na Allegro. Dlatego warto wyszukać sobie firmę spoza allegro. Mam wtedy pewność, że towar jest oryginałem i w razie czego mogę liczyć na pomoc firmy u której kupuję produkt - to moje zdanie.

Ja swoje hybrydy akurat kupuję w Lady's Nails Cosmetics. Przekonałam się do nich po wielu testach lakierów hybrydowych z innych firm. Lakiery LNC wytrzymują mi 3-4 tygodnie potem ściągam i nakładam inny kolor. Nie mówiąc już że są one w bardzo przystępnej cenie - 39zł za sztukę to dla mnie idealna cena. Kolorki są naprawdę bardzo ładne, według mnie ładniejsze niż na prezentowanych zdjęciach.
I nie zdarzyło mi się otrzymać od nich lakier z gludami, stary lub przeterminowany jak było to u innych firm - nawet tych niby bardzo znanych firm sprzedających swoje lakiery po 80 i 110 zł.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-04, 13:08   #605
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Zgadzam się z Sabiną, ja też używam LNC, shelleca i żeli wszystkich prawie. Jak dla mnie są to genialne produkty za przystępną cenę.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 23:15   #606
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Witam wszystkich

Mam nadzieję ze ten problem nie był jeszcze poruszany. Jeżeli tak to bardzo przepraszam ale jest dość późno i nie mam siły przeglądać wszystkich stron a do tej pory gdy czytałam o Shellac'u to nie natrafiłam na taki wątek. A mianowicie zakupiłam lakiery CND do frenchu (jest to moja pierwsza styczność z lakierami hybrydowymi) i po nalożeniu białego zauważylam ze zaczyna on sie kurczyć... tzn marszczy się lakier po utwardzeniu. Wygląda to dość nieestetycznie i pogrubia ten pomalowany wolny brzeg. Czy któraś z Was ma pomysł dlaczego tak się dzieje? Zaznaczam, że próbowałam skrócić czas utwardzania myśląc, że może zbyt duza moc lampy jest przyczyna jednak nic to nie dało. Miałabym również prośbę abyście napisały jak krok po kroku robicie french Shellac'iem (czas utwardzania, przemywanie itp)

Z góry dziękuję za odpowiedź. Buziaki!
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-05, 23:20   #607
Artusia
Raczkowanie
 
Avatar Artusia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 60
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Jeżeli lakier marszczy się w lampie to znaczy że jest za grubo położony.
Artusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-09-06, 16:27   #608
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Artusia Pokaż wiadomość
Jeżeli lakier marszczy się w lampie to znaczy że jest za grubo położony.
też tak mysłałam jednak dając mniej nadal sie "marszczyło"... nie wiem może nadal daję go za dużo? Sprawdze Dziękuję

prosiłabym jeszcze, żebyście wypowiedziały sie na temat przemywania warstw (tak samo jak w żelu 3-fazowym?) i długości utwardzania w lampie (chociaż wiem, że taka informacja jest na opakowaniu). Byłabym wdzięczna

Pozdrawiam
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-06, 18:51   #609
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Pytałaś jak robić frencz manicure lakierami hybrydowymi?
Ja kupuje w sklepie LNC i tam jest opis jak to robić. Wklejam linka
http://pl.ladys-nails.eu/Jak-robic-f...s-pol-762.html
a jak bedzie Ci mało to poszperaj jeszcze w ich bazie wiedzy albo na stronie jakiegoś lakieru. Wydaje mi się, że coś jeszcze mają oprócz tego.
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 10:04   #610
Patulka1
Raczkowanie
 
Avatar Patulka1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 76
GG do Patulka1
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny, no pomóżcie, bo już siły nie mam.. Co jest z tym kolorem RED BARONESS? Uwielbiam go, a NIGDY jeszcze nie udało mi się go założyć poprawnie... taka jego uroda? czy źle coś robię? A mianowicie, po nałożeniu 2 warstw, topu, jak przemywam to zostaje mi kolor na waciku, a warstwa jest matowa. Nadmieniam tylko, że z zadnym innym kolorem Shellac'a nigdy nic takiego mi się nie działo. Czy to akurat ten kolor jakiś kapryśny jest? czy może coś źle robię? Zmatowiony kolor i odbarwienie na waciku z cleanerem
__________________
"Kobiety należy kochać w każdym wieku, zwłaszcza w XXI"
Patulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 16:48   #611
czesterka
Zakorzenienie
 
