dieta mamy a waga dziecka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-12-07, 09:49   #1
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90

dieta mamy a waga dziecka


Mam pytanie do wszytskich wizażanak, które mają juz pociechy. Czy to prawda, że im więcej kobieta w ciąży je, tym większe dziecko urodzi?
Moją siostrę wszyscy straszą, że urodzi tłuściocha jeśli nie przestanie jeść czekolady,a ona własnie na czekoladę ma ochotę, mnie się ten pogląd wydaje mocno przesadzony, ale nie jestem mamą więc nie wiem.
A co Wy na to?
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 10:48   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: dieta mamy a waga dziecka

do konca to nie prawda ,że grubsza mama w ciazy urodzi grubasa ale moze miec problemy z zrzuceniem nadmiaru po porodzie.

wszytsko zalezy ile sie przytyje ,nalezy jejśc wszytsko ale w nadmiarze szczególnie ,uważac na produkty kaloryczne .

spełniac swoje zachcianki ale tez jejśc rzeczy zdrowe .
jeżeli siostra dba o zdrowe odzywianie to kilka czekoladek nie zrobi róznicy szczególnie jeżeli badania sa prawidłowe.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 11:01   #3
201701051337
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-10
Wiadomości: 1 907
Re: dieta mamy a waga dziecka

Wiesz, dobrze byłoby, gdyby jednak kontrolowała swoją wagę. Jeść może to na co ma ochotę. Oczywiścia w pierwszej kolejności to co zapewni prawidłowy rozwój ciąży i dobry stan zdrowia-czyli witaminki we wszystkich postaciach, warzywka, owoce itp. mięsko lub rybka, w zależności od gustu. Jeżeli je tylko czekoladę to gratuluję jej przemiany materii, bo ja z tym miałam problemy Nie miałam z jedzeniem żadnych hamulców. To czego moje smaki się domagały to wcinałam. Jednak pamiętałam o tym, aby przestrzegać regularności głównych posiłków i aby ich skład był dobry dla "brzuszka". Pomiędzy posiłkami wcinałam to co mi się żywnie podobało. Co 2 tygodnie wchodziłam na wagę. Przy 1-wszej ciąży przytyłam 12 kg - Synuś urodził się z wagą 3500. Przy 2-iej ciąży 18 kg - Córcią 4200. A muszę dodać, że 2-gą ciążę znosiłam o wiele gorzej niż 1-wszą. Przy 1-wszej jadłam o wiele więcej a przytyłam mniej, przy drugiej na odwrót. Więc na to chyba nie ma reguły. Pozdrów siostrę. Powodzenia !!!
201701051337 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 11:10   #4
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: dieta mamy a waga dziecka

ja przytyłam 6 kg w ciązy córka urodziła sie z wagą 2870 i 53 cm -moze dlatego poród miałam lekki i przyjemny

jadłam dosłownie wszytsko ,słodycze w dużej ilosci
pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 11:13   #5
mycha123
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 90
Re: dieta mamy a waga dziecka

Dziękuję za odpowiedzi wiedziałam że pomożecie
Mam jeszcze jedno pytanei, w którym trymestrze dziecko przybiera najwięcej na wadze?
mycha123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 12:25   #6
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: dieta mamy a waga dziecka

Przybieranie na wadze i rozwój fizjologiczny to są dwie różne sprawy. Pytasz chyba o to kiedy jest największy przyrost tkanki tłuszczowej? Otóż pod skórką tluszczyk zbiera się u dzieciątka w łonie dopiero w ostatnim trymestrze- dlatego ważne jest aby dziecko nie urodziło się przedwcześnie- Maluszek może nawet przybyć caly kilogram lub więcej w 9 miesiącu ciąży / tj od 36 tg do 40/41 /
Ale uwaga- po przekroczeniu terminu ( oczywiście umownym tj 40 tygodniu/ łożysko, które odżywia dziecko " starzeje się" i nie udaje mu się wykarmić jak trzeba malucha.
Co do sposobu odżywiania się ciężarnej to są podstawowe prawdy które przeczą powszechnym przesądom
1 ciężarna nie powinna jeść za dwoje- tylko normalnie zgodnie ze swoim zdrowym rytmem
2 nie obżerać się słodyczami, bo od tego mamie urośnie tylko pupa
3 pić jogurty, bo tworzą odpowiednią mikloflorę
4, zachcianki to bzdura- ciężarna ulega zmiennym nastrojom, podświadomie wmawia sobie chęć na śledzia z dżemem /? nie ma jakiegoś fizjologicznego pragnienia/

Zresztą jedzenie mamy a waga dziecka nie stanowią jakiejś wypadkowej- waga dziecka zalezy od wielu czynników np od zdolności łożyska, uwarunkowań genetycznych, wydarzeń stresogennych czy sprawności pepowiny. Najważniejsze, żeby nie przesadzać w żadną stronę ;o)
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-07, 12:34   #7
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Re: dieta mamy a waga dziecka

Aha, ja przytyłam w pierwszej ciąży 12 kg- syn urodził się w 37 tyg z wagą 3000g , w drugiej ciąży przybyłam 15, córka urodzona w terminie idealnym ) ważyła 3100.
Nie miałam problemu z powrotem do wcześniejszego wyglądu-sam wrócił )
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-12-07, 13:21   #8
fi
Zadomowienie
 
Avatar fi
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 1 731
Re: dieta mamy a waga dziecka

