Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-24, 23:22   #1
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Cool

Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?


Szukałam takiego wątku, ale znalazłam tylko jeden sprzed pięciu lat i niezbyt treściwy, postanowiłam więc założyć nowy.

Co roku napotykam na ten sam problem - bez okularów ani rusz (wiadomo, oczy bolą, zmarszczki się robią i w ogóle), ale mam kłopot z doborem oprawek, które nie wyglądałyby śmiesznie. Mam okrągłą, dość niedużą twarz, więc modne od kilku sezonów muchy i ray-bany - duże i zazwyczaj w grubych oprawkach - zupełnie mi nie pasują. Szukam więc ideału i nie mogę znaleźć. A równocześnie kuszą mnie coraz to nowe wzory dostępne w sklepach, śliczne kolorki itd...

Podejrzewam że więcej dziewczyn szuka porady przed zakupem nowej pary - a że wiosna się rozhulała i słoneczko świeci coraz intensywniej, temat jest bardzo na czasie! Proszę więc o poradę i zachęcam do wklejania informacji o tym, jak dobrać oprawki do kształtu buzi - ale też o tym jakie okulary są teraz modne, co ciekawego można znaleźć w sklepach....

I jeszcze jedna rzecz mnie ciekawi: kupujecie zwykle jedne okulary na sezon, czy macie kilka par do różnych stylizacji?

Od siebie, na dobry początek, wklejam kilka par, które mi się spodobały:
pierwsze cztery fotki - angielski Primark
5 - Mango, 89 zł
6 - Reserved, 39 zł
7 - Kappahl, 49 zł
8 - Pull&Bear 49 zł
9 - Reserved, 39 zł
10 - NewLook
ronja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 07:29   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Kup okulary ,ktore maja filtry ,polaryzjacje a takie sa u optyka.
ww nie maja filtrow ,mozna je nosic ale zamiennie z porzadnymi.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 20:52   #3
ronja
Zadomowienie
 
Avatar ronja
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 1 385
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

A ile mogą kosztować takie porządne okulary?
Przyznam że nigdy do optyka nie zaglądałam, ale nie kojarzą mi się zbyt ciekawie... znacie jakieś salony warte polecenia?

No i dalej pozostaje pytanie - jak dobrać oprawki do kształtu twarzy.
ronja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 14:47   #4
MusicIsMine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Dopisze się do wątku.
Kupiłam dziś w cubusie okularki o nazwie heart pilot, właściwie pod wpływem chwili. I teraz sama nie wiem czy mi pasują.... mam czarne włsy do ramion, okulary są złoto brązowe.Mam raczej szczupłą pociągłą twarz i w tym momencie głupiję, bo nie wiem czy nie wyglądam w nich jak ufo :P
MusicIsMine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 15:02   #5
meginnia
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 558
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

bez zdjecia nie da sie stwierdzic
meginnia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 15:25   #6
MusicIsMine
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 126
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Niewiele widać, ponieważ z komórki.
http://img534.imageshack.us/img534/4534/okulv.jpg


teraz chyba żałuję zakupu
MusicIsMine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 17:12   #7
_samantha_
Raczkowanie
 
Avatar _samantha_
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 149
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Cytat:
Napisane przez ronja Pokaż wiadomość
A ile mogą kosztować takie porządne okulary?
Przyznam że nigdy do optyka nie zaglądałam, ale nie kojarzą mi się zbyt ciekawie... znacie jakieś salony warte polecenia?

No i dalej pozostaje pytanie - jak dobrać oprawki do kształtu twarzy.
W tym roku też zdecydowałam się postawić na porządne okulary z filtrem zamiast kolejnej pary zwyklaków. Ceny okularów, które oglądałam wahały się od ok 87 do ponad 300 zł.
Opłaca się zainwestować nawet w te tańsze, gdyż, jak powiedziała mi pani z Fielmanna (Poznań Galeria Pestka) część z nich ma te same filtry, tylko oprawki są pewnie z innego materiału. Generalnie obsługa baaardzo miła. Nie sterczą ci nad głową czy za plecami i nie starają się na siłę doradzać i wybór spory. Polecam.
__________________


Edytowane przez _samantha_
Czas edycji: 2010-03-31 o 17:13
_samantha_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-31, 18:13   #8
chocolate_monster
Zakorzenienie
 
Avatar chocolate_monster
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 3 875
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Cytat:
Napisane przez MusicIsMine Pokaż wiadomość
Niewiele widać, ponieważ z komórki.
http://img534.imageshack.us/img534/4534/okulv.jpg


teraz chyba żałuję zakupu
Według mnie pasują. Wyglądasz bardzo ładnie .
chocolate_monster jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 20:57   #9
agniesikk
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 10 183
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Cytat:
Napisane przez paula78 Pokaż wiadomość
Kup okulary ,ktore maja filtry ,polaryzjacje a takie sa u optyka.
ww nie maja filtrow ,mozna je nosic ale zamiennie z porzadnymi.
Właśnie!
Już tu miałam krzyczeć o filtry.
Dziewczyny, błagam, nie róbcie sobie krzywdy takim tanim shitem. Naprawdę tak dbacie o siebie? Kupcie okulary droższe, a z filtrem. Wzrok ma się jeden.