Avatar czesterka
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 9 365
GG do czesterka
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Patulka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, no pomóżcie, bo już siły nie mam.. Co jest z tym kolorem RED BARONESS? Uwielbiam go, a NIGDY jeszcze nie udało mi się go założyć poprawnie... taka jego uroda? czy źle coś robię? A mianowicie, po nałożeniu 2 warstw, topu, jak przemywam to zostaje mi kolor na waciku, a warstwa jest matowa. Nadmieniam tylko, że z zadnym innym kolorem Shellac'a nigdy nic takiego mi się nie działo. Czy to akurat ten kolor jakiś kapryśny jest? czy może coś źle robię? Zmatowiony kolor i odbarwienie na waciku z cleanerem
Czasem jak pomaluje paznokcie, już utwardzę i przemyje to robi mi się takie jakby zaparowanie Kurczę, jakbym chuchnęła i para się osadziła na lakierze :/ Chyba mówimy o tym samym?
__________________
mój kolor to DarkGreen
[SIGPIC]http://polchat.pl/media/images/emotwar/gotowa.gif[/SIGPIC]
wątek
arkusz
czesterka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-07, 17:39   #612
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Kosmetolog75 Pokaż wiadomość
Shellac jest bardzo dobrą hybrydą ale cena jest po prostu zaporowa jak na pojemność 7,3ml . Jako alternatywę mogę polecić KABOS, również oryginalną hybrydę ale w dużo przystępniejszej cenie za 16ml :

http://pczk.com.pl/sklep/stylizacja-...k-kolorow.html

Shellac-a możesz nabyć w bardzo przyzwoitej cenie tu: www.sklep.csmoon.pl

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------

Cytat:
Napisane przez justaa_ Pokaż wiadomość
też tak mysłałam jednak dając mniej nadal sie "marszczyło"... nie wiem może nadal daję go za dużo? Sprawdze Dziękuję

prosiłabym jeszcze, żebyście wypowiedziały sie na temat przemywania warstw (tak samo jak w żelu 3-fazowym?) i długości utwardzania w lampie (chociaż wiem, że taka informacja jest na opakowaniu). Byłabym wdzięczna

Pozdrawiam
Moja Droga
utwardzanie:
1. baza 10 sek
2. kolor 2x 2 min
3. top 2 min

Shellac nie lubi ciepła, więc im dłuższe utwardzania tym większa temperatura w lampie i tym samym może się marszczyć.
Jeżeli przy cienkim nakładaniu produkt dalej Ci sie marszczy najprawdopodobniej przyczyną będzie zła kondycja żarówek w lampie.
Radzę wymienić i wtedy powinno być ok

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Patulka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, no pomóżcie, bo już siły nie mam.. Co jest z tym kolorem RED BARONESS? Uwielbiam go, a NIGDY jeszcze nie udało mi się go założyć poprawnie... taka jego uroda? czy źle coś robię? A mianowicie, po nałożeniu 2 warstw, topu, jak przemywam to zostaje mi kolor na waciku, a warstwa jest matowa. Nadmieniam tylko, że z zadnym innym kolorem Shellac'a nigdy nic takiego mi się nie działo. Czy to akurat ten kolor jakiś kapryśny jest? czy może coś źle robię? Zmatowiony kolor i odbarwienie na waciku z cleanerem
Patulka
a czym przemywasz ostatnią warstwę czyli TOP???
Po utwardzeniu topu nie ma znaczenia jakiego koloru użyłaś, top go przykrywa i to on odpowiada za połysk.
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 18:43   #613
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez AsiaSzeremeta Pokaż wiadomość
Shellac-a możesz nabyć w bardzo przyzwoitej cenie tu: www.sklep.csmoon.pl

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:33 ----------



Moja Droga
utwardzanie:
1. baza 10 sek
2. kolor 2x 2 min
3. top 2 min

Shellac nie lubi ciepła, więc im dłuższe utwardzania tym większa temperatura w lampie i tym samym może się marszczyć.
Jeżeli przy cienkim nakładaniu produkt dalej Ci sie marszczy najprawdopodobniej przyczyną będzie zła kondycja żarówek w lampie.
Radzę wymienić i wtedy powinno być ok

---------- Dopisano o 17:39 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------


Patulka
a czym przemywasz ostatnią warstwę czyli TOP???
Po utwardzeniu topu nie ma znaczenia jakiego koloru użyłaś, top go przykrywa i to on odpowiada za połysk.
Dziękuję a przemywacie dopiero po top czy pomiedzy gdzies tez? ja nakladam jedna warstwe koloru bo robie french i nie potrzebuje takiego krycia i zastanawialam sie czy po kolorze nie powinnam przemyc aby jakos nie rozmazac malowanego frenchu czy cos?

moze faktycznie warto wymienic lampy? bo sumie to ciezko okreslic kiedy lampy sa juz do wymiany...

