Praca w bibliotece - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-18, 21:57   #1
miriamumbra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21

Praca w bibliotece


Interesuje mnie praca w bibliotece. Mam jednak pewne wątpliwości...Czy aby ubiegać się o to stanowisko, niezbędne mi są studia mgr bibliotekoznawcze/ podyplomowe ? A może aplikują na nie wszelkiej maści humaniści ? Może któraś z Was orientuje się w tym temacie?

Edytowane przez miriamumbra
Czas edycji: 2012-07-18 o 22:08
miriamumbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 07:33   #2
201609081836
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 8 180
Dot.: Praca w bibliotece

swego czasu tez mnie taka praca interesowala tyle ze strasznie ciezko znalezc bo bibliotek malo a jak tylko siegam pamiecia u mnie kobiety od lat te same. Jesli to jest biblioteka pedagogiczna lub jakas uczelniana potrzebna magisterka, jesli np. w szkole musi byc wykszt. pedagogiczne lub kurs pedagogiczny, jesli zwykla publiczna zapewne wystarcza podyplomowe lub sama pedagogika a znam osobe ktora po sredniej pracuje w bibliotece tylko ma wtyki. Niby w wiekszosci mozna spotkac info ze trzeba miec kierunek bibliot. ale nie wszedzie tak jest.
201609081836 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 07:34   #3
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca w bibliotece

Cytat:
Napisane przez miriamumbra Pokaż wiadomość
Interesuje mnie praca w bibliotece. Mam jednak pewne wątpliwości...Czy aby ubiegać się o to stanowisko, niezbędne mi są studia mgr bibliotekoznawcze/ podyplomowe ? A może aplikują na nie wszelkiej maści humaniści ? Może któraś z Was orientuje się w tym temacie?
Żależy do jakiej biblioteki chcesz się dostać. Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na twoje pytanie.
U mnie w mieście (miasteczko 15tys) pracują osoby, które nie mają ukończonych studiów w tym kierunku. Starsi pracownicy mają kursy porobione, a niedawno przyjęta dziewczyna jest po studiach- nauki o rodzinie, więc daleko od teoretycznie preferowanego kierunku studiów
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 13:51   #4
miriamumbra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 21
Dot.: Praca w bibliotece

Zdaję sobie z tego sprawę, że odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna.. Zapewne co biblioteka to obyczaj i tak jak piszecie, zdarzają się różne przypadki, że i osoby po szkole średniej pracują w bibliotekach... bywa... Jednak zastanawiam się, czy istnieją realne szanse na zwiększenie swoich szans na zdobycie tam pracy, jeśli zrobię studia podyplomowe kierunkowe z tej dziedziny..Czy raczej będę mieć identyczny start, co absolwenci np. polonistyki, kulturoznawstwa czy pedagogiki.. ? Nie chcę zrobić tych studiów tylko dla papierka, czy idei...

Edytowane przez miriamumbra
Czas edycji: 2012-07-19 o 22:56
miriamumbra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-19, 18:23   #5
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Praca w bibliotece

Cytat:
Napisane przez miriamumbra Pokaż wiadomość
Zdaję sobie z tego sprawę, że odpowiedź na to pytanie nie może być jednoznaczna.. Zapewne co biblioteka to obyczaj i tak jak piszecie, zdarzają się różne przypadki, że i osoby po szkole średniej ktoś tam pracuje.. bywa... Jednak zastanawiam się, czy istnieją realne szanse na zwiększenie swoich szans na zdobycie tam pracy, jeśli zrobię studia podyplomowe kierunkowe z tej dziedziny..Czy raczej będę mieć identyczny start, co absolwenci np. polonistyki, kulturoznawstwa czy pedagogiki.. ? Nie chcę zrobić tych studiów tylko dla papierka, czy idei...
Rozumiem
Proponowałabym się dowiedzieć u źródła najlepiej albo w twoim mieście, jak to dokładnie wygląda. Może są gdzieś ogłoszenia dodane, gdzie opisane są kwalifikacje, co jest wymagane itd. Przejdź się do kilku różnych bibliotek- niekoniecznie w swoim mieście i po prostu zapytaj, jak to wygląda
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-20, 10:47   #6
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Praca w bibliotece

Ja również proponuję popytanie w bibliotekach jak to wygląda - może nie powiedzą ci chętnie od razu wszystkiego, ale spróbować nie zaszkodzi
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 16:16   #7
chowanna
Rozeznanie
 
Avatar chowanna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 533
Dot.: Praca w bibliotece

Witam. Nie chciałam zakładać nowego wątku dlatego też piszę tutaj.
Mam pytanie odnośnie pracy w bibliotece szkolnej.
Czy mogę zostać zatrudniona mając wyższe wykształcenie z pedagogiki i pod warunkiem rozpoczęcia studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa?
Praca od września- studia od października.

Edytowane przez chowanna
Czas edycji: 2014-08-18 o 16:37
chowanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-18, 16:37   #8
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Praca w bibliotece

Cytat:
Napisane przez chowanna Pokaż wiadomość
Witam. Nie chciałam zakładać nowego wątku dlatego też piszę tutaj.
Mam pytanie odnośnie pracy w bibliotece szkolnej.
Czy mogę zostać zatrudniona mając wyższe wykształcenie z pedagogiki i pod warunkiem rozpoczęcia studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa?
Podejrzewam, że zależy od konkretnej biblioteki, ale wydaje mi się, że miałabyś szanse. W małych miastach czy na wsi pewnie podyplomówka kierunkowa wystarczy, a i wykształcenie pedagogiczne pewnie nie zaszkodzi, w końcu to też byłaby praca z dziećmi
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-18, 19:24   #9
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Praca w bibliotece

Cytat:
Napisane przez chowanna Pokaż wiadomość
Witam. Nie chciałam zakładać nowego wątku dlatego też piszę tutaj.
Mam pytanie odnośnie pracy w bibliotece szkolnej.
Czy mogę zostać zatrudniona mając wyższe wykształcenie z pedagogiki i pod warunkiem rozpoczęcia studiów podyplomowych z bibliotekoznawstwa?
Praca od września- studia od października.
Myślę, że możesz zostać zatrudniona w szkole. Na ostatnich praktykach w szkole zauważyłam, że w bibliotece szkolnej często pracują nauczyciele, najczęściej polskiego, wosu, historii.
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-18 20:24:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.