Mam gdzieś chyba artykuł z gazety o okularach i kształtach twarzy. Postaram się później zamieścić, a przynajmniej przepisać.
agniesikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:12   #10
niezdara
Rozeznanie
 
Avatar niezdara
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 639
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

niedawno słyszałam od koleżanki, że kształt okularów dobiera sie taki jak kształt brwi! u mnie faktycznie działa spróbujcie
niezdara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 13:48   #11
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

odnosnie filtrow to pamietam ogladam kiedys program na tvn style gdzie zbadali jakosc filtrow w okularach drogich firm jak i takich z bazarku, i okazalo sie ze filtry maja takie same -.-

i ze nie warto przeplacac ;p
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-16, 17:58   #12
Anq91
Przyczajenie
 
Avatar Anq91
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: KrakĂłw
Wiadomości: 21
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Wracając do filtrów. Mój okulista, tak samo Pani w Vision Express powiedziała, ze Optymalny filtr na naszą szerokość geograficzną to filtr z miarą 400. Wyższe nadają się na równik i do Afryki.
A Taki filtr mają nawet te okulary kupione w sklepie odzieżowym. Ważne jest, żeby ie chodzić w okularach porysowanych i z krzywymi szkłami. Polaryzacja niezbędna jest na pewno kierowcom samochodów. Mnie osobiście niezbędne to nie jest. Więc nie powinniście się tak przejmować. Okulary za 60zł, może faktycznie nie są lepsze niż te za 300zł. Ale są równie skuteczne NA NASZEJ SZEROKOŚCI GEOGRAFICZNEJ. Od słońca ochronią nas okulary ciemne, z podstawowym filtrem.

Niekoniecznie trzeba kupić coś co kosztuje majątek.
Anq91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 19:05   #13
Shazzer
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 223
Dot.: Okulary słoneczne! Jak dobrać do kształtu twarzy, co jest dostępne w sklepach?

Też mam okrągłą twarz i problem z okularami.
Tu jest artykuł ze zdjęciami:
http://www.*************/odpowiednie...y-na-nos-wloz/

oj? nie da się wkleić. W takim razie przepisuję artykuł...


Twarz okrągła
Aby wysmuklić owal swojej twarzy wybierz okulary o wydłużonych szkłach (najlepiej kształcie prostokąta), najlepiej z delikatnymi oprawkami. Unikaj oprawek w kształcie kół. Odpowiednie dla ciebie będą też oprawki, których górna krawędź unosi się do góry w stronę skroni, podobnych do skrzydeł motyla. One również dają efekt wydłużenia twarzy.

Twarz owalna
Możesz szaleć! Pasują ci niemal wszystkie modele okularów: okrągłe, prostokątne, z cienkimi lub grubymi oprawkami. Zdecyduj się spośród nich na te, w których akurat poczujesz się najlepiej. Mogą to być stylizowane na lata 60 - te okulary tzw. muchy – szalenie modne tego lata, albo klasyczne w grubych oprawkach.



Twarz trójkątna
Chcąc złagodzić swoje rysy wybierz okulary z oprawkami o zaokrąglonej dolnej krawędzi. Mogą być też zupełnie okrągłe. Zrezygnuj z oprawek prostokątnych i kwadratowych, czyli o kanciastych kształtach, które jeszcze bardziej mogą wyostrzyć trójkątny kształt twarzy.


Twarz kwadratowa
Powinnaś zrezygnować z kanciastych oprawek na rzecz owalnych lub takich, których górna krawędź jest lekko uniesiona. Szukaj fasonów łagodnie zaokrąglonych u dołu, co odwróci uwagę od mocnej linii żuchwy. Modne okulary dla ciebie to delikatne owalne szkła i tzw. pilotki.


Pilotki to typ okularów, który dobrze będzie prezentował się na każdym typie twarzy.

Edytowane przez Shazzer
Czas edycji: 2010-06-16 o 19:12
Shazzer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:45.