@Patulka ja tez mam matowy gdy przecieram kolor natomiast po top jak przemyje jest juz jak szkielko dlatego nie wiem czy w ogole warto przemywac kolor

@Sabina_32 dziękuję za link Przydatne. A i same lakiery wezme pod uwage

buzka!

Edytowane przez justaa_
Czas edycji: 2012-09-07 o 18:46
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-07, 19:46   #614
Patulka1
Raczkowanie
 
Avatar Patulka1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 76
GG do Patulka1
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

kochane, ja nie przemywam koloru, never!! tylko top właśnie i przemywam Cleanerem. I tylko właśnie w przypadku tego koloru Red Baroness tak mi się robi... sama się dziwię jak to możliwe, skoro top jest na górze, no kurka, matrix jakiś..

AsiaSzeremeta - a czym lepiej przemywać...?

no i może chcę przedobrzyć i kolor utwardzam 2 x 140 sek, może za długo?
__________________
"Kobiety należy kochać w każdym wieku, zwłaszcza w XXI"
Patulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 08:18   #615
olaola1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny, ja pierwsze słyszę o przemywaniu warstw. W sumie to nie spotkałam się z tym, tak jak i w żelach - przemywa się dopiero końcową warstwę.

Co do red barones - to też mam i nic mi się z nim nie działo. Fakt, że tylko raz go użyłam... jakoś za ciemny na moje dłonie, i miałam wtedy tylko jedną warstwę... ale wszystko było ok. A może odrobinkę więcej topu daj? Co do żarówek, to ja mam "chińskie" i są świetne, wszystko się utwardza, czy dam cienko czy grubo, zero problemów. Ale może warto spróbować.
olaola1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 10:11   #616
Patulka1
Raczkowanie
 
Avatar Patulka1
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 76
GG do Patulka1
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

kurka, przecież piszę, że przemywam TYLKO top

no to jeszcze, czym przemyć, żeby problemu nie było?
__________________
"Kobiety należy kochać w każdym wieku, zwłaszcza w XXI"
Patulka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-08, 14:51   #617
justaa_
Raczkowanie
 
Avatar justaa_
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 252
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

ja przemywam cleanerem

@olaola1981 jezeli przy metodzie zelowej przemywasz dopiero top to ciekawa jestem jak opracowujesz paznokcia :P hehe. No ale wiadomo o co chodzi

dlatego pytalam kiedy przemywacie no ale w hybrydach nie trzeba nadawac ksztaltu, dlatego rozumiem ze przemywamy dopiero po top

Edytowane przez justaa_
Czas edycji: 2012-09-08 o 14:53
justaa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 19:04   #618
olaola1981
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 44
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Justaa - chodziło mi o to że nie każdą warstwę... ja żelków nie robię... stąd przejęzyczenie generalnie byłam kiedyś u laski która każdą warstwę mi przemywała i później dopiero dowiedziałam się że tak się nie robi

Patulka - moja odpowiedź to tak do ogólnej dyskusji była, a nie bezpośrednio do Ciebie
olaola1981 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 20:36   #619
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Patulka1 Pokaż wiadomość
kochane, ja nie przemywam koloru, never!! tylko top właśnie i przemywam Cleanerem. I tylko właśnie w przypadku tego koloru Red Baroness tak mi się robi... sama się dziwię jak to możliwe, skoro top jest na górze, no kurka, matrix jakiś..