Nie zawsze ilość pochłanianego pożywienia przekłada się na przyrost wagi. Moja kuzynka nie jadła za dwoje... ona jadła za dziesięcioro i wszytsko w ilościch hurtowych - przytyła tylko 6 kg! Ja jadłam bardzo mało bo nie byłam w stanie jeść, najpierw nudności potem okropna zgaga, mogłam sobie pomarzyć o słodkościach bo po zjedzeniu ich czułam się jakbym miała spłonąć od środka - tylko piłam wodę, trochę chleba i kisiel - i proszę przytyłam aż 18 kg!!!!
__________________
Potwor z Bagien
fi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-10, 17:03   #9
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: dieta mamy a waga dziecka

A dlaczego często mam uczucie, że w ogole nie trawię? Czy takie spowolnienie przemiany materii w ciąży jest normalne. Zjem śniadanie, potem jakiś serek i do obiadu nie ma szans, żebym zgłodniała. Potem obiad - no bo trzeba, przy czym więcej surówki niż czego innego i potworna ciężkość w żołądku. czasem nawet spacer nie pomaga. buuu
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 09:09   #10
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Re: dieta mamy a waga dziecka

Ja też tak miałam, choć moje trawienie jest błyskawiczne, ale organizm jeszcze się przyzwyczajał i znalazłam na to sposób... Piję co jakiś czas sok warzywny Fit. Najlepszy jest śródziemnomorski, najlepiej pomaga. I tak jak nie mogłam jeść np. frytek, bo po takim jedzonku to czułam je w żołądku przez tydzień, tak teraz nie ma problemu. Tylko z sokiem trzeba uważać, jeśli ewidentnie przestaniesz mieć ochotę na taki napój to go poprostu na jakiś czas odstaw. To tylko soczek, ale dla mnie jest silny i muszę robić przerwy.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-12, 11:25   #11
joda
Raczkowanie
 
Avatar joda
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 290
Re: dieta mamy

Dzięki, będę próbować. "silny" - masz na myśli błonnik i działanie przeczyszczające?
joda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-04-12, 13:42   #12
Apsik
Rozeznanie
 
Avatar Apsik
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 797
GG do Apsik
Re: dieta mamy

Nie działa przeczyszczająco, ale u mnie działa tak, że po regularnym piciu np przez dwa tygodnie ( regularnym, czyli co dziennie po pół szklanki) nie mogę na niego patrzeć. Ma coś czego robi się za duzo w moim organiźmie i mnie odrzuca. Mimo tego, że go odstawiam to i tak nadal mogę sobie jeść co tylko chcę. Jak przychodzi moment, ze znów się pogarsza, wtedy bez problemu sięgam po soczek.
Apsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:19   #13
esti
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 257
GG do esti
Re: dieta mamy

Ja w ciąży przytyłam 22 kilo i czułam sie doskonale mała urodziła się z waga 3340 i miała53 cm. A ja niestosując diety spadłam w ciagu niecałych 2 miesięcy (pewnie takie geny) więc nie zawsze jest powiedziane że to co nagromadzi się w ciąży to nam zostanie ,jestem przeciwniczką martwienia się w ciąży o wage mam ochote to jem nawet w nocy. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamusie i nie martwcie najpierw musi się pamiętać o dziecku.
esti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:42   #14
marciszonek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 456
GG do marciszonek
Re: dieta mamy

ja w 1 miesiacu wazylam 56 kg a w 3... 54 kg. troche dziwne, nie? mam nadzieje, ze dziecku nic sie nie stalo przez ten czas, konczy mi sie 2 trymestr, waze juz 60 kg, ale caly czas mysle o tym, dlaczego nie jadlam nic na poczatku ciazy. ano, nie jadlam, bo caly czas wymiotowalam, nie mialam apetytu, bylam tak slaba, ze ustac czasami nie moglam. wyniki badan mialam dobre, ale martwilam sie o wage. mam nadzieje jednak, ze moj organizm zmobilizowal sie na poczatku ciazy i dostarczyl dziecku czego mu bylo trzeba(przeczytalam to ostatnio w ksiazce i chcialabym wierzyc, ze tak jest) pozdrawiam!!!
marciszonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 08:54   #15
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Re: dieta mamy

nie amrtw sie marta ,ja w ciagu pierwszych 3 miesiecy schudlam 3 kg ,non stop wymioty i wstret do jedzenia ,potem przybrałm 3 kg plus w ostanich miesiacach kolejne 3 w sumie przytyłam 6 kg a od normalnj wagi którą miałam zawsze tylko 3 kg ,kg stracilam w momencie urodzenia córki ,córka byla mlutka kruszynka wazyla 2870 ,53 cm, rodzilam w równo 40 tygodniu.

pzdr
paula
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-13, 09:09   #16
BeataWi
Wtajemniczenie
 
Avatar BeataWi
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 2 143
GG do BeataWi
Re: dieta mamy

Ja mam trojke dzieci i u mnie wygladalo to za kazdym razem tak, ze od poczatku tylam a pod koniec ciazy chudlam. Przy drugim dziecku byly to az 3 kilogramy w czasie ostatniego miesiaca.

Pozdrawiam
__________________
Wszystkim zlodziejom przepisow mowie NIE

Becia69


http://www.pajacyk.pl/
http://www.polskieserce.pl/
BeataWi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:13.