Co z tą czwórką:(? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-11, 18:05   #1
molamennai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 16

Co z tą czwórką:(?


Pomóżcie Kochane. Czy czwórka (na zdjęciu u góry po lewej stronie) wymaga leczenia kanałowego? Czy ta ciemna plama przy korzeniu to jakiś ropniak, zgorzel? ząb mnie nie boli. Był wypełniany kilka lat temu (jak zresztą większość moich zębów była łatana...), a od jakiegoś czasu wdała się próchnica wtórna. Czy kanałowe jest konieczne? strasznie się boję Proszę o pomoc
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg ooola.jpg (21,3 KB, 52 załadowań)
molamennai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 18:30   #2
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Co z tą czwórką:(?

Dla mnie jest to b. duża zmiana okołowierzchołkowa, albo nawet zgorzel. Nie jestem lekarzem niestety, choć chciałabym być - wybrałam pedagogikę. Jednak z różnych względów wiem więcej o zębach niż zwykły laik(:Musi wypowiedzieć się oczywiście Pani dr. W klinice maja rewelacyjny sprzęty diagnostyczny - choć nie byłam wiem i marzę by tam, pojechać. Chcesz uratować zęba? jedź tam lub do dobrego lekarza. Dobrze przeleczony kanałowo wcale nie ściemnieje, lub w niewielkim stopniu...(:
__________________
"To jeszcze nie koniec..."
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 19:13   #3
molamennai
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 16
Dot.: Co z tą czwórką:(?

Cytat:
Napisane przez karmeloo Pokaż wiadomość
Dla mnie jest to b. duża zmiana okołowierzchołkowa, albo nawet zgorzel. Nie jestem lekarzem niestety, choć chciałabym być - wybrałam pedagogikę. Jednak z różnych względów wiem więcej o zębach niż zwykły laik(:Musi wypowiedzieć się oczywiście Pani dr. W klinice maja rewelacyjny sprzęty diagnostyczny - choć nie byłam wiem i marzę by tam, pojechać. Chcesz uratować zęba? jedź tam lub do dobrego lekarza. Dobrze przeleczony kanałowo wcale nie ściemnieje, lub w niewielkim stopniu...(:
Czy wobec tego leczenie w znieczuleniu będzie bolało? czy zatrucie będzie konieczne?
molamennai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-11, 23:50   #4
karmeloo
Raczkowanie
 
Avatar karmeloo
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 275
Dot.: Co z tą czwórką:(?

1. Poczekaj co napisze pani dr.ja nie mogę stawiać żadnej diagnozy to moje przypuszczenia.
2. Teraz zębów się nie zatruwa... Leczy się na jednej wizycie w znieczuleniu. Nic nie boli absolutnie. Powinnas mieć założony koferdam aby izolować zęba od jamy ustnej i bakterii w niej.
3. Wskazany jest mikroskop mimo, ze jedynka jest prosta w swej konstrukcji bo to ząb jednokanalowy to trzeba wiedzieć jaka długość ma kanał. Inaczej można przepchnąć materiał poza wierzchołek korzenia u mnie tak zrobiono niestety ząb jedynkę mam po urazie. Tak kiedyś końowaly leczyli. Krzyczeć mi się chce jak mi się o tym przypomni. więc ty nie zaniedbaj tego to przedni ząb. Cokolwiek zrobią złe będzie widać!!!! IdZ do kogoś kto leczy pod mikroskopem
__________________
"To jeszcze nie koniec..."

Edytowane przez karmeloo
Czas edycji: 2013-02-11 o 23:52 Powód: Ciezko mi pisać na ipad
karmeloo jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:03.