AsiaSzeremeta - a czym lepiej przemywać...?

no i może chcę przedobrzyć i kolor utwardzam 2 x 140 sek, może za długo?
Najlepiej przemywać alkoholem izopropylowym. Możesz go dostać tutaj: http://sklep.csmoon.pl/pl/shellac/39...propylowy.html
Pamiętajcie że cleanery mają w składzie aceton, który może powodować zmycie produktu. Najlepiej używać alkoholu.
__________________
pozdrawiam CSP Moon
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-09-11, 12:55   #620
angelaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Hej Ja miałam problem innej rangi - pracuję w salonie kosmetycznym, gdzie jest oryginalny Shellac i wszystko super, ale chciałam też po znajomych robić i dla siebie w domu, więc zamówiłam zestaw z pewnej hurtowni, ale nie z Ekert. I problem taki, że przyszły minimalnie różniące się buteleczki, minimalnie różniące się kolory. Mając w ręce oryginał i tą 'podróbkę' zachodziłam w głowę o co chodzi. Wszystko niemal to samo, różnice wyglądały tak:
- uchwyt rączki był mniej matowy niż 'oryginał'
- na buteleczce 'podróby' brakowało w dwóch miejscach napisu "UV"
- buteleczki 'podrób' również mają kolor taki, jak lakier w środku, jednak to nei sama butelka jest tego koloru (ta jest biała), tylko kolorowa folia została nagrzana na buteleczkę (ktoś to w ogóle zrozumiał? )
- zapach 'podrób' przypomina zapach zwykłego lakieru do paznokci
- minimalnie różni się odcień jakby porównać np. Wild fire 'oryginalny' i 'podrobiony'

Efekt końcowy? Nie wiedziałam jak z trwałością, gdyż dopiero co paczkę odpakowałam, więc podzwoniłam, popytałam koleżanek, poczytałam na stronach amerykańskich. Okazuje się, że obie wersje są oryginalne. Tylko te wersje z Ekert są rozlewane w Polsce, więc buteleczka delikatnie się różni, zapach, itd co wymieniłam wyżej. Zaś te sprowadzane prosto z Ameryki już rozlane w buteleczki to właśnie te, które uznałam za podróby. Mało tego - ponoć te z USA są lepsze jakościowo. Mi się wydaje, że te rozlewane z Polsce są mieszane ze zmywaczem porównując zapach.

Któraś miała podobne doświadczenia?
angelaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:35   #621
karosola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 7
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Dziewczyny
Właśnie odnalazłam nowe kolory shellac-a na http://sklep.csmoon.pl/category.php?id_category=40 mają je już dostępne i właśnie zamówiłam sobie.
czekam aż do mnie przyjadą i zaczynam sezon jesienny
karosola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 09:51   #622
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez angelaaaaaa Pokaż wiadomość
Hej Ja miałam problem innej rangi - pracuję w salonie kosmetycznym, gdzie jest oryginalny Shellac i wszystko super, ale chciałam też po znajomych robić i dla siebie w domu, więc zamówiłam zestaw z pewnej hurtowni, ale nie z Ekert. I problem taki, że przyszły minimalnie różniące się buteleczki, minimalnie różniące się kolory. Mając w ręce oryginał i tą 'podróbkę' zachodziłam w głowę o co chodzi. Wszystko niemal to samo, różnice wyglądały tak:
- uchwyt rączki był mniej matowy niż 'oryginał'
- na buteleczce 'podróby' brakowało w dwóch miejscach napisu "UV"
- buteleczki 'podrób' również mają kolor taki, jak lakier w środku, jednak to nei sama butelka jest tego koloru (ta jest biała), tylko kolorowa folia została nagrzana na buteleczkę (ktoś to w ogóle zrozumiał? )
- zapach 'podrób' przypomina zapach zwykłego lakieru do paznokci
- minimalnie różni się odcień jakby porównać np. Wild fire 'oryginalny' i 'podrobiony'

Efekt końcowy? Nie wiedziałam jak z trwałością, gdyż dopiero co paczkę odpakowałam, więc podzwoniłam, popytałam koleżanek, poczytałam na stronach amerykańskich. Okazuje się, że obie wersje są oryginalne. Tylko te wersje z Ekert są rozlewane w Polsce, więc buteleczka delikatnie się różni, zapach, itd co wymieniłam wyżej. Zaś te sprowadzane prosto z Ameryki już rozlane w buteleczki to właśnie te, które uznałam za podróby. Mało tego - ponoć te z USA są lepsze jakościowo. Mi się wydaje, że te rozlewane z Polsce są mieszane ze zmywaczem porównując zapach.

Któraś miała podobne doświadczenia?
angelaaaaa: Większej bzdury nie słyszałam, skąd Ty wzięłaś takie informacje że shellac jest rozlewany w Polsce przez Ekert Nails. A po co niby mieliby to robić, w jakim celu. Zdajesz sobie sprawę z tego iż żeby
"tylko" rozlewać takie produkty potrzebna by była cała linia "produkcyjna". Ekert Nails jest ambasadorem marki w Polsce, oraz posiada certyfikowane ośrodki szkoleniowe jak i dystrybucyjne w Polsce.
Nie bardzo wiem co to znaczy minimalna różnica. Mogę Cię zapewnić i gwarantuję to swoją reputacją jak i imieniem i nazwiskiem, że produkty dystrybuowane przez Ekert Nails oraz ich dystrybutorów są w pełni wartościowe i w 100% oryginalne i nie musisz się obawiać aby od nich zamawiać, a bzdury o rozlewaniu shellac-a w Polsce wyrzuć do kosza.
Zresztą sama stwierdziłaś że nie kupowałaś produktów z Ekert Nails więc może poprostu kupiłaś produkty od nieautoryzowanego sprzedawcy, który nie wiadomo skąd go posiada.
__________________
pozdrawiam CSP Moon
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-16, 14:00   #623
Sabina_32
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 271
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Słuchajcie, jak się czyta niektóre posty to w sumie nie wiadomo kto, kiedy i gdzie kupił oryginalny shellac a kto kupił podróbkę. Warto raz na zawsze ustalić gdzie sprzedają oryginał a gdzie podróbki. Wtedy nie będzie pisania o problemach tylko będzie wzajemna wymiana doświadczeń.
A jak się nie da tego ustalić to lepiej chyba pomyśleć o innej marce lakierów hybrydowych. Co o tym myślicie?
Sabina_32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-17, 09:16   #624
AsiaSzeremeta
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 39
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez Sabina_32 Pokaż wiadomość
Słuchajcie, jak się czyta niektóre posty to w sumie nie wiadomo kto, kiedy i gdzie kupił oryginalny shellac a kto kupił podróbkę. Warto raz na zawsze ustalić gdzie sprzedają oryginał a gdzie podróbki. Wtedy nie będzie pisania o problemach tylko będzie wzajemna wymiana doświadczeń.
A jak się nie da tego ustalić to lepiej chyba pomyśleć o innej marce lakierów hybrydowych. Co o tym myślicie?
Sabina
Myślę, że nie ma problemu z ustaleniem gdzie można kupić oryginalny shellac, wystarczy wejść na stronę ambasadora marki w Polsce www.ekertnails.pl i tam możesz kupić oryginalny shellac lub w zakładce współpracują z nami możesz znaleźć ośrodki, które mają produkt również oryginalny.
AsiaSzeremeta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:30   #625
angelaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

No to cała moja teoria upadła... Jest multum podrób Shellaca, ale wszystkie rażąco się różnią od oryginału. A te, co ja mam w zasadzie nie zauważyłabym, że się różnią gdybym przez godzinę się nie gapiła na obie buteleczki szukając różnic.
Pani w hurtowni też zapewniała, że oryginał. Mówiła, że inni też podejrzewali ich o podróbki, wstrzymali sprzedaż, wysłali do laboratorium gdzieśtam do sprawdzenia i przyszedł wynik, że to jednak oryginał. Mówiła, że z USA to sprowadzają... No nie wiem, do końca mi sie wierzyć nie chciało, ale zrobiłam kilka już setów i na prawdę dobrze sie trzymają, fajnie nakładają i nie ma objawów, że mają więcej żeli w składzie niż oryginał. Zrobię fotę to pokażę.

A z innej beczki - musiałam wypracować sobie nawyk nakładania dwa razy samej bazy, bo po mega dokładnym odtłuszczeniu płytki na niektórych paznokciach jeszcze przed włożeniem do lampy zaczyna się kurczyć, pojawiają się dziury. Zauważyłam, że jak daję bazy tak cienka warstwę, że ledwo co maluje to jest tych dziur mniej. Jak mieszam przed każdym paznokciem też jest mniej. Jak nie matuję płytki paznokcia to też chyba mniej (a jednak matuję delikatnie, bo dzięki temu trzyma się kilka dni dłużej). Ktoś ma pomysły dlaczego tak? Na pewno to nie wina lampy, bo ta jest nowa, poza tym przed utwardzeniem już się robią te dziury.
angelaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-18, 11:30   #626
angelaaaaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 15
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

No to cała moja teoria upadła... Jest multum podrób Shellaca, ale wszystkie rażąco się różnią od oryginału. A te, co ja mam w zasadzie nie zauważyłabym, że się różnią gdybym przez godzinę się nie gapiła na obie buteleczki szukając różnic.
Pani w hurtowni też zapewniała, że oryginał. Mówiła, że inni też podejrzewali ich o podróbki, wstrzymali sprzedaż, wysłali do laboratorium gdzieśtam do sprawdzenia i przyszedł wynik, że to jednak oryginał. Mówiła, że z USA to sprowadzają... No nie wiem, do końca mi sie wierzyć nie chciało, ale zrobiłam kilka już setów i na prawdę dobrze sie trzymają, fajnie nakładają i nie ma objawów, że mają więcej żeli w składzie niż oryginał. Zrobię fotę to pokażę.

A z innej beczki - musiałam wypracować sobie nawyk nakładania dwa razy samej bazy, bo po mega dokładnym odtłuszczeniu płytki na niektórych paznokciach jeszcze przed włożeniem do lampy zaczyna się kurczyć, pojawiają się dziury. Zauważyłam, że jak daję bazy tak cienka warstwę, że ledwo co maluje to jest tych dziur mniej. Jak mieszam przed każdym paznokciem też jest mniej. Jak nie matuję płytki paznokcia to też chyba mniej (a jednak matuję delikatnie, bo dzięki temu trzyma się kilka dni dłużej). Ktoś ma pomysły dlaczego tak? Na pewno to nie wina lampy, bo ta jest nowa, poza tym przed utwardzeniem już się robią te dziury.

Edit:
Problem z dziurami rozwiązany. Mianowicie od jakiegoś czasu wszystkim koleżankom kazałam kupić odżywkę Eveline 8w1 i ta odżywka tak natłuściła paznokcie, że występuje teraz problem z bazą shellaca. Zmywam tą odżywkę bardzo dokładnie, no ale i tak nie wymyję tego, co wchłonęło. Ostatnio robiłam shellaca znajomej, która odżywki nie używa i bez problemu poszło.

Edytowane przez angelaaaaaa
Czas edycji: 2012-09-24 o 14:02
angelaaaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-20, 22:57   #627
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

ja niestety mam inny problem..shellac trzyma sie dobrze, ale czasami na niektórych palcach robia sie jakby pekniecia takie pajączki, nic nie odpada ale nie wyglada to ładnie..zachodze w głowe czemu:/
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-21, 16:26   #628
TOMASZKA
Raczkowanie
 
Avatar TOMASZKA
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 241
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Jovitka, a czy ty nie nabłyszczasz czasem hybrydy żelem zwykłym, czyli twardym? Bo tak mi na to wygląda.
TOMASZKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 11:57   #629
kara1978
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 17
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Słuchajcie, a ja kupiłam 3 kolory cnd shellac m.inn. do frencha. Zrobiłam frencha najpierw swojej siostrze i trzymał jej się nieco ponad tydzień zaczęło się od tego, że po prostu zszedł lakier z jednego paznokcia, a później już po kolei sama zdrapała
( ściągnęła lakier z pozostałych paznokci ) po półtora tyg. zostały jej dokładnie dwa pomalowane paznokcie . Drugiej koleżance też robiłam frencha i po 5 dniach zaczął jej się lakier tak jakby łamać na paznokciach i też z kilku paznokci zszedł.
Natomiast sobie robiłam jeden kolor wildfire i dopiero po 1,5 tyg. miałam jakiś mały odprysk po bokach na dwóch paznokciach i hybryda trzyma się "w miarę" już 2 tydzień .
Czy coś robię źle z tym frenchem mimo tego, że postępuję dokładnie wdg. instrukcji, poza tym , że zaczynam od pomalowania białej kreski cream puuf, a dopiero później
2 x kolor romanique ?
No i c zy kolor cream puff jest bardziej gęsty niż pozostałe kolorki, czy może jest z nim coś nie tak ?
kara1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 23:25   #630
jovitka21
Raczkowanie
 
Avatar jovitka21
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 108
Dot.: Shellac- rewolucyjna nowość

Cytat:
Napisane przez TOMASZKA Pokaż wiadomość
Jovitka, a czy ty nie nabłyszczasz czasem hybrydy żelem zwykłym, czyli twardym? Bo tak mi na to wygląda.
uzywam oryginalnego topa z shellaca...niewiem o co chodzi czemu peka..praktycznie kazda jedna klientka ma pajaczki na pazurkach gdzies po tygodniu sie zaczyna.. hmm moze utwardzam za długo znaczy sie przegrzewam albo za grubo top kłade no juz sama neiwiem w głowe zachodze z tego co widze nikomu sie to nie przydarza..zawsze u Mnie cos..
jovitka21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-24 07:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:32.